Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
na kraju me zvao carinik da mi on lično objasni neke stvari. Pustio mi je stvari jer eto nisam znao da to ne sme ali je umesto carine na 30€ koliko je, čini mi se, koštala roba, naplatio i carinu i pdv na 50€ (stvari su bile 30€ a dhl poštarina 20€) jer eto, moglo mu se...
On je bio u obavezi da sabere cenu robe i transporta jer te 2 stvari po zakonu cine carinsku osnovicu.
 
Koja je najbolja opcija za slanje paketa tezine od 32 kg iz USA? Dimenzije su otprilike 70x60x40 cm.
Vrednost paketa je oko 1000 dolara. Znam da ce biti skupo, ali me zanima koja je najbolja varijanta i da li postoji neki vid osiguranja posiljke?
 
Ima li neko info koliko se ovih dana čeka na carini BG?
 
Prvi put dobijam paket preko UPS-a. Jel ima neka posebna procedura ili sve regularno cekam u sanducetu papir o prispecu? Narucio sam neke knjige gde je shiping besplatan. Stoji da je ocarinjen ima dva dana..
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-09-16-20-23-04-378_com.microsoft.emmx.jpg
    Screenshot_2022-09-16-20-23-04-378_com.microsoft.emmx.jpg
    68 KB · Pregleda: 45
Hello,

I'm getting this when checking the status of my parcel. Does this mean that it has been cleared by the customs?
Can I just go to the customs office (Ugrinovačka 210b, I believe) and pick up the package or I need to wait until it is delivered to a local post office?

Thanks :)

Screenshot 2022-09-19 at 12.22.36.png
 
Hello,

I'm getting this when checking the status of my parcel. Does this mean that it has been cleared by the customs?
Can I just go to the customs office (Ugrinovačka 210b, I believe) and pick up the package or I need to wait until it is delivered to a local post office?

Thanks :)

Pogledajte prilog 356018
No. Still not through the customs. You can't get your package there. You need to wait for it to be dispatched from the customs to a local post office.
 
My package with 2 computers passed the customs in a week. Super happy how quick that was.
Sorry for english
 
ako narucim, kontam nema carine, al kolko ce me klepe spediciju posto ide preko FedEx Express.
1664676581878.png
 
Nema troškova špedicije kada nema carine, samo što FedEx naplaćuje PDV (za razliku od DHL-a).
 
Nema troškova špedicije kada nema carine, samo što FedEx naplaćuje PDV (za razliku od DHL-a).
ne moze da se bira kurir, samo kazu da salju fedexom. ovo je 10 item + 10 shipping. 20% na to nije neki problem, hvala.

samo je bitno da nema spedicije ne bi mi se isplatilo da im placam spediciju od nekoliko hiljada
 
Trebao bih da naručim jednu pošiljku veće vrednosti.

190€ je ukupna vrednost, roba je 150€, fedex 40€

Na koju će cifru da mi udare 10+20%?

Na 190€ ili na 150€? 🤔

I ako je neko poručivao preko fedexa nek mi objasni u par reči kakva je procedura sa špedicijom kad stigne paket. Jel treba od prodavca sa Aliexpresa da tražim neku posebnu dokumentaciji i sl
 
No. Still not through the customs. You can't get your package there. You need to wait for it to be dispatched from the customs to a local post office.
Hello, sorry for English! I have the same situation as Maksim has. My parcel just stuck there and status doesn't change much. I leave Serbia in 10th October, and I'm afraid i won't receive it on time. Can I just go to the customs office (Ugrinovačka 210b) and ask to hurry up the process? maybe for extra money? And how and where I can pay Порез and ПВД for parcel? 😰
 

Prilozi

  • Screenshot 2022-10-03 130719.png
    Screenshot 2022-10-03 130719.png
    61.5 KB · Pregleda: 26
Trebao bih da naručim jednu pošiljku veće vrednosti.

190€ je ukupna vrednost, roba je 150€, fedex 40€

Na koju će cifru da mi udare 10+20%?

Na 190€ ili na 150€? 🤔

I ako je neko poručivao preko fedexa nek mi objasni u par reči kakva je procedura sa špedicijom kad stigne paket. Jel treba od prodavca sa Aliexpresa da tražim neku posebnu dokumentaciji i sl
Na 190€ i plus špedicija.
 
Imao sam danas sledeci slucaj. Naime, ino faktura je ukupno za placanje 136,32€. Vrednost na fakturi 142.82, vaucer od ranije kupovane robe (popust 22€), i fino pise da je sa postarinom (15.5€) ukupno za placanje 136.32€. Oni naplate na 158.3€.
Da li je to slucajna greska ili drzava bas toliko ispraznila budzet?
 
Imao sam danas sledeci slucaj. Naime, ino faktura je ukupno za placanje 136,32€. Vrednost na fakturi 142.82, vaucer od ranije kupovane robe (popust 22€), i fino pise da je sa postarinom (15.5€) ukupno za placanje 136.32€. Oni naplate na 158.3€.
Da li je to slucajna greska ili drzava bas toliko ispraznila budzet?
Nije greška, carinu ne zanima da li si imao kupon za popust, oni računaju vrednost proizvoda + poštarinu, to im je osnovica.
 
Nije slučajna greška, vrednost na fakturi je relevantna a ne koliko je plaćeno. Često se to dešava kada su akcije i 50% ali kod online kupovine moraju da upišu pravu vrednost.
 
Juče mi je stigao paket koji na carinu došao 23.9. Koliko vidim iz nekih postova, to je otprilike koliko je većina čekala u ovom periodu.
FedEx, odnosno Flying cargo, svoju uslugu naplaćuje 4800 dinara. Kao što je rečeno ranije, kad je paket stigao na carinu, Flying cargo mi je tražio da im pošaljem potvrdu o plaćanju sa sajta na kome sam kupio i bankarski izvod. Inače, u odgovaranju na mejlove su ažurni kao da idu po smrt.

Da li neko zna kakva je situacija ako u okviru jednog paketa ima više stvari (tipa poručim dva tableta i oni stignu u istom paketu), da li je i onda usluga špedicjie 4800, ili puta 2?
 
Da li neko zna kakva je situacija ako u okviru jednog paketa ima više stvari (tipa poručim dva tableta i oni stignu u istom paketu), da li je i onda usluga špedicjie 4800, ili puta 2?
Meni bi bilo logično da jednom naplate špediciju, jedan je paket u pitanju samo imaš dve fakture.
P.S. si našao neki povoljan tablet? ja gledam već mesec-dva, ništa povoljno nisam našao (tipa ispod 300€ a da je OK).
 
Ne, kupio sam sat. Pomenuh tablete u primeru pošto sam gledao neke tablete dok sam pisao poruku 😀
 
Ebi sada je moj paket prosao carinu i kao kako sam skapirao 61200 gpc znaci da stize sutradan evo sutrdan je stigao alu nema nikakvog azuriranja kada da ocekujem paket s obzirom da je prosao carinuScreenshot_20221006-104623_Samsung Internet.jpg
 
Ne mora da znači da posle 61200 stiže sutradan, ali je realno da ti sutra stigne svakako. U toku dana i sutra rano ujutro će ti se ažurirati status.
 
To znači da je došao na uzimanje mere i krojenje, na carini je i kad se obavi postupak ide čini mi se na 10200 pa odatle ka tvojoj pošti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno