Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koja je fora sa dozvolom za uvoz drona a može da se kupi u winwin-u, verujem bez ikakve dozvole?
 
Aha, znači isti mogu da se nađu dosta jeftinije? Nisam pratio tu oblast pa pitam.
 
Joooooj koji nesposobnjakovići, čekaš 2 nedelje da pogledaju paket i onda još zeznu stvar na kraju :mad:
šta je 11102 Beograd 4?

09.05.2016 15:37:00 NL-NLAMSE Prispeće
12.05.2016 11:02:08 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
12.05.2016 15:16:30 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
13.05.2016 09:44:25 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
14.05.2016 08:11:10 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
16.05.2016 07:26:58 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
17.05.2016 08:09:16 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
18.05.2016 07:51:33 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
19.05.2016 07:45:13 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
20.05.2016 07:24:35 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
21.05.2016 07:53:00 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
23.05.2016 07:51:36 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
24.05.2016 07:46:22 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
25.05.2016 07:39:35 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
26.05.2016 07:51:04 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
27.05.2016 08:15:52 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
28.05.2016 14:54:06 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
28.05.2016 15:16:14 61200 CARINA GPC BEOGRAD - Otprema
30.05.2016 00:00:51 10200 GPC BEOGRAD - 11103 Beograd 4 Otprema
 
Joooooj koji nesposobnjakovići, čekaš 2 nedelje da pogledaju paket i onda još zeznu stvar na kraju :mad:
šta je 11102 Beograd 4?

RADNA JEDINICA "BEOGRAD CENTAR"
ADRESA: VASE ČARAPIĆA 13/3, 11000 BEOGRAD 6, 103934
FAX: 011 321-0011
E-MAIL: [email protected]

STARI GRAD
11103 BEOGRAD 4 MAPA
ADRESA: NUŠIĆEVA 16
RADNO VREME: 08.00-19.00
SUBOTOM: 08.00-15.00
TELEFON UPRAVNIKA: 011/3210-131 3210-132
 
Stigao Iphone 5S 16 GB Space Gray. 3650 dinara placena CARINA!!! OLLEEE ZIVELA CARINA!!!
 
Stigao i meni paket.Tablet procenjen na 55$ i placeno 1350RSD.I vise nego sam zadovoljan!!!
 
Cao, svima. :)

Imam mali ili veliki problem, nisam jos sigurna. Drugarica mi je kupila iPhone 5s u UK za 280 funti i poslala ga preko DHL-a gde je platila 35 funti za posiljku. Danas sam nesto gledala njihovu proceduru da bih videla, na moj sok, da cu najverovatnije morati da platim ogromne pare da podignem taj paket, tipa, carinu + spediciju + PDV i jos neka cuda. Kako DHL funkcionise na ovakve pakete, da li znate? Nisam ni znala da mi preko njih salje, ona je htela tu jer kao brze stize posta pa da me iznenadi, ali ispasce da je to i najgori moguci potez.
 
Ispasce da ces morati Masho draga da platis nekih 120-140e carinu pdv i spediciju. Nadam se najboljem, srecno.
 
Tako sam i mislila. Stvarno sam u soku, za te pare mogu da kupim ovde jos jedan sasvim pristojan telefon. :D Odlicno. A da li znas koliko obicno zadrzavaju paket na carini? Vidim da se ljudi zale da umeju da drze danima...
 
Stigao Iphone 5S 16 GB Space Gray. 3650 dinara placena CARINA!!! OLLEEE ZIVELA CARINA!!!

Jel bio zapakovan u originalnu kutiju? Sta je kinez stavio kao cenu na paketu? Jel napisao negde da je refabrikovan? i jedno malo off pitanje, jel se vide tragovi korišćenja na njemu?
 
Telefon je stigao u ORIGINALNOJ kutiji, sa folijama na sebi, TOP NOV stanje. IMEI se poklapa sa telefonom, na kutiji i na zadnjoj masci. Znaci u full pakovanju, jedino punjac i slusalice nisu original. Telefon je bez ijedne tackice na sebi, znaci potpuno kao nov iz apple radnje da sam ga uzeo. Takodje je kinez ubacio i zastitno staklo kao pokloncic. U fakturi je pisalo da je poklon, da je deo za delefon, i da kosta 20$. Moja predpostavka je da je carina mislila da je telefon kopija iphone-a i racunali su da kosta $100. Nikad nisam prosao bolje.
 
