Šta je novo?

Da li kupujete igre online iz drugih drzava i na kojim sajtovima ?

ima na samoj koverti adresa na koju se vraća pošiljka, ma ja ću sačekati da vidim prvo da li će doći i taj drugi paket, ako dođe otići ću u poštu i videti da to vratim ako može
 
Poslednja izmena:
Ne, igre se salju u zasebnim kovertama.
 
Ajde nemojte da brukate i sebe i drzavu, ako dobijete dva primerka - vratite im. Kakve tu sad ima visoke filozofije, stavis u kovertu & posaljes - kostace vas 200-300 dinara (koje ce vam svaki shop kompenzovati, ili poklonom/popustom ili vracanjem na karticu koliko su vam naplatili za isporuku), lep je osecaj i mirno spavas. Niko vam nece praviti probleme na posti, 1 CD/DVD/sta vec se moze poslati bez carine. Adresu mozete naci istaknutu na shopu, ili ce vam javiti support ako ih upitate.

Ne znam zasto je u tvoj post bio ukljucen citat mog, pogotovo jer ja svakako nikom nisam rekao da ne vrati paket, ali recimo da cu se praviti kao da to nisam video.

Sve se to svodi na individualnu odluku. Razumem oba postupka i to iz vise uglova. Prvo, za brukanje drzave mogu samo grohotom da se nasmejem. No, ne zelim da ovde sirim temu i pricam o tome koliko se ona obrukala odavno sama, a koliko su u stanju da to naknadno ucine gradjani. Ma sta mi ovde pisali ko za sebe odluci da nesto uradi s tom drugom posiljkom, uradio je i ne treba ga kriviti iz nekoliko razloga (sto ne znaci da podrzavam postupak). Navescu samo dva.

Primer 1: pre oko mesec dana sam bio sedmi u redu u lokalnoj posti na slanju/prijemu paketa i posle 40 minuta sam jos uvek bio sedmi. Zatim sam morao da odem jer sam imao neodlozni sastanak. Trebalo je samo da uzmem paket sto traje uglavnom oko cetrdesetak sekundi. Za sve to vreme doduse jedna radnica pokusavala je da omoguci klijentu da obicnu kesu iz Maksi supermarketa posalje Post ekspresom nekom u unutrasnjost. Zato razumem svakog ko nije dovoljno zaludan da se nateze s drzavnim administrativnim aparatom.

Primer 2: nije bilo skoro, ali se jasno secam da pre izvesnog perioda nije bilo moguce slanje najobicnije audio kasete u Hrvatsku. Znaci, prosto nisu hteli da posalju. Kako je sad, zaista ne znam. Ako se ne varam, cesto traze da posiljka bude otvorena pre slanja i da oni ustanove sta je tu. Mozda je cak slicno i u Engleskoj ili se oni tamo, manirom civilizovanih ljudi, zadovoljavaju onim potpisanim stikerom, pa naknadno po potrebi terete to preduzece, a cesto je prisutno na paketima i na njemu stoji nesto tipa - garantujem da ova posiljka ne sadrzi opasan materijal i potpis.

Iz oba primera jasno je samo da sve to i nije tako jednostavno i bajno kao sto se moze uciniti iz perspektive fotelja filozofije. Ona moze da bude udobna za razmisljanje, ali je stvarnost cesto demantuje.

Uz to, problem je sto pojedini novi clanovi nisu bas sasvim strpljivi, a i za to ih nije sasvim kriviti jer pojedinci cekaju i po mesec dana na pakete, sto je stvarno dugacak rok. Pogotovo ako se ima u vidu da su porudzbine mahom iz UK. I onda je logicno da se blago unezveris.

@Pittsburgh
Gotovo uvek salju zasebno, ne znam da li nuzno i zbog naplacivanja postarine ponaosob, ali da pravilo ima i izuzetak pobrinuli su se jednom u mom slucaju, u okviru akcije tipa dva blu-ray diska za 12 funti, pa su zapakovali oba zajedno i paket je izgledao neverovetno glomazno. To nije promaklo ostrom oku Evice i platio sam solidnu sumu na ime carine, ali ne bih da te strasim unapred utoliko pre sto je to bilo pre par godina i sad su i propisi fleksibilniji. Ne ocekujem da imas probleme u tom pogledu.
 
Ne znam zasto je u tvoj post bio ukljucen citat mog, pogotovo jer ja svakako nikom nisam rekao da ne vrati paket, ali recimo da cu se praviti kao da to nisam video.

Sve se to svodi na individualnu odluku. Razumem oba postupka i to iz vise uglova. Prvo, za brukanje drzave mogu samo grohotom da se nasmejem. No, ne zelim da ovde sirim temu i pricam o tome koliko se ona obrukala odavno sama, a koliko su u stanju da to naknadno ucine gradjani. Ma sta mi ovde pisali ko za sebe odluci da nesto uradi s tom drugom posiljkom, uradio je i ne treba ga kriviti iz nekoliko razloga (sto ne znaci da podrzavam postupak). Navescu samo dva.

Primer 1: pre oko mesec dana sam bio sedmi u redu u lokalnoj posti na slanju/prijemu paketa i posle 40 minuta sam jos uvek bio sedmi. Zatim sam morao da odem jer sam imao neodlozni sastanak. Trebalo je samo da uzmem paket sto traje uglavnom oko cetrdesetak sekundi. Za sve to vreme doduse jedna radnica pokusavala je da omoguci klijentu da obicnu kesu iz Maksi supermarketa posalje Post ekspresom nekom u unutrasnjost. Zato razumem svakog ko nije dovoljno zaludan da se nateze s drzavnim administrativnim aparatom.

Primer 2: nije bilo skoro, ali se jasno secam da pre izvesnog perioda nije bilo moguce slanje najobicnije audio kasete u Hrvatsku. Znaci, prosto nisu hteli da posalju. Kako je sad, zaista ne znam. Ako se ne varam, cesto traze da posiljka bude otvorena pre slanja i da oni ustanove sta je tu. Mozda je cak slicno i u Engleskoj ili se oni tamo, manirom civilizovanih ljudi, zadovoljavaju onim potpisanim stikerom, pa naknadno po potrebi terete to preduzece, a cesto je prisutno na paketima i na njemu stoji nesto tipa - garantujem da ova posiljka ne sadrzi opasan materijal i potpis.

Iz oba primera jasno je samo da sve to i nije tako jednostavno i bajno kao sto se moze uciniti iz perspektive fotelja filozofije. Ona moze da bude udobna za razmisljanje, ali je stvarnost cesto demantuje.

Uz to, problem je sto pojedini novi clanovi nisu bas sasvim strpljivi, a i za to ih nije sasvim kriviti jer pojedinci cekaju i po mesec dana na pakete, sto je stvarno dugacak rok. Pogotovo ako se ima u vidu da su porudzbine mahom iz UK. I onda je logicno da se blago unezveris.

@Pittsburgh
Gotovo uvek salju zasebno, ne znam da li nuzno i zbog naplacivanja postarine ponaosob, ali da pravilo ima i izuzetak pobrinuli su se jednom u mom slucaju, u okviru akcije tipa dva blu-ray diska za 12 funti, pa su zapakovali oba zajedno i paket je izgledao neverovetno glomazno. To nije promaklo ostrom oku Evice i platio sam solidnu sumu na ime carine, ali ne bih da te strasim unapred utoliko pre sto je to bilo pre par godina i sad su i propisi fleksibilniji. Ne ocekujem da imas probleme u tom pogledu.

Zao mi je ako si pomislio da aludiram na tebe, stvarno mi nije to bila namera, samo sam se nadovezao na tvoj post u kojem elaboriras mogucnosti.

A motivacija je bila to sto mi je vise pun kufer tog specificnog srpskog dvojnog morala, kojeg ima na pretek cak i na ovakvom forumu: svi lopovi - politicari, birokrate, popovi, privatnici..., samo smo MI moralne gromade. A cim taj MI spletom okolnosti dodje u priliku da bez konsekvenci mazne 10-20 eura, i to ne u cashu vec u robi koja mu ne treba (jer je vec ima...), odmah se koristi prilika. Riba smrdi od glave ali se cisti od repa - tek kad MI, "obicni gradjani", uljudimo sebe, moci cemo da ocekujemo da ce i oni "gore" da se poprave. Jer, politicka elita je uvek slika & prilika svojih glasaca, ma koliko god mi ne zeleli to da priznamo.

Otezavajuce okolnosti koje pominjes za ove situacije - pa i nisu bas neke, realno. Da, ume da bude red u posti. Ali da, mozes da odes i u drugu postu, ili da dodjes sutra/prekosutra/iduce nedelje, kada ti bude odgovaralo/usput - sve isto sto bi uradio i da zelis da posaljes nesto drugo, svojom voljom, ili da platis racune npr. Nicega ovde nema iz domena teorijske filozofije, sve je to svakodnevni zivot.

BTW, kada kazem "drzava", mislim na Srbiju kao na zemlju in general, ne na one koji je vode. Tako se bar nekad smatralo :)
 
Poslednja izmena:
Ne, igre se salju u zasebnim kovertama.

Nije bas na svim shopovima tako, npr. Amazoni salju sve naruceno u jednom paketu. Ali se slazem sa logikom, ako je poslato odvojeno - sanse za carinjenje su minimalne.
 
Uz to, problem je sto pojedini novi clanovi nisu bas sasvim strpljivi, a i za to ih nije sasvim kriviti jer pojedinci cekaju i po mesec dana na pakete, sto je stvarno dugacak rok. Pogotovo ako se ima u vidu da su porudzbine mahom iz UK. I onda je logicno da se blago unezveris.

ja sam bio super strpljiv jer je na sajtu napisano ako u UK ne stigne za 10 dana treba prijaviti, a overseas 20 dana. takođe rok isporuke je bio 7-15 dana a ja sam prijavio 21-og dana. inače od 4 paketa koje sam do tog zadnjeg poručivao čekanje je bilo od 4 do 7 dana max.
 
Ono sto Zorro naziva srpski dvojni moral, to je uvideo i Jovan Ducic, ambivalentnost ljudi koji se na ulici izrazavaju za demokrate, a u svojoj kuci postaju najgori diktatori. Ako je proslavljeni pisac ziveo krajem 19veka i pocetkom 20veka, to je nesto mnogo starije, te se nece iskoreniti lako.

Medjutim, nisu politicari odraz naroda, vec ogledalo politickog sistema, narod je svuda stoka. Po meni, glavni izvor zla je sistem numericke vecine. Ono sto se nama desava danas, predvideo je covek pre gotovo 200godina, John C Calhoun u svojoj knjizi A Disquisition on Government.

Inace, ovi problemi sa postom zvuce poznato. To je zato sto su to drzavna preduzeca. Ja predlazem jednostavno resenje, uvedite MBA kriterijum za menadzment u svakom drzavnom preduzecu, kao u Singapuru, 100% se situacija popravlja..
 
Ono sto Zorro naziva srpski dvojni moral, to je uvideo i Jovan Ducic, ambivalentnost ljudi koji se na ulici izrazavaju za demokrate, a u svojoj kuci postaju najgori diktatori. Ako je proslavljeni pisac ziveo krajem 19veka i pocetkom 20veka, to je nesto mnogo starije, te se nece iskoreniti lako.

Medjutim, nisu politicari odraz naroda, vec ogledalo politickog sistema, narod je svuda stoka. Po meni, glavni izvor zla je sistem numericke vecine. Ono sto se nama desava danas, predvideo je covek pre gotovo 200godina, John C Calhoun u svojoj knjizi A Disquisition on Government.

Inace, ovi problemi sa postom zvuce poznato. To je zato sto su to drzavna preduzeca. Ja predlazem jednostavno resenje, uvedite MBA kriterijum za menadzment u svakom drzavnom preduzecu, kao u Singapuru, 100% se situacija popravlja..

