Šta je novo?

Dilema sta da kupim

sladoledsamesom

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruke
477
Poena
69
Ovako, u ruke mi je pao vaucer od 4200 u WinWin-u, prilikom kupovine Nexus-a, i traje mi negde do sretenja da kazemo (15. februar).

Posto imam relativno staru konfiguraciju, sa SATA II, budzenje ne bi dolazilo u obzir imajuci u vidu koliko je jadno napajanje (Frontier 450W, a realna snaga 200W kad je kupljeno bila, a do sad je pitaj boga dokle dotrajalo, posle 3-4 godine), ali zato SSD je viabilna opcija.


Problem je u tom prethodno pomenutom SATA II standardu koji bi limitirao read/write brzine, a ionako desktop ne koristim mnogo.
Posto mi je laptop na servisu u WinWin-u, a bice vracen otprilike za 2 nedelje, zanima me da li je moguce da se ubaci SSD umesto optickog drajva (znaci onaj hdd caddy ili bay, kako se vec zove), jer je u pitanju 15.4" sa gt630m/b960, i mislim da ima sata 3, ali nisam siguran, nemam slike od speccy-a od kad sam ga imao.

Anyways, mozda nije za ovu sekciju, ali sta jos tu ima u nekom cenovnom rangu od 10-ak hiljada dinara, da se kupi, a da je vredno. Razmisljao sam neki rezervni tablet, ali svi oni su ogromno kinesko njesra za pare koje nasi prodavci traze, eventualno bi onaj Acer Iconia B1 za 15-16k bio dobar, ali to je to.

Pretpostavljam da bi mogao da se problem premosti na desktopu preko onih eksternih SATA3 konektor kartica ili kako se vec zovu (mislim da sam nesto slicno video), ali ne znam ko ih ima kod nas, i da li je uopste vredno da se stara konfa budzi tim.

Da uzimam nesto jeftino (recimo kuler za notebook ili tako nesto) mi se ne isplati, jer sve to ima po MNOGO manjim cenama online, a ne carini se zbog premale vrednosti. Nesto od 10-15k+ bi se vec carinilo.

tl;dr

Imam 10k +4200din vaucer, sta da kupim u WinWin-u a da mi vaucer ne propadne, tab vec imam, fon vec imam, PC imam ali SSD nemam ali nisam preterano lud za njim i budzenjem stare konfiguracije.

Sta bi ste vi kupili?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno