Šta je novo?

Cyberpunk 2077

@Doktor Da, to bi mi možda bilo zanimljivo da razvlačim dok sam imao 20 i nešto sitno godina, bez ostalih životnih obaveza i sl. Ako se tebi igra sviđa, super, ali ako moram da proučavam svaki ćošak da bih našao nešto zanimljivo, neka hvala.

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Znas zasto sam ti to napisao. Proleteo si kroz main quest, a da nisi zagrebao kolac. Moj ti je savet da obidjes sve delove grada jos jednom i da vidis kako je svaki deo prica za sebe sa debelom pozadinom. Inace, Watson je nekada davno bio najbogatiji deo grada, a onda je dosla Arasaka i Kinezi i napravili ciganmalu. Postao je najomrazeniji deo grada gde je sirotinja ogradjena tim barikadama po nalogu mocnika iz City Centra, jer nije lepo da se siromasni mesaju sa bogatima i da setkaju oko nebodera. Ovo je samo jedan primer.

Ima super štivo za čitanje u pdf izdanju pod nazivom The World of Cyberpunk 2077. Ja čitam ujutru uz kafu lagano. Super je stvar ko hoće bolje da se upozna sa svetom.
 
Upravo i ja prosao igru , prica je solidna samo je kraj nekako mehh i nije mi na nivou RDR2. Nisam jurio samo main pricu nego se nisam skidao sa igre jer sam zaradio koronu taman kada je izasla i iskoristio sam vreme maksimalno :) .
Vidi se da su dosta ulozili u ovaj svet i sve misije su mi bile odlicne , nisam ni u jednom trenutku osecao kao da se nesto ponavlja jer je sve bilo jedinstveno.
Pogotovo mi je cool sto neki delovi u side questovima uticu na kraj price.
Znaci dupe me boli od igrice , skoro sve impalnte koji su mi bili zanimljivi sam kupio i planiram da predjem igru jos jednom posle pauze.
Klinac je jedva cekao da zavrsim i sada krece on.
Jedva cekam da naprave i izbace Witcher 4 za jedno 10 godina.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Stavljajte spojlere sve vam .ebem... :D

Ima nas što još igramo...

Ne želim ni da mogu da naslutim šta se sve dešava iz vaše pisanije, hoću sam da doživim ne da mi neko prepričava makar ni uopšteno...
 
@djakza Nešto preko 14h, po tajmerima na save fajlovima. [emoji846]

@Fygaroo Izgleda da sam i ja... Ovako sam ok, ali nema ni mirisa ni ukusa. Ujutro ću u Covid, pa da vidim kako mi se piše. [emoji23] Tako da možda i ja uložim još malko vremena u igru, ako ne nađem nešto pametnije. [emoji23]



Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
A čovječe bagova...

Imam 20 sati igranja, riješene sve side questove i ne mogu da uđem u hangar (ne dozvoljava mi ovaj konj) da pričam sa Džekijem.
 

Prilozi

  • screen01.jpg
    screen01.jpg
    62.5 KB · Pregleda: 197
Intel i9, 10 jezgara, 20 threadova, 32GB RAM, 2080OC 8GB i komp oce da poleti od ventilatora.
Zauzece procesora skoro 50% po svim jezgrima, GTX lagano ide na 80C i pale se njegovi ventilatori na max.
Morao sam da oborim clock na 2080, forsiram vsync na 60fps da bi koliko-toliko zadrzao 2080 na 70C.
Ubedjen sam da su ubacili neki bitcoin miner u igru, nema teoretskih sansi da za takav prikaz pojede masinu. :)
A igrica izgleda sasvim prosecno.
 
Ni meni nije jasno šta ovoliko prži grafiku. Morao sam posebnu krivu da kreiram samo za Cyberpunk gdje skoro u 100% moraju da rade fanovi kako bi junction temp bila do 100c.

Sent from my Mi 10T PRO using Tapatalk
 
aman da ne majnuju sa mojom Vegom, nije im zanimljiva, hladna karta :D :D :D
 
To izgleda samo te zveri kači, pošto meni "Bucko" tuče 100% zauzeća, a temperatura je najviša bila 65, 66°C što je za njega iznenađujuće pod takvim opterećenjem. [emoji846]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Narodna verzija ne majnuje :D Al stvarno, i9 7920x 10c HT off cpu na 40~60% zauzeca, grafika 97~99%, sve se ponasa kao i u drugim igrama...
 
Igram drugi put, prvi put sam prešao samo Act 1 i stao jer nisam bio zadovoljan kako sam izbrljavio levelovanje lika, i ovaj bag nikad nisam imao... Tačnije nisam naleteo niti na jedan bag, bilo je par gličeva, da pešak padne sa mosta i rascopa se i da mu ruke umesto pored njega ostanu kao u betonu, i jednom mi se desilo da mi je auto ostao lebdeti pod 20 stepeni kad sam ga parkirao na neki šaht - uzbrdicu, ali za ovoliko masivnu igru to je smešno...

Bio je još jedan colision glich na kraju Act1
kada Džeki isključuje relic iz svog nano spremnika na glavi, a istovremeno drži i pištolj u ruci, pa mu pištolj kao prolazi kroz glavu (što kvari momenat), i baš ću videti da li će se ovo ponoviti, ili je već ispeglano...


Inače ženski voice act je dosta bolji nego muški, a rokanje katanom poezija, pogotovo kad imaš mesta za manevrisanje... Ako pored prostora za dodžovanje protiv sebe još imaš melee protivnika bukvalno se sprdaš sa njim sečeš mu ud po ud...

EDIT: Takođe meni od starta sve radi super... Grafa ima skokove temperature do 75 stepeni, ali uglavnom je od 55-60... Zauzeće procesora i grafičke ništa bitno... Opušteno sam igrao igru, otvorio par tabova u chromu da se iskonsultujem oko perkova, a za to vreme u četvrtom tabu radi Eon castovan na TV (dakle sve preko kompa)... Ako hoćete mogu snimiti...
 
Poslednja izmena:
Da li zna mozda neko kako mogu da resim problem sporog hodanja? Odjednom kad sam presao misiju sa Jackie ne mogu u igrici da hdoam normalno i ne mogu da trcim vec idem polako. Probao sam da se oslobodim i svega sto sam skupio ali dzaba, to sam nesto nasao na netu.

Da li je imao neko slican problem i kako da ga resim? Postalo je iritantno ne mogu ni normlano da hodam ni da trcim vec bukvalno idem polako samo u igri. :wall:
 
^^ trebalo bi samo da oslobodis inventory, jer ima raznog djubreta u tom momentu. Ali ako to nije pomoglo...

Ukljucih Afterburner da bacim pogled na brojke precizno - CPU od 50 do 70% zauzeca, mozda peak-uje nekada i vise, zanimljivo, kada sam u meniju inventory-ja ili slicno (a GPU 'ladi tada). GPU zauzece 95-99%, osim u spomenutim menijima. FPS na Ultra/High - RT off u proseku 70-80, sa min na 60ak i peak-ovima i preko 100, meni veoma igrivo (monitor mi je 75hz), sve to na 1440p. Ram do nesto preko 10Gb zauzeca, ali najcesce ispod u proseku.

Sta me jako nervira - imam konstantno neke lebdece objekte, tipa kutije grickalica ili kada nekoga ubijem, pa ostane loot koji lebdi. Desava mi se cak i dok sam na motoru a vozim 3rd person cam, da mi ghost-uje V u stojecem polozaju na motoru, kao ona default-na pozicija za 3D model, pre nego se animacija ucita. Inace posle prologa ima toliko side quest-ova da sam prvo krenuo njima da se bavim, sporta radi, ne bih da protrcim kroz main. Tako da izbor je prilicno na igracu, ali se slazem da i meni fali neki 'GTA smek' u cunjanu po gradu. Pritom je voznja na tastaturi i mis kombinaciji jako zamorna, iako imam gamepad, stvarno mi je neprakticno da se switch-ujem svako malo. Napucavanje je dobro, AI je prilicno vest da se skloni u zaklon, ali na normal tezini nista vise od toga.

Pika se dalje... :)
 
Riješio sam bug u questu "The Pickup" - Talk to Jackie.

Uz pomoću ovog. Kad prođete ovo tek vidite koliko je igra bugovita. Oni nikada neće ispraviti sve bugove. Nema šanse.

https://www.youtube.com/watch?v=xeyQweSVgso
Ja ne znam kako to nekome zeznuto tako, a meni skroz normalno radi, cekao me Jackie na motoru...
Jesi li roknuo baticu unutra ili si se prosunjao?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
^^ trebalo bi samo da oslobodis inventory, jer ima raznog djubreta u tom momentu. Ali ako to nije pomoglo...

Ukljucih Afterburner da bacim pogled na brojke precizno - CPU od 50 do 70% zauzeca, mozda peak-uje nekada i vise, zanimljivo, kada sam u meniju inventory-ja ili slicno (a GPU 'ladi tada). GPU zauzece 95-99%, osim u spomenutim menijima. FPS na Ultra/High - RT off u proseku 70-80, sa min na 60ak i peak-ovima i preko 100, meni veoma igrivo (monitor mi je 75hz), sve to na 1440p. Ram do nesto preko 10Gb zauzeca, ali najcesce ispod u proseku.

Sta me jako nervira - imam konstantno neke lebdece objekte, tipa kutije grickalica ili kada nekoga ubijem, pa ostane loot koji lebdi. Desava mi se cak i dok sam na motoru a vozim 3rd person cam, da mi ghost-uje V u stojecem polozaju na motoru, kao ona default-na pozicija za 3D model, pre nego se animacija ucita. Inace posle prologa ima toliko side quest-ova da sam prvo krenuo njima da se bavim, sporta radi, ne bih da protrcim kroz main. Tako da izbor je prilicno na igracu, ali se slazem da i meni fali neki 'GTA smek' u cunjanu po gradu. Pritom je voznja na tastaturi i mis kombinaciji jako zamorna, iako imam gamepad, stvarno mi je neprakticno da se switch-ujem svako malo. Napucavanje je dobro, AI je prilicno vest da se skloni u zaklon, ali na normal tezini nista vise od toga.

