Šta je novo?

Cuvanje baterije ?

Meni moja baterija ne moze da izdrzi ni 5 ecundi, a nij euopste puno koriscena, jer lap top sluzi samo kad idemo na putovanja, i to kad ga ne zaboravim :D
Jel znate gde bi mogao da potrazim da kupim novu...?
 
Kupio sam netbuk za 240e sa 3 celijskom baterijom, i ima da je arčim sve dok ne crkne i na kraju ću opet da kupim novu za 30-40e i ne razumem čemu tolika frka oko toga, kao da ću sto godina da koristim isti uređaj.... ionako sve baterije posle par godina drastično smanje kapacitet, čuvali ih ili ne.
 
Moje iskustvo je da - nema nikakvog pravila. Evo, ja na mom HP-u pazio, mazio bateriju, praznio je svakodnevno i nije izdržala ni godinu dana. U isto vreme ćale ne skida svoj Acer sa punjača nikad kad je kući, a gospođa urniše bateriju na svom Dellu, po 20 puta dnevno je zakači i otkači - rade baterije ubijaju, kao prvog dana. Ja sam sad pazario za HP-a Triax, pa ću da je zlostavljam. Nemam pojma od čega to zavisi, ja pretpostavljam ponajviše od algoritma punjenja u samom laptopu, a možda zavisi i konkretno od baterije... Ko zna.
 
Evo, ja na mom HP-u pazio, mazio bateriju, praznio je svakodnevno i nije izdržala ni godinu dana.

Evo dao si sam odgovor, ispraznis, napunis, i tako godinu dana svakodnevno i... adios! NIJEDAN HP (Compaq) koji sam imao, a svi sem jednog su bili te marke, nije skiknuo sto se tice baterije, svi su izdrzali GODINE koriscenja ali baterija nije praznjena cesce od jednom nedeljno, i tad ne skroz nego cim mogu nakacim ga opet na punjac, to je recept dugog zivota iste...
Pozdrav ,)
 
Ja ga svakodnevno punim-praznim i baš me briga.... :smash::smash:
 
Dobrodosao u klub... :)
 
E vala lepo me nasmejaste :laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:
Aj da vam pomognem jer kao slučajno nešto znam o baterijama laptopova.
1. Baterija u laptopovima ne može da se prepuni jer svaka baterija koja je litijum jonska ima EEPROM čip koji kontroliše koliko je napunjena i kad dostigne pun kapacitet više je ne puni
2. Baterija u laptopovima nije kozmetika nego i nešto što će vam spasiti matičnu ploču ako probije ispravljači pusti jaču struju nego što treba
3. Baterija propada BEZ OBZIRA GDE JE DRŽITE i to od 10 do 40 % godišnje ( Tako da zaboravite na dobru bateriju posle dve godine)
4. Bateriju greje matična i procesori a ne obrnuto ( Ako se baterija greje onda se gasi jer baterija ima u sebi termostat koji kontroliše temperaturu iste )
toliko za sada
 
Baterija kod mog modela je deo ledja laptopa sto znaci da ne lici ni nasta bez nje a takodje je i nestabilan. Takodje je tu i smart charge tako da stvarno nema potrebe da je vadim i stavljam u friz. Naravno prodavac mi je savetovao drugacije ali ja ipak imam vise iskustva sa kompjuterima nego vecina prodavaca po BG radnjama tako da ga nisam niti cu poslusati.

Kod mog modela se baterija greje kada radi tj. ventilator zuji svakih 30 sek kada je laptop na bateriji (mada moze biti da je tako podeseno softverski) dok kada je ukljucen ispravljac a baterija takodje unutra ne radi vent osim pri paljenju.
 
Takođe i eliminiše ogroman deo novca iz vašeg novčanika :d
 
Nazad
Vrh Dno