Šta je novo?

Da li se isplati upgrade

Vaske75

Cenjen
Učlanjen(a)
21.04.2011
Poruke
413
Poena
180
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Athlon(tm) X4 750K Quad Core Processor 3.40 GHz
RAM
2x 4gb
GPU
Radeon 7700
Storage
SSD 120 GB, HDD 1TB
Ostale periferije
XBOX SERIES S
Tablet
Nokia T20
Mobilni telefon
Xiaomi 12
Pametni uređaji
Honor 6 narukvica
Pristup internetu
  1. Optički internet
Sin mi ima sledecu konfiguraciju
Intel dual core E3400 procesor
Ploca je Asrock G41C-VS
Memorija 4gb DDR3
Graficka Ati radeon HD 6700 Shapire
Zanima me da li bi kupovinom neke malo jace graficke dobio ds moze da igra novije igrice na low I medium eventualno setovanjima.
Znam da je I memorija problem..to cu mu nadograditi.
Mislim da je I procesor tu sad usko grlo takodje...ali zanima me vase misljenje dal se u opste isplati ista nadogradjivati na ovoj konfiguraciji.
Hvala unapred na odgovorima.
 
Poslednja izmena:
Nisi napisao tacno koja je graficka, ali veruj mi da se i kod nje taj procesor gusi...
Na tu plocu mozes da stavis xeona e54xx, recimo e5440 je best buy, za oko 20e. Sve sto dodatno treba da odradis je da apdejtujes bios, skines ovde
http://genius239239.myweb.hinet.net/771/
Primetices OGROMNU razliku, jer je taj xeon isti kao Core2Quad Q9550. Ta graficka mu je dobra za lol, a xeon moze da gura sve do recimo 270X.

To bi bilo to, mislim da bi lol radio neuporedivo bolje. A za novije igre, mora i novija graficka, i jos rama... ti bih vec isao na celu novu konfu, zavisi koliko para si spreman da ulozis.
 
Poslednja izmena:
Hvala puno na savetu..nisam imao predstavu da je ovako jeftin procesor...jedino sto me plasi je zamena samog procesora..kako naneti pastui ovo sa biosom..menjao sam I napajanja I hard I svasta nesto al sa procesorom se nikada nisam bavio.
 
Poslednja izmena:
Ok..hvala na pomoci.
 
Za skidanje stare paste koristi kvalitetne ubruse ili papirne maramice i medicinski benzin koji se moze kupiti u bilo kojoj apoteci.
Samo idi polako nemoj mnogo da brineš.
 
Ne isplati se posto je sve to jako staro, ima radnih sati dosta, iako si vican mozes da uradis sta su ti vec rekli drugi clanovi, ali ako nesto krene po zlu, ostaje ti samo 6770, koje hoces da se resis, moze da crkne ploca chip(, memorije itd, ja tu nista ne bih dirao, nego bi spremao pare za nesto novo ( ulozices pare i vreme, a ishod je neizvesan).
 
Poslednja izmena:
Da ne citiram ovog clana,tu sam da cujem svacije misljenje I savet,al druze toliko negativno ne razmisljam zaista.
Jeste stara konfiguracija al sa ovim procesorom I jos 4 gb rama sigurno bi zivnula malo.
 
Troluje covek, ne obracaj paznju [emoji4]

P9 Lite TT
 
Vaske75, prati temu 771. Tamo se lepo raspitaj. Ako nisi vičan da to sam izvedeš, zamoli nekog od iskusnijih članova.
 
Sin mi ima sledecu konfiguraciju
Intel dual core E3400 procesor
Ploca je Asrock G41C-VS
Memorija 4gb DDR3
Graficka Ati radeon HD 6700 Shapire
Zanima me da li bi kupovinom neke malo jace graficke dobio ds moze da igra novije igrice na low I medium eventualno setovanjima.
Znam da je I memorija problem..to cu mu nadograditi.
Mislim da je I procesor tu sad usko grlo takodje...ali zanima me vase misljenje dal se u opste isplati ista nadogradjivati na ovoj konfiguraciji.
Hvala unapred na odgovorima.

Realno ako imaš novac kupi nešto novije, to je vredelo nadograditi možda 2014-2015.
 
Sta novo moze da se kupi za tih 15-30e, koliko Xeon kosta u zavisnosti gde se uzima, a da bude iste snage/bolje?

P9 Lite TT
 
Kao I uvek pare nisu problem,para nema hahaha.
Znam da se ne isplati nesto preterano ulagati al realno nisu to neke velike pare,a dete ko dete njemu znaci I kad mu kazem a kamo li kad uradim
 
Brat koristio do skoro e5440, 6gb rama i 7750 1gb gddr5. Dota je radila poprilicno dobro, a zamisli kako ce tek LOL da radi :)
Od novijih igara igrao je samo gtaV, radio super na osrednjim podesavanjima.
Ja sam koristio E5450, doduse kloknut na 3.6ghz, sa 260x, BF3 je radio na max podesavanjima. Igrao sam tada i wolfenstein, gomilu strategija, ne znam ni ja sta jos... Sve je radilo super.
Drugar do pre Nove godine koristio e5440 sa 270x, igrao witchera lagano na finim podesavanjima.

Ti xeoni guraju grafe do 80-100e, pa ti vidi da li ti se isplati. Neki max mu je 270x.
 
