Šta je novo?

Cashback (povracaj dela novca sa online prodavnica: AliExpress, GearBest...)

Još uvek nisam provalio kako se koristi yandex i $ su i dalje zarobljeni na topcashu.
Od Yandexa sam dobio ovu poruku
Hello.

You have an Anonymous status in our service. This status allows you to pay only in Russian stores and withdraw cash within a limit of 5 000 rubles per day.

To enhance your possibilities we recommend you to get an identified status.
You can find all the available ways to do that on our website: 
https://money.yandex.ru/security/identification/methods.xml
Please check that your region was set up correctly:
http://tune.yandex.ru/region/

Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока
 
TCB US slucaj
Probao sam da kupim nesto na aliju(na racunaru) , preko TCB i ne svidi mi se cena i odustanem .Uzmem nesto posle pola sata od istog prodavca ali sa mobilnog .
Ta kupovina mi je registrovana na TCB US ???
 
Drugari, redovno koristim cashback i tu se sakupi koja parica na godišnjem nivou. Koristim TopCashBack.com.

Juče pazario nešto na AliExpress-u od 200€ i -- zaboravio da pre plaćanja odem na TCB, da mi on otvori AE sajt i ubaci cookie. Platio pre toga, i onda odmah posle otvorio AE sesiju preko TCB. Al' ne verujem da će to da upali, šta vi mislite?

TCB mi kaže:
A click record is created every time that you visit a merchant, whether you go on to purchase or not. I can confirm you have a click record for May 9th.
However if this isn't the case, unfortunately AliExpress doesn't accept missing cashback claims so there is little we can do past this point.
 
^ Logično, to sam i mislio. Pih, kako za sitnice od $1-10 ne zaboravim TCB, a za preko $200 zaboravim! [emoji849]
 
Tako i ja, kupim cashback za sve gluposti na Aliju, a zaboravim da uzmem za booking za letovanje prošle godine. Desi se.
 
Drugari, redovno koristim cashback i tu se sakupi koja parica na godišnjem nivou. Koristim TopCashBack.com.

Juče pazario nešto na AliExpress-u od 200€ i -- zaboravio da pre plaćanja odem na TCB, da mi on otvori AE sajt i ubaci cookie. Platio pre toga, i onda odmah posle otvorio AE sesiju preko TCB. Al' ne verujem da će to da upali, šta vi mislite?
Moze da prodje, ako ne proveravaju vreme bas precizno sa AEem.
Meni je tako jedan MP CB prosao. Ali to ne zavisi od TCB-a, nego od prodavca.
 
Ovaj moj slucaj je jos uvek pending iako sam robu vec dobio i potvdio prijem ...
Pending na TCB se jako produžio, više od navedenih max 14 sedmica.

Imao sam 8 pending transakcija koje su bile starije od šest meseci. Pisao sam podršci i oni su mi ručno promenili status na Payable i rekli da to inače ne rade i da moram biti strpljiv ali da je možda bilo i do greške u sistemu. bili su sve mali iznosi ali sam prosto hteo da znam šta se dešava.

@mitar & @alfa, hvala na savetima! [emoji3]
 
Drugari, redovno koristim cashback i tu se sakupi koja parica na godišnjem nivou. Koristim TopCashBack.com.

Juče pazario nešto na AliExpress-u od 200€ i -- zaboravio da pre plaćanja odem na TCB, da mi on otvori AE sajt i ubaci cookie. Platio pre toga, i onda odmah posle otvorio AE sesiju preko TCB. Al' ne verujem da će to da upali, šta vi mislite?

TCB mi kaže:


Jel kasno da otkazes?
 
^odlican predlog!!!
 
Koristio je kupone, ako otkaže ne može ponovo da iskoristi.
 
Na AE bese neki sitan cashback?
Nije kao na MP da se zaboravi 15% CB kad je :)
 
^ 6 po 6, na kraju godine se skupi. Ne bogatstvo, al' prošle god imao sam CB oko 50€ (ne samo AE). Preko TCB US.
 
Hocu reci nije neki problem, mislio sam da je 3%. Jedan od TCB sajtova daje manji CB, ali moze claim za AE CB, a drugi daje veci ali ne moze claim valjda? Pa nije bas srecna situacija.
 
^ Mislim da AE ne uvažava claim bilo kojem CB sajtu.
 
Edit: problem kod AE je samo chat podrška koja dugo traje. Nema email podrške. Pitam agenta da li zna sta je cash back, kaže - ne zna.

Brljaju: AE poslao meni email koji je trebalo prodavcu. Stoji moje ime u pozdravu i tekst koji se očito ne odnosi na mene.

Opet na chat, 10min dok se sporazumemo, screenshot, i onda mi to kažu.
 
Owime, imas vise iskustva na AE od mne, a mislio sam da si bistar cova...
Nije valjda da tek sada shvatas da je AE najgora pijaca na svetu? :D
 
A Džek Ma genije?
Šalim se, samo kad se naruči sa AE na Austriju nema carine (bez obzira odakle se šalje), dok sa ostalih sajtova ima. Kako, zašto, ne znam. Zato AE.
Dodatno, zaštita kupca im je najbolja.
Can't have it all. ;)
 
Ovo za AT si testirao?

Za AT bi trebalo da vazi 0-20 (nista), 20-150 (pdv), 150+ (pdv i carina), zar ne?

Do sada su mi uvek sitnice trebale a nasao sam i ovde Pocophone po ceni kao sto je tamo bilo.

Sent from my Poco F1 using Tapatalk
 
Mnooooogo kineskih firmi ima kvazi predstavnistvo u EU, i sredjuje VAT.
Neke stvarno, neke utaje porez.
 
Da ali on je rekao generalno za AE, znam i ja za neke koje salju preko UK pa nema carine.
 
Ne vazi za ceo AE provereno. Mozda vazi za sve sto ide preko AE shippinga?
 
Nazad
Vrh Dno