Šta je novo?

Dell 3010 sff problem sa ventilatorom

killik

Poštovan
Učlanjen(a)
27.01.2018
Poruke
115
Poena
80
Pozdrav forumasima...
Imam od skoro problem da kazem sa racunarom, u pitanju je Dell 3010 sff, i od nedavno dobijam poruku tokom ukljucivanja racunara> Alert: previous fan failure
Ventilatori rade normalno, skidao sam bateriju, brisao log iz biosa, resetovao bios...itd. i na kraju opet isto.
Da napomenem, ovu gresku dobijam samo kada npr ujutru ukljucim racunar, tj kada ne radi nekoliko sati. Ako radi neko vreme pa ga iskljucim i ukljucim tada ne javlja gresku.
Ako neko zna nesto o tome bio bi zahvalan na pomoci?
Hvala
 
Pozdrav.Evo da ja iznesem svoje misljenje.Moguce da ti je ventilator pun prasine,a mozda ga treba i podmazati.Verovatno dok je ventilator hladan ne krene odmah da se vrti i laptop to detektuje kao gresku.Ako ne pomogne gornje resenje,zamena ventilatora verovatno resava problem :)
 
Pozdrav.Evo da ja iznesem svoje misljenje.Moguce da ti je ventilator pun prasine,a mozda ga treba i podmazati.Verovatno dok je ventilator hladan ne krene odmah da se vrti i laptop to detektuje kao gresku.Ako ne pomogne gornje resenje,zamena ventilatora verovatno resava problem :)
Podmazan je vent, radi bez problema...Nije laptop u pitanju vec sff kuciste...
Hvala na odgovoru.
 
Jesi li zamenio bateriju kad si je vec skidao?
 
Stavio novu bateriju, opet ista stvar...
Obrisem log u biosu, izvadim bateriju na 10-ak min, ukljucim racunar i sve ok nema greske.
Jutros ukljucim na kratko racunar, nema greske sve ok, medjutim malo pre ponovo ga ukljucim opet greska :)
Btw, vidim na netu da ljudi muku muce sa ovim problemom.
 
Vrh Dno