Pika se dalje... :)

Kod mene se isto desava da ga prikazuje kako stoji na motoru, a ruke rasirene kao u filmu Titanic :) uz sve to, ovaj moj u tim trenucima nema gace :))

giphy.gif
 
Pisao sam ovde već kako u teoriji da igrate CP77 besplatno a LEGALNO na PCu, telefonu, TVu, frižideru, Tesla automobilu i sl.

Kako je to izgledalo u praksi? Preorderovao sam igru na Stadiji, 20 sati nakon izlaska igre mi je stigao promo kod koji je cenu Stadia Premiere Edition (chromecast ultra + stadia kontroler) sa 99.99$ spustio na 0$. Dao sam oglas za prodaju na Eri, prodao za 60$ (koliko igra i košta). Ok, nije me izašao CP besplatno, PayPal mi je uzeo par dolara provizije.
...
PS. Ova promocija sa besplatnim Stadia Premiere Edition traje do 16.12. a kada vam stigne kod možete ga iskoristiti (čitaj prodati) do 31.1.2021.

Zbog velikog interesovanja završena je promocija ranije.
 
Svako moze da preleti igru...ja sam na 27 sati i 9%.
 
Svako moze da preleti igru...ja sam na 27 sati i 9%.
Nije im tacan taj procenat tako da se ne uzdaj u njega. To je valjda za full side quest completion ili tako nesto.
Ja sam bacao pogled na to i odjednom radim final misiju a znam da nisam bio ni blizu 100%

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Ma ja sam tek odradio 20ak side misija, posle Silvermana nisam nista main odradio
Istrazujem dosta i zezam se, parkour je fenomenalan ovde, kao i kolicina sakrivenog contenta.
Pored onog bara sam se popeo na ogroman hotel u koji ne postoji ulaz, pa preko panthouse sisao dole do recepcije...to je samo oduzelo barem sat vremena :) I to sve bez double jump-a koji sam juce probalio d amogu da kupim.
Bas cu izbaciti video ako me ne bude mrzelo da ga sastavljam, gde sam pokazao kako se penje na krov hotela.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja planiram da zavrsim sve side misije kada ga obrnem jos jednom ali moram da cekam da klinac zavrsi igru.
Sad nemam bas sta da igram , skinuo sam HL2 da ga obrnem po ko zna koji put.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Što nekima toliko smeta što je neko završio samo glavnu priču? Super je što smo svi štancani po istom kalupu, što imami svi ista interesovanja, sviđaju nam se iste stvari, imamo iste obaveze, istu količinu slobodnog vremena i što to slobodno vreme svi volimo da trošimo na iste hobije. [emoji23]

Jednostavno nekoga će držati igra, nekoga neće i to je to. [emoji846]
Ja zadnjih 25+ godina obrnem Monkey Island 2: LeChuck's Revenge i Day of The Tentacle bar jednom godišnje jer to su igre koje ja volim i nikada mi neće dosaditi. Da li sad ja treba treba da očekujem da svi to rade? [emoji846]

Anyway, pošto sam koronizovan, razmišljam da je protrčim još jednom, ali kao Corp ili Nomad. Ima li ikakve razlike osim samog uvoda? [emoji846]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
To cemo saznati kad probas, ja igram Corpo. Drugacije su opcije kod dijaloga.
 
@pshnd Protrči koliko hoćeš, ali nemoj da spojluješ...

Pošto sam počinjao sa dva lika STRkid i CORP, za sada (pred kraj Akta 1) vidim da osim uvoda ima razlike u opcijama koje mi se nude u pojedinim dijalozima, ali iste za sada ne menjaju ništa u samj priči više su tu radi održavanja bekgraunda lika...

Npr.
Kada igraš kao CORP na pitanje da li si ikad bio u Konpeki Plaza hotelu, imaš opciju da odgovoriš potvrdno, i da ističeš da si bio više puta, čak i da komentarišeš da je bolji onaj u Tokiju u odnosi na NightCity...Elitizam *mjau**mjau**mjau*...

Sa druge strane SK ima opciju da sa nekim likovima priča o zajedničkim poznanicima, jer je jelte odrastao na ulici i zna ljude iz kraja...
 
Poslednja izmena:
E hvala. Znači generalno ista je priča i više su detalji neki u pitanju. [emoji846]
Videću onda ako ne budem imao šta pametnije da radim, tačnije ako mi ne dođe inspiracija da završim koju novu traku, možda da utrošim još malo vremena na novu turu CP-a. [emoji846]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno