Šta je novo?

Dell U2412M IPS/LED

Mislim da dell daje garanciju na 5 mrtvih ili 1 svetao, a gigatron priznaje primedbu i na 1 mrtvi, kako pise na njihovom sajtu. Mada, ako licno pogledas monitor, i primetis mrtvak, nemoj uzeti i gotovo, ne mogu te naterati...
 
Dobili ste ono papirce na kome je ispisana DELL-ova politika po pitanju crknutih/zaglavljenih piksela, za svaku seriju ponaosob (ako se ne varam - jerbo to papirce je sad u kutiji, koja je pak u podrumu :))... cini mi se da bese 1/6 odnos. Jedan svetao (bright) i/ili 6 zaglavljenih (stuck) pixela.
Pricasmo o tome na nekoj od prethodnih strana, bilo negde...
 
Mislim da dell daje garanciju na 5 mrtvih ili 1 svetao, a gigatron priznaje primedbu i na 1 mrtvi, kako pise na njihovom sajtu. Mada, ako licno pogledas monitor, i primetis mrtvak, nemoj uzeti i gotovo, ne mogu te naterati...

+1

Imao sam u2311 koji je imao katastrofalno probijanje sa leve strane panela, pogotovo u levom donjem uglu. Potrazio sam po netu i video da Dell jedino gleda kolika je uniformnost u samom centru panela, sa nekih 5cm u svim smerovima(gde je, logicno i najveca uniformnost boje). Takodje, Dell ocekuje min. 3 mrtva ili jedan beo piksel da bi ti zamenio monitor.
Sada imam u2412m koji ce sutra biti vracen, posto su se pojavila 2 mrtva piksela, nema ni 7 dana od kako sam ga uzeo. Maloprodaju, gde sam i kupio monitor, sam juce kontaktirao, kada sam i video mrtve piksele i pitao da li bih mogao da uzmem pare nazad jer uopste nisam zadovoljan sa Dell monitorima(ovo mi je treci za redom njihov monitor i svi su bili "felericni"). A i ovaj u2412 ima identicno probijanje svetlosti sa leve strane.
 
Strasno je koliko te velike kompanije dopustaju sebi luksuz da felericnu robu valjaju po nekim njihovim neverovatnim ulovima za reklamaciju, dok opet sa zadovoljstvom uzimaju tesko zaradjen novac potrosaca, koji bi trebalo da imaju prava da za svoj novac dobiju besprekoran proizvod.
 
Slazem se sa tobom, iz tog razloga sam i odlucio da promenim brend. Videcu samo jos dal cu uzimati HP-ov monitor iz ZR serije(i koji tacno) ili cu skupiti novac i uzeti ACD(kad vec koristim MBP). Ultrasharp je nekada bila fantasticna serija monitora, dok je danas, samo za korak iznad proseka. Definitivno ovi e-ips paneli su odlicni ali sve ostalo, ukljucujuci i nacin izrade, kvalitet postolja/nosaca je pao.
 
...ovo mi je treci za redom njihov monitor i svi su bili "felericni". A i ovaj u2412 ima identicno probijanje svetlosti sa leve strane.

Ti si izgleda baš maler!? Ili to ili sam ja srećno prošao! :p
 
U2412M je solidan mainstream monitor i nista vise od toga ali to je sasvim ok jer je to dosta za 99% ljudi. o vrhunskom kvalitetu nema ni reci ali ko to ocekuje za 220e taj ima problem sa realnoscu. postolje i nosac su sasvim ok i ja nemam apsolutno ni jednu zamerku na njih. jednostavno, za LED monitor ne treba nosac sa armaturom u sebi koje ce nositi CCFL i jos kojesta.
 
Ti si izgleda baš maler!? Ili to ili sam ja srećno prošao! :p

Maleri, verovatno... ne znam ni sam. Svi su bili isprobani u samoj prodavnici(sva tri u istoj maloprodaji uzeti) i npr, prva u2311 koju sam uzeo (i vratio), nije imala nikakvih vidnih problema u tom trenutku, kad sam dosao kuci, povezao monitor i par sati kasnije su se pojavilo barem 5 mrtvih piksela(bilo ih je vise, nego me je mrzelo da brojim) i 3 zaglavljena. Druga, zamena, je bila normalna i radila je narednih par meseci ekstra, nikakve zamerke, osim tog probijanja.


U2412M je solidan mainstream monitor i nista vise od toga ali to je sasvim ok jer je to dosta za 99% ljudi. o vrhunskom kvalitetu nema ni reci ali ko to ocekuje za 220e taj ima problem sa realnoscu. postolje i nosac su sasvim ok i ja nemam apsolutno ni jednu zamerku na njih. jednostavno, za LED monitor ne treba nosac sa armaturom u sebi koje ce nositi CCFL i jos kojesta.

Jeste solidan, ne sporim, ali su pogorsali kvalitet izrade. Imao sam, jako davno, njihov 2007wpf ili kako vec bese oznaka i imao je jedno od najboljih postolja, koje sam ja ikada video na monitoru i jos, kao dodatni plus, bilo je izuzetno kul!
Moja zamerka nije na to sta sam dobio za placenih 240e, jer je tu ubedljivo medju top 3 best buy monitora, nego na ocigledan pad kvaliteta u odnosu na prethodne ultrasharp modele.
 
koji su kostali 2-3-4x vise. mada meni je ovo postolje na njemu fantasticno. ne fali mu ama bas nista.
 
Istina, kostali su vise... ali su svi monitori kostali vise tada. Pogotovo ti sa PVA i IPS panelima.
Tada je 30" bilo 2000evra, danas ih imas za manje od 1000e. Ogromna razlika u ceni je ponajvise zbog pada cena samih panela. ;)


dopuna:
evo na sta mislim:
dell2408_1.jpg


dell_ultrasharp_U2412M-img2.jpg


Bolje i daleko gotivnije izgleda postolje na gornjoj slici. (mozda je do mene ali ja bih, npr, kupio samo to postolje i zamenio na bilo kom novom ultrasharp modelu :d)
 
Poslednja izmena:
stvar ukusa. ja ne bih dao ni dinara vise za to postolje :)
 
Oprezno i sa ZR-om, meni je tek treci bio besprekoran ...

Ozbiljno? Sa zr24? Idi jbt... ti si imao srece sa HP-om, kao ja sa Dell-ovima. Mislio sam na u2711/zr2740 monitore, ali to je sada poprilican offtopic, pa necemo o tome.
 
Jel zna neko gde jos u NS ima ovaj monitor,u Comtrejdu je 27k. Trenutno sam u NS i bicu jos par sati...

Scouser - svetski megacar
 
Kupio...

Scouser - svetski megacar
 
27k je malo mnogo vidjao sam po BG*-u jeftijine.Mogao si da porucis preko web-a i lepo ti posalju
 
Kupio sam crni u WinWin-u za 240€, u Pin-u su imali samo sive. Sve je ok, monitor je odlican !!!
Ghostinga, tintinga, probijanja pozadinskog osvetljenja, zujanja, mrtvih i svetlih piksela NEMA.
Meni ne bi smetalo da je glow manje izrazen i da su uglovi jos malo bolji ali je i to vrlo dobro.
Sve u svemu moja preporuka !
 
Bolje i daleko gotivnije izgleda postolje na gornjoj slici. (mozda je do mene ali ja bih, npr, kupio samo to postolje i zamenio na bilo kom novom ultrasharp modelu :d)
Nije samo do tebe - i ja bih se odlucio na isti potez! :d

Stvarno je smekersko ono postolje na gornjoj slici i mozda gresim, ali sam uvek povezivao DELL sa takvim resenjima.
Ovo kakvo je na U2412M/U2312HM je... konfekcija, klasika. Ne kazem da je lose, da se klati ili sta vec... vec samo po izgledu.


krastavac, kol'ko para, tol'ko muzike, uvek bilo i bice... ne moze sve to za ~250 evra :)
I smekersko postolje, i pravi IPS/PVA/MVA panel... itd.
 
@CAR,
Evo gledam sada ZR monitore i poredim sa u2412m i u2311h, kvalitet izrade je za klasu iznad... da li to sada opravdava razliku u ceni, ne bih zaista znao.
U svakom slucaju, postolje na ZR monitorima je kao da je pravljeno od titanijuma. :d
 
Onaj ZR24-kakogodbesetacnaoznaka je masivan, tezak k'o tuc i debeo... ne znam jel' LED ili ne, mislim da nije, i rekose vec da se tu pravi bitna razlika u tezini... ali ono je defnitivno predebelo i pretesko :)
 
27k je malo mnogo vidjao sam po BG*-u jeftijine.Mogao si da porucis preko web-a i lepo ti posalju
Mogao sam ali kako onda da ga pregledam u radnji?Ovako ga ljudi otvorili,ja gledao i gledao i gledao i niti videh mrtve piksele,ni tinting,zujanje,ni preveliko probijanje pozadinskog,nista. Bilo bi mi cimanje da ga vracam posle,krastavac. Zasad sam zadovoljan monitorom i ne kazem to bezveze,presao sam sa S PVA na njega.

Izgleda da ipak sve zavisi od primerka do primerka.
 
Pa kad je preko web-a kupovina, bas mozes da vratis kako hoces i zahtevas drugi.

Sto se samog cimanja tice - to da... ali bez problema moze da se vrne, veci je problem za vracanje ako licno i personalno kupis monitor, u samoj radnji.
 
Znam ja sve to,i ovde su mi rekli da kuci jos pregledam i da mogu da vratim u roku od 7 dana. Ovako sam ga bar odmah pregledao...mrzim cimanje :D
 
Onaj ZR24-kakogodbesetacnaoznaka je masivan, tezak k'o tuc i debeo... ne znam jel' LED ili ne, mislim da nije, i rekose vec da se tu pravi bitna razlika u tezini... ali ono je defnitivno predebelo i pretesko :)

ZR24w je mrcina kakva i zaslužuje da bude, teška industrija. Naravno nije to sve samo zbog nedostatka LED ovetljenja, već je napravljen da uliva poverenje. :)
Pa ti ne gledaš monitor sa strane pa da ti smeta debljina, što se mene tiče izrada HP-a je za 2 klase bolja. Imao oba jedan pored drugog par dana pa govorim iz ličnog iskustva.
 
Ma znam bre, pricao si vec o tome, secam se :)
 
Sto bre? :)
 
Pa kad je preko web-a kupovina, bas mozes da vratis kako hoces i zahtevas drugi.

Sto se samog cimanja tice - to da... ali bez problema moze da se vrne, veci je problem za vracanje ako licno i personalno kupis monitor, u samoj radnji.

I to zavisi od maloprodaje u kojoj kupis... ;)
 
Zar za web nije ta prica nevezana za maloprodaju? Posto, jel'te, kao kupujes "na nevidjeno"...
 
Mislio sam na "cimanje oko vracanja ako preuzmes licno u prodavnici". Tu zaista zavisi od maloprodaje do maloprodaje. Oba Dell-a koja sam koristio u poslednjih par meseci su uzeti u istoj maloprodaji, gde sam i vracao prvu u2311 jer je imala ozbiljnih problema, koji su se pojavili nakon 24h od kako je preuzeta(zamenjena za drugi primerak) i u2412m koji je imao mrtve piksele(vracene pare), bez ikakvih problema, cimanja... sto i nije bio slucaj sa jednom drugom maloprodajom gde sam uzeo HP monitor proletos...
 
Nazad
Vrh Dno