Šta je novo?

Diskusija o cenama kripto valuta (2024)

Lep i ocekivani skok LTC ako uzmemo u odnosu BTC/LTC sa tim predikcijama ocekujem ga vrlo brzo na 120 ukoliko dodje do akomulacije btc na ceni od 72k i laganog rasta ka 75-80k mozemo ga videti i na 200 u narednih mesec dana gotovo izvesno. Ltc je ubedljivo najpodtcenjeniji novcic u ovom trenutku. Ako bi LTC chart sledio chart iz odnosa BTC/LTC iz 2021 onda bi cena mogla otici i na preko 400. Ja cu sada moj fokus usmeriti ka LTC jer mi deluje jako interesantno za gricnuti koji dolar
 
Navijam za sve novčiće, pa i LTC, imam i njega još nešto malo. Nisam hteo u ovom krugu ni cent da potrošim na njega. Ako dođe na 400 ko što Bata kaže, prodaću sve što imam od njega i idem 3 dana u neki Taproom da slavim.
 
Bice mi drago ako LTC ali 400 kinti je za njega tako smesna cifra da je to strasno.
Ja sam se od njega oprostio, ne verujem da cu ulagati opet u njega.
 
XRP se bori da prestigne Cardano :)
(Odnos XRP i ADE je odličan za arbitražu, kada jedan prestigne drugi prespeš u onaj jeftiniji, posle kad se obrne opet)
 
Ovo je glupost po meni, za kriptovalute je samo pitanje vremena kada ce ih neki znacajni deo populacije prihvatiti kao to sto jesu (ne mislim an shitcoine), a to su valute. Trenuto je taj broj oko 4%, mislim da kada bude oko 10% onda nema nazad. Ovo je moja procena na 10%, ali u sustini je sigurno da postoji ta kriticna cifra gde ostakak populacije nece moci da ignorise celu pricu.

Loša ti ta matematika kad su 90% ljudi u kriptu oportunisti i 10% vernici.
 
Ja vidim sledece, ulazio sam u coine prosli bull pa ka bearu od 55 pa sve do 25k, ispod nisam, i evo btc na 72k a ja u minusu x1.5 i dalje... Boli gledati kako se vuce dot,ada,matic,soul,movr,hex da ne pominjem tuga,vet, itd itd.. sve su ovo bili mega projekti prosli bull... Sledeci bear samo btc i eth, drugo me videti nece :)
 
Ja ipak dokupih ovaj Fet na 2.6, da se ne kajem posle :D
Ja vidim sledece, ulazio sam u coine prosli bull pa ka bearu od 55 pa sve do 25k, ispod nisam, i evo btc na 72k a ja u minusu x1.5 i dalje... Boli gledati kako se vuce dot,ada,matic,soul,movr,hex da ne pominjem tuga,vet, itd itd.. sve su ovo bili mega projekti prosli bull... Sledeci bear samo btc i eth, drugo me videti nece :)
bukvalno, ja ostao u dot 50% i cardano 20% :D
 
DOT se jos i dobro drzi.
Tesko je ocekivati od mrcina sa velikim marketcapom da skacu ludacki.

Za ~2 meseca bi trebao izaci Polkadot 2.0, tako da mogao bi da uhvati taj "hajp" pa da pogura ka 20$.
 
Loša ti ta matematika kad su 90% ljudi u kriptu oportunisti i 10% vernici.
Ima istine u tome i sve je moguce, ali ja nesto mislim da ce cak i oportunisti u jednom trenutku shvatiti da mogu lagano jedni sa drugima da trguju sa tim sto imaju. E sad, koliko ce im to biti interesantno dosta zavisi i od toga koliko bude transaction fee u to vreme, to mi je tek misterija sta ce biti :D
 
Ovo je glupost po meni, za kriptovalute je samo pitanje vremena kada ce ih neki znacajni deo populacije prihvatiti kao to sto jesu (ne mislim an shitcoine), a to su valute. Trenuto je taj broj oko 4%, mislim da kada bude oko 10% onda nema nazad. Ovo je moja procena na 10%, ali u sustini je sigurno da postoji ta kriticna cifra gde ostakak populacije nece moci da ignorise celu pricu.
Ja bih vec sada rado prodao nekome na forumu neku PC opremu za BTC/ETH.
Kad 10% populacije ima kriptovalute, onda ce se ove transakcije primetiti, a onda ce to videti i ovih ostalih 90%, i onda ce svi zeleti da imaju bar malo u kriptu.
Kad to krene, tek onda ide pravi x10-x20. Nakon toga ide potpuno ravnanje, jer kad svi imaju kripto i to postane valuta, onda se samo razmenjuje i vrlo retko kupuje/prodaje za FIAT. Tada cena postaje izuzetno stabilna i prilike za zaradu nestaju.
Samim tim sto cena postaje stabilinija, ovakve stvari sve vise i vise ljudi prihvata "Ja bih vec sada rado prodao nekome na forumu neku PC opremu za BTC/ETH." jer vide da je stablecoin i da ulaze u minimalan rizik.

U sustini, glavni skok ce biti kada ljudi zapravo krenu da ih koriste, ako se to desi. Tada ide minimum x10. Ako se to ne desi, a jedina prepreka koju vidim su drzave koje vec zele u sve da se umesaju i sve da imaju pod kontrolom, onda mislim da ce cela prica ili da pukne ili ce sve da se pretvori u shitcoine.

Sve ove ekonomske analize kao gore pomenuta padaju u vodu na duze staze, najbitnija je politicka analiza i procena da li ce ovo stvarno biti korisceno ili ne.
Nikad kripto neće biti valuta nemojte da se zavaravate, jer nema ono glavno a to je stabilnost. Kao sto akcije Tesle nikada nece biti valuta tako nece ni kripto. I stabilnost se neće dobiti masovnom upotrebom, jer zna se kako zakoni tržišta funkcionišu: vrednost odredjuje ponuda/potražnja.

Naravno ne računam stablecoine oni su vrlo korisni, ali su ipak samo apgrejdovan FIAT.
 
Ja ipak dokupih ovaj Fet na 2.6, da se ne kajem posle :D

bukvalno, ja ostao u dot 50% i cardano 20% :D
A ja izrucio sav cardano prosli ciklus na 1.99$ al dzaba kad sam pretocio u neke druge shitove i opet kanal...
 
Hmm, kad svi idu gore, kučići i AI miruju..Fet baš dobro opao.
Fet je bas jako skakao, mora malo da se primiri. Inace kad skoci dosta ume i da se povuce, odlican je za trgovinu. Skocice on opet, ne brinem. Dosta je novca iz altova otislo u BTC pred skok i sada tu sedi. Mislim da bi BTC morao jos jednom da skoci za stepenik pre nego sto altovi krenu.
 
Sustina je sada to sto sve tehnikalije padaju u vodu pa bilo kakva predvidjanja top cene nemaju smisla. Ne postoje jasne granice otpora, osim nekih okruglih cifara, koje vuku mnoge da stave sell ordere.

Danas moze biti turbulencija zbog CPI-a i moguce da ce doci do kraktotrajne korekcije, ali ajde imaj petlju pa prodaj sve sto imas da bi kupio po nesto nizoj ceni.
U 90% slucaja kad sam to radio, ostao sam zarobljen, tako da ne diram nista a ne bi me iznenadio neki blic sa 10% nizim cenama altova.
 
Ima istine u tome i sve je moguce, ali ja nesto mislim da ce cak i oportunisti u jednom trenutku shvatiti da mogu lagano jedni sa drugima da trguju sa tim sto imaju. E sad, koliko ce im to biti interesantno dosta zavisi i od toga koliko bude transaction fee u to vreme, to mi je tek misterija sta ce biti :D

Nema šanse, neće to biti upotrebljivi novac nikad. Ljudi neće da se zezaju s njim van balona jer je nestabilan, vernici neće da ga puste iz ruku jer je deflatoran. Promašen dizajn. Nemoj dalje u ovo priču, ajmo ovde o cenama. Jeste malo dosadno trenutno, čeka se rasplet na berzi, čeka se čime će američka vlada podmititi JP Morgan da preuzme NYCB, čeka se svašta nešto.
 
Malo sam svrljao po proslim postovima trazeci neke podatke, pa tako nabasa i na ove chartove i predikcije od pre 4 godine.Tada je to izgledalo kao SF, a danas? Btc na pola puta Eth jos treba da se koprca do vrha

I oni mucenici sto su se palili na LTC. Kroz svakakve emocije prodjosmo
 
Poslednja izmena:
Ma jok, necu sebi da komplikujem zivot i izazivam nepotrebni stres. Proci ce i ovo i onda opet idemo gore.
Bitnije je da me ne uhvate u shortu zarad par posto dobitka nego da rizikujem i da skoci posle 20%.
 
Nazad
Vrh Dno