Šta je novo?

DASH, ex Darkcoin [DRK] (X11)

Losa vest je da postoji asik jer pore btc i ltc tesko da jos jedan moze da prodje. Gubi se distributivnost i decentralizacija kopanja kao sto je to slucaj sa gpu novcicima. Mislim da dash nema perspektivu i bas je steta jer je jedan od boljih.

Ti kao da si juce usao u kripto svet, NHF. Pa zar je uopste bitna decenralizacija, distributivnost itd. za bilo koji novcic? Da je bitno to sto si naveo, ne bi postojali ni BTC ni LTC, oni su bas zastareli po pitanju tehnologije, a ni gomile drugih. Sve je u ciklusima rasta i pada, i hajpovanju dok je rast...Mislim da bi to trebali vec svi da vide. Evo, recimo, danas si saznao za LTC. I zelis da zaradis na njemu. Ima li smisla da kopas kad ih vec ima vise od pola? Za tebe kao novog u svetu, svi novcici su centralizovani jer postoje vec neko vreme i kod gotovo svih prvih 10 adresa ima vise od 50% svih u opticaju. Ako si nov ovde, treba samo da pogledas sto duzi period istorije cene, i da uocis da li je u blizini istorijskog minimuma i da li je tu vec neko vreme. Ako jeste, kupuj i cekaj zeljenu zaradu. AKo nije, ne dotici ga, a pogotovo ne ako je blizu istorijskog maksimuma. A vesti zanemari i najbolje je da znas sto manje jer onda ne trgujes emotivno. I opet kazem ovo vazi samo za shit/btc odnos, BTC je izuzet iz te price jer sigurno nece skoro biti 10c ili manje.
 
Poslednja izmena:
Pa u praksi si u pravu, ni btc ni ltc nisu decentralizovani i nije im to trgovacki cilj, niti moze da bude. Nema ga ni ETH, niti ijedan novcic.

btw. mislim da ce fct da explodira opet
 
Poslednja izmena:
Kad je vec Student spomenuo to...
Malo zanimljivosti za danas:
Ne znam dali znate ali prvih 100 adresa na dash-u poseduje samo 18% novcica. Kazem "samo" jer ga je dugo pratila ona prica oko premine-a i sl. BTC je bio oko 20% a LTC na cak oko 50%, tu su kinezi odradili posao sa asicima. Toogood je verovatno imao taj scenario u glavi.
To je info od pre par meseci, zadnji put kada sam gledao.

Pritom asic kao asic nije garant da se to desi. Asic je samo uslov. Problem je u proizvodnji i distribuciji tih asic-a. Setite se da avalon nije uopste slao uredjaje za koje je uzeo pare vec je kopao njima. To najvise pravi centralizaciju. Mada ni to u danasnje vreme nije nikakav faktor.
 
Velika muka da isti kitovi drze novcice na vise adresa :)
 
Neko je postavio wall na Bittrexu u vrednosti od 110 btca na 0,016, videcemo hoce probiti, ili jos bolje ako ga uklone :D.
 
0.0178xxxx ideeeeeemo
 
Ja sam prodao prerano, šta ćeš, jeste da sam dobro zaradeo, ali ja sam klasičan srbin, sve mi malo
 
bolje i "prerano" nego da bude prekasno :)
 
2 master noda najbolja investicija koju sam napravio još od kopanja Btca. Sad razmišljam kada da ih rasformiram :)
 
Odlicna investicija. Razmisljao sam nekoliko puta da napravim masternode ali sam na kraju odustao jer nisam imao informacija, domaci vlasnici se nisu oglasavali. Koliko masternode mesecno napravi coina, oko 8-9?
 
Jel vredi ovo raditi preko cpu minera?
 
Jel 2,5 coina na 5-6 dana sa jednim master node-om ili sa dva?
 
Na svakih 5-6 dana 2,5 kom

uh 10 do 12 novcica mesecno , to bre skoro ko jezda i dafina u ona vremena...

pogledao sam samo informativno kako se pravi masternod , jaoj spanska sela za mene (prevazilazi moje skromno znanje za faktor 5) srecom daleko sam od te potrebne cifre

a dash se sada ne kupuje, cena je visoka ,bez obzira sto sam oduvek tipovao na "drk" , a sto je jos gore izgleda da ce cena ici jos uvis ...
 
Ode Dash na 0,02, da li prodavati ili cekati jos, pitanje je sad :).
 
Na ovom nivou nije bio preko 2 god. ako se gleda u usd. Trenutno je nešto preko 10
 
bio je drk 14 $ i vise ...
 
Bio je ali jako kratko, to je bio pump tada. Sada je cena stabilna.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno