Šta je novo?

Dark Souls 3

tebe zejza 4gb rama. Igra traži bar 6gb za stabilan fps.

Klokni cpu na ~3.5ghz (moguće je da trotluje zbog visokog takta, pa obara performanse) ,
ubodi još 2gb rama, a što se grafike tiče, gura 280x i mnogo zahtevnije igre ohne problem.
 
Poslednja izmena:
8 gb odavno i povrh toga ne napuni ni 4 gb , imam stalno u cosku onaj rivatuner statistic server ... jednostavno na nekim djelovima fps ode na 40-45 iako su i CPU i GPU do pola upotrebljenji ...
Cpu na 3.85 ghz ...
 
Poslednja izmena:
Meni ovo neide nikako,onog pevog bosa nemogu skinut nikako,čak i ove obične mobove mi je ponekad teško.

Napravim dva tri udarca onda krene ona na secund dve AI animacija,il šta već i eto već me treći mob udara

Tražio trainer,da si nekako na početku olakšam,da se nabildam,neće ni trainer da radi

Komande su strah i groza
 
Meni ovo neide nikako,onog pevog bosa nemogu skinut nikako,čak i ove obične mobove mi je ponekad teško.

Napravim dva tri udarca onda krene ona na secund dve AI animacija,il šta već i eto već me treći mob udara

Tražio trainer,da si nekako na početku olakšam,da se nabildam,neće ni trainer da radi

Komande su strah i groza

Kao prvo kreni od prvog dela, drugo nabavi xbox 360 dzojstik jer je mnogo mnogo lakse sa njime igrati. A ono najbitnije moras da pratis neprijateljske kombo udarce i kod ove igre nije poenta da stanes kod njega i da ko sivonja ga udaras dok ga ne ubijes nego jedan ili dva udarca pa povlacenje nazad pa cekas da on odradi svoju seriju pa onda ti opet svoj komp i tako dok ga ne ubijes. Sa desnom pecurkicom na dzojstiku zakljucas jednog neprijatelja i uvek ces se prema njemu okretati i njega ces da udaris dok na tastaturi i misu su komande katastrofalne.
 
Kao prvo kreni od prvog dela, drugo nabavi xbox 360 dzojstik jer je mnogo mnogo lakse sa njime igrati. A ono najbitnije moras da pratis neprijateljske kombo udarce i kod ove igre nije poenta da stanes kod njega i da ko sivonja ga udaras dok ga ne ubijes nego jedan ili dva udarca pa povlacenje nazad pa cekas da on odradi svoju seriju pa onda ti opet svoj komp i tako dok ga ne ubijes. Sa desnom pecurkicom na dzojstiku zakljucas jednog neprijatelja i uvek ces se prema njemu okretati i njega ces da udaris dok na tastaturi i misu su komande katastrofalne.

E to je lepi i konstruktivan post,tj odgovor,hvalja vi :)

Vidim da mi bez jojstika ne vredi niti počinjat,Konami mogo sam znat.al reko aj da vidim
 
E to je lepi i konstruktivan post,tj odgovor,hvalja vi :)

Vidim da mi bez jojstika ne vredi niti počinjat,Konami mogo sam znat.al reko aj da vidim

Nadji neki za 5-10e sa dobrim analogom (pecurkama), igrao sam keca i dvojku na takvom sa x360ce emulatorom kojeg je lako namestiti (copy/paste), tako da ne moras tolike pare na xbox360 gamepad. A na kraju krajeva i DS4 je full, vise mi lezi nego xbox.
 
Valjalo bi da nabavis gamepad. Trik je u tajmingu. Ovo nije igra gde se nabiflas i pristiskas napad do besvesti. Imas stamina bar, mozes izvesti do tri udarca zaredom dok se ne isprazni. Blokiranje, primanje udaraca i kotrljanje takodje trose staminu. Treba da naucis da izbegavas udarce i semu kretanja neprijatelja i da udaras dok su raskoraku.
 
Ovo je jedini Dark Souls koji nema nijednu zonu koju mrzim :d Tipa u dvojci ona rupa kad se skače dole, pa komplet taj deo, računajući i pacove. Ili šuma u Bloodborne.
 
8 gb odavno i povrh toga ne napuni ni 4 gb , imam stalno u cosku onaj rivatuner statistic server ... jednostavno na nekim djelovima fps ode na 40-45 iako su i CPU i GPU do pola upotrebljenji ...
Cpu na 3.85 ghz ...

instaliraj 1.08 update (ako nisi) . Treba da skineš sve apdejtove do sad i da ih instaliraš jedan po jedan (jeste peglanje neviđeno).
Ako ih jesi instalirao, to ti je što ti je. Smanji detalje.
 
