Šta je novo?

[DISKUSIJA] Šta je trenutno najisplativije za kopanje

Ima valjda još dosta poslova koji se mogu raditi sa karticama a da to nije rudarenje ili gaming? Inače mislim da nije sve u novcu ima nešto i u parama? Ili ti u prevodu ako sam onda dao ili pukao 6500€ za kartice zašto bi ih sada prodavao za 3x manje? Leba se neću najesti možda, ali leba i ne ištu!?
A vidi mozes da ih drzis 20 godina, pa ih onda prodas kao old timere za 10x vecu cijenu nego sto si ih kupio.
Salu na stranu, to sto si ti ili bilo ko drugi kupovao kartice po visokim cijenama ne znaci da one i danas vrijede toliko, to se vrlo lako moze utvrditi kad se udje na sajtove poput amazona, newegga, bestbuya itd.
Slicno je i sa onima koji su kupovali btc na 60-70k, imaju sad 3x manje u odnosu na ulozeno, na njima je da li ce da cuvaju i cekaju bolju cijenu ili da prodaju u minusu, s tim sto za par mjeseci nece izaci neki novi, brzi, bolji Bitcoin, a kartice ce izaci nove, brze, bolje, samim tim cijene starih ce padati vremenom sve vise i vise, plus polovnoj robi brze pada cijena, izlaze iz garancije...
Jedina sansa da postojece kartice dostignu cijene s kraja 2021 je da dobijemo neki novi "eth" u narednom bullu, u sta iskreno sumnjam, ali se isto tako i nadam jer sam od 2012 u miningu i to mi je hobi, tako sam i usao u citavu pricu oko blockchaina i upoznao dosta kvalitetnih i dobrih ljudi sa kojima sam i dan danas u kontaktu.
Za te druge poslove koje kartice mogu da rade nisam strucan, ali mislim da ti poslovi traze samo high end kartice poput 3090/ti...
 
Pišete, prodajte, prodajte. Pa jel kupuje uopste neko rigove-kartice? I za sta? Na KP jedni isti oglasi vec duze vreme
 
Pišete, prodajte, prodajte. Pa jel kupuje uopste neko rigove-kartice? I za sta? Na KP jedni isti oglasi vec duze vreme

Slabo. Na žalost te grafičke karte, kada ne mogu da majnuju su u suštini, igračke.

Vidim da su majneri besni zbog dešavanja sa ETH-om. I ja bih bio da sam izgubio takav izvor prihoda.
 
Sto bi bili besni, poso ko i svaki drugi, radis, stane, promeniš, ides dalje. Život je takav i tu nema neke velike filozofije
 
lik prodaje vec 2 nedelje 3060 po 300e na kp ne znam sa kojim brojem je krenuo ali kaze ima jos 3. Koja ne uopste trzisna cena po kojoj to ide?
 
Jos je rano, bice rtx 3080 za 150 evra u januaru/februaru 2023 na slepere. Majneri jos polazu nade u next ETH a nije ni posteno zahladilo.
 
malo da se vratimo temi
Pascal kartice su odlicne za neoscrypt algo
 
ETC 🤞
 
Trenutno Ergo. Ostale su mi samo 3060ti kartice.
Da li preporučujete nešto drugo sa ovim kartama ?
 
Kod mene se kopa beam i haven. Ko zna šta je najbolje, još nijedan novčić se nije istakao.
 
Beam sam kopao do pre 2 meseca sa rx570 i rx470. Haven sa istim kartama otprilike pre 3-4 godine kad kopanje isto radilo samo za struji i manje. U principu kopanje radi , samo je pitanje isplativosti i da cena lepo skoči kad treba
 
Trenutno nije ništa isplativo. A ETC ili ERGO ne može da iskopa mnogo sad kad se ETH ugasio.
 
Sve je to već jasno svima da sad ništa nije isplativo. Grafike koje imam koristim za grejanje u kući kao i već x godina, isplativije od drva i peleta.
 
Moram i ja da upalim neki rig da se grejem, šta je trentno najisplativije za rudarenje?

Po mogućstvu da postoji na HiveOS-u, ne da mi se dizati windowse
 
Ništa nije isplativo ali ako se greješ na rig onda će ti račun za struju verovatno biti niži pa ćeš tako kompenzovati neisplativost. Vidi na https://whattomine.com/ šta možeš da rudariš sa tvojim karticama.
 
sta god da pustis neces pogresiti
ja sam podesio na sort by power
 
Meni Flux zagreva stan.
 
Moram i ja da upalim neki rig da se grejem, šta je trentno najisplativije za rudarenje?

Po mogućstvu da postoji na HiveOS-u, ne da mi se dizati windowse
najbolje a gledas broj coina a ne isplativost... (rizik ali ako skoci imas visetruku ispativost)
Po meni , neox, kaspa, flux, ergo..

Najvise zavisi koliko mozes da izvuces od tvojih kartica ne lezi svakoj kartici isto

npr Teamredminer za AMD za kaspu razbija kako radi

https://www.hashrate.no/options - za simpleminig najbolje
 
Poslednja izmena:
:) I po potrosnji, neki algoritmi trose vise struje po kartici nego ETH ranije (i vise se greje GPU).
Cisto da ne bude posle panika kad stigne EPS racun
 
Ja gledam da naberem malo ETHW-a, valjda ce da skoci malo kada pocnu da skacu i svi ostali novcici. Jedino me nervira sto ne moze da se cuva na npr. Trezor, Exodus i neki krsteni novcanik, nego mora na menjacnicu. Da moze na Trezor, ostavio bih ga da se krcka neko duze vreme, pa sta bude, ovako ga mozda menjam za Cardano.
 
Bolje kopati coine koji imaju veliku količinu jer oni više skoče od onih koji imaju manju količinu u opticaju.
Neox, Kaspa, RVN (može da se čuva na Trezoru)
 
Kakve veze ima koliko kosta coin ako mu je potencijal loš, loš projekat i nema neku perspektivu u buducnosti?
 
to se ne zna. Moze da bidne a ne mora da znaci
 
ETHW nema nikakav potencijal sigurno, to je samo "ghost chain"
Kaspa ima potencijala, u pitanju je najbrži POW chain, decentralizovan je i siguran.
 
... I topi kW kao sunce sladoled ;)

a na vtc mrezi vuli puli pul se nakacili preko 2/3 snage mreze , nikako ljudi da se skinu s njega . Sada je i dalje preko 53% ...
 
Nazad
Vrh Dno