0bd13133709725e0f022ea79639adf82.jpg


P9 Lite TT
 
Mali off:
Posedujem oko godinu ipo dana, kad sam uzimao imao sam izbor izmedju njega i dobre ploce ili haswell i3-ja i lose ploce.

Nisam se pokajao ni u jednom trenutku :D
Kacio sam testove na FX temi kako radi kad se klokuje kako treba, imam i video na youtube od Gta V benchmark-a(takodje kacio na FX temi).
Gta V na visokim podesavanjima: RX 470 bottleneckuje u nekim trenucima, sa smanjenim shaderima je bolji fps od ovog.
https://youtu.be/-5wdakvJy44
Ontopic:

Definitivno se isplati bocnuti Xeona na 775.

P9 Lite TT
 
Poslednja izmena:
Kao I uvek pare nisu problem,para nema hahaha.
Znam da se ne isplati nesto preterano ulagati al realno nisu to neke velike pare,a dete ko dete njemu znaci I kad mu kazem a kamo li kad uradim

Ne vredi ulagati ništa, ako još uzimaš dodatni modul od 4gb ddr3 ram to je još 3-4000 dinara.
Koje igrice dete igra ?
 
Call of duty ne ovaj najnoviji,zanima ga batllefield 1,assasin cred,lol,sniper elite III I counter
 
Ne vredi ulagati ništa, ako još uzimaš dodatni modul od 4gb ddr3 ram to je još 3-4000 dinara.
Koje igrice dete igra ?

Ček malo.. a ako sklopi nov komp, neće mu trebati više ddr-a?

@Vaske
Ako nemaš iskustvo da moduješ ploču, bios itd. idi slobodno na E8400, E8500... za 10-ak € osetna razlika, a nikakva lova.
 
Znaci na ovu plocu bi mogla I ova dva procesora koja si naveo?
 
to su matori dualci, u modernijim stvarima neces osetiti neku razliku u odnosu na taj sto imas... ne znam sto bi bacao 10e, kad za 20 imas nesto mnogo bolje.
plocu ne mora da moduje,ima vec isecene procesore da kupi. samo mora da apdejtuje bios,a za to ima milion youtube tutorijala,a i pomocice mu neko na 771 temi
 
Call of duty ne ovaj najnoviji,zanima ga batllefield 1,assasin cred,lol,sniper elite III I counter

Uzmi nešto novije ddr4 pentium G4560, ili nešto polovno A8 ili A10 7XXX sa novom ili polovnom pločom možeš iskoristiti ram i hdd, grafička minimun gtx 1050ti da bi se moglo igrati na ful hd i srednjim podešavanjima.

Ček malo.. a ako sklopi nov komp, neće mu trebati više ddr-a?

@Vaske
Ako nemaš iskustvo da moduješ ploču, bios itd. idi slobodno na E8400, E8500... za 10-ak € osetna razlika, a nikakva lova.


kupovati ddr3 memorije i ulagati u platforme stare 6-7 godina mislim da je bacanje para, jednostavno prevaziđena tehnika, elektronski otpad, jeste da može da radi za fejsbuk i slanje poruka, ali već godinu dve postoji ddr4 , skylake ,kabylake, evo ryzen je tu je , ili grafičke serije HD 6700 -to su grafičke u rangu intergisanih grafika kod A10 kavery AMD. HD 6700 prošlo ga vreme pravac u kantu za elektronski otpad.
 
Poslednja izmena:
^Vecu gomilu gl*posti odavno nisam procitao.

Istina je da je 67xx nedovoljna za ozbiljan gaming. Od integruse je svakako jaca, za otpad definitivno nije.

Prodavanje platforme i kupovina apu-a je efektivno bacanje para.
G4560 je ok resenje, ali daleko skuplje u odnosu na Xeona, kad se pogleda odnos dobijeno-ulozeno, nema o cemu dalje da se prica.

Ram koji kupi svakako nece baciti, ili ce ga kasnije prodati ili iskoristiti u sledecoj konfi.
P9 Lite TT
 
Poslednja izmena:
Hvala druze!!!

^Vecu gomilu gl*posti odavno nisam procitao.

Istina je da je 67xx nedovoljna za ozbiljan gaming. Od integruse je svakako jaca, za otpad definitivno nije.

Prodavanje platforme i kupovina apu-a je efektivno bacanje para.
G4560 je ok resenje, ali daleko skuplje u odnosu na Xeona, kad se pogleda odnos dobijeno-ulozeno, nema o cemu dalje da se prica.

Ram koji kupi svakako nece baciti, ili ce ga kasnije prodati ili iskoristiti u sledecoj konfi.
P9 Lite TT
 
to su matori dualci, u modernijim stvarima neces osetiti neku razliku u odnosu na taj sto imas... ne znam sto bi bacao 10e, kad za 20 imas nesto mnogo bolje.
Na prvo mestu E8500 je"tri u čelo"za E3400...
E8500 je pola tog xeon-a u lovi i mator taman koliko i xeon, a npr u WoT-u i sl. neznatno slabiji.
Onda, ja ne videh da se negde pominje psu.. možda mu ''presedne'' quad, dok u suprotnom može i na toj "mršavoj" ploči podići takt na X2 do ~3.5GHz bez da menja hladnjak.
I na kraju, ako ne menja gpu, bacanje para je kupovina xeon-a... pošto pišemo o gaming mašini.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno