Šta je novo?

Digitalna TV: predlozi, sugestije i pitanja

Evo da i ja kao novi korisnik napišem koju :)

Krenimo od dobrih stvari:
1) Šta sam sve pročitao o radu hipernet tv-a, mislio sam da je to težak horor. U praksi, pu, pu, pu, da se ne ureknem, do sada sve to radi vrlo solidno. Meni je i EON bagovao poprilično, baguje i hipernet, ali ništa strašno.
2) Ovaj tematski prikaz je odlična fora i baš ima potencijala.
3) Hardver koji se dobija - box, ruter, daljinski - je odličan. Ovaj ZTE ruter briše pod i sa Ubee-om i sa Tehnicolor-om, razlika je nebo i zemlja (i dalje mi je tu SBB-ov Tehnicolor, tako da mogu da ih uporedim).
4) Slika na HD kanalima je odlična, čak i bolja nego na EON-u.
5) Iako su specifikacije box-a blago do srednje žalosne, aplikacije na njemu rade odlično, rekao bih i bolje nego na EON-u (RTS planeta, Deezer, HBO Max što sam probao ovih dana)

E sad loše / predlozi :
1) Ima malo HD kanala, i nije slučajno taj podatak prećutan. Mnogi kanali koji su kod SBBa i MTSa HD, ovde su SD i kvalitet slike je primetno lošiji. Veliki minus. Mada lako rešiv.
2) Iako je Android otključan, interfejs je neki njihov, nije klasičan Android TV, pa su druge aplikacije nepotrebno sakrivene iza nekoliko koraka.
3) Nema pretrage osim glasovne preko Android Assistant-a ??? Pri tome, vrhunac ironije je što Android Assistant pretražuje YouTube i Deezer, ali ne i HiperNet TV i HBO Max aplikaciju?? Veliki minus, koji bi trebalo hitno ispraviti.
4) Može biti da je navika, ali EON-ov interfejs je sjajno rešen - gde god se i u kojoj god se aplikaciji nalazili, sa EON dugmetom se vraćate na EON aplikaciju, a sa kružićem na Android TV Home. Ovde toga nema - funkcije TV i EPG dugmeta zavise od aplikacije i povratak na gledanje TV-a ili na Android TV Home često nije moguće uraditi bez par koraka. Često se dešava da kad ste u nekoj drugoj aplikaciji i pritisnete Extra dugme koje otvara dodatni meni - da se Hipernet TV aplikacija restartuje. Ovo isto mora da se reši šti pre.
5) Tematski prikaz je sjajna stvar - ali ne znači mnogo kad su prikazane stavke predefinisane, ako imate ukus koji se ne poklapa sa većinom. Prosto vapi za "favorites" funkcijom, pa bi dodate ekipe ili serije uvek bile na dohvat ruke. Kad bi to ubacili, ocena za interfejs bi momentalno drastično skočila.
6) Dok gledate program u realnom vremenu, interfejs se ponaša očekivano - levo i desno na kružiću pomeraju program napred i nazad, gore i dole omogućavaju da izađe lista kanala i da onda odaberete šta gledate i vraćate se unazad. Doduše, prikazana je samo po jedna stavka (Bolje bi bilo da je više), ali svaka ima opis, tako da je to ajde stvar ukusa, da kažemo. Međutim, kad vratite unazad, onda strelice gore i dole više ne rade ništa - nemoguće je kretati se po kanalima dalje, nego se morate vratiti ili na EPG ili na prikaz u realnom vremenu. Glupo, i nimalo intuitivno. I to treba što pre izmeniti.
7) Kada se gleda program unazad, i završi se, prikaz staje. Umesto da se lepo prebaci na sledeću emisiju... I onda morate ručno da pređete na sledeću stavku, a pošto se često dešava da se program i vodič ne poklapaju, to malo zna da iritira.

Iako deluje da ima više lošeg nego dobrog, osnova je solidna. Ima dosta da se radi na softveru, pogotovo po pitanju interfejsa, ali sa par ključnih unapređenja - mogao bi da postane najbolji interfejs od svih dostupnih, bez šale.

Pozdrav!

Bukvalno sve ovo isto htedoh da napisem... velika mana sto ne postoji aplikacija za telefon/tablet, sto ne moze da se instalira NETFLIX, a ni SUPERNOVA Move and GO...

Posebno me nervira ovo za vracanje unazad sto si naveo pod tackom 6 // vratis neku emisiju i onda nema mogucnosti da se promeni neka druga emisija tj. dobije lista programa/emisija pritiskom na taster GORE/DOLE... mada bilo bi dobro ako bi moglo kao na Supernovi ili na EONu da se klikom na testre DOLE dobije lista emisija i programu uzivo i kada se vraca program unazad.

