Šta je novo?

Cyberpunk 2077

Uskoro cu da krenem po prvi put da igram CP2077.
Ajde veterani da mi predlozite u kom smeru da idem.. Mislio sam da krenem kao Corpo, to mi nekako deluje interesantno, ali voleo bih da cujem misljenja posto ste presli igru (neki i vise puta).
Dalje, da li da idem na melee build, stealth, sta je po vama najbolje?
Dakle zabava na prvom mestu. Pusti mašti na volju. Nema potrebe za min-max lika. Ipak je ovo casual RPG
A to sa izborom porekla je još jedna od marketinških fora.
 
@DBraveZ

Sto su drugi napisali, nemoj da gledas neki specifican build koji ces da igras jer igra nije nesto teska pa da sada moras da imas ultra mega giga opremu da bi je presao. Obrati paznju sta ces da budzis u skilovima i to igraj, jos povedi racuna kako raspodeljujes kasnije poene da li ces moci da hakujes neke teze stvari, da dajes bolje odgovre i u pregovaranjima da im das odgovor nakon cega dobijas neki item koji inace ovako nije moguce dobiti ako nemas odredjeni skill lvl.

Kasnije kada budes mogo uzmi dupli skok, otvara ti dosta mogucnosti za istrazivanje.
 
Pa koliko sam ja ispratio i nije tim koji je napravio Witchera, dosta starog talenta je otislo, a ovi novi se hvale koliko im je "diverse" dev team:rolleyes:
Malo se kasno uključujem u diskusiju, što se tiče ove igrice, CD projekt red je poznat po jako lošim uslovima za rad, uključujući i crunch koji je dosta drugo trajao za ovu igricu, zbog toga je dosta ljudi i napustilo studio

 
Nevezano za konkretne savete koji build igrati, neki dan upalim GOG rekoh da vidim koje sam trofeje osvojio u prvom (i za sad jedinom) prelasku CP2077 i gle čuda, nikakvih podatakao o trofejima, save game pozicijama, ništa, kao da igru nisam igrao...
E sad,nisam probao da je instaliram da bi proverio da li su sejvovi i trofeji stvarno nestali...

El' imao neko ovakav problem sa GOG verzijom CP?
 
Uskoro cu da krenem po prvi put da igram CP2077.
Ajde veterani da mi predlozite u kom smeru da idem.. Mislio sam da krenem kao Corpo, to mi nekako deluje interesantno, ali voleo bih da cujem misljenja posto ste presli igru (neki i vise puta).
Dalje, da li da idem na melee build, stealth, sta je po vama najbolje?
Ja sad igram kao Corpo i čini mi se da u nekim dijalozima je malo lakše doći do cilja. Ali sve zavisi od toga šta se tebi dopada, na kraju krajeva uvek možeš da kreneš iz početka i probaš neki drugi pravac.
 
122k igraca u isto vreme danas :cool:
 

Prilozi

  • Screenshot_2.jpg
    Screenshot_2.jpg
    21.1 KB · Pregleda: 69
Da mi je neko rekao da ce crtani film da ozivi fransizu ne bih verovao. I to ne samo da je ozivela vec obaraju neke w3 rekorde
 
Cyperpunk je neiscrpan žanr koji jako volim. Ne samo ja, postoji velika potraznja za istim i onda kontas.. koliko cyberpunk igara uopste ima da nisu mali indie projekti??

Cyberpunk RPG je meni san. Da R* uradi Cyberpunk naslov koji je mix GTA/RDR, oborili bi GTAV rekorde. Zato se ljudi vracaju na 2077, isto kao i ja. Pokusavaju da je zavole/zavole je na 3-4 igranje. Jednostavno nema toliko izbora. Ubisoftgame RPG ubio u pojam.
 
Kakva je to igra koju zavolis na 3-4 igranje? :) Igra ti je ili dobra ili nije, nema tu ljubavi na 4 pogled. Pokusaj da se zaljubis u neku devojku na 4. pogled. Ne ide. Verovatno ni posle sedam piva.
 
Bogami, ne bih se složio to za "ljubav" 😄
Inace, meni je tu najjednostavniji primer sa pesmama.... Koliko puta mi se desilo da mi se na keca pesma ne svidi, ali joj kao dam jos koju šansu jer volim taj neki bend, posle mi pesma legne na repeat.
 
Samo da stisnu m.da i ipak ispune obećano i naprave ozbiljan muliplayer bila bi ovo igra generacije...
Ne sumnjam da bi na multiplayeru dodatno zaradili, pogledajte kako Rockstar cedi suvu drenovinu iz GTA5 online.
 
Kakva je to igra koju zavolis na 3-4 igranje? :) Igra ti je ili dobra ili nije, nema tu ljubavi na 4 pogled. Pokusaj da se zaljubis u neku devojku na 4. pogled. Ne ide. Verovatno ni posle sedam piva.
Ja sam Witchera 3 (prethodne nisam igrao) bukvalno tek uz 3ćeg puta zgotivio i to kada sam se zainatio i dao mu šansu (nateram se) par sati da igram...o gwentu da ne pričam. Sada mi je jedna od najboljih igara ikad
 
Witcher 3 je, OK igra a boluje od mrtvih NPC-ova i praznjikavog open world sveta kao i CP. Prica se raspada kako se ide dalje kroz nju. I W3 i CP2077 price boluju od slicnih boljki. Sve je kao hitno a nista nije hitno. Ciri je u smrtnoj opasnosti ali zato mozes da grindas zilion kretesnkih kvestova bez ikakve zurbe. U CP glavni junak bukvalno umire ali to te ne sprecava da odradis sve moguce kvestove, gigs i sta sve ne na mapi. Toliko je u obe igre sve "hitno".
 
Samo da stisnu m.da i ipak ispune obećano i naprave ozbiljan muliplayer bila bi ovo igra generacije...
Ne sumnjam da bi na multiplayeru dodatno zaradili, pogledajte kako Rockstar cedi suvu drenovinu iz GTA5 online.
Ne mogu iz tehničkih razloga jer bi se igra raspala i ne bi mogla da se pokrene već bi morali da izbace još dosta stvari iz online verzije igre da bi mogla da radi sa više igrača konektovanih na servere a pošto već dosta toga što je najavljivano izbačeno tokom razvoja igre to bi dovelo do negativne reakcije. Na sve to dodaj uobičajene probleme koje ima svaka online igra sa igračima koji traže gličeve i ponašaju se na način koji developeri ne mogu da predvide , probleme sa moderima i čiterima itd i shvatiš da im se ne isplati da se muče oko toga.
 
Nema mp-a zato sto je vecina developera koja je ucestvovala u razvoju engin-a napustila cdpr. Rece Rafal da ce da shvate ozbiljno ovaj veliki povratak igraca ali to verovatno znaci jedan ili 2 dodatna dlc-a i to je to. Nemaju tim za mp
 
To sto nemaju tim za MP znaci da ih ne zanima.

Witcher 3 je, OK igra a boluje od mrtvih NPC-ova i praznjikavog open world sveta kao i CP. Prica se raspada kako se ide dalje kroz nju. I W3 i CP2077 price boluju od slicnih boljki. Sve je kao hitno a nista nije hitno. Ciri je u smrtnoj opasnosti ali zato mozes da grindas zilion kretesnkih kvestova bez ikakve zurbe. U CP glavni junak bukvalno umire ali to te ne sprecava da odradis sve moguce kvestove, gigs i sta sve ne na mapi. Toliko je u obe igre sve "hitno".
Eto, otkrio si toplu vodu!
To je vec ranije pokusano, da te igra tjera da odradis nesto u odredjenom roku, pa su skoro svi pljuvali takav dizajn. Jedino u simulacijama i strategijama je ovako nesto prihvaceno.
Btw, u TW3 je Ciri u opasnosti samo kada postane aktivinija, to jest sto vise Geralt joj se priblizava. Znaci tu su bar donekle pokusali napraviti nekakvo rjesenje. Sto se tice CP, jos nisam probao igru, tako da ne znam sta su uradili. A sto se tice NPCova, bolje su i mutavi nego li Bethesdini koji svi govore isto.
 