CjuFF.png
 
@Zorro
Kako god. Jos uvek smatram onaj citat suvisnim, ali to nije toliko bitno. Nisam mogao da pomislim da se odnosi na mene, ako ni zbog cega drugog, a ono zato sto su mi, hvala bogu, sve posiljke uvek stizale kako "valja i trebuje". Ako izuzmemo nekoliko neprijatnih carinskih iznenadjenja.

Nijedno uopstavanje sigurno nije tacno, pa ni to da su svi lopovi. Mada je previse blago reci i da je mnogo onih divnih u pomenutim kategorijama zanimanja i ljudi. Ni meni nuzno ne bi bilo simpaticno da neko 10-20 ili koliko evra tutne sebi u dzep u tim uslovima, ali osim sto od moralne cistoce samo stetu u zivotu trpim, potpuno razumem i one koji ce iz ovih ili onih razloga postupiti bas tako. Ne opravdavam, ali razumem. A za otezavajuce okolnosti ostajem pri tvrdnji da su i te kako validne. I to dvaput podvuceno. Mozes da odes (covek, uopsteno) i u neku normalniju zemlju, ali ni to neces uciniti... Bas zato sto je svakodnevni zivot takav kakav jeste utoliko je pre za ocekivati ono o cemu pricamo. A da cemo se upristojiti je teorijska filozofija jer od toga nema nista. Nego, da ne dubim off topic tematiku, nema potrebe.

@vladimirdowla
Ni ja nisam aludirao na tebe :). Ni u tragovima. Uostalom, bar cetiri, pet drugara odavde cekaju pakete vec nedeljama. I valjda je logicno da budu zabrinuti. Pa i da prijave nestanak, ako je tako sajt propisao. Sto da ne.

@rango1
Sve to stoji, ali pomoci nema :(.
 
@Zorro
Kako god. Jos uvek smatram onaj citat suvisnim, ali to nije toliko bitno. Nisam mogao da pomislim da se odnosi na mene, ako ni zbog cega drugog, a ono zato sto su mi, hvala bogu, sve posiljke uvek stizale kako "valja i trebuje". Ako izuzmemo nekoliko neprijatnih carinskih iznenadjenja.

Nijedno uopstavanje sigurno nije tacno, pa ni to da su svi lopovi. Mada je previse blago reci i da je mnogo onih divnih u pomenutim kategorijama zanimanja i ljudi. Ni meni nuzno ne bi bilo simpaticno da neko 10-20 ili koliko evra tutne sebi u dzep u tim uslovima, ali osim sto od moralne cistoce samo stetu u zivotu trpim, potpuno razumem i one koji ce iz ovih ili onih razloga postupiti bas tako. Ne opravdavam, ali razumem. A za otezavajuce okolnosti ostajem pri tvrdnji da su i te kako validne. I to dvaput podvuceno. Mozes da odes (covek, uopsteno) i u neku normalniju zemlju, ali ni to neces uciniti... Bas zato sto je svakodnevni zivot takav kakav jeste utoliko je pre za ocekivati ono o cemu pricamo. A da cemo se upristojiti je teorijska filozofija jer od toga nema nista. Nego, da ne dubim off topic tematiku, nema potrebe.

@vladimirdowla
Ni ja nisam aludirao na tebe :). Ni u tragovima. Uostalom, bar cetiri, pet drugara odavde cekaju pakete vec nedeljama. I valjda je logicno da budu zabrinuti. Pa i da prijave nestanak, ako je tako sajt propisao. Sto da ne.

@rango1
Sve to stoji, ali pomoci nema :(.

ma ja sam ono napisao čisto kao moje iskustvo
 
Pozdrav drugari, hocu da kupim Fifu 12 za PS3. Imam Intesinu internet karticu. Najjeftinije sam nasao na Shopto za 34e. Registrovao sam se normalno, isprobao karticu (onaj fazon kad mi skinu 1e cisto radi rovere) i krenuo u shoping :) Registrovao sam se normalno i stavio zemlju Srbija. Kad sam ubacio Fifu u korpu pise mi cena 34,25e + 8,75e prva klasa sa pracenjem.

E sad, mora li ovo 8,75e. Negde sam cuo da da je free shiping?
 

Prilozi

  • Screen shot 2012-01-10 at 18.24.59.png
    Screen shot 2012-01-10 at 18.24.59.png
    87.3 KB · Pregleda: 64
Poslednja izmena:
Pozdrav drugari, hocu da kupim Fifu 12 za PS3. Imam Intesinu internet karticu. Najjeftinije sam nasao na Shopto za 34e. Registrovao sam se normalno, isprobao karticu (onaj fazon kad mi skinu 1e cisto radi rovere) i krenuo u shoping :) Registrovao sam se normalno i stavio zemlju Srbija. Kad sam ubacio Fifu u korpu pise mi cena 34,25e + 8,75e prva klasa sa pracenjem.

E sad, mora li ovo 8,75e. Negde sam cuo da da je free shiping?

Koliko se sećam,na shopto-u imas shiping od 3e i od 8,75.Do sada sve što sam kupovao od njih,čekirao sam taj od 3e i stizalo je sve najnormalnije u roku od 5-10 dana
 
Pozdrav drugari, hocu da kupim Fifu 12 za PS3. Imam Intesinu internet karticu. Najjeftinije sam nasao na Shopto za 34e. Registrovao sam se normalno, isprobao karticu (onaj fazon kad mi skinu 1e cisto radi rovere) i krenuo u shoping :) Registrovao sam se normalno i stavio zemlju Srbija. Kad sam ubacio Fifu u korpu pise mi cena 34,25e + 8,75e prva klasa sa pracenjem.

E sad, mora li ovo 8,75e. Negde sam cuo da da je free shiping?

Koju Intesa karticu imas? Znam da ranije nisu radile Visa Electron zato sto nemaju VerifiedByVisa... Mozda su stvarno ubacili i podrsku za to kao sto pricaju odavno :)
 
@ kicba
Prema nasim saznanjima, mislim na ekipu s ove forumske teme, a ona nisu sveza, sto znaci da se mozda nesto napokon i promenilo, putem Intesa internet kartice vec duze od godinu dana ne moze nista da se naruci sa ShopTo-a, jer ona nema onu 3D autentikaciju. Poslednji clanovi koji su to probali su ostali sa zarobljenim sredstvima - koja su im, naravno, na kraju vracena. E sad, ako je tvoja transakcija od funte prosla bez problema, to hrabri. Moguce je da se u medjuvremenu situacija popravila. To bi svakako bila lepa vest. Tako da, ako koristis tu karticu, a napisao si da to jeste slucaj, svakako nas obavesti ako uspesno kompletiras porudzbinu, da se i mi malo poradujemo :). Doduse, kad procitam kolika im je postarina, dobro bih se zamislio. Ne mogu da verujem da je narasla na taj astronomski iznos.

Koliko mi je poznato, ShopTo je oduvek imao dve postarine. Samo nisu bile toliko jake cene. Skuplja je podrazumevala da dobijes tracking code i da si u mogucnosti da pratis posiljku dok ne napusti Veliku Britaniju i nakon sto udje u nasu zemlju i to je svakako ta od 8 funti i nesto. Uz to, ona je preporucena. Medjutim, dok sam narucivao sa ShopTo-a uvek sam birao jeftiniju. Nikakve vidne razlike u brzini stizanja paketa nije bilo, tracking code je odavno prestao da mi bude zanimljiv, a usteda je bila osetna. Preporucio bih ti da ipak proveris cenu FIFA-e na zavvi-ju s obzirom da je tamo postarina 0,99 funti. Moguce je da je tako njihova ponuda povoljnija u odnosu na ShopTo ako se opredelis za tih 8,75.

Ah, da, udarila krv u glavu... sad tek vidim da sve vreme pricas u evrima, ali svejedno. Napomene ostaju iste. I dodajem poslednju - naruci u funtama, trebalo bi da na konverziji valute potrosis par stotina dinara manje nego kad narucujes u evrima. Tako je barem bilo do sad.
 
Koliko treba ovima iz zavvija da posalju igru ? Proslo je 24 sata od narucivanja i jos uvek pise processing, a pise da bi trebalo u narednih 24 sata da se posalje.
 
Najcesce u roku od jednog dana, mada ponekad moze i duze da traje.
 
I njima je u interesu da to ucine sto pre. Tako da nije da ce da te drze na "susenju" ako je sve u redu. Ili ce se dogoditi da ti ubrzo posalju ili imaju problema s lagerom, pa se ceka da im pristigne roba. Znam da nesto povlace i iz neke robne kuce, mada se to odnosi na predmete koji nisu igre i tome slicno. Uglavnom, mozes uvek da otkazes porudzbinu, a svakako ako je uskoro ne posalju mozes i da im posaljes upit. Do sad su mi uredno odgovarali u roku od 24h, koji su sami i propisali.
 
Ja sam proslog utorka 3 januara narucio mortal kombat sa zavvi-a i tek 9 januara dobio mejl da je dispatched.
 
Ima raznih primera. Za nesto sto sam mislio da narucim pisalo je da isporuka ide u roku od do 10 dana, da bi posle nekih 13 ili vec sta znam koliko - nije bilo nista hitno, pa ih nisam ni jurio niti sam slao upite, napisali da ne mogu da obezbede taj artikal jer ga nema i dali su mi 10 posto popusta za narednu narudzbinu. U sustini, nije vazno kad nesto narucimo nego sta pise ispod cene na samom sajtu - koji je delivery rok. A uglavnom pise 24 casa. Pogotovo na Zavvi-ju. ShopTo recimo ima cak onaj cuveni 5 minutes delivery. Elem, pretpostavljam da je tebi pisao neki slican, kraci rok za Mortal Kombat u kom slucaju su stvarno ispali paceri.

S druge strane, secam se da je sendit isto ranije imao razlicite termine za slanje i da je dosta toga bilo u nekom 3-5 dana roku... ali kad unapred to znas i ako si pristao red je da bude unutar tog roka. Sve ostalo nije poslovno. Mada ponekad znaju da se oglase, odrade update stanja porudzbine i zamole za strpljenje. Nije neka kompenzacija ali jeste OK odnos prema kupcu.

Onda, da li je iko probao da "provuce" Intesa internet karticu na ShopTo sajtu u blizoj proslosti?
 
Ja sam probao i ostale pare rezervisane. Čak sam probao i Intesinu Mastercard sa 3d verifikacijom i ista stvar.
 
Da, trebalo bi da nece, ali sta znam... onaj skrinsot koji je Kicba postovao deluje kao da samo sto nije narucio... valjda posle sledi gaf. Stvarno sto godina nisam pokusavao. Racunam cemu ako posle cekas jos i da se sredstva "odmrznu". E sad, zasto nece i sa karticom koja podrzava 3d verifikaciju, to mi vec nije jasno.
 
I iz nekog razloga nema vise jeftinije postarine na shoptou, samo ona sa trackingom od 9 evra.
 
Na koju sad to foru? Kad sam naknadno video njegovu sliku uocio sam pored cene postarine strelice gore/dole, pa sam mislio da tu moze da se izabere jeftinija/skuplja? Stvarno im je grandiozna cena.

Sto se tice tog sajta makar radi ta poklon kartica Erste-a, odnosno radila je kad su je poslednji put pominjali, pa kome treba...
 
Probao sam juce da kupim i ima samo skuplja postarina, ne znam zbog cega.
 
Tražim Burnout Revenge za x360, ali ne mogu apsolutno nigde da ga nađem...

Ajde neka mi neko kaže ako postoje još neki sajtovi sem:

zavvi
shopto
sendit
thehut
play
base
dvd.co.uk
play-asia
ebay
 
Poslednja izmena:
Naručuje ortak, ne znam kako, mogu njega da iscimam, ali ova igra je paperno skupa. Jeftinija mi je preko XBL da je uzmem... Ali hoću kutiju i disk :/
 
Nazad
Vrh Dno