Šta je novo?

Cpu druge kategorije?!

stvana

Čuven
Učlanjen(a)
29.01.2002
Poruke
41
Poena
604
U jednoj renomiranoj firmi prodaju XP procesore druge kategorije, koji su jeftiniji.S obzirom da gotovu celokupnu ponudu procesora skoro iskljucivo cine ovi procesori, pitanje je da li ih uzeti ili sacekati procesore bolje klase?Uostalom u cemu je razlika i da li su ovi podlozniji kvarovima?

Pozdrav
 
To najverovatnije prodaje Imtel. Problem sa tim procesorima sto bukvalno rade na krajnjim granicama svojih mogucnosti, ako uopste hoce da rade. Evo ja sam sad imao 'posla' sa 2000+ koji nije hteo da radi na default voltazi, vec je stabilno radio tek na 1.775V!! Pride mu je jezgro bilo iskrzano...
Meni ti procesori vise lice na 'otpatke' sa vafera, znaci mogu da rade na nekoj nominalnoj frekvenciji, ali to im je maksimum.
 
Eeee, kad pomenu Imtel :cuss: to mora da su procesori vraćeni sa Bog zna kakvih reklamacija, a kojim čudom proradili... :eye:
 
Ne mora da znaci, mislim da je verovatnije da oni dobijaju procesore u vecem broju, tako da uz x nazovi prvoklasnih ide i y drugoklasnih.
Eh taj AMD :)
 
Eh ta Srbija hoces da kazes? Nisam nikad video u Nemackoj AMD koji ne radi kako je nominalno napisano...
 
nesharm je napisao(la):
Eh ta Srbija hoces da kazes? Nisam nikad video u Nemackoj AMD koji ne radi kako je nominalno napisano...

Nikad mi |"shvabe" postat' necemo !
A delimicno smo i sami smo krivi sto je to tako.
Kad bi u Nemackoj pokusao nekome da uvalis ovako nesto,
minimalno sto bi se desilo je da bi se kupac razljutio i reklamirao "pod odma' "....
... kod nas moze da prodju svakojaka s**** :butt: :cuss: i nikom nista ! :eye: :butt:
 
Ne, nego bi ti zatvorio radnju sa inspekcijama, a tebe oterao na sud...
 
Svaki II kategorije koji sam video je bio sa iskrzanim jezgrom.
Imtel na takve procesore nije priznavao reklamaciju, a sada ih prodaje.
 
Panos je napisao(la):
Svaki II kategorije koji sam video je bio sa iskrzanim jezgrom.

:mrgreen: Pa zato su i označeni da su druge kategorije... :mrgreen: Ja još nisam video CPU iz Imtela sa oznakom CAT 2 da nema okrnjeno jezgro.


@stvana:

Ja bih ti preporučio ako uzimaš AMD procesor da daš malo više za box varijantu.
 
jaksa je napisao(la):
Ne mora da znaci, mislim da je verovatnije da oni dobijaju procesore u vecem broju, tako da uz x nazovi prvoklasnih ide i y drugoklasnih.
Eh taj AMD :)

Ako me sećanje dobro služi, svojevremeno je u Imtelovom cenovniku stajala stavka "Remark" uz takve procesore i bili su namenjeni isključivo za prodaju firmama (tad su još radili i sa "civilnim licima" :mrgreen: ). Bilo je i Intelovih i AMD (mada su zlobnici tada tvrdili da su oni već fabrički remarkovani ;) ).
 
poenta te aktegorizacije u imtelu da ostecene CPU prodaju po nesto jeftinijim cenama nego ne ostecene.Taj CPU druge kategorije ukoliko reklamiras dobijes odma zameni bez provere da li je stvarno crko ili ne.
Dok za prvu kategoriju testiraju i tako to.Inace prica o tome da rade na samoj granici ne stoji jel sam vidjao neke primerke druge kategorije koji su se odlicno o/c.
 
alo...
sta vam je ljudi,
pa nije to stolica ili deo namestaja da je malo okrnjen cosak,
pa da ti uvale sa nizom cenom.

"Okrnjen CPU" ?????
Nebi ga stavio u mashinu mi mrtav !!!
 
Ja sam juce uzeo jedan Cat2 Barton 2500+ koji radi stabilno na 2.4GHz na 1.7v.Probao ga na poslu na KT6 Delta.
BTW, jako puno AMD procesora ima malo okrnjeno jezgro i vecina firmi ih menja bez problema,jer postaju sve cesci.
 
U Imtelu prodaju procesore i prve i druge kategorije ali su i jedni i drugi okrzani. Grancija se priznaje uvek i bez problema i na jedne i na druge osim ako su spaljeni. Ali meni nikada nije bilo jasno kako oni vrse tu kategorizaciju kada i pored mog svog truda, nikada nisam uspeo da vizuelno nadjem razliku. Sto se tice OC-a i jedni i drugi su isti. Zavise od primerka do primerka.
 
baneks je napisao(la):
Grancija se priznaje uvek i bez problema i na jedne i na druge osim ako su spaljeni.

Mozda je ovo novija politika, ali pre godinu dana svakako NIJE bilo ovako. Pod lupom su gledali svaki procesor koji dodje na reklamaciju.
 
Procesori takozvane druge klase nisu nista drugo nego skartovi koji se u nekoj "fabrici" remarkiraju i overclock-uju. Svi su overklokovani, okrnjeni i po pravilu se pregrevaju. To najbolje primecuju Epox ploce koje se cesto bune kod detektovanja procesora ili nece da se restartuju prilikom izlaska iz biosa nakon setovanja brzine procesora. Jos kod starih Durona na 800 Mhz kupljenog u Imtelu mi se desilo da otpadne plocica sa procesora na na kojoj regularno pise Duron 800 a na jezgru ispod je stajalo Duron 600. Sada su procesori drugaciji i comp-mafija se naravno unapredila pri falcifikovanju oznaka na procesoru. Tako su sada oznake na procesorima identicne orginalima ali se vidi izvucen grafit prilikom overclock-a. Sve u svemu kupujte BOX varijantu, nije tolika razlika u ceni da bi se isplatilo kupiti nesto nalik procesoru koji je preziveo gazenje buldozerom.Uostalom ko jos iznosi djubre nekome iz kuce i pritom jos i daje pare za to?
 
Procesori druge kategorije su procesori koji imaju fizicka ostecenja i
nista vise .....kakva crna pregrevanja i ostali tripovi
Bas zbog toga sto su osteceni prodaju se po principu robe sa
defektom - citaj za manje para.
Dosta sam takvih prodao , i svi su lepo radili ...nikakvo pregrevanje
i problemi.
Sto se tice eispravnih .... jednostavno se vrate na reklamaciju i to je to.
Jedino sto je verovatnoca da dobijete neispravan procesor druge kategorije
veca nego kad kupujete prvu.
Za overclock opet zavisi od primerka do primerka mada generalno
od njih to ne treba ocekivati.

Pozdrav
 
Òàđìč ÐčŽìč je napisao(la):
Procesori druge kategorije su procesori koji imaju fizicka ostecenja i
nista vise .....kakva crna pregrevanja i ostali tripovi
Bas zbog toga sto su osteceni prodaju se po principu robe sa
defektom - citaj za manje para.
Dosta sam takvih prodao , i svi su lepo radili ...nikakvo pregrevanje
i problemi.
Sto se tice eispravnih .... jednostavno se vrate na reklamaciju i to je to.
Jedino sto je verovatnoca da dobijete neispravan procesor druge kategorije
veca nego kad kupujete prvu.
Za overclock opet zavisi od primerka do primerka mada generalno
od njih to ne treba ocekivati.

Pozdrav
U pravu si potpuno. Evo kod mene je trenutno 2200+ (B kategorija) koji po default-u radi na 1.8Ghz. Trenutno mi radi na 2.3Ghz (1.85V) i verovatno moze jos ali nemam potrebe ni za ovim tako da ne zelim da ga silim.
Toliko!
 
Bas sam se trudio da vas shvatim,ali mi slabo polazi za rukom!! :mrgreen:

Mnogo vas je razmazio AMD sa cenama ,pa bi sad da dobijete vrhunski procesor za 40-ak evra :mrgreen:

3/4 danasnjih AMD procesora je iz takozvane druge kategorije.To su fizicki osteceni procesori,neki cak i jedva primetno ali stroge kontrole kvaliteta nedozvoljavaju ni najsitnije greske.
Sve je manje OEM procesora prve kategorije ,tako da smo u buduce primorani da kupujemo one sa "original" coolerom :mrgreen:
 
simpson H je napisao(la):
Bas sam se trudio da vas shvatim,ali mi slabo polazi za rukom!! :mrgreen:

Mnogo vas je razmazio AMD sa cenama ,pa bi sad da dobijete vrhunski procesor za 40-ak evra :mrgreen:

3/4 danasnjih AMD procesora je iz takozvane druge kategorije.To su fizicki osteceni procesori,neki cak i jedva primetno ali stroge kontrole kvaliteta nedozvoljavaju ni najsitnije greske.
Sve je manje OEM procesora prve kategorije ,tako da smo u buduce primorani da kupujemo one sa "original" coolerom :mrgreen:

I ja se trudio tebe da shvatim al mi slabo polazi za rukom ;)
Jaka mi je to firma kojoj sve prolazi kroz STROGE KONTROLE :hump:
 
npetar je napisao(la):
...



I ja se trudio tebe da shvatim al mi slabo polazi za rukom ;)
Jaka mi je to firma kojoj sve prolazi kroz STROGE KONTROLE :hump:

Ajde procitaj jos jednom njegov post :D
 
Mladen je napisao(la):
...
Ajde procitaj jos jednom njegov post :D

Ajde ti procitaj jos jednom moj...
Nisam citirao tebe vec simpsona i hvala bogu pa neko izmislio smajlije inace emocije bi se odavno tumacile ko zna kako
btw Mozda treba da se napise sta koji smajli znaci :wave;
 
nesharm je napisao(la):
To najverovatnije prodaje Imtel. Problem sa tim procesorima sto bukvalno rade na krajnjim granicama svojih mogucnosti, ako uopste hoce da rade. Evo ja sam sad imao 'posla' sa 2000+ koji nije hteo da radi na default voltazi, vec je stabilno radio tek na 1.775V!! Pride mu je jezgro bilo iskrzano...
Meni ti procesori vise lice na 'otpatke' sa vafera, znaci mogu da rade na nekoj nominalnoj frekvenciji, ali to im je maksimum.
r

Nesho, probao si jedan procesor koji se pokazao neispravnim i donosis zakljucke da ni jedan takav "2 kategorije" ne valja, tj. da rade na limitu ili ne rade.
Ajde se malo raspitaj pre nego sto ovako nesto kazes.
Najveci deo tih procesora je savrseno ispravan, rade pa se cak i o/c vrlo lepo. Koji ne valja menja se i to je to.

Pozdrav!
 
A Intelovcima, mislite da su Intelovi svi odlicni ? :)
Mislite da su smislili onaj heat spreader samo da poboljsa hladjenje, nema veze sto je dobar da se sakrije krnjavo jezgro ;)

Pozdrav!
 
Da li bi mogao neko da okaci neku sliku procesora sa krnjavim jezgrom?
Bilo bi lepo da vidimo kako to izgleda jer ima nas mnogo koji to nikada nismo videli.
Takodje, i AMD pocinje sa sakrivanjem jezgra :cuss:
 
Nema veze heat spreader sa "sakrivanjem" jezgra vec sa mehanickom zastitom jezgra pri montiranju coolera i sa odvodjenjem toplote.

I da, mislim da su Intelovi svi I kategorije, dakle odlicni. :d
 
@ npetar:

pogledaj onaj 2100+ koji si uzeo u Milsoft-u - barem jedna od ivica mu ima neravninu !!! :rtfm:
 
Jeste da su svi procesori druge kategorije okrnjeni, ali bre preteraste... Sad ispada da nijedan ne radi kako treba... :rolleyes:
 
trx je napisao(la):
@ npetar:

pogledaj onaj 2100+ koji si uzeo u Milsoft-u - barem jedna od ivica mu ima neravninu !!! :rtfm:

Sutra ga vadim iz mashine pa cu videti.Posto je ovo remarkirani procesor(koji ja imam u masini) cisto da kazem...da sljaka bez ijednog problema
Pozdrav Trx
 
:?
Je l' moze meni sad neko da kaze - kako da covek kupi normalan procesor?
 
Nazad
Vrh Dno