Šta je novo?

Dell U2412M IPS/LED

U koju radnju, zasto nisi odneo kod uvoznika sam ako si imao uvoznikov garantni list ili si imao od prodavca.
 
Zato sto sam iz Zrenjanina, a uvoznik je valjda iz Novog Sada ili Beograda, nisam siguran. I radnja je u Zrenjaninu, MK Racunari...
 
Njih slucajo znam:), Juga MKRacunari super momci, budi siguran da ce ti zavrsiti :)
 
Bas oni, a Jugu znam jos iz starih dobrih vremena kad je radio u cedeteci MK ;)
 
Mene su prestale pare da svrbe i poceo sam racionalno da razmisljam sa nekih 7-8 godina, a taj kome to moze da se desi, i zasluzuje da bude zrtva srpskog marketinga.
Ne moz' se desi tebi, ne moz' meni... ali ko zna koliko njih ima kojima moze da se desi.
Ovce i jesu za sisanje, slazem se ja... ali ovakve vacarose mrzim vise od svega, vise i od tih pomenutih ovaca.

A ljudi su i inace takvi, bolje da kupi nesto neg' nista i da dodje kuci praznih ruku.
"Bolje ista nego nista", dobro poznata (pogresna) mantra u nas.
Upravo sam zamenio u Desku svoj primerak, ovoga puta smo ga prikljucili i gledao sam po minut u svaku pozadinu, i sada sam siguran da je ovaj cist od mrtvaka/zaglavljenih :). Hvala Car na sugestiji, da nije bilo tebe ne bih ni probao da ga vratim =(
Nema na cemu, zaista, i drugi put ;)
Ja licno preferiram da sva proveravanja (pikseli, probijanje, glow) obavljam u miru doma svoga, jer mogu natenane da se se posvetim tome - najpre sacekam da se monitor ugreje i postigne radnu temperaturu, pogasim svetla... pa lagano, sve kako treba i po redu. A tamo u radnji jednostavno ne bih imao takvu komociju.


BTW, pitao sam tog lika kada sam menjao: "a koliko puta ja mogu da vracam ovako monitor?" (mislim, dok ne naletim na neki koji ce za mene biti savrsen :p)... decko nije znao tacno da mi kaze, vec samo izustio jedno "paaa..." i uz osmeh slegnuo ramenima :D
 
Sticem utisak da kvalitet varira od komada do komada (glowing, tinting, ghosting, mrtvi pikseli, zujanje...),
pa me zanima jel ga neko kupio negde u Novom Sadu, recimo u Pin-u i kakva su iskustva ?
 
U pinu ne bi trebao da imas problem, oni su jedni od uvoznika dell-a
 
Da citate temu videli bi da ima vise uvoznika, recimo Asbis pored pina.. nego ljudi pisu samo ono sto su culi. Moj je recimo iz Asbisa, sve je u redu sa njim, samo je siv, sto mi se iskreno i dopada.
 
Jel moze neko sa sigurnoscu da mi potvrdi gde ovaj monitor ima da se kupi u ns a da se moze pregledati pre kupovine? U utorak idem,pa da ponesem kesh....

Scouser - svetski megacar
 
Ako kupim monitor u bilo kojoj radnji, koliko imam fore da ga vratim, pod izgovorom "ne svidja mi se"?
 
DEll da ti se ne svidja ??! Nema teorije... evo ja sam preko oglasa kupio model U2311H LCD, danas sam ga najzad izvadio iz pakovanja, svi u kuci smo odusevljeni slikom, cak je moja keva primetila koja ima 72 godine, da je mnogo lepa slika na tom monitoru! A U2412 mora da je jos bolji od mog... samo vidi da je sve ostalo ok, za sliku ne brini!
 
DEll da ti se ne svidja ??! Nema teorije... evo ja sam preko oglasa kupio model U2311H LCD, danas sam ga najzad izvadio iz pakovanja, svi u kuci smo odusevljeni slikom, cak je moja keva primetila koja ima 72 godine, da je mnogo lepa slika na tom monitoru! A U2412 mora da je jos bolji od mog... samo vidi da je sve ostalo ok, za sliku ne brini!

Nisi shvatio.....nadjem lose piksele (mrtve zaglavljene sta god), probija pozadinsko osvetljenje.....i samo se pojavim i kazem ocu da ga vratim, koliko imam fore od kupovine, i da li to vazi samo za veb kupovinu, ili i za licno u prodavnici?
 
Vazi za bilo koji tip kupovine, u proseku 7 dana, a zakonski koliko znam je do 14 dana.
 
Nisi shvatio.....nadjem lose piksele (mrtve zaglavljene sta god), probija pozadinsko osvetljenje.....i samo se pojavim i kazem ocu da ga vratim, koliko imam fore od kupovine, i da li to vazi samo za veb kupovinu, ili i za licno u prodavnici?
Za web kupovinu je 15 dana.Za licnu kupovinu ne znam.


Scouser - svetski megacar
 
za licnu kupovinu nema vracanja, tj. zavisi od dobre volje prodavca. ako se vratis posle 5min nije duzan po zakonu da ti vrati novac.
 
KOje prodavnice sve imaju veb kupovinu? i da ne listam temu, negde sam naisao da je covek vracao monitor, tj da neka firma daje 30 dana da moze da se vrati proizvod.
 
DEll da ti se ne svidja ??! Nema teorije... evo ja sam preko oglasa kupio model U2311H LCD, danas sam ga najzad izvadio iz pakovanja, svi u kuci smo odusevljeni slikom, cak je moja keva primetila koja ima 72 godine, da je mnogo lepa slika na tom monitoru! A U2412 mora da je jos bolji od mog... samo vidi da je sve ostalo ok, za sliku ne brini!

Si ti ozbiljan sa ovim postom?

"Dell da ti se ne svidja??!"... "cak je i moja keva primetila"... "za sliku ne brini"... ???


2 LedZepellin:
Listaj temu. Ionako ima svega 16 strana.
Ako mene nije mrzelo da kucam, ne treba ni tebe da mrzi da prelistas temu.
 
Ako ti monitor ne bude odgovarao, nema razloga da cekas 30 dana. Najsigurnije ti je da na licu mesta isprobas jer ti je sve ostalo rizik. Ako ne daju da se isproba na licu mesta, hvala lepo i dovidjenja. Ja sam bio budala sto nisam odmah reklamirao to sto mi je smetalo (glow po desnoj stranii malo kriv panel), vec sam mislio da tih 30 dana zaista vaze kao rok za to... Odneo monitor u prodavnicu i naravno nece na svoju ruku da mi zamene, vec ga poslali u beograd kod uvoznika, u njihov servis, gde ga jos nisu ni pogledali, a pitanje je hoce li mi uvaziti primedbe uopste, a ako ne hoce li mi jos i iznjakati monitor. A najverovatnije cu se jos i nacekati dobrano... Dakle, pamet u glavu i sve dobro proveravaj na licu mesta i eventualno u najskorijem roku kod kuce...
 
To tvoje bejase MK racunari, jel' tako?

To na stranu - stvarno ne znam sto si cekao "tih 30 dana", tj. sto nisi reklamirao odmah ono sto ti se ne dopada... u krajnjem slucaju, sve i da dobijes drugi (novi) monitor nakon 30 dana, opet ces tih prvih mesec dana da gledas u kriv panel kome bije glow zdesna ;)
To je ono sto bi meni smetalo, i zato bih koliko iduceg dana od kupovine otisao do radnje da zamenim ;)
 
Prelistao sam. Desk. Tamo je 24800, a u Monitoru sam nasao za 23000, u Emmiju za 23400,oba imaju web kupovinu. Poslao sam im mejl, pa cu da vidim. Ima dosta felericnih modela, pa zato hocu da budem u mogucnosti da vratim isti, ako budem imao zamerke na njega.
 
E, cool.

Za web kupovinu valjda vaze ona pravila koja su ranije vec navodjena, za licnu kao ne... kao sto vec rekose ljudi, uostalom.
Mada, ja na znam sta ono moje konkretno predstavlja, nekakav hibrid - porucio sam preko neta, ali sam licno preuzeo monitor :D

Mozda su mogli zbog toga da me posalju pravo kuci iz radnje... ali nisu :)
U svakom slucaju, ako vec postoji mogucnost, neka pravila, mozda cak i zakonska odredba - treba probati, pa ako ne valja, svakako vratiti/zameniti. U sto kracem roku, naravno, nema smisla ni razvlaciti predugo... moze da bude samo kontraproduktivno, ma koliko nesto lepo zvucalo na papiru.
 
@ CAR
Znas kako, inace ne volim da se zalim jer se uvek plasim da cu se maltretirati bas kao sto se sada maltretiram, pa sam zeleo to da iskuliram u nadi da cu prestati da primecujem. Taj kriv panel mi je inace malo kasnije zapao za oko, i toliko me je iritiralo da sam non stop gledao u taj cosak gde mi je crna ivica oko ikrana debela, merio, uporedjivao, nisam mogao da se opustim uz bilo sta sto radim na racunaru, i to je kulminiralo 29. dana kada sam u nadi da zaista postoji taj rok od 30 dana, odneo monitor, da se ne bih kajao ako bi mi tih 30 dana proslo. Ziv bih se pojeo da nisam to uradio, kao sto se sad jedem sto sam uopste i nosio. Tamni vilajet je to... Sva sreca pa se momak iz MK ponudiio da mi da neki monitor na koriscenje dok mi se to ne resi, inace ne bih sad ovo pisao...
 
Ma razumem te u potpunosti, sve mi je jasno... i sam sam nekada tako razmisljao.

Isto kao sto te kapiram i za ono njakanje monitora u servisu... od toga se jezim, te uvek najpre pokusam sam da resim neku situaciju ako ikako mogu, i to mi je uvek prva opcija pre nego li potegnem za servisom.
 
I ja sam u fazonu, da kao kupim preko web kupovine, a da odem licno da preuzmem, da ne bi dzabe placao postarinu 1000 din, kad sam vec iz bg-a, a ne svrbe me pare :)
I dalje ne kapiram sta se desilo sa zakonom o zastiti potrosaca, kad je bilo da se sve moze vratiti 7-10 dana bez razloga, i koja im je fora sa ovim sto se inspekcija pere od racunara....izmislili neku kancelariju sa par mudomlata
 
Nisi shvatio.....nadjem lose piksele (mrtve zaglavljene sta god), probija pozadinsko osvetljenje.....i samo se pojavim i kazem ocu da ga vratim, koliko imam fore od kupovine, i da li to vazi samo za veb kupovinu, ili i za licno u prodavnici?


Na zaglavljene i mrtve piksele rok za reklamaciju je 90 dana. Znači imaš više nego dovoljno vremena da ga testiraš i reklamiraš sve nepravilnosti! A što se probijanja pozadinskog osvetljenja tiče evo ti mog primera...

Kupio sam U2312HM u Gigatronu ali ga nisam testirao tamo na licu mesta što je u principu greška (najbolje je uvek proveriti robu pre preuzimanja iste). Kada sam ga stavio u pogon kod kuće ispostavilo se da imam u donjem levom uglu probijanje svetla u vidu trougla veličine 8x5cm i na još jendom mestu uz ivicu malo iznad jedno 2cm. Fotografisao sam display bez blica u potpuno zamračenoj sobi kako bi se bolje videlo o čemu se radi i otišao sutradan nazad u radnju da vidim šta će mi reći. Rakli su mi da donesem i da će mi zameniti što su i uradili. Na licu mesta su raspakovali još jedan i testirali. Sa njim je sve više nego ok i to je to...

Dakle da rezimiram. Što se probijanja svetla tiče, tu su imam utisak stvari 50-50 zavisno od situacije koju neko ima. Ako je probijanje malo uz ivicu, sasvim je moguće da to neće uvažiti, ali ako neko ima nešto slično ovoj situaciji koju sam imao ja, može i treba da reklamira to.

Inače na ovom primeru dole je prisutno tzv. plavo razlivanje svetla sa desne strane i gore u uglovima ali to je od plave diode na dugmencetu za paljenje-gašenje monitora, koju nikako nisam mogao da izgasim jer nema opcije u meniju za to... Srećom te je probijanje bilo na suprotnoj strani panela pa je samim time i lako uočljivo!

Inače monitor je fantastičan! Traži nešto malo dodatnog podešavanja zbog jačeg isijavanja bele tj pozadinskog svetla. Osim toga nema šta dalje da se pipa i bez obzira na situaciju koju sam imao sve pohvale pre svega za Gigatron na usluzi i razumevanju s njihove strene, a onda i za ovaj model koji gledano iz ugla odnos cena-kvalitet nudi više od očekivanog!
 

Prilozi

  • DSC01173.JPG
    DSC01173.JPG
    107 KB · Pregleda: 173
  • DSC01146.JPG
    DSC01146.JPG
    368.1 KB · Pregleda: 189
Poslednja izmena:
da ali ima razlicite kategorje. Ne znam napamet ,ali nece vratiti zbog jednog mrtvog piksela, a ako se desi da je taj mrtvi na sred panela, i da bode oci, pojeo sam ono sto se ne jede...zato hocu da imam foru da mogu da ga vratim prvih 14 dana iz bilo kog razloga.....naravno, necu ga vracati ako je skroz ispravan.
 
E vidiš to nisam siguran, ali mislim da bi trebalo da uvaže i taj jedan mrtav piksel bez obzira gde se on nalazi, a naročito ako je on negde bliže centru panela!

[edit] Koliko se sećam u Gigatronu su mi rekli da imam pravo na jednu zamenu po ovom pitanju!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno