Šta je novo?

Cyberpunk 2077

Glavne misije su mi sada Gimme Danger: Meet Takemura i Map Tann Pelen: Go to the chappel
Ali u igri mi total play time pise 68 sati, a u Gogu mi je Game time 93:47.
Ovo znaci da si u inventoriju/kraftingu/i ostalim mennijima proveo 25h

Ja isto nisam preso. Zaleteo sam se ko divljak a onda samo stao nezavrsivsi glavne misije.
Da je open world konkretniji verovatno bih se jos zezao u igri pa bih u jednom trenutku i zavrsio igru. Ovako nista.
 
Verujem da su barem 20% WC pauze [emoji1787]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Završih igru posle nekih 48h. Ostale su mi neke sporedne misije, pre svega u vezi sa Judy. Ali nisam više mogao da odugovlačim, jer je i ovo više nego uobičajen broj sati koje uglavnom uložim u jednu igru, zbog manjka slobodnog vremena. Morao sam da pauziram 10ak dana pre nego da krenem sa poslednjom glavnom misijom.

Počeo sam igru bez ikakvih očekivanja, bez praćenja razvoja, bez gledanja trejlera i utisci u vezi sa igrom su mi uglavnom pozitivni. Bio je mali broj glitcheva, 1 ili 2 sve do poslednje misije. Onda mi se zaređalo par njih. Možda je zbog ovog 1.1 patch-a. Ali svakako ni približno toliko ozbiljnih kao što to prikazuju u raznim klipovima na internetu.

Bilo je interesantnih misija, dopadljivih likova, ali su krajevi "mlaki" i definitivno najslabiji deo igre.
Ja sam odabrao "The Star" kraj. I po pisanju na internetu, ovo je najbolji kraj. Osim onog tajnog kraja, za koji sam omašio jedan izbor u konveraciji tokom misije "Chippin' in".

Pitanje za one koji su završili igru:
Jeste li dobili nešto od dodatnih stvari nakon završetka igre i vraćanja na checkpoint pre ulaska u zgradu i razgovora sa Hanako? Na ekranu nakon credits je pisalo da se dobijaju neke bonus stvari, ali ja ne vidim ništa novo u inventaru.

Zadovoljan sam igrom. I ima prostora za napredak. Nadam se da će DLCevi nastaviti priču i dati joj bolji kraj. Verovatno ću joj se vratiti za godinu-dve, kada se igra dodatno ispegla i izađe po neki DLC.
 
Poslednja izmena:
I ja kompletirah posle 70h. Igrao sam dok mi sve 'zute' side misije nisu nestale sa mape, onda okrenuo finalnu.
'Path of glory' je bio moj izbor i... ono, malo gorak kraj, prazan. :)
Definitivno interesantno iskustvo, prilicno kratak main story ako se ne igraju side misije i rado cu obrnuti u drugoj varijanti krajem godine, verujem, kada izadju DLC-ovi ili cak GOTY edition. 3.5/5 od mene.
 
Ovde sam napisao svoje mišljenje o svim krajevima koje sam odigrao...

^ Pa napisao sam par postova iznad...

Inače danas sam odigrao dva od tri moguća kraja.
Svaki od ta dva kraja se još grana na po još jednu pod opciju.

Realno krajevi su ludnica.
Prvi kraj koji sam ja odabrao traje oko 45min, drugi sat i po.

Kao prvi odigrao sam merc kraj u Džonijevoj koži, osveta se služi hladna. Ovaj kraj koji je solidan, ali prilično očekivan, ako izuzmemo klifhenger na kraju.
Drugi koji sam odigrao je CORP kraj, koji je O D L I Č A N, tuga šta ostade od Vi legende Night City-ja. Bez obzira na tu žal, mislim da taj kraj najrealnija opcija kojoj bi pribegli gotovo svi u potrazi za tračkom nade da spasu svoj život. Tu se jasno prikaže sva dvoličnost i ljigavost korporacija. Ostao mi je još nomad kraj.

EDIT: @sajlonac Za kvest sa kandidatom za gradonačelnika
Ako mu kažeš istinu, da su ga špijunirali, da je njegova žena znala za to i molila te da to prećutiš, on totalno isparanojiše, sav je u teorijama zavera, ne veruje nikome, misli da ga žena truje, da lekari lažiraju izveštaje, da mu se razgovori prisluškuju. Ne znam šta bude ako mu prećutiš punu istinu o prisluškivanju, možda nastavi kampanju i izaberu ga za gradonačelnika. :)

Prešao i Nomad kraj... Dakle brat, bratu za 75 sati igranja (neki krajevi su 20tak minuta kraći, ali cela igra i svaki od krajeva u proseku 75 sati), mada sam u realnom životu ulupao sigurno 100 sati... Lvl 44 od mogućih 50.

Što se tiče Nomad kraja i taj kraj je ok, ima svoju poentu, daje neke odgovore i postavlja nova pitanja.

Kad bih morao rangirati, krajeve bih rangirao:
1. CORPO
2. Nomad
3. Merc

Znam da se mnogi neće složiti ali Corpo kraj, iako najnepovoljniji i potpuno ne happyending, je po meni najrealniji, otkriva neke segmente priče koje u drugim krajevima ne možeš ni naslutiti Tipa da je Yorinobu Arasaka ubio svog oca želeći da na taj način preuzme Arasaka korporaciju i jednom za svagda je spreči da eksploatiše ljude, praktično želeći da time ispuni svoj san iz mladosti kada je pobegao i živeo sa nomadima u okolini Neo Tokija, a u tome je sprečen kada su mu Jackie i V ukrali relic shard... To da ga njegovo rođena sestra ubija, a telo mu zauzima shard ubijenog oca diktatora, a V postane eksperimentalni kunić, slomljene kičme, maltene nesposobna da se pobuni, i pristaje na sve samo da sačuva šansu da živi, stvarno nije holivudski kraj... I na mene je ostavio najveći utisak... Nisam isprobao niti jedan kraj sa Džonijem... Pošto u sva tri kraja ima podopcija da se umesto V, Džoni vreti u njeno (njegovo) telo...

EDIT: Da bude jasnije...
Path of glory ja zovem MERC kraj, a The star NOMAD kraj... Ispade da Vas dvojica niste odigrali najbolji kraj (po meni)...
 
Poslednja izmena:
https://www.cyberpunk.net/en/modding-support

E sad neki će ovo shvatiti kao liniju manjeg otpora, tj. olakšavanje moderima da urade poso koji su developeri trebali uraditi...

Ja lično mislim da je kul potez, i da će doprineti povećanju kvaliteta igre u globalu...
 
Ima li kakav mod za promjenu kretanja? Da je fludnije kao u FPS igrama? Znam da ima mod "slow walk" pa sa ALT sporije hodas da ne trcis kao da si na speedu cijelo vrijeme, ali zanima da li ima mod koji ima akceleraciju i da ne trza bez tranzicije kada se radie side strafe.
 
^ pa strejf i treba da trza jer je u suštini iznenadno bočno maks ubrzanje, kao mini-teleport (video si sigurno hiljadu puta kad melee neprijatelj juriša na tebe cik-cak)...

Elem, uđoh posle mesec dana na Nexus da vidim šta rade moderi...

Majko mila ono je blago...

Modovi za teksture i promenu boje vozila, dodavanje raznih zezancija i estetsko budženje vozila...

Sajber komponente novog izgleda, kao one Arasaka crne sajber ruke (kao što ima Mich)...

I naravnoo hoodie...

1048-1610944693-1161678914.png


1048-1610943270-1596530955.png


EDIT: Evo odradiše i minimap, možeš da biraš stepen zuma, boje, nema više iznenadnih skretanja... Heroj gledam u tebe... :)

EDIT2: Ovo je za mene https://www.nexusmods.com/cyberpunk2077/mods/207?tab=posts čovek izgleda rešio problem koji me je najviše nervirao sa 1kb koda... D'oh...
 
Poslednja izmena:
Mislio sam kada trcis pa drzis W a onda A & S. Ta tranzicija trza. Nekada ako nemas nista u rukama, lik plovi, nema nikakvog kretanja kada trcis. Kao da si na valjcima. I dalje kada trcis sa trotoara prekine funkciju trcanja pa moras pustiti shift pa ponovo pritisnuti. Isto prekida trcanje i jump.

Na to kompletno kretanje sam mislio. A modova je izaslo more. I sa kakvom lakocom ljudi mijenjaju igru ti doslovno pokazu da oni ne rade mnogo na fixanju. Vise na DLC-ovima i multiplayeru.
 
^ Probaj ovo https://www.nexusmods.com/cyberpunk2077/mods/576 mada ja nisam primetio taj problem koji ti opisuješ... Da nije do tastature?

A ovo na šta ukazuješ da igrači i komuna sa lakoćom rešavaju milion realnih problema od kojih neka igra "boluje", dok developeri umesto da to sami rade, već pripremaju novi DLC ili neku drugu mamiparu, koja će biti isto nedovšena dok se ljudi ne prihvate njenog peglanja, je, nažalost, postalo pravilo.

Najgora varijanta je kada developere boli dupe, a modovanje igre zaključaju ili ga naprave toliko unfrendly, da fakat onemoguće da igračima finalni užitak bude bolji...
 
Nisam skontao za mene i iznenadno skretanje, moguce da sam zaboravio nesto? :)

Ja odavno koristim modove, ultra enhanced reshade(malo sam ga prepravio), za izbacivanje logo videa na ulasku u igru-no intro videos, za unlock global illumination, crouch vignette remover, HIDE 2D CARS-najbitnije, da ukloni one automobile u daljini :D... i ne secam se da li sam jos nesto stavio.
 
^ Probaj ovo https://www.nexusmods.com/cyberpunk2077/mods/576 mada ja nisam primetio taj problem koji ti opisuješ... Da nije do tastature?

A ovo na šta ukazuješ da igrači i komuna sa lakoćom rešavaju milion realnih problema od kojih neka igra "boluje", dok developeri umesto da to sami rade, već pripremaju novi DLC ili neku drugu mamiparu, koja će biti isto nedovšena dok se ljudi ne prihvate njenog peglanja, je, nažalost, postalo pravilo.

Najgora varijanta je kada developere boli dupe, a modovanje igre zaključaju ili ga naprave toliko unfrendly, da fakat onemoguće da igračima finalni užitak bude bolji...

Nije do tastature vec kako igram druge FPS naslove pa se prebaci mna 2077, kretanje je bas grubo. Taljavo. Kada trcis pravo pa pritisnes u stranu trzne kao da framerate izgubim itd. A ovo sto ponistava skok i dalje stoji i sa zadnjom verzijom. Moras ukljuciti toggle running ali mi se ne igra tako. Probam taj sto si linkao, mozda promjeni.
 
Nisam skontao za mene i iznenadno skretanje, moguce da sam zaboravio nesto? :)

Ja odavno koristim modove, ultra enhanced reshade(malo sam ga prepravio), za izbacivanje logo videa na ulasku u igru-no intro videos, za unlock global illumination, crouch vignette remover, HIDE 2D CARS-najbitnije, da ukloni one automobile u daljini :D... i ne secam se da li sam jos nesto stavio.

Ma žalili se kako je mapa previše zumirana, pa se često maši skretanje tj. najkraći put do cilja... Ja sam se prvi na to žalio...

EDIT: Ovo za izbacivanje intro videa ti neću oprostiti. :d
Po meni jedan od najboljih ikada, pogledao sam ga desetine puta, maltene svaki put kad sam ulazio u igru...

EDIT2: Moraću da se obuzdam da ponovo ne instaliram i ne napičim brdo modova... Steady...Steady...
personalizedprogramming4.jpg
 
Poslednja izmena:
Aha, to za mapu, to jeste krs, drago mi je da ima mod :)

Sto se introa tice, cackam stalno nesto, pa izlazim iz igre 100 puta, nemam zivaca svaki put da cekam one logoe i upozorenja...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Završih i ja igru posle nekih 76 sati plus oko još 6 sati da vidim i sve druge krajeve jer sam snimao pozicije gde treba.Svi krajevi su sasvim logični i ni sa jednim nisam imao problema. To je sat u igri, na Steamu mi pokazuje 122h. Prešao sam sve glavne Side misije koje sadrže priču svih sporednih karaktera do kraja. Tu ne računam Gigs, borbe, Ciberpsycho i Delamain, to nisam kompletirao. Odlična igra počev od atmosfere, dizajna, odlične kako glavne priče, tako i svih glavnih side jobs.Odličan voice acting, fenomenalna muzika. Ovo je mogla biti legendarna igra da je CD Projekt RED ispunio sve što su obećali da će igra da ima i sadrži.Celu igru sam prešao na High težini, AI u igri je ekstremno glup za današnje uslove. Da ne pričam ponašanje policije koja se stvori niotkuda kada se počini neki zločin,a pobegneš im samo tako. A i to što NPC u gradu uglavnom i nemaju neki AI. A mene su bagovi pratili na svakom koraku, manji i veći i ubijali imerziju. No i pored svega toga, igra me je prosto terala da je igram i završim i uživao sam igrajući je. Možda joj se vratim posle dugo vremena da sve odigram kao ženski V, za šta sam čuo da daje totalno drugu perspektivu igri jelte:)
 
Završio sam pre 10-ak dana.
90 sati na najteže. Igra je za mene veliko razočarenje. Počev od grada u kome se odvija 95% igre sve je nekako generički. Nema avanture i istraživanja, ceo grad je već otvoren sa sve lokacijama sporednih questova i tzv. gig-ova. A oni su posebna priča, kao da ih pravio neki AI algoritam - sve je isto, ili je kidnapovanje ili ubijanje, ili krađa ili install malware-a. Pri tom tu su uvek laptop gde možeš nešto da saznaš ili isključiš/povežeš se na kamere, port za jack-in gde rešavaš brojeve za resurse i još par elemenata. A i sam grad mi je dosadan, samo zgrade i zgrade..
Takođe RPG komponenta je dosta konzolaška, dijalozi su da kažemo ok..kad ih ima. Ne možeš da pričaš s kim hoćeš nego samo gde te vodi quest (naravno, pokazivač je tu). Perkova ima mnogo a u kombinaciji sa malom težinom igre, gubi se volja za nekim budženjem karaktera.
Jedino što je dobro je glavna priča sa Johny Silverhand-om i par drugih likova. To me je držalo, da nema toga igra bi bila generički Far Cry / Mad Max.

Što se tiče grafike, ni tu nisam baš zadovoljan. Dok neke lokacije/scene izgledaju odlično, druge su ispod proseka i tu se vidi nedovršenost, tj. trebalo je tu još mnooogo da se pegla.

I ovo sve što sam napisao je bez uzimanja u obzir bagova...kojih ima mnogo ali recimo pozitiva je to što mi igra nijednom nije crash-ovala za preko 90 sati igre a takođe nijedan bag me nije sprečio da završim sve quest-ove.
 
Završio sam igru posle nekih 80h igranja, Steam kaže 110h...
Dobra igra.
RPG u suštini i nije baš..više je akciona avantura/pucačina sa RPG elementima.
Muzika je odlična (npr. Kerry's Song, napisao: P. T. Adamczyk i izveo Piotr Lewandowski).

CDPR-u nije trebao baš onaj publicitet nakon release-a, žalbama, itd.
The Witcher 3 je takođe imao problema prilikom izlaska, ali tada nije bilo toliko pažnje upreto ka CDPR-u i imali su vremena da srede probleme koji su bili na početku.
Nije bilo ovoliko problema, ali se sećam da sam i ja imao tada par problema u kvestovima, inventory, ...
Deluje da će da se sredi vremenom.
Pogotovo kad dodje par story DLC-a.

Igra sam verziju 1.1x
Bagove nisam tražio i nekih većih problema nisam imao.
Na 3080 je sve radilo lepo (RayTracing, 2K rezolucija)

Uspeo sam da dobijem i tajni kraj: The Star
....i upoznam lično Mr. Blue Eyes (G-Man Cyberpunk univerzuma, možda Rogue AI ??), može se videti u kvestu sa Jefferson Peralez-om + prilično sam siguran da nas on poziva i upozorava pre poslednjeg sastanka sa Peralez-om

Biće interesantno koja priča će da se uzme za DLC.
Mr. Blue Eyes / Rogue AIs / Morgan Blackhand / Night Corp / ...
Materijala ima za bar dva-tri kvalitetna story DLC-a.
 
Ne mogu da se otmem utisku da da poneki NPC koji baulja kroz NC, onako poguren, podseca na beskucnike u VTBM-u...skoro pa isti...steta sto i ostatak nije kao VTMB vise podseca na klona DeusEx... Slazem se sa @mi_sve oko igre, dobro je to upakovano taman da ne bude totalna komercijala a opet daleko je to od pravog RPG-a. Osnovna boljka je taj deo kojim se podilazi "gejmerima" sa gomilom side questova koji sluze samo da se prosiri sadrzaj - prosirenja radi..kao i kod TW3.. sveet spot je igra 30-tak sati kvalitetene price koja ima reply value - bolje nego ovako punjenje sadzaja...u svakom slucaju cak me je igra pozitivno iznenadila, ocekivao sam manje od nje....ostaje taj cyber punk bad ass vibe, napucani predimenzionirani likovi u svakom smislu, ako je vec morao da bude cyber space bolje da je bilo bez pruzvuka punk, delovalo bi ozbiljnije...
 
Cyberpunk je žanr koji nema nužno veze sa punkom ili space temom. Nije to star wars. Cyberpunk je zapravo distopija neke buducnosti.

Distopija - A dystopia is a fictional community or society that is undesirable or frightening. It is often treated as an antonym of utopia.

Cyberpunk - A genre of science fiction set in a lawless subculture of an oppressive society dominated by computer technology.
 

LOL...

Od nekih pobedničkih fotografija (screenshotova) bukvalno ima deset boljih samo na forumu, npr.

Clipboard01.jpg
 
Upravo probao kroz GeForce Now. Radi savršeno. Nikakvog čekanja, sva podešavanja na high, rt na ultra, izgleda ekstra. Na moj Radeon 480 i ryzen 3600x ni približno ovako ne radi...
 
^Jel to sa placanjem ili onaj free trial? Meni Witcher 3 nije radio bas najbolje, ali rekoh mozda zbog je zbog free triala...
 
Koliko ima igranja nakon point of no return?
 
Nismo se razumeli.
Od trenutka kada se pojavi Point of no return - udjes u lift hotela, pricas sa Hanako, pricas sa Silverhandom, nadjes se sa "odabranom" osobom, odradis misiju, odradis epilog, pogledas voice mail uz ending credits... Ima sigurno oko dva sata.

Naravno, ako besmisleno ubrzavas-preskaces razgovore, ovo ne vazi.
 
^ Jup... Ja sam point of no return računao od mesta gde biraš kojim ćeš putem... I da, od lifta pa do tog mesta ima sadržaja koji je identičan pa sam ga sa pažnjom gledao samo jednom, a za drugi i trći završetak sam vrteo... Naravno posle izbora sam ponovo sve pratio bez preskakanja jer je radnja različita i gre'ota da se išta propusti...
 
Nazad
Vrh Dno