Šta je novo?

Crucial m4/Micron C400 (Marvell 88SS9174-BLD2, synchronous MLC NAND)

Tu ništa nije usporilo, to su referentne brzine za drajv.
 
Garson ceka vec godinama da napise onakav post :D:D:D
 
Brzine nisu mrdnule zbog toga što si ti pretpostavio, za razlike u brzini (4K-Q32) je odgovorna verzija firmvera. Pogledaj post #651
 
evo ha moj posle godinu i kusur...
Untitled.png
 
Koji FW je kod tebe?
 
najnoviji
 
070H

Meni se cini da nesto nije u redu, mozda gresim?

ssd23.JPG as-ssd-bench M4-CT128M4SSD2 5.24.2013 00-08-33.png
 
ne znam sta da ti kazem...

formatiram ga celog uvek kada intaliram svez win,a to je jednom u 2 meseca...
onda,iskljucena mi je hibernacija i jos neke zezalice...

mada,vide ti je popunjen nego meni...Ja nikada ne prelazim 50%...
 
Poslednja izmena:
Definitivno mu nesto na brzini daje to sto ne prelazi 50% ali da mu instaliram svez win na 2 meseca, pa ja ga ne bi koristio, vratio bi se na papir i olovku ...
Ovaj moj sistem je star pune 3g , skoro 3,5 godine ... Sveze instaliran na mushkin-a od 60gb i posle kloniran na ovaj m4, svake godine 2-3 puta "spasavan" sa system restore i nemam nekih problema ...
Imam ja jednog prijatelja koji je ranije svaki cas instalirao win, stalno je nesto inst. i deinst. i pri tome nije pazio il nije znao sta i kako radi pa je na pojavu prvih problema ubijao sitem...
Ne bi mu ja "oprostio" da ga moram na 2m ispocetka citavu gomilu programa instalirati... odma bi kupio jedan Samsung 840 od 250GB :D
 
Definitivno mu nesto na brzini daje to sto ne prelazi 50% ali da mu instaliram svez win na 2 meseca, pa ja ga ne bi koristio, vratio bi se na papir i olovku ...
Ovaj moj sistem je star pune 3g , skoro 3,5 godine ... Sveze instaliran na mushkin-a od 60gb i posle kloniran na ovaj m4, svake godine 2-3 puta "spasavan" sa system restore i nemam nekih problema ...
Imam ja jednog prijatelja koji je ranije svaki cas instalirao win, stalno je nesto inst. i deinst. i pri tome nije pazio il nije znao sta i kako radi pa je na pojavu prvih problema ubijao sitem...
Ne bi mu ja "oprostio" da ga moram na 2m ispocetka citavu gomilu programa instalirati... odma bi kupio jedan Samsung 840 od 250GB :D

ne koristim mnogo programa,tako da mi to skidanje novijih verzija i slicno traje nekih pola sata...
a win ne instaliram zbog ssd-a,vec zato sto stalno ceprkam oko net podesavanja zbog glupog BF3,pa vise ni ne znam sta sam sve odradio,pa mi je lakse da reinstaliram,nego da se se bakcem oko svake stavke...
na ssd-u imam programcice i bf3,nista vise...
A ne znam sta radim,nbe bih rekao,nego jednostavno volim sveze instalirano i to je to,nije mi uopste tesko...
 
Citah ovih dana strane forume i dosta ljudi se zali na pad brzina.
Niko nema konkretan odgovor i resenje za to.
Ssd se totalno normalno ponasa u svakodnevnom radu i sistem se podize kao od njegovog prvog dana, tako da se necu cimati vise oko toga.
Dok radi, radi, nasledice ga neki drugi nekad.
 
To što navodiš, ovde na forumu niko ne može da potvrdi, a ima nas dosta sa m4-kom. Nemoj da insistiraš na tome pogotovo što nisi u stanju to da potkrepiš. Rezultat koji si okačio je apsolutno na nivou referentnog.
 

Prilozi

  • Crucial m4.128GB.040H.H77.iaStor.png
    Crucial m4.128GB.040H.H77.iaStor.png
    17.7 KB · Pregleda: 39
Poslednja izmena:
Ne razumem te, sta ja to navodim a sta trazim kao potvrdu?
Takodje mi nije jasno sta ja to insistiram.
Rekao sam da se dosta ljudi zali na pad brzina, a za konkretno resenje i odgovor sam rekao da tamo na tim forumima ili u globali niko nema resenje.
Nisam mislio da meni neko da resenje i odgovore konkretno.
 
Znači ti lično nemaš problem sa SSDom ali si čitao tamo neke forume gde se ljudi žale pa ti se učinilo da imaš problem sa SSDom ali to nikako ne možeš da pokažeš. Ukratko, na to mi liči ova tvoja predstava. Jel sad jasnije?
 
Moram da priznam da sam i ja stekao takav utisak.

Mislim, to sto neko pise nesto na tamo nekom forumu je jedno... a ovo sto se vidi sa slika je nesto sasvim drugo.
SSD, realno, maltene kao da je tek iz kutije izasao.
 
Crucial-ov forum je bio u pitanju, sa dosta istih problema, e sad ako je taj forum "neki tamo", onda ok.
Takodje mi nije jasno zasto mislite da je ono neka moja "predstava", kada sam lepo stavio slike od ranije i od skora, razlika dakle postoji.
 
neko vodi racuna o svom os-u,neko je malo vide lenj pa ne pazi toliko,zato i postoji razlika...
i nije mi jasno zasto ljudi ne iskljuce restore,kome to jos treba...
 
neko vodi racuna o svom os-u,neko je malo vide lenj pa ne pazi toliko,zato i postoji razlika...
i nije mi jasno zasto ljudi ne iskljuce restore,kome to jos treba...

Meni treba ... :D

Imam i ja pad brzine i bas me briga... ;)
Osecaj u radu kao da je prvi dan u pogonu... :)
Istina je da je bas dobro popunjen, svih 69%...
Dal je zbog toga usporio ne znam, nista cackao po OS posebno nisam, a tek nisam u bios dirao (u tu "sumu" ulazio nisam ne secam se kada)...
 
moguce da je popunjenost u pitanju...
ne vidim drugi razlog padu brzine...
 
neko vodi racuna o svom os-u,neko je malo vide lenj pa ne pazi toliko,zato i postoji razlika...
i nije mi jasno zasto ljudi ne iskljuce restore,kome to jos treba...

Ja bas vodim racuna o os-u, godinu ipo dana mi je trajao win pre ovog, na ssd mi je samo win, po koji osnovni program i BF3.
 
u mene je ovaj os star vise od 3g, skoro 3,5g...
prvo podignut na stari (mali od 60GB) ssd, pa sa njega kloniran na ovaj m4... toliko mi je mrsko da dizem novi OS ...
 
E momci, vi ste amateri:d
OSX Leopad dignut negde 2007. na običnom hard disku, seljen kroz dve mašine, update ovan na Snow Leopard, kloniran na na par hard ova i SSD-a, update ovan na Lion, pa opet 2 SSD-a i na kraju završio na M4 256 GB pre oko godinu dana i još jednom urađen update na Mountain Lion.
Sve radi besprekorno kao prvog dana, usporenja nema, uključen TRIM, popunjenost oko 60%.
 
:Klanjanje
 
Inače, što se tiče SSD-a, od kad imam ovaj M4 (firmware nije update-ovan) primetio sam da do usporenja dolazi ako se SSD baš napuni do samog vrha, pošto je pre oko mesec dana ceo sistem trokirao neviđeno, usporio se toliko da je bilo praktično nemoguće bilo šta pokrenuti, a kada sam pogledao zauzeće imao sam šta da vidim, ostalo mi je bilo slobodno oko 7 mb, pun SSD do vrha, a sve zahvaljujući programu iZotope koji ima po meni glupu osobinu da pravi trajni backup svakog audio fajla sa kojim sam radio (a otvarao sam na stotine), pa mi je čas posla pojeo sav slobodan prostor. Nekako sam našao u hidden folderima gde to čuva, po brisao sve, promenio podešavanja i sada sa "normalnih" 60% zauzeća radi besprekorno.
Dakle, ne puniti do vrha i radiće kao sat.
 
Poceo je hdd da se nekontrolisano puni "necim", ja iskreno nemam pojma cime. Vec nekoliko mjeseci jedva da i koristim komp i to preko tw-a tek ponekad,danas dodjem konacno kuci da nesto odradim vidim 7gb slobodno a bilo je skoro 20. Kojim programom da vidim sta mi je pojelo prostor?
 
Tree Size.
 
E momci, vi ste amateri:d
OSX Leopad dignut negde 2007. na običnom hard disku, seljen kroz dve mašine, update ovan na Snow Leopard, kloniran na na par hard ova i SSD-a, update ovan na Lion, pa opet 2 SSD-a i na kraju završio na M4 256 GB pre oko godinu dana i još jednom urađen update na Mountain Lion.
Sve radi besprekorno kao prvog dana, usporenja nema, uključen TRIM, popunjenost oko 60%.

Nemoj da ti zovem XP stavljen jos od izlaska 2001., menjao AMD i Intel maticne, ATA, SATA, Raptor, SAS, SSD :)
 
Hvala @mirza, pomoglo izuzetno.

Elem, sad imam drugi problem. Upalim posle 100 godina assd benchmark i dobijem pciide - bad...Google kaze da treba prebaciti ahci mod, meni jeste u biosu ahci. Onda nadjem da u tom slucaju treba editovati registry, meni jeste onako kako je na kraju nekog uputstva koje sam nasao. Sta je problem? Nikakve probleme nisam primijetio, niti mi puca sistem niti je usporen.

Edit: Rijesen problem. Negdje ko zna kad sam zamijenio port na ploci i nije bio na odgovarajucem kontroleru.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno