Šta je novo?

Cashback (povracaj dela novca sa online prodavnica: AliExpress, GearBest...)

Ljudi kako da znam jel su mi uvazili reklamaciji i prebacili odredjeni postotak od kupovine na koju sam im poslao prigovor jer nije bila zabelezena u njihovoj app?
Kako to da vidim?

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Resio sam problem za koji sam pitao pre nekoliko postova.

Ako nekome zatreba, morate posalti poruku PP korisnickoj podrsci i traziti da vam promene valutu za karticu. Idete na Help Center > My Money/My debit and credit cards > Can I have my card charged in a different currency? i kliknete na link za slanje poruka. U ovom slucaju su mi promenu odradili za 4 sata.
 
Poslednja izmena:
Na topcashback iskupovao neke stvari na ali i nista mi nije proracunato. Ni na .co.uk niti na .com . i ako sam prihvatipo porudzbine da su mi stigle... Moram menjati za u buduce.. Sta predlazete, gde je najbolje? Uglavnom sve zavrsavam preko fona obavim porudzbine i udjem na komp samo da platim.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Ako preko fona obavljas porudzbine a preko kompa placas (bez da na kompu kliknes na Get Cashback na TC), neces ni dobiti CB.
Mislim da to vazi za sve sajtove, za CB sam siguran. Cak ne vazi ako kupis appom izgleda (GetCashback za Hotels.com recimo, pa odes u app)
 
Udjem sve preko TCB i obavim samo placanje. Koji je sajt koji bi mi preporucili za obavljanje kupovina od sad ?

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Da. Izadje. Ali nista niti posle neki dan da ima u rezervisano niti posle kad prihvatim porudzbine. Ne pravim ja kupovina mnogo, ali eto svaki novac je dobrodosao u ovom vremenu...

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Meni se uglavnom pojave cim pogledam, sto nije uvek istog dana.
Ali evo Agoda transakciju mi nije registrovao, a posto je tek maja put - cik se seti tada da ih Nudge-ujes za Claim :) (pustio sam claim, ali Pauziran je do maja, dok se ne zavrsi put)
 
Danas sam hteo da kupim nekoliko stvari a imao sam jos jedno placanje sa kartice pa sam gomilao neplacene narudzbe i na kraju platio odjednom. Da li ce TCB US priznati ovo ili ne?


Drugo, danas sam pre ove kupovine hteo da instaliram aplikaciju ali mi playstore nije dao da instaliram zbog drzave. Sad vidim da pominjete aplikaciju tako da moram da pitam sta ste instalirali za ovu svrhu.


I da napomenem, nekoliko postova iznad vidim da se naklazi moj post koji je bio namenjen za PayPal temu, tako da se izvinjavam zbog greske. Ako moze da se premesti na PP, bilo bi dobro.
 
Ebates - poslali mi na PP onih 10$ welcome bonusa bez da sam morao da nakupim 5$ cashback-a, vrlo pohvalno od njih, prijatno su me iznenadili.
Ebates ne podržava nijednu od kineskih prodavnica?
Od ovih gde kupujemo, jedino ebay, da li radi ebay ako se kupuje na licitaciji?
 
Kojih kineskih? Aliexpress je ...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Geakbuy, gearbest, banggood...

Sent from my x600 using Tapatalk
 
@ironmanbg
Podržava AliExpress, GearBest, TinyDeal, EverBuying, Lightinthebox, Miniinthebox, DealExtreme...
 
U narednih 7 dana planiram sa Aliexpress-a naruciti 2 telefona u iznosu ~600e, sta preporucujete za cashback, koji sajt i koliko se realno moze vratiti? Nije mi iskreno vazno koliko brzo ce se ostvariti povrat, jer dok ne vidjeh ovu temu nisam ni znao da moze :)
 
7% je na TopCashbacku (TCB) trenutno, ne znam za ostale. Ali "we cannot accept claims for AliExpxress (AE)", sto znaci da mogu lako da ne daju izgleda i da ne zele da se cimaju ako se to desi.
Za takve cene telefona, obavezno proveri koliko placas samo da odes na AE, a koliko ako odes na Get cashback (ili koje su vec tracking varijante na drugim sajtovima za cashback). Recimo za hotele, avio prevoz itd. nisu iste cene, i uglavnom mi nije ni isplativo da idem preko Cashback sajtova (podignu cene), a neki smestaji uopste nisu dostupni ako se ide na cashback.

Ovo moras proveriti iz dva razlicita browsera.
 
Ti si siguran u te procente?
cc9fb2859641365962b830b3335d975d.jpg


Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
@alfaunits
hvala na brzom odgovoru. Provjerih sada i cijena telefona je ista, nije nista promjenjeno. Provjerio preko Chrome-a i Opere.
 
Ne znam ali znam da svi daju mnogo manji procenat na mobilne nego na drugu robu [emoji41] tako da je ovo za usa tcb bas cudno a ako radi treba koristiti maksimalno [emoji849]

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Online Purchase
Please Note: We are unable to accept claims for Aliexpress.
Zbog ovoga onda mozda bolje ici na TCB UK i 3% nego nista :)
 
Ne znam ali znam da svi daju mnogo manji procenat na mobilne nego na drugu robu [emoji41] tako da je ovo za usa tcb bas cudno a ako radi treba koristiti maksimalno [emoji849]
Jel' se ovo sigurno odnosi na kupovinu mobilnih, a ne na transakcije PREKO mobilnog?
 
Kamo srece da je za kupovinu preko mobilnog, niko ga ne bi ni koristio [emoji14]

Evo i kog megabonusa
9503490f077be705d60de45b9e5062bc.jpg


Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
U narednih 7 dana planiram sa Aliexpress-a naruciti 2 telefona u iznosu ~600e, sta preporucujete za cashback, koji sajt i koliko se realno moze vratiti? Nije mi iskreno vazno koliko brzo ce se ostvariti povrat, jer dok ne vidjeh ovu temu nisam ni znao da moze :)
Ali uglavnom ima jače cene, pa ti se ne isplati taj %-2 koji bi dobio.

Sent from my x600 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Od koga ima jace cene?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Ali uglavnom ima jače cene, pa ti se ne isplati taj %-2 koji bi dobio.

Sent from my x600 using Tapatalk
Dobro sam istrazio cijene, na 300e razlike bude max 10e. Aliexpress mi najvise odgovara, narocito jer uzimam od prodavca koji salje DHL-om za EU cime sam oslobodjen carine i poreza, plus paket stigne za ~7 dana.
Sorry za off, morao sam odgovoriti :)

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
^ to vazi samo ako imaju caku da ide preko neke EU zemlje, zar ne? Jesi li proverio to? Da ne bi bilo svasta.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno