Šta je novo?

Da li se uz procesor i dalje dobija kuler

marinko98

Čuven
Učlanjen(a)
17.08.2005
Poruke
4,781
Poena
545
Danas kupljen procesor sa slike, ali sa njim nije stigao kuler.
Pošto nisam odavno kupovao procesor(a ni ovaj procesor nije za mene), nisam baš u toku.
Da li se i dalje uz kupljeni procesor dobija fabrički kuler?
Kupljen kod nas u prodavnici naručen preko telefona.

Neću još da imenujem prodavnicu dok ne razgovaram sa prodavcem s kojim sam razgovarao kad je naručivan.
Ako se budu pravili ludi da su poslali kuler, dobiće ovde, a i šire negativnu reklamu
 

Prilozi

  • PXL_20231221_114209097.jpg
    PXL_20231221_114209097.jpg
    124.9 KB · Pregleda: 184
  • Screenshot_20231221-125142.png
    Screenshot_20231221-125142.png
    885.4 KB · Pregleda: 117
  • PXL_20231221_114949300.jpg
    PXL_20231221_114949300.jpg
    223.5 KB · Pregleda: 180
Poslednja izmena:
Ali prodavac mi je prilikom naručivanja rekao da ide.
Rekao je da je to box edicija i da ide kuler.
 
Pa prodavac očito nije upućen šta prodaje.
Kopiraju naziv sa iphona,gde stoji da je box iz nekog razloga.Verovatno greška.
Uglavnom nema,ili ja nisam video ni jednog sa boxom.A i na kraju krajeva nisam ni siguran da je adekvatan za hladjenje 11600k,tako da ti je sve jedno..🙂
 
Poslednja izmena:
Ne dobija se kuler jer fabrički svakako ne bi mogao da ohladi ovaj procesor . Možda je prodavac pod box mislio da dolazi u kutiji ;)
Ako nije tajna reci gde si kupio i koliko je koštao?
 
Ako ti je rekao da dolazi cooler, vrati procesor.
 
Ali prodavac mi je prilikom naručivanja rekao da ide.
Rekao je da je to box edicija i da ide kuler.
djole ti je odgovorio..prodavci kopiraju i nemaju vremena da ukljuce mozak..dovoljno je da odes na YT i pogledas 2 videa 11600k unboxing i 11400 unboxing i vidjet ces.. uglavnom cpu sa k i kf tj oc cpu ne dobiju fabricki kuler jer ne moze da ih oladi..
 
Kao što rekoše kolege, sa K procesorima ne idu kuleri, jer se pretpostavlja da ćeš ih nagaziti i da svakako imaš ili planiraš aftermarket kuler koji će moći to da ohladi adekvatno.
 
Box i Tray su nazivi za tip pakovanja. Ranije je "Box" podrazumevalo da CPU dolazi sa hladnjakom. Danas to ne mora da znači.

Tu se i po tankoj kutiji (a i težini) vidi da ne sadrži hladnjak.
 
Tako je došao i moj 5800x, velika kutija kao da ima i hladnjak ali umesto hladnjaka parče kartona. Isto je bilo i sa 1600x i ostalim X modelima ali hladnjak je dolazio samo sa modelime bez X-a. Ni Intel. ni AMD jednostavno ne prave hladnjake dovoljno dobre za hi performance procesore a i oni koji dolaze fabrički nisu baš naj bolji, u većini slučaja samo jedva dovoljni.
Problem je u prevodu i očekivanjima. Box = Kutija, ni manje ni više. To je uglavnom pakovanje za maloprodaju u radnjama. Na oficijelnim sajtovima Intel-a i AMD-a stoji u opisu da li dolazi sa hladnjakom ili ne. TRAY su minimalna pakovanja., obično više komada za ugradnju u kompjutere na veliko. Sa njima ne dolazi baš ništa, ni parče papira a kamoli hladnjak.
Potrebno je informisati se pre kupovine, posle je kasno.
 
Kao što rekoh, prilikom razgovora sa prodavcem/agentom/menadžerom Il šta je već, a predstavio se kao agent, je izričito napomenuo da ide kuler.
U svakom slučaju je juče kupljen posebno kuler.

Hvala svima koji su učestvovali u temi!
 
A ti mu verovao ?
 
Nema sta da mu veruje ili ne. To sto prodavac ne zna gde je levo a gde desno, nije njegov problem.
 
Sto rece neko od kolega, i da si ga dobio ne bi mogo da ga ohladi kako treba tako da nemoj da zalis uopste za istim :)
 
Uglavnom nemaju pojma o detaljima. Nije to dugme.
 
Uglavnom nemaju pojma o detaljima. Nije to dugme.
Ne slažem se sa ovim. Reč je reč, garancija je garancija. Uvek je na kupcu odgovornost da se informiše ali ako krenemo da primenjujemo "i ti mu verovao?" na sve što radimo i kupujemo, bio bi belaj. Kupac ima svo pravo da je neinformisan pa i dalje dobije ono što mu je obećano, to je cela poenta.
 
Vlasnik budućeg računara uzeo bez pitanja ova dva kulera...
Kaže stavi onaj koji je bolji 😄😃
Naravno vratiće u prodavnicu onaj koji pretekne.
 

Prilozi

  • PXL_20231222_120619884.jpg
    PXL_20231222_120619884.jpg
    245.1 KB · Pregleda: 124
Pa nije se proslavio ni sa jednim.
 
Znam, ali nije na meni da određujem, računar je njegov, novci su njegovi. Ja samo sklapan.
Ne bih da se mešam u tuđe izbore.
 
ako sklapas familiji onda ok..ako ga radis za novac oceraj takvu musteriju jer ce ti sutra nabijati na nos da nisi nesto dobro odradio..
 
Ne slažem se sa ovim. Reč je reč, garancija je garancija. Uvek je na kupcu odgovornost da se informiše ali ako krenemo da primenjujemo "i ti mu verovao?" na sve što radimo i kupujemo, bio bi belaj. Kupac ima svo pravo da je neinformisan pa i dalje dobije ono što mu je obećano, to je cela poenta.
Ja skoro nikakvih problema nisam imao sa sklapanjem PC-a. Kao i za sve komplikovanije stavri sve dobro proverim unapred, čak skinem i oputstva za svaki deo pa nema ni iznenđenja. uvek sve radi iz prve. Ja kao kupac mogu sebi da dozvolim da sve istražim a prodavci imaju daleko više stvari pa se ne može očekivati da sve znaju. Pgledaju u katalog i osnovne stvari a tu ima daleko manje podataka. Nije da im ne verujem zbog nekih njihovih mahinacija nego jednostavno neznanje o svemu.
 
meni je uz r 5500 preko madzara isao i kuler
 
ako sklapas familiji onda ok..ako ga radis za novac oceraj takvu musteriju jer ce ti sutra nabijati na nos da nisi nesto dobro odradio..
Potpuno se slažem sa ovim. Zato se i ne mešam u odabir komponenata. Sklapam za jednog kolegu iz bivše firme.
 
o pravima kupaca i prodavaca postoji tema


@Nes* naravno da ide uz 5500 kad nije X 😀
 
Dakle ako je X oni prodrazumevaju da ce da ga klokujes i da to nece biti dovoljno pa bolje da ne posalju kuler :D

Ne pise dzabe X to je misterija xd
 
X kao extreme, a ti stock kuleri su sve samo ne extreme :)
 
Radiće super, dok ga vlasnik ne nagari do krajnjih granica (ako to bude uopšte i radio), a onda će da trotluje.
 
Nazad
Vrh Dno