Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jos jedna losa vest za Ripple, Tetragon ih tuzi.

Tapatalk from Poco loco

Ja sam pobegao iz Rippla. Bar da sam ranije poslušao SAJ-a.
SAJ-evi komentari su ok, pa i kada bole.
Tek za 20. februar je zakazano da će se XRP dogovarati i obavestiti investitore i javnost kako dalje. Mislim da je to daleko i da će se do tada sve promeniti.
Na kraju krajeva, možda se tada i vratim nazad u XRP sa nekom sumom koje mi neće biti žao.
Za sada, treba ispratiti ovaj balon, dokle god izdržimo sa živcima.
 
Ma koji balon..idemo na 100k do kraja godine.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pustite taj Ripli vise da bar umre dostojanstveno i na miru [emoji23]
Nego mene nesto drugo zanima...
Sto se tice ove 2021.godine,zanima me nesto.
Koji su to znaci koji bi mogli da nagoveste privodjenje kraju Bulla i poslednjeg ostrog dela vrha cene BTC? Neko mi rece na diacordu da ni 1% ljudi ne moze to znati. Ja ga pitam kako kad on planira izlazak "decembar, polovina, kraj 2021." i ocekuje 2 nedelje nakon toga Alts Bull. On je vec spremio i plan da tad rasprodaje a da kupuje 2022 pred kraj i 2023.Inace trguje i aktivan je na menjacnicama, bar. tako kaze.
Meni sad nije nesto jasno.... ako je tako, zar ne bi SVI, BAS SVI koji su usli od pocetka ramo 2009. pa do negde 2018. ne bi cekali isto to, kraj tj decembar 2021. rasprodaja BTC i nakon toga rasprodaja Altova i svi srecni, svi uzeli pare i to je to? Zar to nije malo providno, ocigledno, ono sto svi ocekuju?
Zar ne moze da se desi da dotakne recimo 100k ili 70k u maju, junu, julu i cao djaci, razlaz za ovaj Bull?
Da li su Altovi jasan i obavezan pokazatelj kretanja cene ukoliko dodje do samog vrha sa cenom BTC,kad pocnu ludacki da skacu po 10,20,50x? Sta je jos bitno i na sta obratiti paznju?
Ne znam, ovi koji su skoro usli i koji su posle 2019.\pocetak 2020.mozda izadju u nekom ranijem trenutku ali... da li ce zaista trajati i moze ovo potrajati do decembra 2021.?

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Za sada ovo nije balon. Balon je kad je cena prenaduvana, sada je "samo" ogromna potraznja institucija i obzirom na jako ogranicen broj novcica mora cena skakati. Svi se grabe da sad uhvate sto bolje pozicije.
Rast je jos uvek jako zdrav iako prebrz za moj ukus. Hashrate skace nenormalno zajedno s cenom tako da je i to ok, balansira se. Jos smo u periodu akumulacij/prvi skok. Parabola nije ni krenula. Kada cena bude tako bezobrazno visoka da se i mineri ubijaju od para, da bude ludacka zarada onda cete znati da je vreme za izlaz jer ne moze dugo tako.

Edit: kakvih 100K do kraja godine... To se ispadne boranija. Videcemo dokle ce ici i koliko ima municije ali BTC je opet probio ATH i nema nameru da staje. Jaki altovi prate. Bice zanimljivo danas videti dokle ce. Kapiram da lagano moze na 36K, ali realnije je da ode i vise.
 
Poslednja izmena:
Za sada ovo nije balon. Balon je kad je cena prenaduvana, sada je "samo" ogromna potraznja institucija i obzirom na jako ogranicen broj novcica mora cena skakati. Svi se grabe da sad uhvate sto bolje pozicije.
Rast je jos uvek jako zdrav iako prebrz za moj ukus. Hashrate skace nenormalno zajedno s cenom tako da je i to ok, balansira se. Jos smo u periodu akumulacij/prvi skok. Parabola nije ni krenula. Kada cena bude tako bezobrazno visoka da se i mineri ubijaju od para, da bude ludacka zarada onda cete znati da je vreme za izlaz jer ne moze dugo tako.

Tapatalk from Poco loco
Secam se u jednom trenutku 2017. pred kraj sa 6x 1070 zarada je bila 35$ dnevno. Znam da sam na nekom budjavom novcicu(ne mogu se ni imena setiti) zaradio za 10 dana kopanja 600$,naravno nisam ga istog trenutka prodao vec malo kasnije...
Kako znati u odnosu na prosli period koliko je bozbrazna zarada za majnere, to moze sad biti isto ili x3, x2 u odnosu na tad?Oni koji imaju deo BTC ili komad, dva. sanjaju cifru od preko 100,200,300k a oni koji i upravljaju trzistem i imaju na stotine, hiljade... pa njima je i ovaj ATH [emoji108] pogotovo posle pada sa 35k na oko 28.5k pa opet sad skok... a da ne pricam sto su kupovali na 5,6,7,8k...zbog toga kazem i pitam se. Ipak je to novac obrnut koji ne mozemo ni da zamislimo. Sto bi u tom slucaju oni ponavljali istoriju.
Scakako, daj Boze da se ponovi i sve bude kao prosli put samo nisam optimista po tom pitanju, vremenskom periodu i kraju.
Mozda sad bude doata brzi i kraci Bull a Bear doata jaci i duzi.. i bolniji za neke [emoji848]

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Bull moze biti kratak ali mislim da to nece biti scenario. Bull verovatno nece vise biti onako surov obzirom da su institucije usle, manje ce se dampovati nego ranije. Pre mislim da ce skakati do nekog nivoa i da nece biti dampa posle, nego ce se zadrzati tu negde posle neke korekcije. Nece se sve odvijati onako kako smo navikli. Imam nekoliko scenaria u glavi ali se jako razlikuju tako da je svasta moguce ali prerano je da ozbiljniju procenu situacije. Pratim svakako.
E pa, kad opet budes zaradjivao toliko i da ovde na forumu mozes na prste jedne ruke da izbrojis nas koji nismo prodali znaces da se blizi. Jos uvek su svi u novcicima ;)

Tapatalk from Poco loco
 
i da ovde na forumu mozes na prste jedne ruke da izbrojis nas koji nismo prodali znaces da se blizi. Jos uvek su svi u novcicima ;)

Tapatalk from Poco loco


Nikada te msm nisam pitao ali.... sta si cekao sa prodajom kada je cena bila iznad 300$?Ok,kontam da si imao doata manje nego sad, verujem da si znao da ce doci susne godine...
Sta si cekao, cenu kao Dash ili ETH, ZEC? Ja bi ga zavalio po toj cifri i prekrstio bi se [emoji6]
Svakako eto koliko vremena prodje, mogao si imati kolicinu koju ne mozes sad ni da zamislis novcica, jer kontam da si te pare usmerio u to i nista te drugo ne zanima dok ne resis 100% da ides out.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Juče sam primetio (po prvi put otkad pratim Paxos ticker) da je ETHUSD 24h volume na ItBit-u bio najveći.

05 January 2021 14:38:57
BTCUSD = $31,815.50 $32,936,392.91 $29,960.25 $32,883.50 9.76%
ETHUSD = $1,040.40 $33,886,309.33 $975.75 $1,135.25 16.35%
LTCUSD = $153.08 $4,800,821.91 $146.23 $160.05 9.45%
BCHUSD = $410.30 $1,206,060.80 $389.30 $426.35 9.52%

Jedva čekam da vidim LTC sa najvećim 24h volume-om. :d

Da napišem moje početničko iskustvo u trejdovanju (da ne kažem kockanju) na Binance berzi. Period je 31.dec. do 4.jan (5 dana). Igrao sam na relativno malim razlikama u cenama. Najbolji trejd mi je bio sell na 132$ i buy na 125$ (LTC). Uglavnom super dok nisam uradio sell ponovo na 132$ ali je LTC opalio gore. E onda sam kao mulac gledao kako cena raste dok nisam skontao šta da radim. Uglavnom, za 5 dana trgovanja/kockanja, izgubio sam 11.87% od količine LTC sa kojom sam ušao na berzu 5 dana pre toga (napomena: veći deo LTC-a mi je u novčaniku). Kad sam se preračunao, rešio sam da stanem sa kockanjem, tako da iako sam mogao, nisam hteo da se kockam sa onom korekcijom (173$ -> 146$). Lepo iskustvo i koristan trening. :d Hvala svima koji pišu na ovoj temi, velika je pomoć za balansiranje u donošenju odluka.
 
Ko hoće da baš rizikuje stavi lepo 10 k jura u btc i sačeka onaj drugi halving (za 8 godina). Završi priču..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Fascinantno je kako se u bull marketu javi milion novih uspesnih tradera koji isto tako izceznu cim krene bear market. :d

@Ziclasi
To sto ti kazes uopste nije rizik, to ti je sigurno ko smrt.
 
  • Like
Reagovanja: MPM
Fascinantno je kako se u bull marketu javi milion novih uspesnih tradera koji isto tako izceznu cim krene bear market. :d

@Ziclasi
To sto ti kazes uopste nije rizik, to ti je sigurno ko smrt.
Sto se trejdera tice, Borka nisam video par godina [emoji849] a ostali oni koji su otvorili temu i bili aktivni od samog pocetka, pre par meseci msm da sam bacio oko i video da su ulazili i ulaze na forum ali se vise niko od njih ne oglasava sem LA...

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Da me ne bi svako pojedinačno cimao na PM šta će Stellar da uradi, evo vam ovde za sve. Opet smo bili probili buy zonu i opet je XLM poleteo kao iz praćke, uz pomoć dobrih vesti. Kao i prošla dva puta, probiće crvenu zonu i polako se posle vratiti u nju, ali očekujem da će ovaj put tu dobiti support i krenuti naviše, bio bih ekstremno razočaran da opet potone ispod. Bez uvrede prema Polkadot, Cardano ili Chainlink, ali to nisu projekti u istoj klasi kao Stellar i nema razloga da imaju veći market cap od njega. Da ne pominjem BCH ili LTC, to što su ispred XLM je čista uvreda za mozak i dokaz da većina u kripto svetu nema blage veze sa tehničkim i fundamentalnim aspektima projekta. Sada kada je glavni rival XRP igrom slučaja zasluženo dobio po nosu, XLM bi trebalo da ukrade dosta njegovog vetra.

Za krajnje targete me nemojte pitati, zavisi dokle će ovaj celokupni bull market da ide. Moj lični skromni target je bio Volkswagen ID.3 i to će se vidim vrlo lako ostvariti, ako ne bude iznenađenja.

Imam da pišem i o BTC, malo kasnije. Danas je ovde neradni dan, imam vremena.
 

Prilozi

  • Screenshot.png
    Screenshot.png
    32.8 KB · Pregleda: 212
Nikada te msm nisam pitao ali.... sta si cekao sa prodajom kada je cena bila iznad 300$?Ok,kontam da si imao doata manje nego sad, verujem da si znao da ce doci susne godine...
Sta si cekao, cenu kao Dash ili ETH, ZEC? Ja bi ga zavalio po toj cifri i prekrstio bi se [emoji6]
Svakako eto koliko vremena prodje, mogao si imati kolicinu koju ne mozes sad ni da zamislis novcica, jer kontam da si te pare usmerio u to i nista te drugo ne zanima dok ne resis 100% da ides out.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
Izvukao sam nesto ali ni blizu koliko je trebalo. Krenula je ona prica da ce cex da pukne, povlacenje nije radio mesecima, prodavao sam za kes koliko god sam mogao. Dzaba mi na menjacnici da stoji bilo sta ako menjscnice sutra ne bude. Posto znam koliko ima problema s menjacnicama i da ne bih rizikovao da neka pukne povukao sam ostale novcice offline. Ne mogu da kazem da sam lose prosao ali nisam podigao ni 20% koliko sam trebao. 3x sam kretao od nule zbog hakera i menjacnica i u tom trenutku sam odlucio da necu da rizikujem. Ispostavilo se da je strah bio neopravdan ali treci put se sigurno ne bih oporavio od pucanja. Trebao sam prodati jos i ostaviti fiat po cenu rizika ali daleko od toga da nije bilo za trosak ovih par godina ;) Sada je malo opustenije, ima daleko vise opcija.

Tapatalk from Poco loco
 
Da li se iko pita da li je i Stellar security? Naravno da jeste, isto koliko i XRP.

To što su malo airdropovali (siću), neće ih spasiti pred SEC-om.

Tldr, svaka čast na profitu, ali holdovati XLM.....

Dodatno, naravno da je šatro tehnički brz jer je pos. Svaku programer može napraviti brzi novčić. Poenta je u sigurnosti i izvesnosti investicije i decentralizaciji.

Brzina nekog novčića nije sve od tehničke strane što treba gledati.
 
Poslednja izmena:
Da li se iko pita da li je i Stellar security? Naravno da jeste, isto koliko i XRP.

Ja sam čitao neku analizu tužbe za šta SEC tereti Ripple i on onih tačaka tamo navedenih, ja nisam našao ništa da je i Stellar radio, bar koliko je meni poznato. Kažem, možda je bilo nečeg za šta ja ne znam, ali mislim da su čisti. Čak imaju i New York’s Department of Financial Services potvrdu da su currency, a ne znam da li si primetio da mnoge kriptovalute na menjačnici piše da nisu dostupne u Njujorku. McCaleb je imao iskustva sa prvim projektom, pa drugi put nije napravio iste greške koje su prvi put napravili iz neiskustva.

Dodatno, naravno da je šatro tehnički brz jer je pos. Svaku programer može napraviti brzi novčić. Poenta je u sigurnosti i izvesnosti investicije i decentralizaciji.

E, tu vidiš grešiš. Sigurnost se ostvaruje kroz koncenzus nodova. Nodove uglavnom drže partneri, kad neko pristupi projektu, simbolično hostuje i neki nod. Ako ti sad dodaš nod, proći će godine pre nego što ostali nodovi jedan po jedan pristanu da mu veruju. Ako bilo kad nod počne da laže, oni mu opet neće verovati. Ti bi morao da hakuješ većinu nodova i onda istovremeno da u njih ubaciš pogrešan zapis. I onako ti to ne bi vredelo ništa, jer bi koncenzus bio prekinut, jedino što bi uspeo je da privremeno oboriš mrežu.

Kakva crna PoW verifikacija ljudi, pa to je bio samo prvi uspešni pokušaj. Nećemo se valjda držati volovske zaprege u 21. veku.
 
LM, BTC. Dobro obratite pažnju na ovo, neću da se mučim da pišem džabe. Prema golden ratio multiplier indikatoru kog sam pratio i koji je tačno predvideo top u prethodna dva ciklusa, vrh za ovaj BTC ciklus je - upravo ovde gde smo sad. Sad svi kreću da se smeju, kako vrh ovde?

Indikator je delimično u pravu, ovde bi nam bio vrh da nije bilo onog što u prethodnim ciklusima nismo imali - Grayscale. Da oni nisu uleteli da kupuju BTC kao da nema sutra, mi bi još bili na 10k i raspravljali se kad će cena da krene. Ko mi ne veruje, nek stavi jedan pored drugog chart BTC market cap i Grayscale BTC AUM i videće dan po dan da je BTC market cap rastao tačno toliko koliko je Grayscale kupovao BTC u oktobru i većinu novembra.

Grayscale po pravilu kupuje kada se oključavaju ranije tranše, što nećemo imati do 3. februara. RSI je visoko gde smo do sad retko bili i nikad se nismo dugo zadržavali. Ja iz ovog svega zaključujem da smo verovatno pred korekcijom. Zato obratite pažnju na ovaj NVT indikator, ako kad zatvori ovu sedmicu flipne iz crvenog u crno, imaćemo korekciju, kao i svaki put do sada. Potencijalno, možda sve do žute linije. Iskoristite to da se dopunite.

NNFGiQPu


ETH ovih dana skače zato što je otključana stara tranša ETHE akcija. Začudo, Grayscale izgleda ne dodaje novi ETH? Bar ja ne vidim da se to negde pojavilo.

Generalno ljudi, plašite se Grayscale, ovaj rally je zahvaljujući njima i zbog njih može i da stane. U ovakvim situacijama kada share vredi daleko više nego asset koji predstavlja, SEC može da ovlasti posebne trejdere, takozvane arbitrage dealers, da smanje pritisak na asset. To ovde ne može da se izvede jer Grayscale shares nemaju alternativu, ali bi SEC mogao da uradi nešto drugo, što je već i zvanično zatraženo od njega - da dozvoli učesnicima da direktno trguju kriptom. To bi bio kraj za Grayscale ponzi sa arbitražom, posledice toga po cenu BTC ja ne mogu da predvidim.

Tako da nemojte da se opuštate kao da je ovaj bull market siguran put do zarade, rizici pred nama i te kako postoje.
 
Poslednja izmena:
Ah, kako sam znao da će prvi komentar biti od lenjog Saja. Džabe ja satima čitam da provalim kako kripto shares funkcionišu, nema potrebe za tim, on to sve zna bolje na osnovu podataka koje izvlači iz guzice. :smoke:
 
[emoji1][emoji1][emoji23][emoji23]
Pa vi ste kao cirkus Kolorado [emoji1][emoji1]

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Pa ne znam sta da ti kazem jer ocigledno nisi dobro iscitao. Da se ne lazemo, Grayscale jeste bitan faktor sada jer brdo love ulazi preko njih ali ono sto si rekao da se poklapajj dani kada BTC skoci i njihov AUM... AUM je bukvalno marketshare koji oni poseduju. Oni vise ne moraju ni mrvicu da kipuju ali dok BTC skace i njima ce AUM skakati kao i ukupan marketshare. Zato kazem, dzaba si pisao toliki post. Svako potreseno vreme na analiziranje je pametno ;)
Ti nisi lenj ali dzaba kad ne skapiras. Srecom imas mene :d


@CTR99 A jel realno Tesla vredi onoliko? Vrede kao svi evropski proizvodjaci. Danas kosta toliko koliko ce vredeti za par godina. Pametni ljudi kupuju dok je jeftino i dok postoje zalihe jer za par godina novcica na trzistu nece biti ni delom kao sada.
 
Poslednja izmena:
Hristos se rodi! Srecan Bozic svima koji ga slave...

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
@morbius hvala na trudu... pogledaj grafik kraj 2013. do proleca 2014, da vidis koliko RSI moze da ide. Tada se desilo da su neki pametniji od nas ocigledno skapirali potencijal i krenuli da se otimaju sve do poslednjeg likvidnog BTC-a.
Inace tada su rodjeni prvi trade kitovi, a mnogi od njih su bili rekt u ovom bullrun-u.
Sta ako su miljarderi konacno skapirali da je ovo poslednji voz i da moraju da nadju novi "hedge", jer se bogatstvo topi ubrzano zahvaljujuci FED-u. A svesni su da FED nema drugi izbor osim da stampa...
Ako se ispostavi tacno otimanje pocinje i korekcije ce sve biti kao ova skorasanja gde ide gore dole 5-9k u sat vremena. Botovi pojedu (RSI se dovoljno resetuje) u milisekundi i ako nisi ostavio order gotovo.

Inace trejderi su verovatno shvatili (za ovaj bullrun) da je RSI i bilo koji bearish divergence ovde uvek bio kontra.
Po meni trenutno jedini bitan faktor je inflow/outflow sa menjacnica. A to ozbiljno smrdi da nismo jos gotovi iako imam u vidu i taj "golden ratio".
Mislim dobro je gledati obe strane...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno