Šta je novo?

Diablo Immortal

hvala svima na infu, aj krenucu danas na Void serveru pa da potrazim balkance
 
Ovaj Diablo pokrenem samo dok njamke, taman za 10, 15 min ubijem vreme
 
Kome da se javim za gild kad uđem, ima li neki nick ? treba li neki poseban lvl ?
 
prvo sra_nje 0.99 :p
 
 
Svima najgora igra, nikada losija, kukaju placu na P2W sistem a svi zivi igraju. Malo pre u igri data neka nagradica za 10 miliona instalacija igre.

Udjes u igru svi negde trckaju, svi rade neke misije, svi se budze i grindaju i 90% njih na koje sam naisao su free igraci ili su mozda dali do 5-20 dollara i ne zato sto ih je neko terao nego eto hteli su da dobiju pre neke stvari nego drugi a nije da ostali nece dobtiti to isto kada dodje na 40 lvl battle pass, razlika izmedju battle pass besplatnog i onog od 5 dollara je sto sa ovim od 5 dollara dobijas neke stvari odmah dok ovi sto imaju besplatnu varijantu ce sve to isto da dobiju ali vremenom.

Raxxanterax ima jednog od jacih DH sa Combat rating 1640 a potrosio je 40 dollara... naravno da ima jacih od njega ali taj sigurno nije potrosio samo 40 dollara nego sigruno par hiljada dollara, wudijo ima najaceg Monka za PVP na svom serveru gde igra a nije dao ni dollara.

Tako da svi zivi kukaju a svi zivi igraju. Cudno? Nego su to likovi sa YT koji vataju preglede na brzinu da zarade koju kintu, a igri u sustini nista ne fali ako se igra sat dva vremena dnevno. I pored svega sto sam gore reko da me igra polako smara i ogranicava ja sam dosao na paragon 25.
 
nista, sacekacemo 11.06.2023. pa napisi onda utiske o igri :)

ne znam kakve preglede hvata YongYea :)
 
Pa vata svaki pregled koji mu je moguc i koji ce naplatiti od trenutne situacije. Takva vrsta ljudi, kao i novinara i slicnih njima ce da urade sve zbog trenutka paznje i zbog zarade. Jednostavno nijh ne zanima nista oko igre niti je igraju ali zato sve najgore znaju o njoj jer su to procitali u Forbes ili sto prenosi sta je reko echohack na svom youtube kanalu coveka koji je proveo u alfa i beti preko 200 sati a koliko ovaj yinyang ima u igri sati, reko bih 000000000000000.

Ko je uopste taj YongYea? Ima takvih kao on milijarde pa ne znam po cemu je on specifican. Ceo kanal mu se sastoji na rekla kazla i sta su drugi preneli on prenosi jos jedared da neko ko mozda nije video da vidi kod njega.
 
Igra je smeće, došao sam do paragon 20, sve živo mi je capovano a pored toga nije mi jasno kako neko može ovo da igra duže od nedelju dana.
 
Meni je prekul igra, a ostavio sam jedno 5k sati u D2 i D3 sigurno : ) Potpuno mi je opustanje, pritom igram na ipad-u kad stignem , tu je bas uzivancija, lore me vec odavno ne zanima, ali exploration i rng su i dalje ono sto volim u diablo svetu, tako da ni ja ne kapiram toliku kuknjavu. Igranje mi je sada na petom mestu prioriteta u toku dana, tako da sa takvim casual pristupom, nit jurim negde, niti moram da imam sve najbolje, ne smetaju mi cap-ovi , sve kul :cool:
 
Svima najgora igra, nikada losija, kukaju placu na P2W sistem a svi zivi igraju. Malo pre u igri data neka nagradica za 10 miliona instalacija igre.

Udjes u igru svi negde trckaju, svi rade neke misije, svi se budze i grindaju i 90% njih na koje sam naisao su free igraci ili su mozda dali do 5-20 dollara i ne zato sto ih je neko terao nego eto hteli su da dobiju pre neke stvari nego drugi a nije da ostali nece dobtiti to isto kada dodje na 40 lvl battle pass, razlika izmedju battle pass besplatnog i onog od 5 dollara je sto sa ovim od 5 dollara dobijas neke stvari odmah dok ovi sto imaju besplatnu varijantu ce sve to isto da dobiju ali vremenom.

Raxxanterax ima jednog od jacih DH sa Combat rating 1640 a potrosio je 40 dollara... naravno da ima jacih od njega ali taj sigurno nije potrosio samo 40 dollara nego sigruno par hiljada dollara, wudijo ima najaceg Monka za PVP na svom serveru gde igra a nije dao ni dollara.

Tako da svi zivi kukaju a svi zivi igraju. Cudno? Nego su to likovi sa YT koji vataju preglede na brzinu da zarade koju kintu, a igri u sustini nista ne fali ako se igra sat dva vremena dnevno. I pored svega sto sam gore reko da me igra polako smara i ogranicava ja sam dosao na paragon 25.
Igraju ljudi svasta , pogledaj koliko ovakvih igara se igra na telefonima.
Imas ljude koji bacaju hiljade i hiljade dolara na ove igre, dok god dopustamo ovakvo smece da prolazi i opravdavamo ove gluposti bice sve gore.
Cemu se nadati kada izadje Diablo 4?
Igra jeste smece po svim kriterijumima a opet im je ovo najveci launch neke diablo igre .
Kako neko moze da opravdava p2w sistem nikako mi nije jasno.
 
pa da imas najbolji gear i da igras najtezi content gde je najbolji loot table : )
 
Igraju ljudi svasta , pogledaj koliko ovakvih igara se igra na telefonima.
Imas ljude koji bacaju hiljade i hiljade dolara na ove igre, dok god dopustamo ovakvo smece da prolazi i opravdavamo ove gluposti bice sve gore.
Cemu se nadati kada izadje Diablo 4?
Igra jeste smece po svim kriterijumima a opet im je ovo najveci launch neke diablo igre .
Kako neko moze da opravdava p2w sistem nikako mi nije jasno.
Pokazi mi samo jednu slicnu igru koju mozes igrati na mobilnom i na racunaru i da je takva grafika i da u igri ima toliko besplatnog sadrzaja. Samo jednu mi pokazi.

DI ubedljivo ima najlepsu grafiku za jednu mobilnu igru.

Ima ljudi koji imaju para i ne predstavlja im problem da nesto plata i da uzivaju dok se igraju. Sta mi dopustamo? Kao da smo se mi ikada necega pitali pa sada ovo hocemo a ovo necemo da vam dopustimo.

Nema tu nikakvog opravdanja, koje je vama opravdanje sto kukate na nesto sto vas ne dotice? Problem sa limitom u igri bi bio problem da igraci koji ne placaju su limitirani za sve a oni koji placaju da mogu da boostuji paragon do besvesti.

Kada izadje D4 ce komentarisemo tada za sada je prerano. I na kraju da uvedu isti sistem mislis da ce to pojedine spreciti prvo da kupe igru a onda ds uloze jos par hiljada dollara.

Po cemu je smece? Ajde dokle si stigo sta je problem ili si ti jos jedan od onih koji idu i kukaju na p2w sistem pa im i sve drugo smeta.

Niko ne opravdava p2w sistem ali niko vas ne tera da nesto placate ako necete. Nigde ne pise da moras da nesto kupis i da potrosis na hiljade dollara u igri da bi oni bili sretni i zadovoljni. Sve je na dobrovoljnoj bazi.

I dogod bude ljudi kao sto je Quin69 da pukne blizu 15.000 dollara i da mu nije zao dotle ce ljudi da uplacuju. Znam on je izuzetak ali koliko imas zapravo takvih ljudi koji nisu stremeri ne zive od toga a potrose daleko vise na igre.

Jednostavno igram dok mi se igra, niti sam dosao da se takmicim sa nekim niti da nekome na forumu dokazujem nesto nego uzivam dok uzivam kada me vise ne bude drzala igra idem dalje.

Jos jedared da kazem igra je puna gluposti od blizzarda ali resice ce oni to ako i ne rese kopaju sebi rupu. I za kraju jeste p2w ali zapamtite niko vas puskom ne tera i uslovljava da morate da potrosite i 1 dollara na skin ako vibto necete.
 
ako ti je sve ok kako igra radi, igraj je i podrzavaj igru, mozes i da im das neki kesh kad vec podrzavas to sto rade.

ima neko ko misli da to sto rade nije uredu i ne zeli da im daje vetar u ledja koristeci (igrajuci njihovu igru) njihov proizvod
 
Pokazi mi samo jednu slicnu igru koju mozes igrati na mobilnom i na racunaru i da je takva grafika i da u igri ima toliko besplatnog sadrzaja. Samo jednu mi pokazi.

DI ubedljivo ima najlepsu grafiku za jednu mobilnu igru.

Ima ljudi koji imaju para i ne predstavlja im problem da nesto plata i da uzivaju dok se igraju. Sta mi dopustamo? Kao da smo se mi ikada necega pitali pa sada ovo hocemo a ovo necemo da vam dopustimo.

Nema tu nikakvog opravdanja, koje je vama opravdanje sto kukate na nesto sto vas ne dotice? Problem sa limitom u igri bi bio problem da igraci koji ne placaju su limitirani za sve a oni koji placaju da mogu da boostuji paragon do besvesti.

Kada izadje D4 ce komentarisemo tada za sada je prerano. I na kraju da uvedu isti sistem mislis da ce to pojedine spreciti prvo da kupe igru a onda ds uloze jos par hiljada dollara.

Po cemu je smece? Ajde dokle si stigo sta je problem ili si ti jos jedan od onih koji idu i kukaju na p2w sistem pa im i sve drugo smeta.

Niko ne opravdava p2w sistem ali niko vas ne tera da nesto placate ako necete. Nigde ne pise da moras da nesto kupis i da potrosis na hiljade dollara u igri da bi oni bili sretni i zadovoljni. Sve je na dobrovoljnoj bazi.

I dogod bude ljudi kao sto je Quin69 da pukne blizu 15.000 dollara i da mu nije zao dotle ce ljudi da uplacuju. Znam on je izuzetak ali koliko imas zapravo takvih ljudi koji nisu stremeri ne zive od toga a potrose daleko vise na igre.

Jednostavno igram dok mi se igra, niti sam dosao da se takmicim sa nekim niti da nekome na forumu dokazujem nesto nego uzivam dok uzivam kada me vise ne bude drzala igra idem dalje.

Jos jedared da kazem igra je puna gluposti od blizzarda ali resice ce oni to ako i ne rese kopaju sebi rupu. I za kraju jeste p2w ali zapamtite niko vas puskom ne tera i uslovljava da morate da potrosite i 1 dollara na skin ako vibto necete.
Otvori playstore i evo ti , ako ti je super da sve igre idu putem microtransakcija super , meni nije jer ako dam 60e ocekujem full igru.
Ne zelim pay 2 win u kome se ocekuje da spucas stotine ako ne i hiljade da bi bio competitive.
Ti ne svatas u cemu je problem, platis kineze da izbace smece i gotova prica , mislis da nece ostali da rade isto.
Svi su napadali diablo da je samo reskin Crusaders of Light, da nije bilo toga sada bi igrao reskin i jos ga pravdao.
Ja razumem da su ukusi razliciti ali ovo je bukvalno pljacka , stancaju igre bez truda i velikog ulaganja i udare mikrotransakcije , ja ne zelim to .
 
Kako resiti onu misiju za warband, da se prikljucis nekom. Saljem zahtev ali niko me ne prihvata, ima li neka caka ili nesto sl.
 
pitaj strucnjake od gore, oni sve znaju ni ne moraju da igraju igru.
 
Evo ja sam na primer 5. wizard na mom serveru u riftovima, da ne ispadne da ne igram igru uopšte. Stigao sam do 32. rifta kao i troje ljudi ispred mene koji su isto do 32. uspeli da dođu samo im je vreme malo bolje od mog. A batica koji je prvi je stigao do 37., šta misliš zašto je toliko bolji od nas ostalih? E pa baja je uložio pare da bi bio prvi, ima legendary gemove. A šta misliš kako je kad tako neko uđe u PvP meč?

wiz.png
 
Ako se dobro sećam, pre par godina kada je Blizzard najavio mobile verziju Diabla, a to je upravo ovo što su izbacili, bili su izviždani od strane publike.

Par godina kasnije, izbacili su to što su najavili, bez obzira na negativnu reakciju publike, jer je jedini motiv profit i samo profit kroz mikrotransakcije i 500 miliona Kineza (i ostalih koji daju keš za ovako nešto). Čak i da je besplatna, core igre i motiv izbacivanja iste (računaju da će se usr...ti od keša kroz mikrotransakcije) su meni dovoljan razlog da ni ne pomislim da igram ovako nešto. 10M downloada. Bože...
 
Otvori playstore i evo ti , ako ti je super da sve igre idu putem microtransakcija super , meni nije jer ako dam 60e ocekujem full igru.
Ne zelim pay 2 win u kome se ocekuje da spucas stotine ako ne i hiljade da bi bio competitive.
Ti ne svatas u cemu je problem, platis kineze da izbace smece i gotova prica , mislis da nece ostali da rade isto.
Svi su napadali diablo da je samo reskin Crusaders of Light, da nije bilo toga sada bi igrao reskin i jos ga pravdao.
Ja razumem da su ukusi razliciti ali ovo je bukvalno pljacka , stancaju igre bez truda i velikog ulaganja i udare mikrotransakcije , ja ne zelim to .
Sta da otvorim i sta da vidim, koju igru? Mene ne zanima jel u igri ima mikrotransakcija ili nema. Pa ne valja kada se igra placa puna cena ne valja kada je igra besplatna.

Ama jesi ti covek nedokazan ili sta? Ko moze da te natera da potrosis pare ako neces? Ti ako se takmicis da bi bio u vrhu liste onda i plati ako igras za svoju dusu onda te ne zanima p2w sistem.

Vise igraca je dokazalo da moze da se igra DI bez placanja i opet da se imaju legendarni gemovi, opet ponavljam treba vise vremena za igranje i grindanje ali valda je to poenta diablo igara da igras i da ti padne loot koji ce ti obezbedi nadgradnju.

Crusaders of Light ne moze da bude nikako re skin diablo igre mozda bude samo re skin wow i to je to.

Po zadnji put ti kazem ko pita tebe i mene sta mi hocemo i necemo, ako hoces igras igru ako neces ides dalje trazis sta ti se svidja. Kako moze da bude pljacka ako ti neces da plati a igras i uzivas, kako to mogu da te nateraju da kupis nesto u igri. Ko mene moze da natera da nesto platim ako ja to necu.

Evo da se dovatim ovih par strucnjaka od gore koji igraju Lost Ark i to im je uredu a igra je jos gora po sistemu p2w jer da bi u igri napredovao moras da kupujes materijal ili ako neces da kupujes onda moras da igras sa 4 ili vise alternativnih likova da bi grindao materijale i prebacivao to na glavnog lika da bi on bio super zaj*bani dasa. I ne samo materijale nego sve ostalo isto moze da se kupuje. Ali to im je ok da igraju a ovo nije. Pa izvolite ako vam je zadovoljstvo da igrate sa 5-6 likova jedno te isto da bi posle jedan lik bio zaj*bani dasa samo napred.

 
cigarete i alkohol nisu dobri pa ih ljudi kupuju i skraćuju sebi život, al jebiga vole to, nema rasprave, ko voli diabla (ili bilo koja druga igra) daje na to, prosto, bolje da dam kintu za nešto što volim i u šta trošim neko slobodno vreme nego u nešto što ne volim :D
e sad, ne mora niko da da 100k$ kao što pišu, daš kolko ti je volja i kolko možeš, iskreno, igra mi je jako zarazna kao i svaki diablo, a što je najlepše možeš ga igrati free bez datog dolara, ali koji gamer ne daje ni dolar za neku igru :p
 
Poslednja izmena:
Sta da otvorim i sta da vidim, koju igru? Mene ne zanima jel u igri ima mikrotransakcija ili nema. Pa ne valja kada se igra placa puna cena ne valja kada je igra besplatna.

Ama jesi ti covek nedokazan ili sta? Ko moze da te natera da potrosis pare ako neces? Ti ako se takmicis da bi bio u vrhu liste onda i plati ako igras za svoju dusu onda te ne zanima p2w sistem.

Vise igraca je dokazalo da moze da se igra DI bez placanja i opet da se imaju legendarni gemovi, opet ponavljam treba vise vremena za igranje i grindanje ali valda je to poenta diablo igara da igras i da ti padne loot koji ce ti obezbedi nadgradnju.

Crusaders of Light ne moze da bude nikako re skin diablo igre mozda bude samo re skin wow i to je to.

Po zadnji put ti kazem ko pita tebe i mene sta mi hocemo i necemo, ako hoces igras igru ako neces ides dalje trazis sta ti se svidja. Kako moze da bude pljacka ako ti neces da plati a igras i uzivas, kako to mogu da te nateraju da kupis nesto u igri. Ko mene moze da natera da nesto platim ako ja to necu.

Evo da se dovatim ovih par strucnjaka od gore koji igraju Lost Ark i to im je uredu a igra je jos gora po sistemu p2w jer da bi u igri napredovao moras da kupujes materijal ili ako neces da kupujes onda moras da igras sa 4 ili vise alternativnih likova da bi grindao materijale i prebacivao to na glavnog lika da bi on bio super zaj*bani dasa. I ne samo materijale nego sve ostalo isto moze da se kupuje. Ali to im je ok da igraju a ovo nije. Pa izvolite ako vam je zadovoljstvo da igrate sa 5-6 likova jedno te isto da bi posle jedan lik bio zaj*bani dasa samo napred.

Ti ne kapiras bas najbolje, nisam ja nedokazan vec ti, lako ces naterati klince da potrose novac roditelja.
To je pocelo odavno .
Ja sam rekao da u igru ne moraju da ulazu nista i ljudi ce placati, ma koliko ona losa bila, jos ce je i braniti kao da im je tata napravio.
Sam si zivi primer za isto.
 
@Fygaroo
Ja ne znam sto se uopste raspravljas, trosis zivce i vreme, ko malo prati industriju zna u kakvom je kanalu Blizzard. A lik ocigledno ne kapira odredjene stvari, pritom mi deluje da nije bas nov clan na forumu.
Zalosno je samo videti da od onakvog studija koji je izbacivao odlicne igre spadnu na B-tier izdavaca online twitch FPS-a i ovakvih mobile igara za sisanje ovaca kroz mtx ali uz izgovor "niko vas ne tera da kupujete".
Dobar primer su EA i Square Enixa sa igrama Jedi: FO i GotG - znaci da veliki studiji mogu da izbace izuzetno kvalitetne story-driven igre bez dodatnog mtx bullsh*ta ali jednostavno ne zele jer se na takvim igrama mnogo ulaze i ne zaradjuje toliko brzo i lako.
A i za takve igre tj pristup se dosete tek kada vrag odnese salu, tj kada ih kvalitetno napljuju i (opravdano) review bomb-uju zbog losih igara i poslovnih praksi.

Ako nista drugo mozda MS zategne Blizzard i resetuje na pristup koji su nekad imali prema fanovima i igracima - pocevsi sa D4 prevashodno.
Btw. nemacki gaming casopis (PC Games) je cini mi se skoro naveo da treba da izbace Warcraft 3 re-reforged, odnosno vise vesti na tu temu od Blizza sada u junu, tako da ostaje da se nadamo ovo sto sam naveo gore i eventualno da vidimo jos koji naslov od Blizzarda vredan kupovine u buducnosti.
 
Poslednja izmena:
Immortal je cool za igru na telefonu. Samo jos 2 igre su na tom nivou, Genshin Impact i Eve Echoes.

A za PC iz mog iskustva , ni Diablo, ni Diablo II, ni Diablo III, ni PoE, ni Ressurected, samo Median XL Sigma 2.2 (od pre par meseci radi i 60fps glide renderer xD za diablo 2-ku)

Jedino sto je end-game za Median XL brutalan, PoE mala maca.
 
Ok ovo igrati na mobilnom ili nekom boljem tabletu ali na PC posebno sa monitorom od 2K ili 4K rezolucije je baš bacanje resursa.
Igra se renderuje na max. 1080p i razvuče na veću jedino je UI je u nativnoj rez.

Probao ovo i meni izgleda kao Diablo 3 prepakovan u mobilnu verziju znači veliko mehhhh, a i sad je ovo zanimljivo jer je free posle 6-12 meseci niko neće pričati o ovome.

A i mikrotransakcije su OK sve dok nisu u PvP-u ili dok ti ogrničavaju story progress ovako neka neko baca pare ako neće po 1000 puta da radi iste stvari da bi nagrindao iteme.
 
Ovo ce da bude zanimacija dok se ne pojavi Diablo 4. Posle toga ko bude kupio D4 ce uziva a ko nece ostaje mu DI za zanimaciju.

Sto se tice misljenja da je ovo prepakovani D3 se slazemo, pojedini delovi mape, sam artwork je isti ali prlagodjeno mobilnim telefonima. Sama prica je smestena izmedju D2 i D3.
 
Igra li neko na EU Stone of Jordan serveru? Napravio sam dark clan i warband, pa bih pozvao nekog : )
 
A i mikrotransakcije su OK sve dok nisu u PvP-u ili dok ti ogrničavaju story progress
Genshin je ok jer je PvE.
Gacha PvP je zlo neopevano.
Mada mene u Immortal zanima campaign.
Jos kad me ne bi mrzelo da otvaram BattleNet account 😂

Inace me po klipovima graficki dizajn razocarao, bas izgleda nemastovito, low budget kineski...
 
Nazad
Vrh Dno