Šta je novo?

CPU termalne paste

Otkacis kablove, izneses komp napolje, uzmes kompresor i izduvas prasinu.
Nema bolje i brze i ne menjas pastu.
 
Mislim, stvarno jeste tvoj problem koliko cesto ces to da radis, ali kakve veze ima prasina sa pastom? Skines ventilator, produvas/usisas rebra na kuleru, ocistis ventlator, montiras ga nazad. Zasto skidati ceo kuler sa procesora? Realno samo rizikujes da pocupas ili iskrivis pinove.
 
Nemam kompresor.
Realno u pravu ste ali dok ne sredim racunar moram da ga detaljno cistim,toliko prasine se navuce cak ode i ispod rebra. Stranica mi je otvorena komplet i sva prasina ide u njega...
 
Nemam kompresor. ... toliko prasine se navuce cak ode i ispod rebra.

Usisivac je sasvim OK, ukoliko skines ventilator i vodis racuna sta radis. A ovo drugo... kako :) Mislim da to nikada nisam video za mojih ~25 godina sklapanja racunara.
 
Cistio sam ga pre nekoliko dana,kad se nakupi mogu da ti slikam pa pogledaj da vidis bukvalno i na procesoru ima :D
 
Kvalitetna pasta nema smisla da se mijenja ispod 2 godine. Druga stvar, nema nikakve logike da se pri svakom ciscenju racunara mijenja pasta.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
A da li si probao sa cescim usisavanjem kuce? ono kao cistoca i higijena... peri ruke cesce

kupi kuciste sa filterima... MS Black Widow je jeftinija varijanta, ocistis filtere jednom nedeljno i sve super...
 
Tako je, kucista sa filterima danas su dosta povoljnija. I redovnije usisavanje oko kompjutera dosta znaci. Al meni je najvise doprinelo to sto sam stavio kuciste na ono postolje sa tockicima. Neverovatno koliko manje prasine samo za par cm od poda.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I da dodam, otvorena stranica ne znaci toliko mnogo za hladjenje koliko ce se vise prljati unutra.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I da dodam, otvorena stranica ne znaci toliko mnogo za hladjenje koliko ce se vise prljati unutra.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ovo zavisi u mnogome od toga kakvo je kuciste. Nekada otvorena stranica je veoma velika razlika.
 
Istina. Al ako ima ventilatore napred i pozadi za protok mislim da vec razlika nije toliko velika.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nemam kompresor.
Realno u pravu ste ali dok ne sredim racunar moram da ga detaljno cistim,toliko prasine se navuce cak ode i ispod rebra. Stranica mi je otvorena komplet i sva prasina ide u njega...

Kada bi stavio normalnu pastu, možda ni ne bi morao držati otvoreno kućište..
 
Ili izbaciti tepih, fenomenalni generator prasine...

... over mobilfunknetz ...
 
Od životne zalihe paste za 3$ stigosmo do predloga da izbaci tepih, odvikne se od pušenja (laganica) i ne sprema hranu (verovatno da samo naručuje ili kupi novi stan) :D

Usisivač (koji već ima) i/ili konzerva kompresovanog vazduha (400 din 600ml - koja će trajati godinama) sa redovnim čišćenjem mu rešava problem u narednih nekoliko godina. Za to vreme može da skupi ~5 hiljada za normalno, provereno kućište sa filterima prašine, koje će gore pomenuto čišćenje porediti na 1-2 puta godišnje, uz redovno čišćenje filtera za koje je potrebno par minuta.
 
Pa ne zivim ja u svinjcu cistim ja redovno ali ko je imao tepih star preko 25 godina zna da koliko god cistis usisavas ne pomaze puno,a i kuca je stara jedno 50 godina ako to ista znaci :D
Temperatura sa otvorenim kuciscem dosta varira,problem je kod mene sto mi je opet pukla ona zabica sto drzi rebra i sad ne hladi kako treba i mora za sad otvoreno kucisce da bude.
 
Mora da se naslaže jako mnogo prašine da počne pregrejavanje.
 
Vi ne citate izgleda uopste to sto pisem. Zabica mi je pukla tacnije 2 i jedva i da hladi procesor i kad se nahvata malo prasine odmah stvara problem. Ako slucajno zatvorim stranicu procesor ode 15 stepeni na gore,eto koliko je ozbiljno.
Uostalom i za pastu sam pisao vec 3 puta kako koristim onu iz kesice i da je potpuno ok i da su temperature ok ali izgleda da niko ne cita. Moj najveci problem je trenutno sto moram da zamenim ove zabice kad njih zamenim svakako bih kupio sto jeftiniju pastu koja je funkcionalna (to sam i u prvom postu vec pitao)
 
Naš problem što ne čitamo a tek sad pominješ da ti "žabica" (kuler?) ne naleže kako treba?

Prvo, je li problem kuler, kućište, šta?
Drugo, ako ti kuler ne radi posao kako treba menjaš kuler a ne pastu. LC Power LC-CC-120 od 2600-2800 din i završio si, pasta neće ništa da ti reši tu.

Opiši situaciju kako treba a ne da mrčiš na 3 strane, zavlačiš ljude i na kraju oni krivi što "ne čitaju"...šta pa da pročitaju?
 
Zamenim ovo i miran sam
46093320_591211f23753f6-06155298775-pinovi.jpg

Pocetak price je bio zbog paste,pasta mi svakako treba lepo sam pitao na pocetku dali valja ona ljudi rekli ne i predlozili drugu jeftina ja sam tu hteo da zavrsim i onda ste se pojavili vi kako su i te paste lose i kako se ne isplati. Nisam ja rasirio pricu nego sam prosto zbunjen,podeljena su vam misljenja a ja koji se ne razumem u to treba da izaberem sta da kupim. Stavite se u moju situaciju.
 
Kada sam napisao da u zivotu nisam video situaciju da se prasina podvuce pod rebra i pomesa sa pastom, nisi pomenuo da imas defektan kuler koji ne nalegne lepo na procesor. Popravi to za pocetak ili zameni, da nadjes isti takav kuler kostace te par stotina dinara.

A misljenja o pastama nisu podeljena, bilo koja pasta ce trajati duze od vremena na koje ti cistis racunar jer se "prasina uvuce i pod rebra". Noctua pasta koju i sam koristim kosta 890RSD, imas za 10ak stavljanja minimalno, oni sami kazu da jednom kada je stavis ne moras da menjas 5 godina.
 
Kuler je skroz u redu nego se drzi samo na ove dve stipke dve su polomljene i normalno je da se greje.
Pastu moram da porucim a pouzecem naplacuju i do 250din,to ne prodaju na kp pa da ti posalju preporuceno da izadje manje od 80din. Mene ta pasta ce izaci 1150din dok sa aliexpres naplate 150din fiksno postarinu i oko 100din naplate max carinu ali mozda prodje i bez carine paket je mnogo mali i takve stvari ne carine od 1,2$
 
Pa kuler nije u redu cim ne naleze lepo na procesor - to ti je uzrok svih problema, a ne pasta. Uzmi najskuplju koju nadjes, ni ona nema nikakvog efekta u tvom slucaju.

Kupi polovan kuler... box ne moze biti vise od par stotina dinara (ljudi su ih i poklanjali povremeno), a ima i boljih i malo skupljih, stavi bilo kakvu pastu i resio si problem na duze vreme. Ostavi ovaj defektni kuler, menjaces i dalje pastu na mesec dana, za godinu i po ces da potrosis tu vecu kolicinu sto bi narucio iz Kine i opet si na istom mestu, samo sto si "bacio" novac.

Ali opet, tvoje vreme, tvoj novac, tvoj izbor.
 
Koji je procesor u pitanju?


Bez ljutnje, ali ti u bušnoj kofi nosiš vodu i umesto da menjaš kofu ili krpiš tu svoju ti pitaš koju vodu da sipaš u nju.
- Doći ćeš samo do momenta da pukne još jedna žabica i/ili se pregreje i crkne procesor.
 
Ja ne razumem kakav odgovor on ceka...

Kupi ispavan cooler i pastu od 100din i neces imati problema...

Ako neces, onda ti je najisplativije da mazes pastu za zube svaki drugi dan...
 
Ja ne razumem kakav odgovor on ceka...

Kupi ispavan cooler i pastu od 100din i neces imati problema...

Ako neces, onda ti je najisplativije da mazes pastu za zube svaki drugi dan...
Misliće da ga zezaš za pastu. Ne verujem da je video test termalnih pasti u poređenju sa čokoladom i plaštom za zube gde ove dve nisu ispale uopšte loše :)

Ja bih da pogledam cene kulera za njegov procesor, jer ako je stariji, koštaće manje od te paste.
Ja imam jedan stari AMD koji bih mu poklonio, ako mu odgovara.
 
Filteri su zakon, pogotovo ako je kuciste malo nize, a soba se prasi (meni kreveti pored). Kupio komad preko AliE i sam sjekao po mjeri, i stavio gdje god ima potrebe. Unutra ko apoteka, samo s' vremena na vrijeme usisivacem usisas (tacno se fino zaustavi na filterima prasina, ostane svijetliji krug gdje ventilator uvlaci). Bas sad ste me napomenuli i usisao sam.

https://imgur.com/a/yARNJFF
 
Kuler radi skroz problem je sto ne leze do kraja,to je zbog one zabice sto kosta 1$ (Na kp 125din komad nisam lud)
Kupim lepo 10 komada za 100din,sa sve carinom (u sta cisto sumnjam da ce biti) izacice me jeftinije nego da kupim na kp,lepo je neko rekao moj novac moja stvar.
Filter sam napravio sam odlican je kad sredim ovo prasina nece vise uci unutra :)
 
ne radi skroz,čim ti je razlika osetna u temperaturama i sa tom skrndavom pastom koju toliko često menjaš.
 
Nazad
Vrh Dno