Šta je novo?

CELIK - Citac elektronske licne karte :)

xakep

Slavan
Učlanjen(a)
19.12.2005
Poruke
606
Poena
320
Treba da podignem novu kicnu kartu iza vikenda a negde sam svojevremeno procitao ali se ne secam gde, da je ono sto se zvalo "fotokopija licne karte" sad sa l.k. sa cipom u stvari "snapshot" sadrzaja cipa koji se uzima preko citaca bankovnih kartica i ovog pandurskog softvera. Posto sam do sada drzao skeniranu sliku stare licne karte da je imam kad zatreba da se pise neka molba i sl. voleo bih da nastavim sa takvom praksom posto nemam ni skener ni bankovni citac.

Konkretno pitanje bi bilo oko pravljenja jpeg ili slicnog fajla preko ovog celika ili nekog drugog programa. Jedino sto sa celikom moze da se snimi je print to file ali to , koliko znam, posle moze samo da se stampa ne i da se edituje. Kako da izvedem da mogu da, kao sto sam i do sada radio, napisem neku molbu ili zahtev u wordu i da ispod teksta ubacim i sliku "fotokopije licne karte"?
 
Odštampaj ga u .pdf ;)
 
Odstampaj i skeniraj nisam koristio popularni CELIK ali mislim da mozes da snimis kopiju licne e sad u kojoj ekstenziji ne znam, mogu da proverim sve to u ponedeljak i da ti kazem tacno naravno ako se nesnadjes do tada
 
Čelik štampa podatke iz čipa lične karte, ne pravi kopiju. A kopija ti i onako ne bi služila ničemu, jer na njoj nema adrese...
 
Ja sam moju LK printnuo kroz čelik, dole ima dovoljno mesta da fotokopiram plastiku sa obe strane i skenirao sam takav model. Štampam jedan papir, na njemu imam formular iz čelika i kopiju fizičkog dokumenta. Još nisam naišao na službu/službenika koji nije bio zadovoljan ovakvim rešenjem...
 
Mislio sam da ima elegantnije resenje od stame pa skeniranja odstampanog. Celiku fali izvoz u imidz fajl. Sad ne znam da li l.k. moze da se procita i nekim drugim softverom koji bi mogao to sto celik ne moze.
 
Ima i API pa ti mozes da isprogramiras sta hoces ;)
Ali kao sto je prvi odgovor rekao - PRINT TO PDF! (ili ti RTFM ;))
PDFCreator moze i u JPG da "stampa". Samo njega selektujes kao stampac.
Check Food 4 Less Ad and Food City Ad.
 
Poslednja izmena od urednika:
Prvi odgovor je bio pdf i to sam imao u vidu pa da cupam sliku ako ne moze nista drugo. Ti si pomenuo PDFCreator koji drito pravi sliku, sto nisam znao, pa se zato i zahvaljujem ako nije zasmetalo :)
 
Aha, K!
 
aj da pitam usput ;) (mrzi me da idem u miliciju da pitam)

meni stara licna karta vazi do 2014

do kad je rok za zamenu za novu?
 
Najduže do jula 2011. godine...
 
Ima li neko neki softver tipa CELIK koji radi na linuxu :) Konkretno na open SUSE ... ?
 
Ja bi da pitam u vezi citaca nesto...
Ukljucim citac u usb slot, uvucem licnu, pokrenem CELK, posle nekog vremena pojavi se slika i podatci, pa nestane , pa se pojavi, kao da se sa vremena na vreme pali i gasi softverski ili da nesto negde prekida u radu, ali ti prekidi se dogadjaju u pravilnim intervalima pa pomisljam "da to tako treba"...
Zanima me da se i vama to tako desava?
Takodje nekad nece da se pojave podatci, moram vise puta da uvlacim LK da bi bila procitana...
Da li je to normalno?
 
nešta ti tu ne valja, verovatno čitač taj, nije normalno da secka i da više puta uvlačiš karticu
 
I kod mene isto refreshuje stalno a lampica na citacu se non stop gasi i pali. U pitanju je ovaj novi beli model citaca iz altija.
 
Da, da, stalno refresuje.
Zanimljivo je da sa saobracajnom nema toga, izgleda da je to ipak do CELIK-a ili same licne karte , kao da je tako napravljeno da se ponasa...

Inace uspeo sam bez problema napraviti "snimak" sadrzaja LK i saobracajne dozvole od kola u PDF kreatoru, skinuo prvi neki besplatni sa neta i sad imam "perfektne" snimke "kao orginal"...

Jos neko da potvrdi ovo refresovanje za citac el. licne karte?
 
Prebrišite kontakte LK nekom gumom ili očistite kontakte čitača nekim antioksidans sprejom!
 
da da i bas su nase obe kartice prljave? a moja tek izvadjena pre neki dan? a citac je nov tek mi stigao pre 2 dana...
 
Poslednja izmena:
To ponašanje nije normalno, moj čitač neki stari iz 2006-2007 godine ( EZ USB ) čita lepo i saobraćane i LK bez ikakvog refrešovanja
 
@goxxxy ajde probaj da u CELiK-u u opcijama promenis izbor citaca sa "bilo koji citac" na opciju da je samo tvoj citac u upotrebi...
Pisao sam MUP-u i dobio odgovr da to pokusam jer ovo nase refresovanje se desava kad nije namesten nas citac vec "bilo koji" citac...
Ja pokusao i nastavio je da refresuje...
Inace za saobracajnu od kole ne refresuje (od pocetka) samo za LK refresuje.
 
Aj cu probam, mene vise muci to sto mi non stop sija i pali gasi ona dioda iritira me.
 
Probao isti djavo, refresh stalno, dok u onom drugom za saobracajnu to ne radi. Izgleda da je do programa. Nego sto citac non stop pali gasi onu zelenu led ali non stop u intervalu...to me izludjuje.
 
okreni ga, zalepi nesto preko... :D
 
I sta da reklamiram i ima da kazu da tako treba da svetli.
 
Fora je u tome što ne mora čitač da bude pokvaren. Može da bude i do drajvera. Ja na poslu vadim i lične karte i saobraćajne i dešava se da bude problema sa čitačem. Nama to iz IT-u sredjuju tako da ti ne mogu pomoći sa konkretnim rešenjem ali čisto da znaš da ne mora da je do čitača
 
To definitivno, meni nece drajver ni jedan da prihvati sto sam nasao za ovaj citac kartica vec radi sa generickim od w7 ...
 
Nazad
Vrh Dno