Šta je novo?

Da li kupujete igre online iz drugih drzava i na kojim sajtovima ?

Nijedna Intesa VISA kartica ti nece raditi sa shopto... Probao sam... Isto vazi i za Maestro... Jedino Mastercard ili American Express...
 
Pa za Shopto cu dok Intesina Internet ostaviti Este poklon ******, uzecu mozda cak i Amex za paypal i ebay. Ako ne sad, kad krene Paypal legalno kod nas 100% tad.
Moram da vidim koliko se placa za Amex godisnje.

Ako sam ja dobro izracunao:

40f x 1,19e = 47.78e za igre
Znaci 5 evra manje ako ide preko Erste poklon sranja, toliko je mozda godisnje odrzavanje Amexa.
 

Pa kad podelis gornje kurseve za funtu i evro, 130/180.8 dobijes oko 1,19
http://www.bancaintesabeograd.com/code/navigate.aspx?Id=21
Mada ne znam koji oni uopste kurs koriste za konverziju evri u funte, trebalo bi da je skoro isto.
Pre je bilo 1,15

Inace evo za Amex blue, koja valjda prolazi i na shopto i na paypalu, valjda je takvu Cvejic pricao da ima
Godišnja članarina za American Express® Blue kreditnu karticu iznosi 1.800 dinara.
 
Aman!
40f x 130din = 5200din

Ako platis u evrima tad sam upotrebio razliku gornjeg kursa funte i evra na onom linku od intese, 1f = 1.19evra

Kako ne kontas ?

Mada to ne vazi za vas koji primate plate u dinarima. :p
 
Da jbt, meni je u glavi i dalje trip da je kurs 100din. :D
Ma teraj ih, sve lopovi ! :D
 
Bobe, ajde shto sam bio ja losh iz matematike, ali ti si shampion, majke mi :D :p
 
Dinare menjajte u evre u lokalnoj menjacnici nemojte u intesi, povoljniji je devizni kurs.

@Bob Marli
Amex ti je kreditna kartica, kljucna rec "kreditna"!="debitna":-devil-:
 
Bobe, ajde shto sam bio ja losh iz matematike, ali ti si shampion, majke mi :D :p

Najcrnje je sto skoro svaki dan koristim kurs za pravljenje ponuda, racuna. :D

Kakve veze ima sto je Amex kreditna kartica ? Ja samo ocu da trosim pare, ne da upadam u kredite ?
Jel radi Amex na netu opusteno ?
 
Naravno da radi, ali samim tim sto je kreditna rizikujes ne samo ono sto imas na njoj vec neko moze i da te otera u minus u slucaju kradje :)
 
Naravno da radi, ali samim tim sto je kreditna rizikujes ne samo ono sto imas na njoj vec neko moze i da te otera u minus u slucaju kradje :)

Da jbt. Nego jel se na njima drze pare u evrima ili dinarima ?
Napusicu ja Intesu za Internet karticu sto ne dobije 3D verifikaciju, volim da se svadjam, a i znam ovu seficu sto sredjuje uvek max kamate. Ovih dana idem i javicu sta mi je rekla u vezi toga.
 
Sa Amexom ne rizikujes nista. U slucaju da te neko orobi banka to pokriva u potpunosti. Mada, dobra banka bi to trebalo da uradi u svakom slucaju... Ali kod nas ne rade, tako da su Viza i Master rizicniji od Amexa.
 
Nesto ja sumnjam u nase banke, posto je to na bankama da odluce... Na zapadu ce ti vratiti sve preko odredjene sume ako se ispostavi da je ukradeno i da si prijavio... Kod nas ce da ti kazu da je trebalo da malo vise pazis... Doduse, mogu da odu i u drugu krajnost... Iako nisam imao problema sa kradjom kartice jedno vreme su me iz Intese zvali za svako placanje (pa cak i 2.5e kad uplatim na Skype)... To je bilo onda kad su pokradeni brojevi kartica sa shopto.net :)
 
Sa Amexom ne rizikujes nista. U slucaju da te neko orobi banka to pokriva u potpunosti. Mada, dobra banka bi to trebalo da uradi u svakom slucaju... Ali kod nas ne rade, tako da su Viza i Master rizicniji od Amexa.
Otkud ti to da sa Amex karticama banka pokriva troskove kradje ? Kad kod nas nije zakonom uopste definisano osiguranje novca na karticama.
Jel na Amexu idu uplate u evrima ili dinarima?
Danas sam narucio Intesa Internet jer mi treba kartica koja radi na ebayu.
Rece mi sarmantna radnica i banci da nema potrebe da otvaram drugi racun jer sam tu planirao da drzim sredstva pa online prebacujem po potrebi.
Inace ni u Intesi ni i Rajfajzenu pojma nemaju sta je 3D verifikacija.:D
 
Veruj mi da cu im biti jako dosadan, zvacu ih svaki dan ako treba.
Predlazem i da vi uhvatite da ih smarate,davite za to, drugacije ne vredi. Jbt mi smo obuceniji od onih slepaca sto rade po bankama!
 
Ja cu da ih zovem i disem u slusalicu :d
 
Shavatite vi to kao zajebanciju, ali nekad nema drugog nacina. Posto znam seficu jedne filijale, preko nje cu pokusati iz prve ruke da saznam u cemu je problem da se uvede ta glupa 3D verifikacija.
 
Sinoć sam morao obavijestiti sendit.com da mi nije stigla pošiljka:(.
Realno, pošto sam 30 dana čekao na Heavy Rain nije ni trebalo da kupujem od njih, ali dvd.co.uk nije imao igru u ponudi, a nemam karticu koja prolazi na shopto.net.
Više bih volio da mi vrate pare pa da probam sreću sa zavvi.com, nego da mi šalju zamjenu i ponovo da čekam.
Eto, i ovakva situacija je morala kad-tad da se desi...
 
Pa i pitace te sta hoces, refund, credit na acc na njihovom sajtu ili resend. Samo ima da sacekas jos jedno 7-8 dana u najboljem slucaju, posto ce ti poslati postom Self declaration note koji cesda dobijes za 5-6-7 dana, popunis i posaljes nazad ( ako hoces da ustedis jos 5 dana cekanja da im stigne, sibni im faksom ) i onda ce ti u roku od mislim da je bilo bese 5 radnih dana rok za refund, meni su vracali uglavnom za 2-3 dana. Sve u svemu smor.
 
Jel oce neko ko ima Erste poklon karticu da je proba na Paypal-u dal mu prolazi ? Ne mora nista da kupi, samo da iz naloga proba verifikaciju. Meni je prolazila pre par dana sad nece nikako na Madjarskom, Bosanskom, Grckom nalogu.
 
Sinoć sam morao obavijestiti sendit.com da mi nije stigla pošiljka:(.
Realno, pošto sam 30 dana čekao na Heavy Rain nije ni trebalo da kupujem od njih, ali dvd.co.uk nije imao igru u ponudi, a nemam karticu koja prolazi na shopto.net.
Više bih volio da mi vrate pare pa da probam sreću sa zavvi.com, nego da mi šalju zamjenu i ponovo da čekam.
Eto, i ovakva situacija je morala kad-tad da se desi...

da.. sendit u poslednje vreme izgleda da neshto brlja.. ja sam sa poslednje 3 porudzbine imao problema sa njima
od pogreshno poslatog filma do 2 meseca kashnjenja...
 
Pa i pitace te sta hoces, refund, credit na acc na njihovom sajtu ili resend. Samo ima da sacekas jos jedno 7-8 dana u najboljem slucaju, posto ce ti poslati postom Self declaration note koji cesda dobijes za 5-6-7 dana, popunis i posaljes nazad ( ako hoces da ustedis jos 5 dana cekanja da im stigne, sibni im faksom ) i onda ce ti u roku od mislim da je bilo bese 5 radnih dana rok za refund, meni su vracali uglavnom za 2-3 dana. Sve u svemu smor.

OK, hvala na objašnjenju kakva me procedura čeka.Mada još imam malo nade da će se pošiljka ipak pojaviti, s obzirom da Srky pominje da su im kašnjenja postala uobičajena (a i prije sam gubio živce čekajući igre od njih (najbrža koja je stigla, Infamous-14 dana))
 
Vrh Dno