Šta je novo?

Diskusija o cenama kripto valuta (2024)

Inace pad cena crypta na berzama je posledica pada S&P 500 za skoro 40 index poena ili 1% u prethodnim danima
Pozitivne efekte ulistavanja ETH od strane SEC approves 8 Ethereum ETFs including BlackRock and Fidelity... ocekujemo od sledece nedelje...
 
Definitivno ne, pogledaj cenu za 2-3 meseca. Ista prica je bila i sa BTC-om 11 januara da je ETF "priced in"...
Ne moze porediti BTC sa ETH to su dve sasvim razlicite stvari
BTC je teski novac nesto kao zlato u digitalnom obliku ali sa jos boljim karakteristikama novca od zlata a ETH je tehnoloska kopmanija registrovana u svajcarrskoj koju vode ljudi jako sumljivih moralnih kvaliteta kao Buterin ili Lubin .Od nastanka ETH ti likovi sluze se razlicitim obmanama ,10 miliona ETH su sebi ostavili u premine ,a kad su rasprodavili 62miliona ETH za bitcoin putem IPO obmanjivali su kupce u prospektu.Do sada su nekoliko puta mjenjali monetarnu politiku Prvo je bilo receno da ETH ima fiksni supply 100 miliona pa su to promjenili.
2002 su presli na POS i napravili neke izmjene da burnuju dio ETH i poceli da se reklamiraju kao ultrasound money
Pre mesec ili dva su opet nesto menjali i postali ponovo inflatorni
ETH je nesto kao fiat novac niko ne zna koliko ce da printaju novca i o tome odlucuje uzak krug ljudi a to vec imamo sa fiat novcem

Tu pametan novac sigurno nece uci dugorocno osim spekulativno kratkorocno
Pogledaj naprmer chart BTC ETH od sempembra 2022 kad su poceli da se reklamiraju kao ultrasouond money i deflatorna valuta .samo ce ti se kazati
Realno ETH ETF nece da dobiju ni 5% od novca koji se ide u btc i to uglavnom dumb retail
 
Ljudi zamislili stigli ETF-ovi, sad će penzioni fondovi da investiraju u BTC, pa ćemo mi da pokrademo ljudima penzije. Paz' da nećeš! Ne ide to tako.
Milijarde dolara dolaze u BTC,ovo je jos akumulacija
Od januara je u btc uslo preko 40 milijade Samo zadnjih 10 dana je uslo 2 milijarde
Ovde imas podatke

Skoro su izasli podaci ko su sve kupci bitcoin etf ne samo da su penzioni fondovi vec i neke americke savezne drzave ,vodece banke ,hedge fondovi itd
 
Ne moze porediti BTC sa ETH to su dve sasvim razlicite stvari
BTC je teski novac nesto kao zlato u digitalnom obliku ali sa jos boljim karakteristikama novca od zlata a ETH je tehnoloska kopmanija registrovana u svajcarrskoj koju vode ljudi jako sumljivih moralnih kvaliteta kao Buterin ili Lubin .Od nastanka ETH ti likovi sluze se razlicitim obmanama ,10 miliona ETH su sebi ostavili u premine ,a kad su rasprodavili 62miliona ETH za bitcoin putem IPO obmanjivali su kupce u prospektu.Do sada su nekoliko puta mjenjali monetarnu politiku Prvo je bilo receno da ETH ima fiksni supply 100 miliona pa su to promjenili.
2002 su presli na POS i napravili neke izmjene da burnuju dio ETH i poceli da se reklamiraju kao ultrasound money
Pre mesec ili dva su opet nesto menjali i postali ponovo inflatorni
ETH je nesto kao fiat novac niko ne zna koliko ce da printaju novca i o tome odlucuje uzak krug ljudi a to vec imamo sa fiat novcem

Tu pametan novac sigurno nece uci dugorocno osim spekulativno kratkorocno
Pogledaj naprmer chart BTC ETH od sempembra 2022 kad su poceli da se reklamiraju kao ultrasouond money i deflatorna valuta .samo ce ti se kazati
Realno ETH ETF nece da dobiju ni 5% od novca koji se ide u btc i to uglavnom dumb retail

Licno se ne slazem s tobom. ETH je blue chip bas kao i BTC, i ovaj ETF je jos dodatno potvrdio stvar. BTC ETH chart izgleda bas onako kako i treba da izgleda tokom bear market-a, tu dakle nema nista van serijski kao sto ti zelis prikazati. Meni je ETH 40x povecao ulog novca jos od marta 2020, tokom famoznog korona dumpa, resio sam mnogo stvari kao sto je kuca, stan, auto i mnogo mnogo drugih stvari proslog bull-a, i opet ce. Za to 5% zivi bili pa videli ko je dumb a ko ne ;)
 
Milijarde dolara dolaze u BTC,ovo je jos akumulacija
Od januara je u btc uslo preko 40 milijade Samo zadnjih 10 dana je uslo 2 milijarde

To su nebitno mali brojevi. Evo danas, u potpuno neinteresantnom danu, BTC market cap je porastao za više od 40 milijardi. Oduševljavaš se stvarima na nivou obične dnevne fluktuacije.

Skoro su izasli podaci ko su sve kupci bitcoin etf ne samo da su penzioni fondovi vec i neke americke savezne drzave ,vodece banke ,hedge fondovi itd

Jes, evo sve ti verujem da je neki fond menadžer rešio da ode u zatvor da ga crnci guze, samo da bi u svoj penzioni fond dodao čarobnog pasulja. Pogotovo kad ovako lepo ne iznosiš izvore.
 
Pa nema boljeg penzionog fonda, ulaganje u BTC otkad postoji :D

Uludo je praviti takve kalkulacije u balonima. Japansko tržište nekretnija je u periodu od 1960. do 1990. poraslo preko 200x, a ko je ulagao u njega za penziju je na kraju posle pucanja balona umro u bedi.
 
ETH se oteo od višegodišnjeg "zagrljaja" BTC-a na ispod 0,05 :oops:
 
Relativno velika verovatnoca je da BTC i ETH vidimo na 90k / 5k u narednih mesec, mesec ipo. Ja bih tu izasao i bio negde 40% u stable sa portfoliom.

Nakon toga pullback na 75k / 4k i tu buy sa bar pola stable.

Septembar / novembar finalni skok na ko zna koliko... btc moze i do 150k, eth moze i do 15k - 20k ko zna, svakako krenuti od 10k prodavati po malo pa dokle ode...

Ja se kladim na ovaj scenario pa kako bude..
 
Relativno velika verovatnoca je da BTC i ETH vidimo na 90k / 5k u narednih mesec, mesec ipo. Ja bih tu izasao i bio negde 40% u stable sa portfoliom.

Nakon toga pullback na 75k / 4k i tu buy sa bar pola stable.

Septembar / novembar finalni skok na ko zna koliko... btc moze i do 150k, eth moze i do 15k - 20k ko zna, svakako krenuti od 10k prodavati po malo pa dokle ode...

Ja se kladim na ovaj scenario pa kako bude..
Ne znam da li je realno ovo, ali svakako navijam za tebe :)
 
@sunce86 Nekako svi/vecina to tako slicno vidimo. Zato i je problem. Mozda valja delimicno imati usdt..
Nema veze, svi vidimo ali i kad se desi necemo svi izaci u plusu i jednakom plusu, otresce nas market... a i pohlepa kad uleti jos... tako da nije nuzno da uvek treba ici kontra hrda
 
Zna li neko kad je spajanje "ASI"
Fet, agix i ocean..
I sta mislite koliko jos mogu da odu ili kad budu jedno ode gore...
 
Pa sve zavisi od mnogo faktora sto se tice cene ETH-a.
Relativno velika verovatnoca je da BTC i ETH vidimo na 90k / 5k u narednih mesec, mesec ipo. Ja bih tu izasao i bio negde 40% u stable sa portfoliom.

Nakon toga pullback na 75k / 4k i tu buy sa bar pola stable.

Septembar / novembar finalni skok na ko zna koliko... btc moze i do 150k, eth moze i do 15k - 20k ko zna, svakako krenuti od 10k prodavati po malo pa dokle ode...

Ja se kladim na ovaj scenario pa kako bude..
Ako ETH ode na 15-20k ponestace stanova za prodaju u BG-u :) Znam bar 20 ljudi koji imaju po 10 i kusur komada. To sve lepo zvuci ali ja ne verujem u to. Vise od svega zelim da budes u pravu ali to deluje bas nedostizno. Na 15-20k izlazim iz kripta 100% i kupujem farmu lama u Svajcarskoj. :) Nisam ni znao da uspevaju tamo.
 
Kako to ide, da bismo dostigli prethodni vrh od 69k morali su svi da se loze da ce ici na 150k.
Isto tako sada ukoliko se svi budu lozili da ce ici na 20k ETH otici ce do max 10k na primer.
Uglavnom ja se tako vodim, da bih imao neku ajde da kazemo okvirnu cifru pre koje cu vec da pocnem da se istovaram.
 
Ovaj WIF je luuuud novčić, od hejtera sam prerastao u najvećeg obožavaoca :)
 
Zna li neko kad je spajanje "ASI"
Fet, agix i ocean..
I sta mislite koliko jos mogu da odu ili kad budu jedno ode gore...
Bukvalno svakog dana ocekujem da objave, samo sto nije. Trebalo je pre neki dan da bude po prvobitnoj najavi ali ne znam zasto su produzili.
Meni se licno ne svidja previse sto se spajaju jer ce im porasti marketcap sto odmah u glavama smanjuje buduci skok.
Skakace asi, ne sumnjam uopste ali ne znamo koliko, zavisi i koliko ce btc da vuce. AI ima ogroman potencijal u ovom ciklusu.
 
Skakace asi, ne sumnjam uopste ali ne znamo koliko, zavisi i koliko ce btc da vuce. AI ima ogroman potencijal u ovom ciklusu.

Početni hype će biti sigurno, samo treba prepoznati out momenat kada se ispuca sva municija.
Ovaj WIF je luuuud novčić, od hejtera sam prerastao u najvećeg obožavaoca :)

Jeste...s tim što s njim mora sa strpljenjem. Ima manje više redovne skokove od po 20-30% pa čabar i tako u krug. Čekati ga na ~2,50, tu se redovno kreće još od Marta.
 
Bukvalno svakog dana ocekujem da objave, samo sto nije. Trebalo je pre neki dan da bude po prvobitnoj najavi ali ne znam zasto su produzili.
Meni se licno ne svidja previse sto se spajaju jer ce im porasti marketcap sto odmah u glavama smanjuje buduci skok.
Skakace asi, ne sumnjam uopste ali ne znamo koliko, zavisi i koliko ce btc da vuce. AI ima ogroman potencijal u ovom ciklusu.
Mene strah. Na sta god da si bacio oko i kada si god naveo "samo sto nije" ono ispade na sveti nikad ;) .
 
Nazad
Vrh Dno