Eto, otkrio si toplu vodu!
Ti nisi ni igrao CP a pises o toploj vodi i pokusavas da diskutujes..ok, bar si priznao da nisi igrao. Fallout 3 i 4 takodje imaju te price o pronalazenju nestalog oca tj sina ali nema nikakvog osecaja opasnosti tj hitnosti. Mogu da se slozim da je to u W3 gradirano postepeno ali ipak bode oci da postoji neki stepen hitnosti koji mozes bez ikakvih posledica da ignorises. U CP je to jos vise izrazeno, ali to prosto mozes da iskuliras. Ostalo ti par nedelja zivota a ti skaces okolo izvrsavajuci uglavnom glupave kvestove. CD Projekt jednostavno ne ume da napravi open world igru. Cak ni igru koja pokusava da lici na open world. U W3 je ta nesposobnost donekle zamaskirana ali u CP bode oci. Jos veci problem sa CP je sto su se autori trudili da to bude jedna ozbiljna igra ali je gluposti u njoj cine smesnom. Treba da izvedes Rogue u onaj letnji bioskop i krenes autom. I to sad treba da bude neka lepa prica usput i ono, kao vi nesto pricate, ali usput uz one serpentine ka bioskopu sletis sa puta, izudaras u bankine auto (bez ikakve detekcije stete), a ona to i ne primeti. Ili NPC-ovi koji non stop povracaju ili mokre. Efekat je isti kao kad bi supernapucanom frajeru ili nekoj opasnoj zenskoj stavio na ledja natpis "sutni me u d*pe, ja to volim jer sam *****". Da ne pominjem zilion miliona prolaznika koji hodaju kao zombiji bez ikakvog cilja ili smislenog zadatka. To ne bi smetalo pre pojave Gothica 1 (pre vise od 20 godina) ali sada je to prosto otuzno gledati u jednoj modernoj igri.
 
@Minja posto vidim da razumes sve probleme, usao si u srz problema pa javi kada ti i tvoja ekipa napravite igru pa je podelite ovda da vidimo to savrsenstvo na svakom cosku, gde svaki npc ima svoju ulogu i zadatak, graficki nista manje od ue4 a pozeljno je da bude ue5, da ne bude nista manja od cp77 i da bude sa savrsenom pricom i dobrim side misijama.

Lako je drugima nalaziti mane i gledati da se popisas na tudj rad, daj primer savrsene igre koju si ti uradio pa kazi evo vidite da moze bolje.

Odigrao sam cp77 od pocetka do kraja sa verzijom 1.52 i uzivao sam u svakoj minuti provedenoj u igri, ne kazem bilo je sitnijih problema ali sve to mogu da oprostim jer sam uzivao u igri.
 
Kingdom come deliverance ima najbolji ai koji sam video do sada u open world igrama i cudi me da niko nije prekopirao njihov dizajn. Mada igra je svakako manjeg obima.
Cdpr je obecao da ce takav ai biti ovde (npc koji zivi svoj zivot) a nije ni priblizno. Te zamerke su na mestu. Problem je u tome sto je menadzment obecao revoluciju na svim tim poljima i ako niko nije trazio to pa eto gde smo sada.
 
Uf pa sad ispada da ne mozemo komentarisati igre ako bar jednu nismo sami napravili.
Povratio se cp malo sa ovom anime serijom, nije losa bila cak i mene vuce da se vratim ali
pametnije mi je da sacekam jos pegladnja i dlc.
 
Jedno je komentarisanje igre a drugo je traziti mane igre, svi smo svesni u kakvom je stanju bila kada je izasla i sta su sve obecali i na kraju sta smo dobili.

Ako mu se toliko igra ne svidja ne igras je i ne komentarises je vise.
 
Aha, sad bih trebao da budem game developer da bih kritikovao objektivne nedostatke igre? Gothic 1, igra stara preko 20 godina, ima bolje dnevne rutine sveta od CP a pritom nije prava open world igra. I to je cinjenica. Doduse nije ni CP, ma sta CDPR pisao o njoj. CP ima lepo prezentovanu pricu (koja je nekompletna i puna rupa jer je igra skracivana zbog manjka vremena vrv) ali se svakako moze igrati. Moralne dileme su sve na mestu, pouka price je takodje pozitivna. Ali pisati kako je u igri sve super i divno prosto ne odgovara istini.
 
Uf pa sad ispada da ne mozemo komentarisati igre ako bar jednu nismo sami napravili.
Povratio se cp malo sa ovom anime serijom, nije losa bila cak i mene vuce da se vratim ali
pametnije mi je da sacekam jos pegladnja i dlc.
Opštenarodno veselje izazvano od strane animiranog filma je iskorišćeno za kompletno sakrivanje objektivnih mana koje igra ima, kao i za guranje sramnog puštanja igre koja nije bila (i još uvek nije) ni blizu gotova.

Naravno da treba da se priča o manama i da se kritikuje takav pristup mušterijama (aka gejmerima) i naravno da takve kompanije treba da se kazne. Ne treba da budeš član razvojnog tima da bi to mogao da komentarišeš.
 
Moramo se pomiriti sa činjenicom da se CP2077 neće nikada ispeglati da bude ni 50% onoga što su najavljivali. Nadam se da niste zaboravili lažni marketing na nivou tabloida. Ostaje nam samo da čekamo eventualni nastavak na novom engine-u. Želim im sve najbolje.
 
Moramo se pomiriti sa činjenicom da se CP2077 neće nikada ispeglati da bude ni 50% onoga što su najavljivali. Nadam se da niste zaboravili lažni marketing na nivou tabloida. Ostaje nam samo da čekamo eventualni nastavak na novom engine-u. Želim im sve najbolje.
Problem je što je i tih 50% bolje od većine drugih naslova (što govori i o drugim naslovima)...
Ja vrtim film i nešto se ne seća, koji dev studio je u poslednjih xy godina ispunio sa krajnjim produktom ono što je obećano u fazi izrade (dobro možda Larian i Njinja Theory sa Hellblade)...

Ja se nadam da će CDPR svojski pogurati sa DLC i peglanjem sadržaja (pogotovo u AI segmentu), moderi već guraju, a mišljenja sam i da taj MP nije nedostižan.

Šta se to pak smisleno radi u GTA5 Online pa eto opstaje samo jer ima brdo živih igrača?

Tako i ovde, frakcija i opcija je milion, sam setting je super-brutalan, ne verujem da bi bilo dosadno u MP šta god da naprave...
Standardi kvestovi, grupni raidovi, malo augmentacija, keš i kolica, mašala...
Napraviš mogućnost da bude high korpo (Arasaka i Miltech), običan korpo i low korpo, street par frakcija i bandi, nomad frakcija, takođe omogućiš da određeni broj igrača bude u javnim službama policija, med tech, pa i onim manje javnim fixers i riperdocs, omogućiš da igrač može da postane džanki, zavisnik od augmentacije, da može da poludi (tipa ako pretera sa augmentima i uđe u psihozu namestiš da bez njegove volje može da izvadi oružje i random zapuca)... I ha je opcija...

Ko se seća Anarchy Online šta se tu pak nešto epohalno dešavalo, izabereš frakciju (jednu od dve), pokupiš zadatak, odlučiš da li peglaš solo ili u grupi, skupljaš cusione dok si low level i da imaš za augmentacije i da kupiš neki autić da se vozaš. I evo i dan danas se igra posle 20 godine i to samo jer postoji zajednica "živih" ljudi koji igru igraju.

Ponavljam ne sumnjam da bi i ovde bilo tako uz minimalan trud developera, čisto ono malo preko mnimuma sadržaja, bukvalno da serveri rade i ne padaju.
 
CP settings je neograničen pogotovo sa aspekta MP ili čak MMO. Ali da bi se sve to skockalo da funkcioniše potreban je neki mnogo veći developer tipa Rockstar. Možda su oni i jedini koji bi mogli tu priču da izguraju. Eventualno Blizzard.
 
Jel neko traži 4090 dok igra?
Šta i kako god... Majstori su reklame i hajpa...
Clipboard01.jpg
Meni neće da otvori link sa detaljima... :cautious:

EDIT: Vidim objavili su 1.6 free Edgerunners updates za CP2077, neka odeća i oružja iz anime...
 
Poslednja izmena:
Opštenarodno veselje izazvano od strane animiranog filma je iskorišćeno za kompletno sakrivanje objektivnih mana koje igra ima, kao i za guranje sramnog puštanja igre koja nije bila (i još uvek nije) ni blizu gotova.

Naravno da treba da se priča o manama i da se kritikuje takav pristup mušterijama (aka gejmerima) i naravno da takve kompanije treba da se kazne. Ne treba da budeš član razvojnog tima da bi to mogao da komentarišeš.
Uspeo je cdpr u svojoj originalnoj nameri sa anime. Vise se ne prica o periodu kada je igra izasla. Narativ je sad da je 1.6 u stvari pravi pocetak igre. Ovo je dobro za buducnost igre ali prelako je javnost presla preko svega.
 
Vrh Dno