Šta je novo?

D805 vs Venice3200+..3d mark06 skor

solomonbg

Slavan
Učlanjen(a)
24.12.2006
Poruke
2,230
Poena
445
dakle d805 (2,66GHz i 2m kesha) je na potpuno istoj ostaloj konfiguraciji(sem ploce naravno:) dao nesto malo slabiji rezultat od 3200+ Venice..? Jel to normalno? malo sam se zacudio rezultatom..

istina uz intel je bila ASUS via ploca sa ddr-om u odnosu na Athlon64 koji je bio sa nForce4 ultra plocom...


ali u svakom slucaju ocekivao sam da intel mora da bude nesto bolju(u ovom slucaju)

ps. sve je radilo default bez ikakvog OC..
 
Hmm trebalo bi da je veci skor cisto zbog Multithreading-a u 3dmarku 06 CPU testovima...Mada je to verovatno offset-ovano slabijim rezultatima na PentD u ostalim testovima(bez CPU testova).Ipak je to MCM "dual core" koji se sastoji od 2 Prescotta na slabih 2.6Ghz.

Mada taj A64 je def. brz CPU bez obzira sto je single core,i verovatno u 99%slucaja brzi bar kad su igre u pitanju(u multitasking-u i multithreading-ovanim aplikacijama i igrama,PentD bi trebalo da je nesto bzi,zbog 2 jezgra).
 
Poslednja izmena:
podigni ti...

...taj 805 na 3400mHz i dobices oko 1600 poena za cpu ,a to je misaona imenica za Venice ... Bez kloka ti je 805 slabashan ,sta ces mali ,a nestashan...
P.S. na difoltu 4300 ima oko 1500 poena , a 3400 se obicno postize bez podizanja napona...'Ajd u zdravlje!
 
Ma ovo je sramota!!!!!!!

Ovo je bruka.nemogu da verujem!! Covek pita za trentne rezultate ne interesuje ga OC.

Sve do C2D AMD je vladao sad su stavri malo drugacije. AMD 3000 Vience je najbolji procesro koji je AMD izbacio u zadnjih 2 godine... SA izlaskom C2D intel bolji... Nije to toliko osetna razlika za obicno korisnika koliko za OC. Znaci razlika izemdju C2D 6320 i AMD 5000 pod defeaultu skoro da i ne psotoji sem za OC.

Nije to neko cudo AMD 3200 Vience je dosta bolji od DC805....
TEK ZA ONE KOJI IGRAJU IGICE AMD 3200 JE DRASTICNO BOLJI OD DC 805.
 
U 3d aplikacijama nema neke koristi od drugog jezgra, a A64 na 2GHz je u single thread aplikacijama solidno brzi od P4 na 2.66 tako da je po meni sasvim ocekivan rezultat...
 
Ama niko ne spori da je mozda amd bolji na difoltu...Ali intel je uvek briljirao kod overkloka i to je ono o cemu ja pricam , ali kad bolje razmislim ,gde su ti benchovi ?daj link pa da vidimo...'ajd u zdravlje!
Cekaj bre malo idite na tom's hardware guide i pogledaj charts ...d805 na difoltu ima duplo bolji skor od amd 3200+venice...ko koga ovde pravi ludim?Kakav bre Venice...nemoj da ste smesni ...'Ajd u zdravlje !
http://www23.tomshardware.com/cpu.html?modelx=33&model1=471&model2=449&chart=193
 
Poslednja izmena:
Brate ja imam A64 3200+ Venice,i ne znam da li si upoznat on je odican za klok.Ja ga drzim za svaki dan na 2.6ghz sto je oc od malo manje od 30 posto,koliki je i odnos oc/def na vec pominjanom Pentiumu,a imas likova ovde na forumu koji su uspeli mnogo vise(ne pricam o DI ili LN2) i sa jednim i drugim procesorom.Tako da se i Venice drzi sto se tice oc.Poz
 
Ma bre ljudi ...

...pobogu ,ja ne tvrdim da je venice 3200+ los ,ali nemojte da mi izmisljate da je bolji od d 805...Ne znam sta ste i kako ste vi to merili ali ste dobrano pogresili...Shvatam ja da su mnogi povredjeni time sto je Intel preuzeo primat i sto su utegli cipsetove pa i stariji procesori odradjuju posao k'o ludi ,ali ovde razgovaramo o benchu procesora od pre 2 god (venice) i od pre godinu dana...i to dualcore...Na 3200mhz d805 odgovara x2 3800+na difoltu pa sad gledaj uostalom dajte rezultate kolkovanog venice-a koliko god hocete ,al na vazduhu ,odradite 3dmark 06 ,super pi pa objavite to sto imate ...'ajd u zdravlje!
 
...pobogu ,ja ne tvrdim da je venice 3200+ los ,ali nemojte da mi izmisljate da je bolji od d 805...Ne znam sta ste i kako ste vi to merili ali ste dobrano pogresili...Shvatam ja da su mnogi povredjeni time sto je Intel preuzeo primat i sto su utegli cipsetove pa i stariji procesori odradjuju posao k'o ludi ,ali ovde razgovaramo o benchu procesora od pre 2 god (venice) i od pre godinu dana...i to dualcore...Na 3200mhz d805 odgovara x2 3800+na difoltu pa sad gledaj uostalom dajte rezultate kolkovanog venice-a koliko god hocete ,al na vazduhu ,odradite 3dmark 06 ,super pi pa objavite to sto imate ...'ajd u zdravlje!
Shto bash 3D Mark? Cinjenica je da je Athlon bolji za igranje, a klokuje se nishta loshije od D805.
 
A64 single core je bez pogovora bolji za igranje od D805(klokovanog ,ne klokovanog,isto mu je).
Kad dodju igre koje podrzavaju 2 i vise jezgara situacija ce biti malo bolja za PentD.,ovako je jasno.
SuperPi i 3dmark 06 su sinteticki i kvazi realni testovi koji ne oslikavaju realnu sliku(posebno PentD koji je gori od A64 u Spi,dok u mark06 moze da ima kakav god score kad je opet bulja u igrama u poredjenju sa A64)
 
ajde bilo sta ...

...sto daje cpu skor ...@garson jesi li to ti ?Bas se pitah danas gde se dede u poslednje vreme?
'Ajd u zdravlje!
Dajte onda i igre jer meni ovaj d805 sluzi iskljucivo za to!!!Mislim stvarno !!!Barton je bre najbolji ,bolji i od cray-a 3...Bitno da je AMD...gospode Boze:wall:
 
Poslednja izmena:
Dajte onda i igre jer meni ovaj d805 sluzi iskljucivo za to!!!Mislim stvarno !!!Barton je bre najbolji ,bolji i od cray-a 3...Bitno da je AMD...gospode Boze:wall:

Naravno da nije bitno da je AMD... bitno je da bez obzira sto ti taj 805 mozes klokovati na 3.4 GHz, on ce i dalje biti losiji igracki CPU u odnosu na bilo koji Venice na 2.4 GHz (a SVAKI ide na toliko)!
 
Bre ljudi dajte te rezultate ucemu god 'ocete!!!

...pa da vidimo i uporedimo ,ane ja mislim,ja rek'o jer mi baba rekla itd...Ajd na crtu...Vas vs.moj maks oc + test= rezultat , pa ja vama izvinjenje i uvazavanje ili vi meni i kraj price!!! 'Ajd u zdravlje!
 
Poslednja izmena:
Cekaj bre malo idite na tom's hardware guide i pogledaj charts ...d805 na difoltu ima duplo bolji skor od amd 3200+venice...

Pa po ovoj tabeli koju navodis D805 ima znacajno bolji skor u igrama i od D820 (u Fearu, sa sporijom memorijom, daje 7 frejmova vise na default taktu). Mislim da to dovoljno govori o pouzdanosti te tabele. Uzgred, po njoj je na defaultu brzi i od D930, a tek ga D940 stize sa gotovo 600MHz vise radnim taktom :) .
 
Toms hardware guide sluzi za shale u malo ozbiljnijim forumskim krugovima(ja recimo bench tu ubrajam) :),tako da koristiti ga kao izvor za neke "testove " i "rezultate" je pomalo smesno( nhf :) )

Evo nekih testova(svi A64 su single core!,dok se pentiumi lepo vide is tabela da li su dual core ili ne):
edit: http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/pentiumd-820_10.html#sect0
q3.png

ut.png

d3.png

hl2.png

So, with all certainty, we can recommend using the new Pentium D processors for multi-threaded environments and applications optimized for multi-processor systems. In this type of tasks, the new Intel dual-core CPU can show the best results. If you consider yourself a gamer or if you rarely use multi-threaded applications, you should still go for your ideal choice: Athlon 64.[/B]

Znaci ,stvar je jasna.PentD je losiji CPU za igranje(i jos ponesto) od A64 single core.
Onaj ko zeli bas dual core i intel-a,moze da ga kupi.Ali ne treba se zanositi da je to brzi procesor za igre od A64.

PS Evo i klokovanog protiv 2.7Ghz X2 ali nema veze ,jer UT ne podrzava dva jezgra,pa je ovo fakticki PentD na 4.2Ghz (ili Pent 4 :) ) protiv Venice-a na 2.7Ghz
Nije lepa slika po pentiuma...
Treba mu bar 4.5Ghz+ da bi nadmasio 2.7Ghz A64,na 4.2 je sporiji :)
syn1.jpg

real4.jpg
 
Poslednja izmena:
...pa da vidimo i uporedimo ,ane ja mislim,ja rek'o jer mi baba rekla itd...Ajd na crtu...Vas vs.moj maks oc + test= rezultat , pa ja vama izvinjenje i uvazavanje ili vi meni i kraj price!!! 'Ajd u zdravlje!
Prijatelju nalupetao si se za medalju:) aj sad odgovori ivanbo2003 posto je covek izbacio uporedni test onoga sto si zeleo, samo da ti kazem da sam imao 920D oc4200mhz i A64 koji je radio na 2800mhz zamenio sam A64 intelom 920D imam negde testove ali se dobro secam da sam se pokajao sto sam to uradio jer nije imalo potrebe a sto se performansi tice bile su slicne na navedenim klokovima samo sto je A64 vidno bio boji u 3Dmarku05, 01 dok je intel bio bolji u 03 za nekih 500markova i u 06 ali to je zbog cp scora koji je veci zbog 2jezagra, dok je kolko se secam u ferau i doom3 bi brzi A64 za nekih 5% ali to nisam bas siguran 100% u svakom slucaju bio je brzi za nesto malo A64 uglavno u svemu cime sam mogo da testiram.
 
Ma bre jel' ja ...

...pricam turski,siptarski ili svahili???Posto smo tudje testove batalili jer vi mozete da kazete jedno ,a ja drugo dajte VASE rezultate i ja cu moje pa da vidimo i nema prolupavanja nego crno na belo,a ne mama,tetka ili baba ima d805 i ne radi kao moj athlon...'Ajd u zdravlje!:smoke:
P.S.ja sam rekao da ja dobijam rezultate na 3200 koje ima x2 3800+ na difoltu , a nisam spominjao x2 4400+ i to overklokovan...X2 ima konkurenciju u c2d i to svi znaju ,jer pored klokovanog x2 pentium d nema sta da trazi ,ali athlon 64 3200+? I molim vas pozurite sa vasim rezultatima ,jer sledece nedelje prelazim na c2d...(ako hocete game benchove imam gainward7600gs glh i 2Gb take ms 667 memorije (dakle value) ,a vi nadjite slicno ,pa na crtu ) ...I da se ne prepucavamo vise dok ne nadjete nesto konkretno ,a da bude vase ,jer smo mi poznati po tome da nam je u prici najveci ...
 
Poslednja izmena:
u je, kol'ko hejta...a sve je pocelo sa mojim cudjenjem u vezi nesto slabijeg 3d marka 805 u odnosu na a3200+

inace ne vredi da postujem slike, kad sam samo snimio sumarni rezultat, a ne detalje (2852 Venice, a 2790 d805).
 
Brate nema hejta...

...ja i nisam neko na ovom forumu koji ce da dodje i da se pravi pametan , ali kad neko pocne sa necim sto znam da nije tako ,jer sam kroz to prosao 1000 puta do sada,onda pada mrak na oci jer ispadas blesav na osnovu rekla kazala...Izvini sto sam ti mozda upropastio post ,al' sam morao da reagujem...'Ajd u zdravlje i izvini jos jednom!
 
Na mojoj staroj makini vrteo sam venice koji je bio 24/7 oc na 2.5 [nije mogao vishe]
Ortak vrti 805 koja je nasvirana na 3.6 za svaki dan
Super pi je bio 37 sec. za mene i 36 sec. za njega
Isto vazi i za markove rezultati su bili za nijansu bolji od venica

Samo jedna stvar je bila neuporediva i dala samom procu veliki +. Multitasking zbog 2 jezgra, shto omogucuje mnogo prijatniji rad u vishe programa istovremeno. Moglo je to i na venice ali mnogo bolnije deluje. Danas se moze opushteno igrati sa 1 jezgrom, poshto pola igara ne ferma kako treba dvoglave procesore.
 
Ono sto sam ja primetio kod mene je da jedino R6 Vegas podrava 2 jezgra za sada(i to dobrih 90-95% opterecenja za CPU).Sve ostalo je mrka kapa po dual core :(.

Dragojlo,pa oni testovi su svi bili single core A64 VS PentD ...I to neklokovani.Ajde pogledaj tabele,sve je isto kai i kod nas ,bar sto se CPU sistema tice(SPi rezultati,WinRar,Cinebench,itd..)

Poslednje dve slike su bile da pokazu da PentD treba bar 4.5Ghz da prestigne 2.7Ghz A64(jer UT ne podrzava 2 jezgra pa onaj X2 je isto sto i Venice,bas kao sto je i taj PentD isto sto i 2 Prescotta u MCMu)
 
Kad me bas vuces za jezik...

...Ilja iz Xbit laba je objektivan koliko i momci iz thg-a samo za AMD,zato sam i rekao da probamo sami ,pa da vidimo...
Sto se tice ove druge tabele cudno je da u sissoft sandri alu ima manju vrednost od whetstone-a ...Unreal t. nisam ni igrao...
Jos jednom kazem izaberi test ,odradi ga ,odradicu ga i ja ...Na difoltu,max kloku sa stock naponom i maks klok sa podizanjem napona i vazduhom ,pa da vidimo...I nemoj vise ovako jer i moj komsija ce da kaze kako njegov spektrum 48 (ako uopste i znas sta je to ,zbog godina ,a ne neznanja ) tera ghotic3 bez stucanja sa 90 fps...'Ajd u zdravlje!
 
Poslednja izmena:
Na mojoj staroj makini vrteo sam venice koji je bio 24/7 oc na 2.5 [nije mogao vishe]
Ortak vrti 805 koja je nasvirana na 3.6 za svaki dan
Super pi je bio 37 sec. za mene i 36 sec. za njega
Isto vazi i za markove rezultati su bili za nijansu bolji od venica

Samo jedna stvar je bila neuporediva i dala samom procu veliki +. Multitasking zbog 2 jezgra, shto omogucuje mnogo prijatniji rad u vishe programa istovremeno. Moglo je to i na venice ali mnogo bolnije deluje. Danas se moze opushteno igrati sa 1 jezgrom, poshto pola igara ne ferma kako treba dvoglave procesore.
Ti si mi zivi dokaz koliko je kod mene bolje radio Oblivion.Obojca smo imali 1GB,obojca smo imali 6600GT,obojca nforce 4 chipset(ja sam imam intel edition) i obojca smo imali klokovane kompove,ti si vozio venice na 2.5GHz a ja svoj na 3.4-3.6GHz,ne znam tacno,i meni je znatno bolje radio Oblivion.
Jedino gde sam ja primetio da je Venice brzi od 805ice,ma koliko ja klokovao svoj komp je Super PI,tu venice ubija 805.
Nista ne tvrdim,samo iznosim cinjenice.
 
Poslednja izmena:
dragojlo2 sto ti ne das neki rezultat ?

Daj ti neki pa ti mozda neko i odgovori sa Venice-om
 
...Ilja iz Xbit laba je objektivan koliko i momci iz thg-a samo za AMD,zato sam i rekao da probamo sami ,pa da vidimo...
Sto se tice ove druge tabele cudno je da u sissoft sandri alu ima manju vrednost od whetstone-a ...Unreal t. nisam ni igrao...
Jos jednom kazem izaberi test ,odradi ga ,odradicu ga i ja ...Na difoltu,max kloku sa stock naponom i maks klok sa podizanjem napona i vazduhom ,pa da vidimo...I nemoj vise ovako jer i moj komsija ce da kaze kako njegov spektrum 48 (ako uopste i znas sta je to ,zbog godina ,a ne neznanja ) tera ghotic3 bez stucanja sa 90 fps...'Ajd u zdravlje!

Nauci da koristis search, imas na benchu 312424253652654 rezultata svih mogucih procesora i imas ovde par ljudi koji drze svetske rekorde u raznim markovima, piovima, i ostalim -ovima.

Pomiri se sa cinjenicom da je P4 arhitektura, makar imala i n(n+1)! jezgara, jednostavno losa.
C2D je ubica, ali to nije tema ove price :d
 
...Ilja iz Xbit laba je objektivan koliko i momci iz thg-a samo za AMD,zato sam i rekao da probamo sami ,pa da vidimo...
Sto se tice ove druge tabele cudno je da u sissoft sandri alu ima manju vrednost od whetstone-a ...Unreal t. nisam ni igrao...
Jos jednom kazem izaberi test ,odradi ga ,odradicu ga i ja ...Na difoltu,max kloku sa stock naponom i maks klok sa podizanjem napona i vazduhom ,pa da vidimo...I nemoj vise ovako jer i moj komsija ce da kaze kako njegov spektrum 48 (ako uopste i znas sta je to ,zbog godina ,a ne neznanja ) tera ghotic3 bez stucanja sa 90 fps...'Ajd u zdravlje!

Nemam vremena da sve nabrojano izvrtim, ali ono sto je najzanimljivije (max klok sa stock naponom) mi je ionako default setovanje za svaki dan pa nije problem.

Dakle single core A64 3500+ @ 1.4v = 30.656 sec (1M test)

Rezultat dobijen pri frekvenciji za memoriju od 233MHz (DDR466) :( Sa brzom memorijom, rezultat bi bio nesto ispod 30sec.

P.S. Ovo je naravno od pre 20min, usput. Odradi ga odmah i sam, postuj i da zavrsimo sa tim.
 

Prilozi

  • SuperPi.jpg
    SuperPi.jpg
    195.3 KB · Pregleda: 80
Poslednja izmena:
.I nemoj vise ovako jer i moj komsija ce da kaze kako njegov spektrum 48 (ako uopste i znas sta je to ,zbog godina ,a ne neznanja ) tera ghotic3 bez stucanja sa 90 fps...'Ajd u zdravlje!

Ehh...Pazi da mi ti ne kazes sta je spectrum,pa ja cale moj ga je kupio cim se pojavio u staroj Jugoslaviji...Imao sam i Amigu,286 ,486,pent.,K6-2,K6-3,K7,K8...A i na etf-u sam pa mi racunari dodju kao neka struka ,krastavac sta ces :)

Ajde experte :), daj rezultate redom :
SPi
Hexus Pifast
Nuclearus Multi Core 2.0.0
Geekbench 2006
Sciencemark 2 (32bit)
PovRay bench 3.7.beta.20b
Cinebench 9.5 (32bit)
Winrar 3.62 hardware test

Ovo su procesorski zahtevni testovi,dok za igre nema svrhe porediti jer nemamo svi iste graficke podsisteme.
 
Ej nisam pobegao ...

...samo da downloadujem ovo sto mi je ivanbo zadao pa ce da se trkamo ...
P.S. ja sam vise voleo commodore 64 ,slabiji Basic ,ali grafika!!!(16 boja)...Ja sam samo zubar(drzavna sluzba)... tj. prost igrac ne ekspert...'Ajd u zdravlje!
P.S. dobar super pi za 3500+ ,ja sam stigao do 34s na 3800MHz ,bravo 1:0 za vas...(jes da se takmicimo sa 3200+ al'nema neke frke ako vas ima vise)...
 
Poslednja izmena:
Najvise sam definitvno video ubrzanje u Quake 4 sa patchom, 33% brze sa aktiviranim drugim jezgrom. To je za svaku pohvalu, a i igra je definitivno bila pravljena tj. super optimizovana za dual core.
 
Za igre mozes da pustis i Aquamark3,pa da vidimo CPU score na primer :)
 
Nazad
Vrh Dno