Šta je novo?

Da li kupujete igre online iz drugih drzava i na kojim sajtovima ?

Jesam punoletan sam vec nekih 6 godina (ali izgledam mladje sto jes jes :D, cak su mi pre neki dan u "Mocartu" trazili i licnu kartu da se uvere da sam punoletan :D)

E nego u vezi te internet kartice i tog narucivanja meni je to skroz nepoznat teren,nemam pojma kako to ide i to, pa eto lakse mi je da iscimam nekog ko ima iskustva sa tim i nekog vec ionako narucuje + je i isplativije da podelimo dodatne troskove.
 
Pa ok jednom, ali na duze staze bolje da imas svoju karticu, odes do najblize Banke Intese sa licnom kartom i trazis Intesa Internet karticu, to je to :) Dobijes je za nekoliko dana.. A pravljenje naloga na sajtovima tipa Shopto, se pravi kao na bilo kom forumu..
 
Pa dobro eto sad bi za pocetak preko nekog narucio igru cisto da vidim kako to ide i to, pa bi onda za drugi put sredio svoju karticu.

Inace ja nisam ljubitelj tih kartica uopste, bezim od njih ko djavo od krsta, ja samo kes preferiram.
 
Pa ok jednom, ali na duze staze bolje da imas svoju karticu, odes do najblize Banke Intese sa licnom kartom i trazis Intesa Internet karticu, to je to :) Dobijes je za nekoliko dana.. A pravljenje naloga na sajtovima tipa Shopto, se pravi kao na bilo kom forumu..

Lol@par dana. Ja čekao mesec dana.
 
e jel ima neko ko narucuje preko onog shopto-a, da recimo kad bude narucivao sledeci put da naruci i za mene neku igru, posto ja nemam ni kreditnu karticu a ni nalog na tom sajtu.

Eto mozemo cak i troskove da podelimo po pola (transport, carina i to)

S obzirom da se za svaku igru naplaćuje psoebna poštarina i da se zasebno šalju, nema tu nekog deljenja troškova. :)

Inače, mene su danas zvali iz Intese da me obraduju da je moja VISA electron "kompromitovana" i da je blokirana. Izradiće novu karticu besplatno. Ono što je jako interesantno da ja sa tom karticom nisam ni jednom plaćao.
 
S obzirom da se za svaku igru naplaćuje psoebna poštarina i da se zasebno šalju, nema tu nekog deljenja troškova. :)

Inače, mene su danas zvali iz Intese da me obraduju da je moja VISA electron "kompromitovana" i da je blokirana. Izradiće novu karticu besplatno. Ono što je jako interesantno da ja sa tom karticom nisam ni jednom plaćao.

Jedino ako se odluči da se kupuje nešto iz akcija tipa 2 za XX funti.
 
Jesi li siguran da ih tada šalju zajedno?

Sve i da ih salju zajedno, te sto idu u paketu su relativno jeftine igre, ni zajedno ne bi trebale da premase 32 funte ( 2 za 25 + 2 * 3.5 funti postarina ) sto mislim da im je najskuplja ponuda, ili racunato po 1.18 1.19 koliko otprilike racunaju funtu/euro na shopto-u izadje oko 38 eura, ne bi trebalo da podleze carini nikako, mada su nasi carinici nepredvidljivi :trust: :d
 
Kupio preko dvd.co.uk PS3 network card, stigla za 7 dana bez carine, radi na UK nalogu bez ikakvih problema.
 
Da li ima nekoga ko može da naruči PSN instant karticu sa shopto?
 
Pitam da li ima jer traže nekih 30 dana istroijata za kupovinu digitalnog sadržaja (nisam baš najsigurniji na šta misle, da li da poslednja kupovina bude u roku od 30 dana pošto je sa te kartice već kupovano sa shoptoa)
 
Poslednja izmena:
Ne razumem te no dobro - ako ima nekoga ko je voljan da mi učini uslugu unapred zahvaljujem.
 
Igra poslat 10. decembra sa playasie jos nije stigao. Potvrdili su adresu kada sam se pozalio, sad kao 3 nedelje investigation. Smor... Samo jos fali da im vrate paket...
Prvi i zadnji put sam narucio odatle i bilo kog neevropskog sajta. Bolje mi je da cekam evropsku verziju nego da se ovako nerviram.
 
Igra poslat 10. decembra sa playasie jos nije stigao. Potvrdili su adresu kada sam se pozalio, sad kao 3 nedelje investigation. Smor... Samo jos fali da im vrate paket...
Prvi i zadnji put sam narucio odatle i bilo kog neevropskog sajta. Bolje mi je da cekam evropsku verziju nego da se ovako nerviram.

Ima i losijih primera,pa se tesi...
Narucio sam jos 19.11.trebalo im je 4 dana da posalju i cekao i cekao i cekao(njihov bozic,novu godinu,nas bozic) dok mi nije prekipelo i ista prica.
Potvrdili adresu,istraga i strpljenje 3 nedelje!!!Alo breeeee
Za sada 2 narudzbine od njih,prvi put carina sada 50 dana cekanja...nikad vise :mad:
 
To nema nikakve veze odakle si naruchio, vec je jednostavna realnost naruchivanja iz ove zemlje, a pogotovo oko novogodishnjih praznika :)

Ne razumem te no dobro - ako ima nekoga ko je voljan da mi učini uslugu unapred zahvaljujem.

Mogu da ti uradim to, nije problem...
 
Poslednja izmena:
Da li nekome i zašto nekad pojavljivalo ovo:



Sorry - Payment Was Not Authorised!

Your bank/card issuer has refused this transaction.

There are many reasons why your payment may have failed. Please ensure that the address and postcode exactly matches those registered with your card account and check that the card has not expired.

Please note we cannot provide any further information about this transaction, you must contact your bank/card issuer if you wish to find out why this payment was refused, thank you.
 
Proveri da li imas para na kartici... Meni se desavalo da preko Intesa online prebacim pare na VISA karticu i da oni to registruju tek posle sat vremena (na online se odmah registruje) Nazovi ih da proveris...

Naravno, prvo proveri sve ovo sto ti je napisao (mada pretpostavljam da si to vec uradio)

U krajnjem slucaju mozda je nesto do njih... Moj ortak nije uspeo da na Steam-u plati igru, a kad je zvao banku rekli su mu da niko nije ni pokusavao da naplati...
 
Meni nije , a kao shto su ti rekli kontaktiraj banku.Tamo bi trebalo da ti daju neko objashnjenje....
 
Biće da je ovo što je vampir rekao. Probao sam malopre, nakom nekih sat od uplate i evo fino je prošlo.
 
Prvi put narucujem igru sa Shopto (Dante's Inferno) koji kada nisam ulogovana kosta 38 funti, a kada se ulogujem na svoj account (za koji je naravno vezana CC sa srpskom adresom) kosta 49 funti. Da li je ovo uobicajena pojava od pre, ili nesto novo?

Jos jedno pitanje: da li nam odbiju VAT (oko 17%) sa ove (ili bilo koje) cene kada salju u Srbiju? (trebalo bi!)

hvala na odgovorima, cisto da znam da li da se uopste smaram sa Shopto.
 
DUH!

istina, 49 eura. Ne znam samo po kom kursu, ali ajde.
Dakle ostaje jos samo pitanje VAT-a. Anyone knows?
 
Kad se narucuje obavezno manuelno promeniti na funte, jer je kurs na sajtu dosta nepovoljniji u odnosu na stvarni kurs funta evro. :)
 
Koji su sve sajtovi sa kojih narucujemo? :D
Znam za shopto.net dvd.co.uk play-asia.com
Ima li jos koji gde mogu da potrazim?
u sustini treba mi Naruto Ultimate Ninja Storm, nasao sam ga na shopto.net gde je out of stock ili sta vec, i na play-asia.com, gde je vreme do dispatcha 5-15 dana -.-
Dakle, sem ta tri, koji su jos "trusted" sajtovi?
 
Vrh Dno