Šta je novo?

Decred [DCR] (BLAKE-256)

Ma jok dual miner za ethereum cleymorov kopa ETH full brzinom i za ostatak snage GPU kopa DCR
 
Sa kojim ostatkom snage? I kako ti ne smanji hash na eth?

Sent from my HUAWEI Y530-U00 using Tapatalk
 
Sa kojim ostatkom snage? I kako ti ne smanji hash na eth?

Sent from my HUAWEI Y530-U00 using Tapatalk

ne smanjuje... podesavanja su default u mineru, ali potrosnja je 30-35% veca
e sad miner daje fee autoru 2% , svakih sat kopa ako minut za claymora ali samo za eth
 
da,ne smanjuje brzinu kopanja etera,daje oko 21.5 sa 380 grafikama i kopa dcr oko 280-290Mh/s...da dodam da se povecala potrosnja riga za oko 75w sa 4 grafike
 
Poslednja izmena:
Jel ima neki link(sajt) za taj dual miner?! Izvinjavam se sto se tako iznenada ubacujem :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
i mene zanima kako imate 21.5mhs sa 380, ja probao 3 minera i svi daju ispod 20 po grafi... na tri grafe bude prosek oko 56mhs
 
maa mogu mozda jedino ako klokuju ludacki gde grafa trosi 50% struje, sto se ne isplati...7950 kopa 21Mh! sa blagim OC-em (1030mhz) kad procitam da neki vuku 25 i preko 32-35 sa 290x zapitam se nakoliko ludackim voltazama guraju GPU
 
Poslednja izmena:
pritisni - dok ne dodjes do veceg hasha za eth i to je to
 
taktovi su 990/1500 1v (kod 380 grafika) i tako daju 20.8 dok safirke kojima je veci difault takt daju preko 21
 
Poslednja izmena:
U mene sapphirke R9 380Nitro 1010/1500 okrugli 20MH/S isprobano 14 komada i sve isto daju kako kod tebe daju 21 ne znam ako bi mogao podjeliti info:
Koji driveri
Koji miner
Koji win
Kako ide bat.
 
jel vam rade grafici na suprnovi? meni samo pise hashrate i Unconfirmed novcici.... Confirmed nista,a grafici svi prazni.
 
ono sto dobijes danaws tek sutra u confirmed, ako se dobro secam
 
Probao sam sa dual miner-om i zaista mi dobro radi. Ja inače imam jednu 380-icu u običnom desktop kompjuteru i evo rezultata do kojih sam došao:
- Kada sam kopao samo Ether dobijao sam uglavnom 20.7 Mh/s a ponekad 18.6 Mh/s... da kažem prosečno: 20 Mh/s
- Kada sam krenuo da kopam Ether + Decred, Ether je spao na 20.2 Mh/s (onih 5% manje što sam negde pročitao) a Decred je išao oko 280 Mh/s. Takođe mislim da je neuspelih paketa u Decredu bilo manje od 1%, a u Etheru možda samo malo više.

ALI ... posle par sati radosti, dok sam bio u drugom gradu videh da mi ne radi majner - rek'o zapucao se taj novi program... ("znao sam"). Međutim, kada sam se uveče vratio imao sam šta da vidim - OTIŠLO NAPAJANJE!
Napajanje je bilo Q-TEC 650W neko starije, polovno. Izgleda da je bilo dovoljno da lepo tera samo na Ether ali ne i bilo šta jače od tog... i to sada kada razmislim - verovatno ga je teralo na ivici.
Da maler bude veći - baš pred početak ovih praznika. Čekam sredu da kupim neko kvalitetnije napajanje, pa sve i da imam samo jednu karticu, jer ova ostala napajanja baš i nisu napravljena za majning.

Ali, što se Ether-a + Decred majnovanja tiče, zaista sam oduševljen. Neka tih 2% vrednom programeru - zaslužio je, a što se mene tiče - više dobijam. Što se troškova tiče - kako je neko izmerio na ovoj temi - potrošnja energije se poveća do nekih 35%. To znači da je kod mene kući umesto 3€ mesečno po kartici sada 4€... Tih 1€ je mnogo manje nego Decred.

Inače, jedno pitanjce za one koji imaju 380-ice i koji su majnovali SAMO Decred - koliko je prosek kada se samo to majnuje?
Hvala
 
Jel probao neko da pokrene majner za eth a pored njega pokrene drugi majner samo za decreed

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
Evo ko mene posto imam razlicite karte. Disejblujem u DM 6970 zatim pokrenem ETH miner, kada se on pokrene i krene sa radom enejblujem 6970 ukljucim miner za DCR u kome disejblujem ostale karte i pustim da radi samo 6970. Ovaj metod radi vec danima tako. Nisam stigao da se nesto cimam da vidim zasto mi 6970 privljaje kao kartu broj jedan a ona je u poslednjem slotu prikljucena. Za sad radi tako necu dirati jos nista.
 

Prilozi

  • dcreth.png
    dcreth.png
    232.5 KB · Pregleda: 109
bas tako, tako sam i ja radio, samo sam imao srecu da mi za dcr prijavljivao zadnju kartu dok sam imao
 
ja probao samo sa pokretanjem oba minera ali mnogo opadne eth hrate
 
Claymore ETH + DCr jadno kopa DCR+ oni 2% sto uzimaju na Dev fee Eth ne znam koliko se isplati prziti karte dobit je jako jako mala. Ja Sam se vratio samo na Eth ne mogu gledat da se prze karte za tako malu dobit.
 
Evo ko mene posto imam razlicite karte. Disejblujem u DM 6970 zatim pokrenem ETH miner, kada se on pokrene i krene sa radom enejblujem 6970 ukljucim miner za DCR u kome disejblujem ostale karte i pustim da radi samo 6970. Ovaj metod radi vec danima tako. Nisam stigao da se nesto cimam da vidim zasto mi 6970 privljaje kao kartu broj jedan a ona je u poslednjem slotu prikljucena. Za sad radi tako necu dirati jos nista.

Ako za eth koristiš genoil miner, možeš ga pokrenuti selektivno (--opencl-devices 0 1 ....) na karticama koje želiš, da izbegneš gimnastiku sa disable/enable.
 
Hvala na svetu. SIstem radi stabilno pa necu za sada da ga diram ali sledeci put cu ga namestiti preko genoil miner a.
 
jel vam radi dcr na claymore? meni od jutros/sinoc ima sve rejecte i sad pogledam - ne konektuje se uopste
 
ako si na suprnovi nije radio stratum port, zabaguje im ponekad, ja sam presao na drugi pool pa da vidimo kako je tamo
 
Ja sam probao 3 pool-a (coinmine, pool.mn i maxminers) i svi su kriminalni i na kraju se vratio na suprnovu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ja sam sada na yiimp pa cu uporediti zaradu. zpool je dobar ko nece da se zeza sa dcr pa mu direktno placa u btc ali onda nema cekanja cene. vidim da yiimp dosta hvale, ne treba registracija, isplata direktno na adresu pa cemo da vidimo, za sada mi prijavljuje veci hash nego na suprnovi, a i rejected je 0,2% što je i više nego odlično. Pustiću 24-48h pa ćemo videti gde više isplaćuje tj gde je veća mogućnost za zaradu.
 
Ljudi sta se desava sa "suprnova" i decred-om...... Kao da je sve do k.... Otislo!?!? Kopa jadno i bedno?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno