Šta je novo?

Coolermaster Hyper 212+

KSIU

Cenjen
Učlanjen(a)
12.01.2011
Poruke
11
Poena
154
stavio sam 212 + na i3 530,overklokovanja sa 2.93 default na 4.0,temperature ne prelaze 60c u everest stability testu,33c u idlu,brine me sto bukvalno nema razlike na dodir u temperaturi niti heatpipe-ovi niti samog hladnjaka izmedju idle-a i full load-a?
vrlo je cudno,jer se 60c i te kako oseca na dodir,pa mislim da se toplota ne prenosi kako treba sa CPU na hladnjak,a opet je nemoguce da nije lepo namesteno jer bi temperature bile mnogo vece s obzirom na overclock,sta vi mislite?jel neko ima slicno iskustvo?
 
Zavisi i od coolera ali intel slabo oslobadja toplotu i prenosi na cooler pa su uvek jedva mlaki ;) Ne brini.
 
ja sa boxom na 4 ghz imam 70 -75 C
ti bi trebao max 55 ..:/
 
-dodao sam jednu 12icu na hladnjak,tako da sad imam dve...sve radi stabilno tako da se ne brinem,samo pitam,da budem siguran da sam dobro namestio :)
-bolje ne moze,namestao sam vise puta,bas pazljivo stavljao pastu i nista,isto svaki put,ni manje ni vise...
 
A koji je napon? auto ili si sam stavio neku vrednost?
 
da je stavio na auto temp bi bila oko 85 C , veruj mi xD
opeko sam se za bezveze, i doso za minut na skoro 100 C XD
 
haha,pa znacu odlicno sve funkcionise ako su temperature ispod 60 na auto xD
 
odlicno funkcionise :D
samo ti skini cpu-z optereti proc i pogledaj koji je napon za cpu...jer 1.45 V na 32 nano nije bas najsjajnije..
 
evo,stavio sam na 1.3V,idle je nesto visi za dva tri stepena,ali zato ne prelazi 55c kad je opterecen,nisam ga duze testirao,ali to je to otprilike...
hvala :)
 
no problem..kad budes imao vremena, uvati pa ga istestiraj da mu nadjes idealan napon..do tada, uzivaj..;)
 
Pazario sam Phenom II 960T i za njega CM Hyper 212+... kako se ovo čudo montira :cuss: ?

Uputstvo je krš totalni. Nigde ne piše čemu služi onaj šraf u sredini niti koliko jako treba da se stegnu ona četiri šrafa kojima se steže X bracket. Stegao sam ih donekle ali se bojim da ih stežem dalje da ne bi nešto puklo.

Pošto još nemam instaliran sistem, temperature sam gledao u BIOS-u - oko 40 C. Deluje mi malo visoko. Ventilator radi na 800 RPM. Kućište je otvoreno uz sobnu temperaturu od 25-27 C. Pastu sam namazao što sam tanje mogao.

P.S. Ploča je Asus M5A97 Pro.
 
msm da ti je najlakse da pogledas na youtube uputstvo ;)
 
msm da ti je najlakse da pogledas na youtube uputstvo ;)

Tražio na YT. Svi preskoče taj deo.

Sad sam dotegao šrafove do kraja. Imaju neki mali crni graničnici pa šrafovi mogu da se uvrnu samo do njih. Temperatura i dalje ista :(... a možda je to sasvim OK temperatura?
 
Menj je cm h 212+ oborio temperature za oko 15c i idle i pod prime-om na e8400 (box kuler bio).

Nadji na netu koliko se krecu ljudima temperature tog cpu-a koji imas sa box kulerom i uporedi.
 
BIOS izgleda opterećuje procesor pa u njemu bude nešto viša temperatura. U Windows-u je idle 33 C, mada i takt spusti sa 3GHz na 800Mhz.

Sad sam pustio prime95 - vrti se već 1h. Temperatura procesora je 46 C, kolko prijavljuje ploča, odnosno 34 C po svakom jezgru, kolko prijavljuje procesor (OpenHardwareMonitor). Sobna temperatura je 22-24 C, ventilator se popeo na 1200 RPM. Ovo mi već deluje sasvim OK.
 
Ne bih da otvaram novu temu bez veze, al nisam uspeo da nadjem odgovor na moje pitanje vezanim za ovaj kuler.

Da li je on najtisi u cenovnom rangu od 2500 do 3500 dinara ili se moze naci neki jeftiniji istih performansi? Ne planiram klok, planiram da gazim procesor 100% opterecenja po 5-6 sati svaki dan.
 
stavio sam 212 + na i3 530,overklokovanja sa 2.93 default na 4.0,temperature ne prelaze 60c u everest stability testu,33c u idlu,brine me sto bukvalno nema razlike na dodir u temperaturi niti heatpipe-ovi niti samog hladnjaka izmedju idle-a i full load-a?
vrlo je cudno,jer se 60c i te kako oseca na dodir,pa mislim da se toplota ne prenosi kako treba sa CPU na hladnjak,a opet je nemoguce da nije lepo namesteno jer bi temperature bile mnogo vece s obzirom na overclock,sta vi mislite?jel neko ima slicno iskustvo?
probaj i sa real temp-om kolika ti je temperatura,meni ona uvek više pokazuje nego aida ili everest(u suštini isto je)...-
 
Mali Offtopic. Jedno glupo pitanje koje me malo buni. Da li se heatpipeovi kod kulera trose odnosno da li imaju rok trajanja? Imam Hyper 212+ vec 2 godine i planiram sigurno jos 1-2 godine da ga koristim. Cini mi se da sam negde procitao da se heatpipeovi trose, pa ako je tako da gledam da kupim novi kuler a prodam ovaj. Paranoja :trust:
 
cak i da se trose, trajace bar 10g, osim ako ne drzis otvoreno kuciste odmah pored TA peci sa jedne i kamina sa druge strane:)
 
Jel kod nas moze da se nadje samo 212 plus?
 
^Da, a 212EVO nikad da stigne u Srbiju.:trust:
 
Poslednja izmena:
A kako se cini nece ni stici :/
 
Pih, koje smor :S Hteo sam onaj sto svetli u plavo :D
 
Stigao odavno, nije ta radnja prva koja ga ima. :D
 
Nazad
Vrh Dno