Evo bas idem da uplatim DHL za telefon, nije za mene, 5s 32gb 9500din carina i itd :D

Moras da skeniras licnu kartu, ko ti poslo, racun ili bilo sta drugo samo da je manje Para i prolazis srdacno :D
 
Poslednja izmena:
Hvala na informacijama, ubedio si i mene da uzmem 5c za nekih 110 eura, do sada sam sve odugovlačio plašeći se carine i na koji će način oni to protumačiti i proceniti
 
Evo bas idem da uplatim DHL za telefon, nije za mene, 5s 32gb 9500din carina i itd :D

Moras da skeniras licnu kartu, ko ti poslo, racun ili bilo sta drugo samo da je manje..

Jel ti saljes nekom ili neko tebi salje?

Ne znam da li cu ja morati da skeniram l. k., kad se meni ovo salje kao poklon i oni nemaju niti moj broj niti moj mejl da mi traze l. k. uopste. Pojma nemam sta ce da bude. :/
 
Jel ti saljes nekom ili neko tebi salje?

Ne znam da li cu ja morati da skeniram l. k., kad se meni ovo salje kao poklon i oni nemaju niti moj broj niti moj mejl da mi traze l. k. uopste. Pojma nemam sta ce da bude. :/

Drugarov cale je kupio, pa sam mu ja popunjavao, nema veze ja mislim da je obavezno broj telefona da se stavi, kinez je stavio 100$ i ja sam prepravio, i dzabe carina ne veruje :D i GIFT ne prolazi vise tako lako..
 
Pa drugarica kad mi je slala preko DHL-a nije ostavila moj broj, nisu ni trazili, samo je napisala tacnu adresu. Vidim po netu da nekima traze skeniranu l.k. ali ne kapiram kako ce doci do mene da mi jave da treba to da uradim. Iskreno sam se skroz pogubila. Jos ona napisala tacnu vrednost paketa - 280 funti. Ima da me oderu samo tako.
 
Pa, to i kazem, stigla je posiljka ovde, ali njoj nisu trazili moj broj kad je slala. Ovo pise na sajtu:

17 Podatak o carinjenju BELGRADE - SERBIA, REPUBLIC OF 09:38

16 Standardna procedura carinjenja u toku BELGRADE - SERBIA, REPUBLIC OF BELGRADE - SERBIA, REPUBLIC OF 09:38

15 Stiglo u sortirni centar DHL-a BELGRADE - SERBIA, REPUBLIC OF BELGRADE - SERBIA, REPUBLIC OF 09:12
 
Masha991, ja sam imala slicnu situaciju. Narucila sam nesto iz inostranstva i kao imali su neku akciju da salju DHL-om. Ja tada nisam znala za horor koji me je iznenadio kada su me nazvali iz DHL-a da jave da je paket stigao i da mi traze e-mail kako bi mi proslijedili dokumentaciju i detalje. Kopiracu ti ovdje da vidis sta te sve ceka i da izracunas koliko ce to kostati.


Mail koji je stigao od DHL-a
''Poštovani,

Dozvolite da Vas obavestimo da je na Vaše ime pristigla pošiljka pod brojem tovarnog lista : .....

U prilogu se nalazi dokumentacija za fizička lica koju je potrebno da popunite i dostavite kako bismo započeli postupak carinjenja:

1. Nalog za carinjenje fizička lica
2. Izjava opisna fizička lica
3. Kopija lične karte ili pasoša ( lična karta mora biti očitana ako ima čip)
4. Obavezan je dokaz o uplati prema pošiljaocu swift ili izvod iz banke ili order confirmation sa maila i sa jasnom naznakom vrednosti robe i transporta
Napomena: Ukoliko se vrednost na fakturi ( iz priloga) razlikuje od vrednosti koju ste platili potrebno je dostaviti izjavu da ste saglasni da se uveća osnovica za obračun dažbina u skladu sa orderom ( tj. vrednosti koja je zaista plaćena za robu)

Usluga carinjenje za fizička lica putem DHL špedicije i posredovanje u carinskom postupku iznosi 3.300,00 rsd + PDV ( 3960,00rsd).
Pored usluge špedicije imate i obavezu plaćanja carinskih dažbina koje nisu uključene u pomenutu uslugu carinjenja.

Procedura je sledeća:

- Kada dostavite traženu dokumentaciju za carinjenje radi se prethodni pregled pošiljke
- Kada se završi prethodni pregled pošiljke dobijamo preliminarni obračun carinskih dažbina za koje smo dužni da Vas obavestimo pre nego da započnemo proceduru carinjenja
- Ukoliko se saglasite sa carinskim dažbinama počinjemo proces carinjenja
- Kada se pošiljka ocarini dobijate instrukcije za uplatu carinskih dažbina i usluge špedicije putem mail-a od odeljenja finansija
- Račun je potrebno da uplatite u banci ili pošti ali poželjnije je u banci zbog brzine registrovanja uplate
- Kada uplatite i Uprava Carine i DHL evidentiraju uplate u mogućnosti smo da organizujemo dostavu na navedenu adresu

Kako kompanija DHL nije u mogućnosti da gore navedenu pošiljku zadrži u svom posedu neograničeno dugo, molimo Vas da nam dostavite dalje instrukcije kao i uvoznu dokumentaciju u roku od dvadeset (20) dana od dana prijema mail-a obaveštenja. Nakon predloženog roka pošiljka će u skladu sa standardnom procedurom za neocarinjene pošiljke biti vraćena pošiljaocu.

Za sve dodatne informacije stojim Vam na raspolaganju "
 
@nancy92 - neverica. Je l' im treba mozda izvod iz maticne knjige rodjenih? Ne razumem sta je ovo pod 4? Treba drugarica da mi slika racun kad je kupila telefon i da ja to dam njima kao dokaz da je platila onoliko koliko pise na paketu?
 
Ja sam ipak za to da cekam 30 dana posiljku(uglavnom dolazi za 15-20) nego da koristim kuriske slizbe kao sto su DHL pa da se cimam sa njima.
 
@nancy92 - neverica. Je l' im treba mozda izvod iz maticne knjige rodjenih? Ne razumem sta je ovo pod 4? Treba drugarica da mi slika racun kad je kupila telefon i da ja to dam njima kao dokaz da je platila onoliko koliko pise na paketu?

Ставка под бројем 4 каже да треба доставити рачун о куповини телефона тј. колико је тај телефон плаћен. Ако којим случајем не поседује рачун (изгубљен, бачен и сл...) онда они гледају каталошку вредност телефона.
 
Poslednja izmena:
Ставка под бројем 4 каже да треба доставити рачун о куповини телефона тј. колико је тај телефон плаћен. Ако којим случајем не поседује рачун (изгубљен, бачен и сл...) онда они гледају каталошку вредност телефона.

Onda cu da kazem drugarici da skenira racun ako ga uopste ima i da mi posalje sken.
 
Dakle, neverovatno. Zvala sam carinu, pitala za posiljku, poslali su mi isti mejl kao sto mi je clanica gore rekla. Na skeniranim slikama koje su mi poslali, pise iPhone SE - 440 funti. Koga oni zajebavaju?! Telefon je polovan iPhone 5S - 280 funti. Cak i da im dostavim racun da je tako kako kazem i sve bude kako treba, da li ce da preprave to?

I jos jedno pitanje, da li mogu da zovem i otkazem posiljku odmah? Neka vrate lepo drugarici, pa nek mi posalje preko Royal Mail-a?
 
Naravno da mozes da otkazes, i bilo je pametnije da je poslala royalom, onda ce Bg carina odraditi i mozes proci bez dazbina , a i naplatice oko 5hiljada za 5s, meni je prosao bez carine, nego kazem za ovo, izbegavajte DHl , samo za ''uslugu'' uzmu 4 hiljade, sad sam bio da uplatim :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno