Šta je novo?

CM GeminII problem

Haha, vishe mu je page-ovalo nego shto je radilo :) Stavi to druze na Priority 9-10, pa onda teraj...
 
Poslednja izmena:
Probaćemo i to. Koliko bi taj proces trebao da traje?
 
Sto vise to bolje ali bar jedno osam sati.
 
Evo na 6 sati, ali ne mogu da snimim i core temp, jer nema trika da pokrenem bilo što sem kursora miša. Ali temperatura nije prelazila 65. E sad, negdje ću ga ostaviti preko noći.
 

Prilozi

  • ScreenHunter_06 Nov. 12 23.31.jpg
    ScreenHunter_06 Nov. 12 23.31.jpg
    85.6 KB · Pregleda: 89
Evo na 6 sati, ali ne mogu da snimim i core temp, jer nema trika da pokrenem bilo što sem kursora miša.
Pa ne na prioritetu 10, vec 9... bas zbog toga :)


P.S. A mogao si Core Temp da pokrenes i pre startovanja Orthos-a... prioritet 10 ili ne ;)
 
Poslednja izmena:
Evo posle 10 sati.
 

Prilozi

  • Orthos 10h.jpg
    Orthos 10h.jpg
    109.1 KB · Pregleda: 100
Evo posle 21 sat.
 

Prilozi

  • Orthos 21h.jpg
    Orthos 21h.jpg
    121.7 KB · Pregleda: 101
Nemoj mu taj test pushtati....
Pusti mu stress CPU sa prioritetom 9 ( temperatura bi trebalo na ovom testu da je neshto veca - tipa 5-7 C ) a ne stress CPU & RAM....
Bice isto. Narocito nakon duzeg perioda.

Sa Gromacs testom bude niza temperatura, i to tacno tih 5-7 stepeni koje navodis...
 
Pa po toj logici ni sobu ne bi mogao da ohladis ventilatorom. Mislim kako sad to hladi kad je vazduh 35 stepeni? Ma to samo duva tih 35 pravo u tebe :) Jos kad ih ugreje turbina - topljenje ala Raiders of the Lost Ark

Nek ovo stavi neko u potpis!
 
Ti odluci!
 
Kako pricvrstiti geminii

Ko novi clan foruma sve Vas pozdravljam. Imam geminii hladnjak koji jos nisam montirao. Jasno je da ja sa ventilatorima prilicno tezak sto me navodi na pomisao da ga treba dodatno pricvrstiti. Sustina mog pitanja je : dali je dobro da preko tog oslonca bude u elektricnom kontaktu sa kucustem tj. "masom" ili je bolje da to bude neki materijal koji nije provodnik ?

U napred hvala
Karlo Novkovic Beograd
 
GeminII je težak ali mu nije potreban nikakav dodatni oslonac jer matične ploče mogu da ga izdrže bez problema
 
Imas da nadjes Antec kulere koji se vrte na 2000 a ni tad se ne cuju neshto bitno. Kada montiras ta 2 bolje nema.

Imam i ja doticni gemin2, nisam ga jos montirao tako da ne mogu da podelim moja iskustva, ali, veoma sam zainteresovan za ove antec 12-tice, pa ako bi mogao da mi bacis PM gde mogu da se kupe.
Kad ih uzmem i namontiram, javljam rezultate...
 
Pa sto bi to bilo nemoguce. Pa ja letos kad sam postavio TTBT kad je jos bilo dosta toplo vreme imao sam temp CPU-a 23 stepena na 3.3GHz idle, a 43 stepena u load-u.

Zato sto slepo verujes ocitanim temperaturama. Ja sam pre neki dan iamo u sobi 18C i ukljucim komp i ucitam software za nadzor (Gigabyte) i gle cuda pise 4C! Nije nego. Kada sam ucitao Coretemp 0.95.xx verziju pokazivao je 30C. To je vec prava vrednost za ovaj E4300 koji ima glupu "zvaku" izmedju jezgra i heat spreader-a. Da nema ovog sr*nja bila bi bar 5C niza idle temperatura. U punom opterecenju na 1.42V (u toku opterecenja), na 3.06Ghz imao ravno 52C na oba jezgra, a onaj glupi software sto je stigao uz plocu je pokazivao 26C.
 
Vrh Dno