Šta je novo?

Delimano Slavina i protočni bojler 2 u 1

U pravu si sve
To znaci po tebi ko kupi original igricu i plati 60 e on je budala i komedija jer na torrentu ima za dzabe
Ko kupi u prodavnici original patike i plati ih 15000 din on je komedija,jer te patike ima kod kineza 1500 din ili na kp za 3500 din
Imas ti dokaz da je bas ta delimano cesma sa aliekspresa i samo nalepnica zalepnjena da li bi mogo da dokazes i potpises pod krivicnom odgovornosti da si u pravu
Ja cu ujutru da zovem delimano i trazicu povracaj novca, ako me pitaju razlog zasto trazim pokazacu im skrinsotove ove konverzacije recicu da su mi ljudi rekli da to nije bezbedno i da je to kopija sa aliekspesa samo ste nalepnicu zalepili, i oticicu u gigatron i kupicu bojler za kuhinju i resen problem kad kupum bojler pokazacu vam sliku da ne bude lazem
toliko od mene sve ste u pravu i naj pamettniji izmislili toplu vodu a cesmu uzivo vecina vas nije ni vidla uzivo a kamo li koristila i svi sve znaju na osnovu nekih glasina

Ova analogija ukazuje na to da ćemo se često naći u situaciji u kojoj govornik dokazuje nešto drugo od onoga što je bio početak rasprave.

Inace, poruci cesmu sa Alija, pa uporedi. Eto imaces rezervu ako ti ta delimanova crkne.

Edit: U gimnaziji koju sam ja zavrsio ucio se predmet Logika u okviru koga su se ucile logicke greske u konverzaciji. Tako da, da ima nas koji poznajemo dosta toga, verovao ili ne ;)
 
Ja imam slican model ove cesme (samo sa fleksibilnim delom sa glavom, dosta zgodna stvarcica) i za sad nisam imao problema nekih za par meseci koriscenja.
Desavalo se par puta kad se upali kao sto covek rece da izbaci osigurac (16A limiter, ali bilo jos 2 potrosaca jaka u trenutku, moja nepaznja bila, nakon izbacivanja sam skontao o cemu se radi), ali van toga radi fino posao. U siroj porodici ima jos par komada ovakvih, za sad niko nije imao problema za godinu-dve koriscenja. Mada, s obzirom na cenu, iskreno ocekujem da traje par godina i toliko.

Takodje, na netu postoji bas dosta razlicitih prica, tako da je jako moguce da je katastrofalan QC zasluzan (da ne pricamo sto za ovako jeftinije proizvode samo rokaju na traci delove i montiraju).
 
Ja se svima izvinjavam koga sam uvredio, ne radim za Delimano vec ne volim ko nesto nije koristio ili imao susret sa time ili procitao na netu da komentarise
Ja sam jutros zvao delimano top sop i vratio cesmu razlog ljudi govore da nije bezbedna popunio onaj obrazas i postekspresom je poslao bice mi vracen novac na racun
Kupicu bojler i obicnu sesmu u ponedeljak kada se otvore prodavnice i resen problem
Operater mi je reko da je firma delimano iz italije da imaju fabriku u kini kao sto i gorenje ima fabriku u kini i da je cesma prosla sve provere imaju setrifikat masinskog fakulteta u bg da je sesma bezbedna i da ispunjava evropske standarde i da se prodaje i u italiji, madjarskoj, rumuniji, srbiji i evropskoj uniji i da su imali problema sa digitalnim secmama koje idu na zid da su one povucene iz prodaje to mi je reko operater
Tako da nema rasprave u pravu ste sve nije bezbedna djubre je kako neko reko ja je vratio i resen problem, kada kupim bojler u ponedeljak i cesmu za bojler slikacu i postaviti ovde da vidite da ne lazem.
Vi ste vredjali i svata pisali sta ako ja nisam imo para za bojler od 7000 din i za cesmu od 4000 din neku najeftiniju pa mi jeftinije bilo da kupim ovu cesmu delimanovu da bi imao da se usluzim i koliko toliko toplu vodu ali bitno da ste svi vi koj nemate ovu cesmu izneli uvrede i vase misljenje i da ste u pravu a kad vam se kaze da niste u pravu onda onda vas neko vredja i vi ste uvredjeni.
Sta ako neko nema para za bolje i skuplje vi cetega ovde vredjati i osudjivati zasto nije kupio skuplje i bolje po vama da li vi mozete da razumete da neko mozda nema za skuplje i bolje mozete to da svatiti i razumete, ako vam se ne svidja neki proizvod i niste imali susreta sa njim da testirate isprobate nemojte da komentarisete zadrzite za sebe svoje komentare niko nije vas ni pitao ni trazio savet da li je dobro ili nije i pitao sta da kupim za to ima posebna tema-
Zapamtite jedno coveku je potrebno malo da ga ucini sresnim a nekima i mnogo i duplo mnogo ne cini srecnim uvek im je malo i uvek ce traziti bolje a nemaju ni za to malo
Meni je cesma cesma bitno mi da radi a ko je proizvodjac briga me bitno da mogu da pustim vodu i zatvorim vodu ostalo mi nije bitno ako to mozete da svatitie
Pozdrav svima i sve najbolje cujemo se u ponedeljak kada kupim bojlerce za kuhinju i semu a dotle cu u kupatilo prati sudove, hvala svima na komentarima i lepim recima i sto ste me uputili sta je dobro a sta nije.
 
"Ovo je stvarno smesno zalosno i jadno sta pisete meni je smesno ovo, koliko pratim ovaj forum ova grupica se u svim temama razume razume bilo gde da pitate i bilo sta da li je to o hardverima, telefonima,beloj tehnici itd oni sve znaju i naj pametniji su a ostali su svi glupi i uvek skrecu sa teme i pisu sta njima odgovara i svi sve najbolje imaju a kad drzava im da po 100e prvi su za salteru da podignu gospoda
Bilo sta reci bice suvisno zato pustimo hejtere i dusmane neka pisu izvolite braco raspalite,hocete i gace da slikam da otvorim temu da i to hejtujete recice te ima bolje ove moje su djubr neko ce se javiti reci kako je birao gace dve nedelje hahaha lol"

"prvi kuka kako nema trofaznu struju u kuci i kako mu je vazan svaki kilovat i raspored snage u kuci(krastavac druze odi u distribuciju i plati trofazni prikljucak pozovi majstora i stavi novu elektricnu instalaciju i neces imati tih problema"

"Sta ako neko nema para za bolje i skuplje vi cetega ovde vredjati i osudjivati"


Bojler + cesma 10 000 dinara. Trofazna struja (ako ima mogucnosti) 200 000 dinara + sve dozvole o leglizaciji objekta (preko 10 000 evra).

Mi smo hejteri i dusmani i niko nikad nije imao tu cesmu koju ti pricas,a ne znam kako si mogao da vratis cesmu nazad jedino ako je nisi kupio pre nekoliko dana. A ako si kupio pre nekoliko dana, ti nama preporucujes neki predmet koji nisi koristio ni makar mesec dana. Ako si zadovoljan sa predmetom i smatras da smo mi lazovi, dusmani i hejteri nisi uopste trebao da vracas vec da koristis nesto za sta ti znas da valja.
A meni nije jasno kako te nisu opomenuli barem za takvo pisanje i vredjanje clanova koji su ovde i po deceniju pre tebe dosli...
Ja sam rekao sta sam imao za cesmu, ja u kuci imam 5 bojlera (3 protocna + 2 obicna), 3 frizidera, 1 zamrzivac, 2 klime, 5 televizora i 3 sporeta, 3 aspiratora i brdo sijalica (4 clana) i dok nisam imao trofaznu struju veoma sam morao da pazim na potrosace a 3.5kw startne snage je dosta ali ne znam sto sam ti uopste i pisao jer nema svrhe.
P.S. Nisam mogao lepo quote da uradim pa ako neki mod moze da mi to popravi.
 
Tako da nema rasprave u pravu ste sve nije bezbedna djubre je kako neko reko ja je vratio i resen problem, kada kupim bojler u ponedeljak i cesmu za bojler slikacu i postaviti ovde da vidite da ne lazem.

Zbog čega je ovo bitno ?
Post automatically merged:

ja u kuci imam 5 bojlera (3 protocna + 2 obicna), 3 frizidera, 1 zamrzivac, 2 klime, 5 televizora i 3 sporeta, 3 aspiratora i brdo sijalica

Ala se neko bahati i širi :D
 
Ova korona svima dosla glave..bukvalno
 
Ma šta nas briga :D

Capture.JPG
 
Operater mi je reko da je firma delimano iz italije da imaju fabriku u kini kao sto i gorenje ima fabriku u kini i da je cesma prosla sve provere imaju setrifikat masinskog fakulteta u bg da je sesma bezbedna i da ispunjava evropske standarde i da se prodaje i u italiji, madjarskoj, rumuniji, srbiji i evropskoj uniji i da su imali problema sa digitalnim secmama koje idu na zid da su one povucene iz prodaje to mi je reko operater
Firma je Slovenacka, a ne posluje u Italiji uopste.
Delimano su napravili pre 11 godina.
Treba da se malo razumes u neke stvari vezano za tehniku, proizvodnju i brendiranje, da bi mogao o tome da pricas iole ozbiljno.
Postoji mnogo firmi koje samo narucuju brendirane proizvode od drugih proizvodjaca, prosto se ne isplati ulagati u razvoj i proizvodnju nekog proizvoda, ako nisi vec jak brend na tom polju i fokusiran samo na tu bransu.

Primera radi, Luxottica je kompanija koja proizvodi 80% svetskih naocara, samo se brendiraju.
Gorenje je kupljeno od strane Hisense-a i oni su vec mnogo godina potpuno kineska firma.
Gree i Midea su ti 2 najvece kompanije na svetu za klima uredjaje(Kineske), a recimo, Bosch, Vivax, Bergen i mnogi drugi brendovi klima su Midea i Gree klime, samo nalepljen brend.
Zavisno od dogovora, mogu imati uticaja na dizajn uredjaja do neke mere i to je to.
Ovde pricamo o neuporedivo ozbiljnijim i vecim firmama od Delimana...
Pa Studio Moderna je bukvalno retailer.
Posto ukupno zaposljavaju oko 7000 ljudi u svojih 390+ prodavnica i nekoliko tv kanala od kojih su 3000 samo u call centrima...gde tacno mislis da se uklapaju ti sto proizvode i razvijaju tih 10 brendova koje "sami proizvode"?
Kao sto vidis, nema nigde "otvaranje fabrike":
 
Poslednja izmena:
Uh tema je bas o iskustvima.
Evo mog :).
Trebala mi je hitno topla voda jer je protocni odapeo posle 7 godina i kupio sam ovu slavinu pre jace od dve godine .
Treba joj 20ak sekundi dok krene topla voda (kada kazem topla ne mislim na mlaku) pa ko nema stepljenja moze da mu bude problem (kao meni:)).
Vrela voda samo na srednjem do blagom mlazu.
Radila je posao prilicno korektno dve godine kada je procurela na gumici.
Zamenjena je za normalnu slavinu + protocni zbog pomenutog cekanja, a i mnogo je ruzna.
 
Ja se svima izvinjavam koga sam uvredio, ne radim za Delimano vec ne volim ko nesto nije koristio ili imao susret sa time ili procitao na netu da komentarise
Ja sam jutros zvao delimano top sop i vratio cesmu razlog ljudi govore da nije bezbedna popunio onaj obrazas i postekspresom je poslao bice mi vracen novac na racun
Kupicu bojler i obicnu sesmu u ponedeljak kada se otvore prodavnice i resen problem
Operater mi je reko da je firma delimano iz italije da imaju fabriku u kini kao sto i gorenje ima fabriku u kini i da je cesma prosla sve provere imaju setrifikat masinskog fakulteta u bg da je sesma bezbedna i da ispunjava evropske standarde i da se prodaje i u italiji, madjarskoj, rumuniji, srbiji i evropskoj uniji i da su imali problema sa digitalnim secmama koje idu na zid da su one povucene iz prodaje to mi je reko operater
Tako da nema rasprave u pravu ste sve nije bezbedna djubre je kako neko reko ja je vratio i resen problem, kada kupim bojler u ponedeljak i cesmu za bojler slikacu i postaviti ovde da vidite da ne lazem.
Vi ste vredjali i svata pisali sta ako ja nisam imo para za bojler od 7000 din i za cesmu od 4000 din neku najeftiniju pa mi jeftinije bilo da kupim ovu cesmu delimanovu da bi imao da se usluzim i koliko toliko toplu vodu ali bitno da ste svi vi koj nemate ovu cesmu izneli uvrede i vase misljenje i da ste u pravu a kad vam se kaze da niste u pravu onda onda vas neko vredja i vi ste uvredjeni.
Sta ako neko nema para za bolje i skuplje vi cetega ovde vredjati i osudjivati zasto nije kupio skuplje i bolje po vama da li vi mozete da razumete da neko mozda nema za skuplje i bolje mozete to da svatiti i razumete, ako vam se ne svidja neki proizvod i niste imali susreta sa njim da testirate isprobate nemojte da komentarisete zadrzite za sebe svoje komentare niko nije vas ni pitao ni trazio savet da li je dobro ili nije i pitao sta da kupim za to ima posebna tema-
Zapamtite jedno coveku je potrebno malo da ga ucini sresnim a nekima i mnogo i duplo mnogo ne cini srecnim uvek im je malo i uvek ce traziti bolje a nemaju ni za to malo
Meni je cesma cesma bitno mi da radi a ko je proizvodjac briga me bitno da mogu da pustim vodu i zatvorim vodu ostalo mi nije bitno ako to mozete da svatitie
Pozdrav svima i sve najbolje cujemo se u ponedeljak kada kupim bojlerce za kuhinju i semu a dotle cu u kupatilo prati sudove, hvala svima na komentarima i lepim recima i sto ste me uputili sta je dobro a sta nije.
Eto prodje skoro mesec dana, a od slika nista. Kako mi sad da znamo jel ta cesma stvarno vracena ili je ovo samo bio jeftin pokusaj reklame. 🙁
 
Jel se samo meni cini da mali bojler svi oslovljavaju sa protocni, a on uglavnom nije protocni. U ovom slucaju cesma je mini protocni bojler. Pre dve godine sam se uselio u nov stan i mislim da sam najvise nalupao glavu oko cesme i sudopere + bojler. Oblik, boja, granit/metal..trt, mrt. Na kraju je bila odlicna Ikea metalna sudopera + cesma za neku pristojnu cifru, a bojler sam uzeo Bosch 10l pod pritiskom i perfektan je, nemam sta drugo da kazem. Cena mislim da je bila oko 9.000, dakle skoro kao veliki bojler, ali ne zalim uopste.
 
Jel se samo meni cini da mali bojler svi oslovljavaju sa protocni, a on uglavnom nije protocni. U ovom slucaju cesma je mini protocni bojler. Pre dve godine sam se uselio u nov stan i mislim da sam najvise nalupao glavu oko cesme i sudopere + bojler. Oblik, boja, granit/metal..trt, mrt. Na kraju je bila odlicna Ikea metalna sudopera + cesma za neku pristojnu cifru, a bojler sam uzeo Bosch 10l pod pritiskom i perfektan je, nemam sta drugo da kazem. Cena mislim da je bila oko 9.000, dakle skoro kao veliki bojler, ali ne zalim uopste.
I cesma je baterija, donji mali bojler je niskomontazni bojler sa 3 creva (2xhladna + topla) i to su bojleri za nizak pritisak, pa imaju niskomontazni bojleri za visok pritisak (retko se postavljaju) i imaju 2 cevi i visokomontazni (gornji) bojleri sa 2 cevi. Tako da eto tako se zovu ti bojleri ali zovu ih i protocni...
 
Znam, nego se odomacilo za mali bojler da se kaze da je protocni (verovatno zbog male kolicine vode koju skladisti). Mozda sada gresim, idem po secanju od ugradnje kad sam znao sve, ali svaki mali bojler ima dve cevi, ulaz i izlaz. To sto si pominjao mislim da se odnosi na slavine, jer njih prodaju sa dve ili tri cevi. Dvocevka ide na mali bojler koji je pod pritiskom, ova varijanta koju sam ja uzeo (podrazumeva racvu na zidu iz koje jedna strana pod pritiskom ide u bojler, a druga u slavinu), a iz bojlera topla onda ide u drugu cev. Cesme sa tri creva idu na bojler koji nije pod pritiskom, jer se u tom sistemu zatvaranjem slavine prekida pritisak na bojler. Tek kada se pusti topla voda bojler dolazi pod pritisak i pusta sa druge strane toplu koja ide ka slavini. Inace, mana bojlera koji nisu pod pritiskom je to sto znaju da kaplju, pa se odlucih na ovu varijantu.
 
Evo radim kuhinju i baš mi reče majstor za tu slavinu,kao ne mora bojler....ja rekoh super. Ali kada sam je video, pa da mi skine cenu za vrednost bojlera i slavine pa x 3 ne bih je uzeo. Kakva praktičnost jbt, ulupaš 3.000 + evra za frontove,okove,ugradne rerne i ploče....biraš mesec dana materijale i dizajn i onda na to nakačiš ovog monstruma :)

Mislim ko mora iz tehničkih razlog krastavac samo napred, možda je koncept super ali ovo je toliko kičasto da boli.
 
Ajde ako su mermerne i granitne ploce, prave, neunistive (skoro) pa da i potrosis toliko ali za frontove koje ces svakako necim izgrebati... mada bitno je i da zena bude zadovoljna, bice dobre klope berem neko vreme.... :p

Meni je majka trazila da joj kupim tog delimana (tako je to kad se previse gleda tv) a u stanu osiguraci slabi, zica je neka tanja od 1,5 a deblja od 0.75, neki medju presek koji je vojska narucivala za svoje zgrade krajem 60-ih... bilo svađe 2-3 dana (dok nije priohvatila i "shvatila" kobajagi), sudje i dalje pere masina, a lonce i serpe na ruke, topla vode iz kupatila pa polako... (takoje to kad nema uticnica za bojler)
 
U kuhinju se stavlja samo jedan tip slavine: onaj sa izvlačnim tušem (one što naši "majstori" i dalje zovu "frizerske"). Po funkcionalnosti nemaju premca.
Pozdrav
 
Ajde ako su mermerne i granitne ploce, prave, neunistive (skoro) pa da i potrosis toliko ali za frontove koje ces svakako necim izgrebati... mada bitno je i da zena bude zadovoljna, bice dobre klope berem neko vreme.... :p

Meni je majka trazila da joj kupim tog delimana (tako je to kad se previse gleda tv) a u stanu osiguraci slabi, zica je neka tanja od 1,5 a deblja od 0.75, neki medju presek koji je vojska narucivala za svoje zgrade krajem 60-ih... bilo svađe 2-3 dana (dok nije priohvatila i "shvatila" kobajagi), sudje i dalje pere masina, a lonce i serpe na ruke, topla vode iz kupatila pa polako... (takoje to kad nema uticnica za bojler)
Nisu ploče i frontovi toliko, samo tehnika mi izađe jedno 50-60% . Rerna,frižider,indukciona ploča,mašina za sudove...., struja da se razvede,pločice..ima tu svašta kada radiš celu kuhinju. Ali to je sada pa za deset godina.
Zato mi i apsurdno da li je česma 2-3k ili 5-6k i treba li bojler. A kada sam je video,iako nisam neki zadrti esteta,toliko je ružna da više dileme nije bilo...to ne ulazi iu moju kuhinju :LOL:
 
Aaaaaha, ja pomislio samo elementi.
S tehnikom je u redu ili je kuhinja bas bas velika. :)
 
Nema više izgovora!!!
 
Baš sam se lepo zabavio čitajući postove. Nemam električnu slavinu niti imam nameru da kupujem. Gledao sam šta ljudi pišu o tim česmama i Delimano uglavnom pljuju. Tvrde da ne zagreva kako treba. Ne znam šta je problem jer sa 3kW snage treba da zagreje oko 1,5l vode u minuti sa 10 na 40 stepeni. To je dovoljno za upotrebu u kuhinji. Možda ima nekakvu problematičnu elektroniku?
 
Ma problem je što se reklamira na TV Shopu i bojimo se da je to kao i ostalo tamo - obična reklama i ne mnogo više od toga. Ali priznajem ušao mi crv u glavu od reklama i razmišljao sam o nabavci bez obzira na negativne komentare ili iskustva. Reklama je čudo, veruj da još uvek razmišljam i o Astonish prahu.:LOL:
 
Baš sam se lepo zabavio čitajući postove. Nemam električnu slavinu niti imam nameru da kupujem. Gledao sam šta ljudi pišu o tim česmama i Delimano uglavnom pljuju. Tvrde da ne zagreva kako treba. Ne znam šta je problem jer sa 3kW snage treba da zagreje oko 1,5l vode u minuti sa 10 na 40 stepeni. To je dovoljno za upotrebu u kuhinji. Možda ima nekakvu problematičnu elektroniku?
Temperatura ulazne vode se dosta razlikuje kod nas. A razlikuje se i koliko toplu vodu neko očekuje na izlazu.

Mogu da prođu ove slavine, za manje bitne prostore. Najveća mana im je da vrlo brzo počnu da kaplju i curkaju gde ne treba.
 
Lepo rade, ima da se kupe i po pijacama za manje para ako vas to brine.
Evo nama radi povremeno vec 2 godine,za sada smo bas zadovoljni. Jeste,nekada ne zagreje bas kako treba,ali to je u promilima.
 
Mislim da im je najveca mana,bezbednost,gde se rizik rapidno poveceva sa godinama koriscenja.
 
Moj šurak je pre mesec dana kupio na pijaci Delimano slavinu za 2500 dinara. Išao sam odmah posle ugradnje da je probam jer sam čpročitao oprečna iskustva. Solidno je radila. Kad je mlaz slabiji voda je prilično topla. Kad se pojača ona postaje tek mlaka. U svakom slučaju on je bio zadovoljan. Juče odem slavina ne radi. Pukla plastika i curi na sve strane. Pokušao je da sanira pukotinu dvokomponentnim lepkom ali ne ide.
Ne znam da li bi prošao bolje da je kupio original. U svakom slučaju imao bi neku garanciju.
 
Verovatno je racunao,da moze da kupi dve pijacne Delimano, po ceni takozvane originalne.Jedino sto nije stavio u razmatranje,je da ce na kraju imati dve neispravne pijacne,i 5000 dinara bacenih parica u kineski dzep.Kinezi su na toj racunici ,napravili imperiju.
 
Nama recimo jos nije crkla jedna, a radi vec 3 godine, znaci kako se zalomi, sto mi rece ovaj iz Einhell servisa kad sam mu doneo kosilicu po 5 put na servis
 
Nazad
Vrh Dno