Šta je novo?

Diablo IV

Skinuo preko xbox aplikacije(na pc) namestio battle.net nastavio igru ( igram na xboxu ).
I sad trazi neki update i stalno battl.net izbacuje grasku sa updetom. Ima neko slican problem ?
 
rock on baby..... 🤘
 

Monday Night Raw Reaction GIF by WWE
 

Our next Developer Update begins on May 2 at 11 a.m. PDT and will give you a look into what the team has in store for the launch of Season 4 along with system features, balance updates, and learnings from our recent Public Test Realm period.
 
i full patch notes

 
Ono, kad znas sta da ocekujes, i neces biti razocaran... pa malo pikas, jer moze nesto prijatno da te iznenadi. :)
Nista drugo trenutno ne igram, tako da vidimo se za 2 dana.
 
i ja malo pauzirao ali me interesuje ovaj patch tako da ću i ja malo da se igram
 
Prekosutra bese? Skinuo sam igru sa kompa i nisam bas redovno pratio (osim velikih novosti tipa loot overhaul).
 
Ja se još lomim za sezonu 4.

Raxx je izbacio Tier list pa ako nekoga interesuje.



D4 season 4 Rankings.jpg
 
Meni je Droid na redu imam vremena samo za 1 klasu po sezoni
 
ja se dvoumim Sorc Frozen Orb (nerfed… ne deluje mi vise onako fun…) ili Rogue Barrage (wudijo build, deluje mi fun)
 


zivecemo u helltides :)
 
Imam jedno mozda glupo pitanje ali sta radite sa zlatom? u ovoj sad zavrsenoj imao sam preko 200 miliona ali sve sto sam nalazio za kupovinu je bilo slabije od onog sto sam pokupio usput.
 
pa mislim ono....upgrade opreme, rubini, smaragdi, safiri.... :D
 
Imam jedno mozda glupo pitanje ali sta radite sa zlatom? u ovoj sad zavrsenoj imao sam preko 200 miliona ali sve sto sam nalazio za kupovinu je bilo slabije od onog sto sam pokupio usput.
Ti nisi probao jedno 10-15+ puta da menjaš jedan stats an itemu 😁 . Juće sam spičio 100 miliona lagano samo na jedom da dobijem pefektan roll i nisam uspeo ☹️.

Inače meni S4 izgleda kao da su prepakovali konačno D3 u D4 bar one najbolje stvari koje se ja sećam a to je Great Rifts koji ovde zovu The Pit a pre toga je bio Abitoir of Zir što bila neka kao beta verzija za The Pit. I naravno pojednostavli affixe na itemima da imaju smisla a one "Damage on Thursday" affixe ubacujemo sami kroz Tempering.
I naravno itemizacija sa Greater affixes je valjda iz D3 nisam tolko dugo ga igrao, poslednji put ga palio negde 2015-2016.

Evo najznačajne izmene koje mene raduju:
  • Legendary Items and Unique Items can now be traded. This only includes unaltered items. Imprinting, Enchanting, Tempering, or Masterworking an item will bind it your account.
  • Legendary items dropped from enemy level 95+ are always 925 item power.
  • A new option for camera to zoom further out has been added in the Graphics Options section of the Settings menu.
  • Search through your Stash now supports filtering by Item Power.
I stvari koje ne mogu da nađem u change log koje znam da su spomenuli na campfire chatu:
  • Mogu se kockati itemi sa item power 925 i/ili koji imaju Greater Affix.
  • 25% više Glyph XP po NM tamnicama - ovo me baš smara grindanje NM za level glyphova.

Tako da igra postaje više noob friendly da se dođe do level 100 i izleveluju glyphovi što će obradovati raju sa koja pohrila sa GP.
Ali veliko ali biće drastično teže juriti veće level u The Pit i isto toliko teško ubiti Tormented Echoes verziju bosseve (ne kapiram da li svi postoje ili samo Druiel i Andariel).

