Šta je novo?

Da li je dve okej sa ovim punjacem iz oglasa?

Echo

Cenjen
Učlanjen(a)
06.02.2011
Poruke
301
Poena
195
Nisam siguran da li sam u odgovarajucem delu foruma, ali gledao sam na oglasima (kupujem prodajem) samsung punjace od 25W. I to samo one gde su naglaseni da su novi i original. Punjac od 25W je otprilike 2500 din, a kabl (type-c na type-c) je 1350 din, plus minus, nebitno.

I sad odjednom naidjem na oglas, punjac 25W, dolazi zajedno sa kablom, sve u originalnoj kutiji, novo, za 2000 din zajedno. Jel' to moguce uopste?
 
Ko sto vidis, sve je moguce. Daj linkove.

Ima dosta nekvalitetnih punjaca ali isto tako brendirani umeju poprilicno da kostaju. Kupujes u sta si siguran.

edit: Pošto se javljaš na Samsung temi, evi original za 4000, 25W, kao što kažeš iz oglasa. Ne bih se ni zezao onda sa oglasom.


evo i za 3,600din , takođe piše - sa kablom
 
Poslednja izmena:
Ovo je valjda brendiran?

A ove zasebne, to imas gde hoces, i u vipu samo punjac 2500 din. Kablovi isto, 1200, 1350... da ne kacim random linkove.
 
Kopija je pogledaj njegovu drugu sliku kako izgleda punjač.

Ovo je original što sam uzeo ja. 2490 zvanični prodavac.

No ljudi i dalje kupuju "original" sa KP i misle da su dobro prošli. Onda se slučajno telefon zapali od "original" punjača.
 

Prilozi

  • 248EE180-8F54-439F-91C4-3CF785DAF8A5.jpeg
    248EE180-8F54-439F-91C4-3CF785DAF8A5.jpeg
    92.5 KB · Pregleda: 58
  • 0839B3B1-2E2D-4418-B741-F20616B3D463.jpeg
    0839B3B1-2E2D-4418-B741-F20616B3D463.jpeg
    139.2 KB · Pregleda: 58
Ne kupujte punjace na crno, 10-ak evra razlike nije vredno rizika. Nije u pitanju samo telefon i njegova baterija, nego i ne daj Boze pozar ili strujni udar...
 
Ima već više godina kako sam sa starim cunjao po kineskom tržnom centru i gde smo spazili neku igračku konzolu dosta sličnu Nintendu. Iz šale šapnem starom da pita Kineza daje li garanciju za to. Ovaj osluškuje, pa ko iz topa: "Nema galancija, nema galancija!":ROFLMAO: A ipak rado odšetam tamo da uzmem poneku stvarčicu, naravno ne ovakvog tipa, jer znam šta mogu da očekujem povodom kvaliteta.
Zadnjih godina sam primetio jednu gadnu tendenciju - da na proizvodima koji nose nazive brendova iz Nemačke, Švajcarske itd. piše made in PRC. Na ovaj ili onaj način Kinezi su uspeli da svoje prste umešaju u gotovo sve proizvode. Isto je i sa punjačima. Materijal dobavljaju iz Kine ili ga tamo sklapaju. Neke zapadne firme su preuzeli Kinezi, neke su izmestile proizvodnju u Kinu zbog jeftine radne snage. Original ili kopija, nema skoro više razlike.
Suština je da se sve danas, ovako ili onako, pravi u Kini. Bilo da je reč o celom uređaju ili nekom njegovom delu. A Kinezi jednostavno nemaju galanciju.
 
Ipak cu u Vipu uzeti original za 2500 din (prodaju bez kabla). Imam plocicu za wireless charging pa ne bih da rizikujem dal moze da "izgura".
10 evra stvarno gore dole kad vec covek pukne tolike pare na telefon.
 
U Telenoru u ponekim radnjama možda može da se nađe Huawei CP84 punjač od 40W za oko 2700din.
 
Samo da dodam, u Telenoru je Samsung 25w punjač 3000din. Ko je ove godine obnavljao ugovor, ima i 15% popust (ako ga nije iskoristio za druge stvari). A onda i može na rate 24 meseca uz račun.
 
Ja sam uzeo u a1 od 25w 2500din je bio, samo sto sam ja morao i kabl da uzmem :D :D
 
Mislim da je u PL-u najjeftiniji, ja sam tamo uzeo :)

Edit:
Bez kabla 2500din
Sa kablom 4200din
 
Poslednja izmena od urednika:
Svuda je 2490 u zvanicnim kanalima.
 
vi što kupujete naknadno punjače i kablove da li to znači da ih niste dobili uz telefon, ili vam je to rezerva? za prošli A70 sam dobio i punjač i kabl, kao i nedavno uz note 20 ultra...uz koje to samsung modele više ne daju punjače i kablove?
 
Manje vise sve novo sto izlazi. S21 serija cela a verovatno u buducnosti i svi ostali.. Usb C kabl se dobija, ali ne i punjac
 
hm, onda je ovo moje pakovanje galaxy note 20 ultra netipično...dobio sam brzi punjač, kabl, providnu maskicu i akg slušalice...nisam ni razmišljao o tome, mislio sam da je to regularno pakovanje za manje više svaki telefon bar ovih skupljih serija...
 
Nije netipicno, samo je izaslo ranije :)
U vreme kad je on izasao su sprdali Apple sto ne daje punjac a sa ovogodisnjom S21 serijom su ga i sami izbacili 🙂
 
@shomiNBGD

nisam siguran da li se sve to dobija i uz evropsku verziju N20U, moj je Snapdragon Hong Kong, izgleda da ima razlike i kad su različiti regioni u pitanju...da zbrka bude još kompletnija :)
 
Dobija se uz sve verzije, sa S21 su tek presekli da nece da salju :)
 
Ma jel neko kacio slike S21 (neku verziju, verovatno Ultra) sa kablom i punjacem u kutiji?
 
Jedino ako je neki "aftermarket", ceo svet osuo drvlje i kamenje na njih sto su javno sprdali apple za to a onda poskidali sve reklame kad su i sami objavili da vade punjac iz pakovanja
 
Pitanje, da li telefon i sat mogu da stoje na wireless punjacu sve vreme ili da ih skinem kada se napune 100%?
I jos jedno pitanje, da li Galaxy watch 4 sat ili bilo koji drugi pametni sat moze da se puni preko adaptera, klasicno u struju ili iskljucivo mora preko USBa?
 
Nazad
Vrh Dno