Zapravo imam od PS3,koji skuplja prašinu,a zaboravio čisto da je usb :p
 
Jesam , skidoh zadnju verziju sa dlc , ali dzaba , cak i detalje kad skroz smanjim skoro pa je isto , tamo dje pada pada i mos ga j... Hvala svakako ...
 
Na prvom mestu isključi svaki AA. Za svaki nivo antialiasinga se renderuje duplo više pixela (8 puta više za 8x AA, logično)
Tako da to najviše kolje fps na relativno slabiiim konfiguracijama.

Na 1080p i više, antialiasing je potpuno nepotreban i naibolje je njega žrtvovati za fps. (postprocesing, ambient occlusion, depth of field i ostale gluposti nisam ni komentarisao, jer je opšta kultura da se te gluposti prvo gase)
 
Dosta dobrih saveta, evo nekoliko i od mene.

Dark Souls je najbolje igrati gamepadom, bilo kojim pošto se svaki namesti da radi bez problema sa x360CE. Bitno je samo da gamepad bude analgoni, tj da ima pečurkice, neće moći bez analagnih kontrola. Lično koristim Dualshock2 sa Playstation 2 sa adepterom za USB. Što se samih kontrola tiče, igrati na tastaturi vs gamepad je nebo i zemlja, pošto se većina kontrola izvodi mnogo lakše i brže na gamepadu (osim možda ultra brzih rotiranja kamere u pvp-u mišem, ali to je već egzotika).

E sad, trojka je napravljena za veterane serijala. Uopšte nije dobra da se krene sa njom, jer su neke stvari u mehanici igre dosta izmenjene, borba je mnogo brža, bossovi su brutalniji i uopšte nije pravljena za početnike. Najbolje je na krenuti od Dark Souls 1 iako je PC port teška kršina (igra je fenomenalna, jedna od najboljih ikada, ali port je kriminalno loš, treba da se skine pre svega DSfix da bi uopšte radila u normalnoj rezoluciji). DS1 ima solidan tutorial, prvi boss nije težak i uči vas osnovnim idejama serijala, a kada se izađe iz tutorial zone igra daje jedan od najbolje napravljenih svetova ikada (mislim pre svega na level design, kako su zone povezane jedna sa drugom itd). O DS1 je najbolje razmišljati kao o 3D metroidvaniji – svet je odmah u startu otvoren da se ide skoro bilo gde (samo što nov igrač većinu puteva neće ni da provali), a napredovanjem u igri se otvaraju prečice do početnih lokacija. Sama borba u kecu je dosta sporija i odlična je da se nauči mehanika igre (blokiranje štitom, kotrljanje, šta je poise i kako radi, stamina, encumberance i kako utiče na kotrljanje). U principu svakom protivniku treba prići taktički, naučiti koje napade radi i kada, i za početnika je najbolje da igra oružje + štit, ispred svakog protivnika podigneš štit pa čekaš da vidiš šta ćeš da uradi. Kasnije kad se savlada mehanika i sistem borbe, može da se pređe na neki drugi stil igre. Takođe svako oružje ima svoj stil igre i svoje poteze, pa će se tako mnogo razlikovati igranje sa recimo 2h ultra greatswordom i brzim jednoručnim oružjem ili igranje sa magijama.

Inače može da se igra i tastaturom + mišem, znam ljude koji su se navikli da tako igraju, ali IMO nije vredno truda, ipak je igra razvijana prvenstveno za gamepad i konzole i previše je to cimanja ni oko čega.
 
Strpljenje i pul po jednog dok se ne izvestis. I nemoj da se plasis da umres:)
 
Ja sam pocetnik souls/borne serijala i nisam mogao nijedan deo da svarim duze od 10 minuta sem trojke. Sa trojkom sam poceo i za trojkom sam odlepio cim sam je upalio. Igra je najzategnutija (barem po mom misljenju), eksplozivna, ma savrsena. Na njoj sam naucio sve i nisam imao preterano problema. Onog trenutka kada sam se pomirio da cu da ginem kao blesav, tad sam poceo da napredujem. Posle predjenog treceg dela sam upalio prvi kultni deo i nisam mogao da predjem preko svega sto ima veeeeliki osecaj zastarelosti. Jednostavno mi nije prijala kao tecna trojka. Samo rokaj
 
Niko mi nije dao odgovor u vezi prve ekspanzije. Poredjujuci sa ekspanzijama iz dvojke, bez nekih spoilera, da li je bogatije sto se tice sadrzaja i duzine ?
 
Pročitah da je DLC baš jadan i kratak, nadam se da će naredni da bude 5 puta duži bar jer je ovo bedno, ako je tačno da se odradi sve za 4-5 sati. A što se tiče Dark Soulsa kao serijala, najbolje je početi od prvog dela zato što radi najgore i igrati redom. Ja nisam mogao keca da igram čak ni posle dvojke, pokušavao sam par puta, došao do pola, nema šanse. A dvojku, dvojku scholars i trojku imam 100% ačivmente. Bloodborne mi je ubedljivo najbolja igra od svih, a drugo mesto ne znam kojoj bih dao, možda pre trojci nego dvojci, mada je trojka previše, previše lagana. Ima 3 možda teška bossa i to je to.
 
Ja dvojku zavrsio nisam, trojku nisam ni poceo (cekam Goty izdanje tj. da kompletiraju sve i spakuju zajedno). Dvojka me smara jer je svet bezveze dizajniran a nesto nisam toliko lud za kombat sistemom da silujem nesto sto me ne privlaci. Kec za moja shvatanja ima fenomenalno realizovan svet i pricu i zbog toga ga vredi odigrati. E sad da li je kombat clunky ili ubrzan kao u DMC igrama, to je manje bitno. Navikne se covek. RPG mora da ima nesto vise a ne samo kombat, budzenje i jurenje nekakvih acivmenta (koji u vecini Steam igara nemaju ama bas nikakvog smisla). Na primer ja nisam ni igrao NG+, ne interesuje me to budzenje radi budzenja. Ionako sam se skoro pa maks. nabudzio u prvom prelazu DS1 pa me na kraju i smorilo, na kraju sredio glavonju i batalio.
 
Dvojku i ja naucio u prste, kako achievemente tako i generalno sve fazone i gameplay. Keca sam samo jednom presao, ne znam zasto nisam vise.. Jeste unikatan svet i sve to, medjutim ima levela gde se smoris i jednostavno postanu antipaticni, barem je kod mene takva situacija, mozda sto sam i previse puta igrao nekih 6-7h u igri i onda stajao iz nepoznatih razloga. Dvojka mi je skroz legla, DLC-ovi su bili vrh. Trojku poceo prvih 4h i stao, cekam kad imam vremena da sednem i nolife-am to :) Zato me zanimalo kakav je DLC ali znaci kratak.

A za Bloodborne cu vecno da zalim jer sam imao konzolu, imao sam igru, ali nisam mogao da se nateram da sednem na konzoli i da igram i uzivam, sada sam bio 50/50 da li da uzmem Pro i nastavim sa prelazenjem igara ali otici ce psn za 100tinak eura danas tako da sam prekratio muke.. Kontam nekada cu naci da iznajmim konzolu i odigram Bloodborne kako valja.
 
Poslednja izmena:
Kec - sa najnovijim dsfixom , steam verzija igre radi perfektno na 60fps. Ubedljivo najbolji deo.

Dvojka - teško razočaranje, mijazaki dvaput prošao pored sobe gde je rađena. DLC-ovi pomalo vade prosek, ali kontinentima daleko od keca.

Trojka - pristojna igra. Namerno šuplja priča, karikiranje reciklaže, sve u svemu, zaslužena osmica. Čekamo GOTY.
 
Kokan mudro zbori. Nisam igrao Demons Souls i Bloodborne, ali kec je remek delo dizajna, atmosfere, priče. Mehanika borbe je blago promenjena u trojci, i to je već subjektivno, šta kome više leži. I naravno, trojka je grafički superiorna, tu skidam kapu, svaki kadar je wallpaper. Ali kec je kec, mogu bre da ga igram do kraja života da mi ne dosadi.
 
Kokan mudro zbori. Nisam igrao Demons Souls i Bloodborne, ali kec je remek delo dizajna, atmosfere, priče. Mehanika borbe je blago promenjena u trojci, i to je već subjektivno, šta kome više leži. I naravno, trojka je grafički superiorna, tu skidam kapu, svaki kadar je wallpaper. Ali kec je kec, mogu bre da ga igram do kraja života da mi ne dosadi.

Dacu mu jos jednu sansu sa dsfix-om. Ionako moram temeljno za achievemente, da sacekam sa trojkom onda pa da uzmem kompletan season pass ako ga ima.
 
Meni se svidja 3 do duse ja igram u co-op imam jednog druga i zajedno picmo... :D
 
Nisam nikad probao online komponentu soulsborne igara, da li se u trojci se samo nalazite pred boss fight ili mozete i kroz cele oblasti da se probijate zajedno?
 
U svim igrama se probijate zajedno i naravno borite protiv boss-ova. U deamon`s souls recimo , ti mozes da invade-ujes boss area i na taj nacin postanes boss nekom nesrecniku.

Jedna od retkih fransizi u kojoj online komponenta dodaje sasvim novu dimenziju igri.
 
Poslednja izmena:
DLC smo u paru za zavrsili za max 2.5 sata previse je kratak kazu da sada pocetkom 2017 treba da izadje nov pa cemo videti...

I da dovoljno je da stavis Sing na zemlju i moze bilo ko da te pozove doduse mozes i lozinku da stavis da moze samo onaj ko ima pass...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno