Šta je novo?

CM GeminII problem

crossover

Slavan
Učlanjen(a)
21.09.2007
Poruke
950
Poena
319
Uzeh danas ovo čudo od kulera, jerbo stock kuler i o/c ne može u istoj rečenici :) Uzeo sam i 2x120mm ventilatora, lik u Pakomu mi preporučio neke CM Ultra Silent, kao to kod njega radi, štatijaznam. Došao kući, montirao i - razočarao se. Inače imam C2D E6600 koji je kloknut na 3.0 (333*9) i temperature su oko 60 stepeni dok Orthos radi. Mislim, šta očekivati od ventilatora koji rade na čitavih 700 RPM (!)...pošto znam da ovaj proc može da bude stabilan i na 4 GHz, ili na 3.6 za svaki dan, cenim da ne bi bilo zdravo probati kad na 3.0 stiže do 60. Eto, za analogiju, isti primerak procesora i ploče je na 3.6 radio na 35 stepeni, vaš kolega ga testirao. Mene sad zanima da li da uzimam druge ventilatore ili sam možda eventualno negde pogrešio?
 
Nisi naveo na kom naponu ti radi procesor a to je najbitnije za temperaturu, ako je preveliki napon takva mora i temperatura da bude.
 
Isti cooler i iste ventove imam i ja,ali ocitavanja temperature su nam jako razlicita.Jedino sto mi pada na pamet jeste provetrenost kucista ili nedovoljno prijanjanje heatsinka + dobra i ispravno nanesena pasta....koja ti je voltazha u pitanju... ?
 

Prilozi

  • Clipboard02.jpg
    Clipboard02.jpg
    99.7 KB · Pregleda: 133
coretempjv5.jpg
 
GeminII radi super, meni bez problema radi e6700 na 3.9GHz sa dobro provetrenim kućištem. Moje 12-tice su isto CM, samo mislim da su silent a ne ultra silent i vrte se na 1200rpm (ne čujem ih van kućišta). Inače ista tema je skoro pokrenuta, pogledaj temu "POMOC e6750 temp", tamo sam pisao da sam i ja imao visoke temperature dok nisam ispravno namestio Gemin-a

edit: meni su u IDLE na 3630MHz i 1.400v temperature procesora 36 stepeni, core1 41 stepen, i core2 40 stepeni
a pri ORTHOS na 3630MHz i 1.500v temperature su 72 74 74 stepeni
 
Poslednja izmena:
Uzeh danas ovo čudo od kulera, jerbo stock kuler i o/c ne može u istoj rečenici :) Uzeo sam i 2x120mm ventilatora, lik u Pakomu mi preporučio neke CM Ultra Silent, kao to kod njega radi, štatijaznam. Došao kući, montirao i - razočarao se. Inače imam C2D E6600 koji je kloknut na 3.0 (333*9) i temperature su oko 60 stepeni dok Orthos radi. Mislim, šta očekivati od ventilatora koji rade na čitavih 700 RPM (!)...pošto znam da ovaj proc može da bude stabilan i na 4 GHz, ili na 3.6 za svaki dan, cenim da ne bi bilo zdravo probati kad na 3.0 stiže do 60. Eto, za analogiju, isti primerak procesora i ploče je na 3.6 radio na 35 stepeni, vaš kolega ga testirao. Mene sad zanima da li da uzimam druge ventilatore ili sam možda eventualno negde pogrešio?

Pazi temp ti je visoka, nesto nije dobro odradjeno. 3.0GHz ili 333x9 bi trebalo da ide na default voltazi, bar kod mene ide. Ako si podizao voltazu vrati je na def. U biosu ugasi kontrolu obrtaja Fan-ova pa ce imati veci rpm. 4GHz stabilno za svaki dan mislim da ne moze da se izgura na vazduhu jer voltaza mora ici na 1.65000V u biosu sto kod mene daje 1.616V u CPU_z-u (zbog vdropa).Mozda bi moglo i malo manje voltaze da ide ali na mojoj ploci kad se predje 1.6V nema vise sitnih koraka (sledeci je 1.65).

Pokusaj sa ponovnom montazom Gemin-a, mozda nesto ne stoji kako treba.

35 stepeni za E6600 na 3.6GHz u full load-u pod Orthos-om mi je malo nemoguce za Air cooling.
 
Poslednja izmena:
OK, referentni primerak je verovatno bio sa vodenim hlađenjem, toga se nisam setio. Voltaže su sve na def, samo sam FSB stavio na 333 i RAM na 800. Probaću da isključim kontrolu RPM mada ne verujem da će puno pomoći. Koliko bi trebala da bude normalna temperatura pod opterećenjem i da li ima smisla da idem dalje sa klokovanjem?

Edit:
Svašta. Idle ne ide ispod 55, zadnjih 2 sata samo koristim Firefox ili gledam DivX. Aj sad budite pametni :p
 
Poslednja izmena:
Proveri kako si namestio cooler. ...
 
Meni je sa tim cooler master ultra silent sempron 2400+ na default imao full load nekih max 50 stepeni, a idle 41 chini mi se...samo shto nije geminII neg` neki drugi, al` do fanova nije :)
 
Poslednja izmena:
Proveri kako si namestio cooler. ...

Ma dobro je namešten, jedino ako je do paste jer sam koristion onaj što sam dobio uz njega, CM Thermal Compound Kit.

Meni je sa tim cooler master ultra silent sempron 2400+ na default imao full load nekih max 50 stepeni, a idle 41 chini mi se...samo shto nije geminII neg` neki drugi, al` do fanova nije :)

E sad, i ti bi da upoređuješ Sempron sa Core 2 Duo.
 
Poslednja izmena:
ma jok, uporedjujem fanove...taj ultra silent je bash ultra silent, ali nije losh za hladjenje, pa chisto dajem potvrdu da ne trazi problem na tom mestu ;)
 
Bas sam juce stavio geminII na c2e 6750, ali nisam stigao da testiram...
Ako je verovati biosu i asus pc probe-u, na 8x400 i idle-u mi je temperatura oko 20 stepeni.
Dobro hladjeno kuciste, i montirana dva CM silent 120 ventilatora na geminija.
 
cho`eche, jel ti to kuciste provetreno na terasi ili u frizideru? :D
 
ja mislim da asus laze :p

p5k, coretemp i josh par programa pokazuju 20jedno 22drugo jezgro na mom 6750 sa sve boxom u idle, josh sam stavio novi bios koji navodno ispravlja temperature :|
 
Bas sam juce stavio geminII na c2e 6750, ali nisam stigao da testiram...
Ako je verovati biosu i asus pc probe-u, na 8x400 i idle-u mi je temperatura oko 20 stepeni.
Dobro hladjeno kuciste, i montirana dva CM silent 120 ventilatora na geminija.

Čuj 20 stepeni, nemoguće :zgran:

Pa sto bi to bilo nemoguce. Pa ja letos kad sam postavio TTBT kad je jos bilo dosta toplo vreme imao sam temp CPU-a 23 stepena na 3.3GHz idle, a 43 stepena u load-u.
 

Prilozi

  • TT Big Typhoon vs. Box.JPG
    TT Big Typhoon vs. Box.JPG
    84.3 KB · Pregleda: 96
Imas da nadjes Antec kulere koji se vrte na 2000 a ni tad se ne cuju neshto bitno. Kada montiras ta 2 bolje nema.
 
Moguce je da mu je u sobi temperatura manja od 20 stepeni, posto procesor ne moze biti ladniji od sobne temperature. Ili se varam? A moguce je da mu je i kuciste bas ekstra provetreno.
 
Poslednja izmena:
Može bre da bude hladnije, ja mislim da to nema veze jedno sa drugim.
 
Jok nema veze... pa koji vazduh ventlator uvlaci, onaj iz frizidera ili ambijentalni?

Ne moze da bude manje od sobne temperature nikako...
 
I onda kazu da je perpetumobile nemoguce, eeeeh.
 
Pa po toj logici ni sobu ne bi mogao da ohladis ventilatorom. Mislim kako sad to hladi kad je vazduh 35 stepeni? Ma to samo duva tih 35 pravo u tebe :) Jos kad ih ugreje turbina - topljenje ala Raiders of the Lost Ark
 
Poslednja izmena:
Pa po toj logici ni sobu ne bi mogao da ohladis ventilatorom. Mislim kako sad to hladi kad je vazduh 35 stepeni? Ma to samo duva tih 35 pravo u tebe :) Jos kad ih ugreje turbina - topljenje ala Raiders of the Lost Ark

hahahahhahahahhahahaaaahhaa ahahhahha ahhaahhahhaaaa svaka cast :)
 
PLACEBO, imaš odgovarajući nick :)
Ne mogu da verujem da gomila ljudi veruje kako ventilator može da snizi temperaturu :wall: :smash: :wall: :smash: :wall:
Slobodno uzmi termometar pa ga stavi ispred najjačeg ventilatora i posmatraj !!!

P.S. Nikad nemoj da teraš kamilu da ide prebrzo, može da se smrzne (pouka iz poznatog vica o kamili u pustinji :))
P.S.2 Ovo je jedna od onih legendarnih izjava koje idu u potpis
 
Poslednja izmena:
Evo ako ti ovo nešto znači.
 

Prilozi

  • ScreenHunter_02 Oct. 20 22.27.jpg
    ScreenHunter_02 Oct. 20 22.27.jpg
    178.3 KB · Pregleda: 135
Nazad
Vrh Dno