Ne znam kako ostali ja sam nalože na D4 slično kao kad je igra izlazila. Mislim da će biti i queueva kratkih pri loginu sledećih dana.
I viđam dosta igrača koji i sad igraju S3 i to tu i tamo neki imaju kupljenje kozmetike tako da nema zime za Blizzard samo neka ispucaju stare mehanike i krenu nešto novo.
 
Poslednja izmena:
^Pa da nisam kupio igru day 1, da nisam igrao predsezonu i sezonu 1, verovatno bih bio "naložen", ovako mi je samo svejedno.

Hoću reći, sve kul što oni "popravljaju", ali mene ne rade te redemption priče.
Godinu dana kasnije, možda bude tako kako smo mi, kao, hteli od prvog dana, hvala što ste bili uz nas i strpljivo čekali da dođemo do tačke kad će vam se igra svideti i poželeti da je igrate dugo.

Moje poverenje (znam, koga zabole) su izgubili kao i moje interesovanje za ovu igru.
 
Jel se spremate za novu sezonu? Nadam se da ce barem malo da poboljsaju drop za uber unique. Farmam li farmam i nikako da mi padne jedan...
 
Spreman ko zapeta puška. Meni uber unique drop rate je najmani problem. Igrao sam malo D2R poslednjih dana i solo i public igrama i podcetio sam se šta je malio drop rate i eventualni napredk gde nakupim put stash perf. gemova da rerollam great charm i dobijem +1 do nekog skilla koji skoro niko ne koristi. A o unique tamo da ne pričam.

@Matches Malone ajde pred sezona je bila da se pređe main story i pokupe altari. Sezona 1 je i meni bila bezveze.
A sezona 2 skroz druga priča, bilo par odličnih buildova i season mehanika bila zabavna. Ovaj trenutno S3 gore to i prepakovano.

Iskreno proboa sam u vremenu S3 da igram ovaj Last Epoch mene ta igra ne radi, jedva došao do dela gde se bira specijalizacija i otključava monolith sistem mapa i nisam mogao.
Igra bi bila super da se pojavili najkasnije 2018-2020, ali tek kad se pojavi PoE2 što se tiče vizuelne satisfakcije LE nema šta tu da traži.
Itemizacija kako sam video je super, da ne kažem idealna i ako ni 5% je nisam koristio.
Ali u toj igri svaki spell i skill imam osećaj kao da je isti. Samo drugačija animacija a zvučni efekat nikakav.
 
Ne znam, ne mogu reci da me je LE odusevio, ali iskreno, ima neke sjajne ideje. Videcemo, ko se seca PoE kakav je bio kad je izasao iz bete, LE je mnogo, ali mnogo bolji.

Elem, probao sam ovu ligu, stvarno sam zeleo da me opet radi, sezona 2 mi je sela ko budadli samar. Ali jednostavno ne mogu da se nateram, ne vuce me igra uopste. Mozda sam se samo zasitio od ARPG, ni poslednja PoE liga me nije privukla, sto je drugi put za 6 godina.
 
mora to danas popodne da se proba :p
 
@kartelusm LE što sam pratio steamere ima sjajnu endgame itemizaciju. Mogu dosta ludih stvari da se naprave i postoji onaj BiS item hunt kao D2 samo malo drugačiji (možda i bolji).
E da je takav sistem u D4 gde bi nam bio kraj.
Ali jednostavno igra mi tehnički izgleda zastarelo, znam fazon kao grafika nije bitna, ali zvuk u D4 i osećaj skillova/spellova je neuporedivo bolji a to stalno spamujem.
Uživao sam da igram Ball Lightning Sorcerer Endgame u S2 bukvalno su napravili da na 5.1 čuješ kako se lopta vrti oko tebe. Prezabavan build, na stranu što je bio max. OP ali to samo pojačalo zabavu.
Krenu da uživam sa RayTracing u S4 dok je levelovanje jer sve ide sporije, ali džaba što imam solidan FPS kad igra redovno crashuje.
Problem sa RT je postojao od starta i sad tek vidim da Blizz zvaničnici o tome pišu na X. A i performanse variraju uglavnom imam 90-110 FPS a ima gde jedva 60-70 FPS (primetio sam u jednoj tamnici).

Lično sam izhajpovan za S4 kao da D4 sad izlazi.
Krenuo sa Druidom i ako ne bude išlo da obijem build enabling Unique (Tempest Roar) onda krenući u sa sorce i to frozen orb + blizzad. Mada moguće je trade unique itema tako da lagano.
Evo i paljevinski trailer za S4.
 
Poslednja izmena:
Imam problem sa mojim nalogom na game passu na pc neda mi da instaliram dijablo iz gamepassa kaze da trazim dozvolu od nekog starijeg ??
Gde se nalaze podesavanja za isto . Inace sam 73 godiste neznam sta mu treba starije :). I to je upisano na nalogu ??
 
@kartelusm
Krenu da uživam sa RayTracing u S4 dok je levelovanje jer sve ide sporije, ali džaba što imam solidan FPS kad igra redovno crashuje.
Problem sa RT je postojao od starta i sad tek vidim da Blizz zvaničnici o tome pišu na X. A i performanse variraju uglavnom imam 90-110 FPS a ima gde jedva 60-70 FPS (primetio sam u jednoj tamnici).
Za crasheve sam video da je onaj njihov CM ostavio poruku da se iskljuci Frame Gen, kaze da je izgleda tu problem i da devovi rade na tome.
 
Pa ja sam igrao bez DLSS sa FG da dobijem više FPS.
Sa DLSS čak i na Quality mi izgleda ružnije, nije baš dobro implementiran ili igra ima previše detalja pa se primeti razlika vs native rez. U odnosu na neke druge igra gde teško mogu da primetim razliku.
Mada su stavili DLAA pod isto a nije baš, sa DLAA je malčice zahtevnije a izgleda još bolje.
Imam problem sa mojim nalogom na game passu na pc neda mi da instaliram dijablo iz gamepassa kaze da trazim dozvolu od nekog starijeg ??
Gde se nalaze podesavanja za isto . Inace sam 73 godiste neznam sta mu treba starije :). I to je upisano na nalogu ??
To bi trebalo na Microsoft account da se nalazi.
Mislim da tamo imaš da podesiš te informacije.

Bar se tako sećam kad sa uzima 1 mesec probni GP za Starfield. (I sad mi ostali neki folderi da vise na C: particiji koje ne mogu da obrišem čak i ako nemam više Xbox app 😆)
 
naravno sad je odjednom proradilo
 
naravno sad je odjednom proradilo
Sta reci....Microsoft. Ja sam imao problema sa Microsoftom i sa njihovom aplikacijom za roditeljsku kontrolu....znaci katastrofa. Zakljuca racunar da ne moze ni sveti Petar da ga otkljuca
 
Spreman ko zapeta puška. Meni uber unique drop rate je najmani problem. Igrao sam malo D2R poslednjih dana i solo i public igrama i podcetio sam se šta je malio drop rate i eventualni napredk gde nakupim put stash perf. gemova da rerollam great charm i dobijem +1 do nekog skilla koji skoro niko ne koristi. A o unique tamo da ne pričam.

@Matches Malone ajde pred sezona je bila da se pređe main story i pokupe altari. Sezona 1 je i meni bila bezveze.
A sezona 2 skroz druga priča, bilo par odličnih buildova i season mehanika bila zabavna. Ovaj trenutno S3 gore to i prepakovano.

Iskreno proboa sam u vremenu S3 da igram ovaj Last Epoch mene ta igra ne radi, jedva došao do dela gde se bira specijalizacija i otključava monolith sistem mapa i nisam mogao.
Igra bi bila super da se pojavili najkasnije 2018-2020, ali tek kad se pojavi PoE2 što se tiče vizuelne satisfakcije LE nema šta tu da traži.
Itemizacija kako sam video je super, da ne kažem idealna i ako ni 5% je nisam koristio.
Ali u toj igri svaki spell i skill imam osećaj kao da je isti. Samo drugačija animacija a zvučni efekat nikakav.
Ja sam se lomio da li da uzmem D4 i prelomio na LE. Odlicna igra.
 
Vrh Dno