Ovo pod 7. takodje jakkoooooo iritira!!!

Generalno, sve ovo radi dosta traljavo i sporo, te se restartuje, te baguje, te niste povezani na internet... probacu jos par dana pa cu videti da li da se vracam na ORION ili da rizikujem s ovim cudom pa mozda bude bolje u buducnosti...
 
Danas stiglo, sada je verzija 1.6.2 (nova ili ???)
Imam utisak da je brža navigacija i brže se menjaju kanali, kao i da je na početnom ekranu manji font.
 

Prilozi

  • Screenshot_20221006-214759_Gmail.jpg
    Screenshot_20221006-214759_Gmail.jpg
    101.4 KB · Pregleda: 128
Danas stiglo, sada je verzija 1.6.2 (nova ili ???)
Imam utisak da je brža navigacija i brže se menjaju kanali, kao i da je na početnom ekranu manji font.
Ako je ovo sada brzo ucitavanje / promena kanala, ne znam onda kako je bilo ranije... Mislio sam da Orion ne valja, ali u porodjenju s Yettelom, oni su klasa.

U Yettelu puca net, televizija koci, sve se samo resetuje, gasi, koci... majko bozija, pa ovo je nesto najgore sto sam koristio ikada. Kud i pogledah onaj video Benchmarka gde reklamiraju Yettel... ;)

Ne znam ni ja koliko puta vise u toku dana iskace poruka da nema interneta. Opcija za vracanje unazad radi kao sto je u SBBu bilo tamo negde 2012... vr`tis neku emisiju i tu si zarobljen... nemas gde! VEEEEELIKO razocaranje...

Preko Orion interneta EON i Supernova aplikacije (LG-TV) rade savrseno, dok koriscenjem Yettel interneta EON radi kako kad, a Supernova NIKAKO.

@Yettel Srbija je l mogu da vam se zahvalim na saradnji i vratim opremu ?? Koristio sam je 12 sati i doboljno mi je... Cini mi se da postoji mogucnost da korisnik raskine ugovor jednostrano bez obrazlozenja u prvih 14 dana ?! Ne treba mi ni 24 meseca po 1 rsd kada ne radi kako treba. Pre cu da platim i duplo u odnosu na ovo sada, samo da imam uslugu koja RADI.

// Novi Beograd je u pitanju.
 
Danas stiglo, sada je verzija 1.6.2 (nova ili ???)
Imam utisak da je brža navigacija i brže se menjaju kanali, kao i da je na početnom ekranu manji font.
Ta verzija je bila i do sada, a ovo azuriranje je verovatno samo “server-side”, pa verzija aplikacije na boxu ostane ista.

Od pomenutih ubrzanja primecujem samo da se EPG startuje brzo sada. Pre je cesto zabadao EPG prilikom pokretanja i listanja kanala.
 
Sada je ver. 2.4.0 i definitivno brže radi, manje font.
Dobio i novu ver. za daljinac
 

Prilozi

  • 20221008_204757.jpg
    20221008_204757.jpg
    171.2 KB · Pregleda: 88
  • 20221008_205314.jpg
    20221008_205314.jpg
    317.5 KB · Pregleda: 91
kod mene nema promene
 
Nije ni kod mene jos stigla ta nova verzija, i dalje 1.6.2. Verzija firmware je poslednja ali azuriranje tv aplikacije ide nezavisno od firmware.
 
Da li postoji nacin da se android aplikacije nekako presloze?
izuzetno je tesko doci do instaliranih aplikacija,mnogo teze nego na eon boxu...
 
Onaj klasican android tv launcher kao na drugim boxovima je obrisan sa ovog boxa. Moze da se instalira sa playstore medjutim nece da se startuje, kresuje, pa ponudi da startuje hipernet tv umesto.
 
Pa eto predloga, da se tu nesto malo preslozi, da se omoguci launcher...Ili da se dozvoli pinovanje u onom "Extra" meniju..
Sad kad hocu da otvorim npr. YT, moram kliknem extra, onda dole da skrolam kroz video uputstva, pa onda predlozi iz HNTV, pa teko dolazim do aplikacija, gde mi je app store prva ikonica, pa onda moram da saltam desno...
Jako nepregledno...
Za sad, eto zamerke, EON box je miljama i po brzini i po funkcionalnostima ispred HNTV boxa.
 
Hipernet TV radi ocajno!!! Sporo, traljavo, aplikacija se restartuje, gasi, kasni reagovanje aplikacije putem daljinskog, vracanje unzad gotovo neupotrebljivo...

-- ocajan unterfejs i korisnicko iskustvo
-- promena programa traje preeeedugo
-- ocitavanje sadrzaja prilikom promene programa kasni
-- APSOLUTNO nelogicno iskljucivanje svih komandi kada se vrati nesto unazad
-- kada se zavrsi emisija tu je kraj umesto da samo predje na sledecu
-- nema aplikacije za NETFLIX
-- nema aplikacije za Move 'n' Go
-- nema aplikacije za telefon/tablet
-- nema radio stanica
-- NEMA video kluba
-- nema cini mi se skoro nijednog regionalnog programa u ponudi sem OBN/BN
- cudan raspored programa (jagodinska palma plus u top 20)
-- od nekih 120 dostupnih kanala, PRVA / PINK / RTS / KCN programi dominiraju

Korisnicka podrska kaze da ce uskoro biti taj neki update koji ce kao resiti neke od ovih problema, ali generalno HIPERNET televizija je u ovom trenutku veliki promasaj. I sto se tice kvaliteta usluge i liste dostupnih programa. Dacu im sansu jos par dana da vidim kako ce to sve raditi.

ORION / Supernova daju npr. sve filmske programe, ukljucujuci HBO/Cinemax, cak i programe za odrasle, skoro sve regionalne. Orion ima i N1.

Ocekivao sam od Telenora (Yettela) kao jedne ozbiljne kompanije mnogooooo vise!

Sve u svemu sto rece neko iznad - bas dosta su daleko od EON-a, ali i Supernova Move and Go aplikacije.
 
Juce sam malo gledao arenu, bilo je mucenje da pustim program koji hocu, sve blokiralo, sporo... Uzas... Sreca pa gledam samo arenu preko Yettela i to jednom mesecno mozda...
Jedino sto mi deluje bolje u odnosu na eon je kvalitet slike (naravno kada sve radi kako treba)... Malo sam uporedjivao sliku, nekako mi je fluidnijija i ostrija (cistija) slika na yettel nego na eon... Ne znam sta je razlog...
 
Juce sam malo gledao arenu, bilo je mucenje da pustim program koji hocu, sve blokiralo, sporo... Uzas... Sreca pa gledam samo arenu preko Yettela i to jednom mesecno mozda...
Jedino sto mi deluje bolje u odnosu na eon je kvalitet slike (naravno kada sve radi kako treba)... Malo sam uporedjivao sliku, nekako mi je fluidnijija i ostrija (cistija) slika na yettel nego na eon... Ne znam sta je razlog...
Po default ukljucen HDR
 
hdr na yettel boxu?
 
Da, na Yettel boxu je uključen HDR. Ja sam ga isključio jer mi TV ima HDR.
 
pa i moj tv ima hdr, aj probacu da iskljucim na boxu pa da uporedim sa eon
 
I ja sam isključio prvog dana
 
Pa ne pravi to od slike HDR, to je ako je program HDR da salje ka TV-u HDR koji kada prepozna ukljucuje HDR nacin rada... Ne moze od SDR ulaza da se dobije HDR nikako...

I HDR ne utice na ostrinu i fluidnost vec kao sto ime kaze na dinamicki opseg slike...
 
uključi i isključi hdr u postavkama, pa ćeš i sam videti kolika je razlika u slici
 
Slika jeste ostrija na HD kanalima (HBO), u odnosu na iste kod EON-a. Nesto je AVC encoder kod EON-a lose konfigurisan, a pritom je interlaced strim. Kod HNTV je nesto nizi bitrate i progressive, primetna razlika u ostrini slike u korist HNTV.

Jos da objave webOS app, i njihov box mi vise ne treba.
 
Poslednja izmena:
U 00.03h nestale sve usluge Yettel Hiperneta. Čak im ne radi ni optički internet!!!

Lokacija Novi Sad.
 
U 00.03h nestale sve usluge Yettel Hiperneta. Čak im ne radi ni optički internet!!!

Lokacija Novi Sad.
Jeste i kod mene isto ali sad se vratilo izgleda. prvi prekid da sam primetio od pocetka avgusta od kad ga koristim.
 
Yettel hipernet tv je uzas. Sporo,programi kasne po 20 sekundi, kada padne gol prvo cujem od komsija pa posle i sam vidim
 
Meni problem nije samo kasnjenje, desavalo se to i na EON-u i na MTS.
Imao sam drugu senzaciju.
Slika kao da je ubrzana, a u jedno i blago seckanje.
Kao da ne moze da lepo izbaferuje, pa pokusava da stigne, ali se to sve desava u milisekundama, pa je fudbal delovao cudno.
Resio sam to klikom na dugme za "pokreni iz pocetka", i onda stisnuo "live tv" i vratio na prenos uzivo.
Ne znam da li je to pomoglo kod tog baferovanja, ali posle toga nikakav problem do kraja veceri.
 
Nazad
Vrh Dno