Šta je novo?

Centralni usisivač

extradan

Cenjen
Učlanjen(a)
10.02.2014
Poruke
15
Poena
154
Dakle, da, ili ne?
Da li imate ovakav usisivač, ili znate nekoga ko ima i da li se uopšte isplati ovakva investicija.
Ok, ne vučeš usisivač za sobom, nema buke, ne diže prašinu, ali kakav je sa praktične strane, da li zaista usisava bolje nego klasičan usisivač?
 
To je za poslovne prostore, da ne bi vukao usisivač.
Moraš imati unapred uradjenu instalaciju za takav tip usisavanja
 
Komplikovano i skupo. Podrazumeva instalaciju cevi razvedenu kroz zidove u skoro svaku prostorjiu, što u praksi znači da mora biti implemetirano još prilikom izgradnje objekta,

U NS su neki investitori razveli instalaciju prilikom izgradnje zgrade i to reklamirali prilikom prodaje stanova, ali je posle ispalo da stanari treba dalje da investiraju u centralni usisivač negde u podrumu te da šeruju dalje održavanje i popravke, što naravno, nije nikada ni profunkcionisalo.

Verujem da funkcioniše u nekim poslovnim zgradama sa jedinstvenim vlasnikom i korisnikom.
Kod nas sam video da radi u jednom hotelu. Nekako mi za to i ima najviše smisla.

Postoje i mali sistemi za kuće, ali opet, moraju biti ugrađeni još prilikom izgradnje. Ne znam da li se primilo kod nas.
 
Da, video sam u hotelu u Bijeljini, kako rade sa njim, dobra stvar je što te ne budi buka usisivača kad ujutru čiste.
Ali, neko iskustvo iz prve ruke kad je u pitanju primena u kući, ili u stanu, bi dobrodošlo.
Nije mala stavka (doduše ni velika kada se poredi sa drugim kućnim sistemima), pa bi valjalo da se čuje nečije mišljenje ako ga neko već koristi duže vreme, kakav je u eksploataciji, da li se nešto kvari, da li su potrebni neki rezervni delovi,...
Nešto malo ima na hr forumima, al i to je skromno.
 
To ima smisla u hotelima i poslovnim prostorima.

Trebao bi da razbijes kucu, razvuces cevi i negde u posebnoj prostoriji da postavis rezervoar za smece.

Cak i da imas hotel to se ne isplati raditi.
 
Moj rođak je gradio kuću prema projektu sa interneta, pa je tako dobio i centralni usisivač. Cevi, prikljuci i ostala oprema su ga koštali poprilično, ali ga relativno retko koristi. Uglavnom mu služi samo da se hvali gostima kad mu dođu u posetu, dok za svakodnevno čišćenje koristi mnogo prakticniji stapni usisivač na baterije.
 
Za domacinstva nema smisla.
Ako ti smeta prasina, uzmes vodeni ili hepa kvalitetniji.
 
Ili bolji stapni na baterije ako te mrzi da vuces kablove
 
Nazad
Vrh Dno