Šta je novo?

Digitalna TV: predlozi, sugestije i pitanja

Postoji tu dosta mogucih problema kod prvog koriscenja boxa nakon instalacije, ukratko vidi da li se box azurirao na najnoviju verziju tv aplikacije, 2.17.2. Koja je rezolucija podesena u sistemu boxa, da li je 1080p 50Hz. Koja je WiFi brzina na boxu (ako je na taj nacin povezan), probaj recimo Youtube kako radi.
Sve je podeseno kako treba, box je na lan mrezi, rezolucina 1080p 50hz, aplikacija je ta verzija. Imam dva tv-a i na oba je slika katastrofa. Slika mi je bukvalno kao da sam uzeo od kineza iptv listu za 10e i ubacio je u box, cak i kinezi pojedini imaju bolje liste nego sto je kvalitet kod yettel-a
 
Racunaj da nisu svi kanali HD kod Yettel-a, vec ima i SD kanala, kao npr. AMC i mnogi drugi. Tako za reper da li sve radi kako treba koristi Arena Sport kanale, to je sve HD, kvalitet slike mora biti odlican i ne sme da secka nista. Probaj i preko racunara Web player na hntv.rs, pa uporedi kakav je tu kvalitet.
 
Zdravo svima,

Povodom proglašenja dana žalosti u Republici Srbiji, u sredu 27. septembra, pojedini TV programi biće nedostupni ili će slika biti zatamnjena.

Takođe, neće biti dostupni muzički i drugi kanali koji svoju programsku šemu nisu mogli da koriguju u skladu sa danom žalosti.

Program će se vratiti u svoj uobičajeni način funkcionisanja u četvrtak 28. septembra.

Hvala na razumevanju.

~Yettel
 
Sta bre bice zatamljeni? Odakle vama pravo da za pretplatu koju placamo odredjujete koje cu ja kanale u svojoj kuci da gledam? Jel ste normalni vi???
 
Nema razloga da napadas Yettel već se slobodno obrati ovima:
A ako nećeš direktno njima, onda kad raspišu ono što će da raspišu pa zaokruži kako oni ne žele.
Bytheway, imaju pravo (Rem) da nam gase kanale kada njima samo to odgovara.
A trovače mozga neguju, njima ništa ne smeju, ni da ih pogledaju, a kamo li nešto više.
 
Nije obavezno da moraju kanali da se gase od strane operatera za dan zalosti. Zasto SBB ne gasi kanale i zasto Yettel nije gasio kanale za prosli dan zalosti…
 
Sbb je gasio pre par godina (5,6 ne secam se tacno), pa su nakon toga pustili 3 meseca sve kanale otkljucane za oprostaj... Da li ce sutra gasiti, videce se.
 
U bre kakva histerija zbog jednog dana 🤣🤣🤣
Izađite napolje, aman.
TV programi su dužni da usklade program sa danom žalosti, ali strani programi pod to ne potpadaju. Trebalo bi da operateri gase kanale tih stranih programa, to je bilo mišljenje REM-a i ranije, ali niko nije zarezivao ni dva posto.
Nešto se izgleda promenilo u međuvremenu, jer izgleda sutra svi operateri gase strane zabavne kanale, ne samo Yettel...
 
Sve je podeseno kako treba, box je na lan mrezi, rezolucina 1080p 50hz, aplikacija je ta verzija. Imam dva tv-a i na oba je slika katastrofa. Slika mi je bukvalno kao da sam uzeo od kineza iptv listu za 10e i ubacio je u box, cak i kinezi pojedini imaju bolje liste nego sto je kvalitet kod yettel-a
Da li je sve isto kao kada ti je box povezan preko WiFi?
Da li je isto loša slika kada gledaš TV na računaru preko web-a?
Da li su ti dobra podešavanja na televizoru za HDMI?
Da li si eventualno merio brzinu protoka?
Da li si reklamirao-prijavio lošu sliku i smetnje (seckanja, kočenja, pikselizaciju,...) kod Yettela za tu tvoju lokaciju? I šta su na to odgovorili?
 
U bre kakva histerija zbog jednog dana 🤣🤣🤣
Izađite napolje, aman.
TV programi su dužni da usklade program sa danom žalosti, ali strani programi pod to ne potpadaju. Trebalo bi da operateri gase kanale tih stranih programa, to je bilo mišljenje REM-a i ranije, ali niko nije zarezivao ni dva posto.
Nešto se izgleda promenilo u međuvremenu, jer izgleda sutra svi operateri gase strane zabavne kanale, ne samo Yettel...
Nema ovo veze sa histerijom niti sa jednim danom, nego je bolest njihova uzela maha. Mozda je tebi smesno ali nista vise nije smesno.
 
Isključeni su kanali i na SBB-u
 
Zdravo svima,

Povodom proglašenja dana žalosti u Republici Srbiji, u sredu 27. septembra, pojedini TV programi biće nedostupni ili će slika biti zatamnjena.

Takođe, neće biti dostupni muzički i drugi kanali koji svoju programsku šemu nisu mogli da koriguju u skladu sa danom žalosti.

Program će se vratiti u svoj uobičajeni način funkcionisanja u četvrtak 28. septembra.

Hvala na razumevanju.

~Yettel
Kako ne zatamnite nekad sliku kad politicari lazu narod nego bas sad?
 
Nema ovo veze sa histerijom niti sa jednim danom, nego je bolest njihova uzela maha. Mozda je tebi smesno ali nista vise nije smesno.
Aman, čija bolest? Ne pravite slona od muve - dan je žalosti, gase se kanali koji emituju zabavni program ako ga ne prilagode - a strani programi to ne rade. I to je to - tako je bilo već deceniju i po, nekad se poštovalo, nekad ne... i to je to. Danas su svi operateri pogasili zabavne strane kanale, i SBB i MTS i nema potrebe dizati dreku na Yettel, niti dizati dreku uopšte.
Ako neko već krizira za TV-om danas, eto mu interneta i široko mu polje. Streaming servise da i ne pominjem...
Dobro je što IPTV i streaming servisi ne zavise od volje pojedanaca.
Pojedinaca? Pa jeste, baš sedi gore jedan čovek u Yettelu i nama zainat na forumu gasi kanale...
Kako ne zatamnite nekad sliku kad politicari lazu narod nego bas sad?
Baš sad? A šta je to posebno sad? Inače, oni kad bi gasili sliku svaki put kad političari slažu, mogli bi glat da batale posao dibidus - non stop bi emitovali crni ekran :)
 
Sve je podeseno kako treba, box je na lan mrezi, rezolucina 1080p 50hz, aplikacija je ta verzija. Imam dva tv-a i na oba je slika katastrofa. Slika mi je bukvalno kao da sam uzeo od kineza iptv listu za 10e i ubacio je u box, cak i kinezi pojedini imaju bolje liste nego sto je kvalitet kod yettel-a
Ako nisi restartovao box nakon postavljanja prikaza na 50Hz, ništa nisi uradio. Na žalost, u ovom slučaju je restart neophodan da bi se postavka primila.
 
Zdravo @Yettel Srbija , postoji li neka najava da bi uskoro mogla biti proširena TV ponuda sa regionalnim kanalima, tipa HRT1, HRT2, RTL HR, Doma TV, Nova HR ?
 
Jel neko probao i uspeo da stb uloguje na drugi hipernet nalog?
/kako?
 
Prvo što mi pada na pamet je da obrišeš uredjaj iz liste uredjaja u podešavanjima aplikacije.
Pozdrav
 
Probao, neće.
Kada to uradim onda nemam TV na uređaju. Odjavim se.
Kada kliknem da se ulogujem, login strana mi nestane za sekundu i automatski se uloguje u, izgleda, predefinisani nalog
 
Meni je ovako uspelo na nekoj od starijih verzija aplikacije, mozda se nesto menjalo u novijoj verziji.

Udjes u sistemska Android podesavanja na boksu pa lista aplikacija i nadjes Hipernet TV, obrises data i cache i odmah zatim na racunaru preko Web playera obrises taj box iz liste uredjaja. Onda restartujes box na dugme i kad se startuje bi trebalo da trazi aktivaciju preko kôd-a.
 
Probao i ja sad, takodje automatski uloguje sa ovom aktuelnom verzijom, znaci ne moze vise da se odjavi box sa naloga kao na starijoj verziji aplikacije.
 
Što se tiče EPG-a - predlažem da se u isti uvede obeležavanje bojama po vrsti-kategoriji sadržaja (temama i žanrovima). Da se odmah uoči vrsta i priroda tog sadržaja emisija na svakom od kanala:

Plavo - Filmovi
Crveno - Serije
Naranđasto - Dokumentarci
Nebo plavo - Razne emisije
Zeleno - Sport
Belo - Vesti i informativno
Žuto - Kvizovi i zabavne šou emisije
Roze - Dečji

To bi doprinelo boljoj preglednosti i lakšem i bržem uočavanju onoga što nas tog momenta interesuje.

Da li bi u EPG-u čitavi pravougaonici bili tematski obojeni ili samo nazivi sadržaja (slova) ili samo tanka linija na dnu svakog pravougaonika (ispod naziva),... to neka odluče developeri.


Takođe bi moglo da se uvede odabir teme - tamna i svetla.

Možda neko više voli EPG na beloj pozadini sa crnim slovima umesto sadašnje crne pozadine sa belim. Kao i da bude bela pozadina po grupama (kada smo u Danas, Emisije, Serije, Filmovi, Sport.... Extra). Ima nas raznih, uvek neko više voli svetlu a neko tamnu temu.

Ko je ZA neka digne ruku 😁 😁😁
 
Ma ne samo obeležavanje već klasifikovanje po tematici/žanru je neophodno. Da možemo da odaberemo- sportske, filmske, informativne, dečje kanale u zaperu i epg. To je osnovna funkcionalnost koja nedostaje.
Znam ja da je od 100 arena, al hoću Eurosport npr, daj to brzo u zaperu bez da kucam broj, ili dečiji od 200...
 
Meni je vraćanje unazad, kada hoću u emisiji koja trenutno ide da vidim propušteno (npr gol na utakmici) sasvim pristojno. Navikao sam kako radi, za to zaista nema zamerke.
 
Nazad
Vrh Dno