Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne carini se do "polozaj malog medveda / polozaj velikog medveda * sjaj zvezda pre zadnjeg pomracenja sunca - ugao izmedju zemlje, sunca i meseca * sta god padne na pamet cariniku" :)
 
50€ vrednost posiljke od pravnog lica
75€ vrednost posiljke od fizickog lica

Ako se carini, onda je osnovica vrednost robe + postarina
 
50€ vrednost posiljke od pravnog lica
75€ vrednost posiljke od fizickog lica

Ako se carini, onda je osnovica vrednost robe + postarina

Nesto se mislim zasto je manja vrednost na pravna lica u odnosu na fizicka lica. Naime, pravna lica bi bila na prvom mestu radnje koje ti neku robu isporucuju i verujem da se to cesce koristi od kupovine od fizickih lica.
Da ne pominjem to sto katergorija "poklon" ne postoji. Realno dzaba ako je rodjendan ili kakva druga proslava, vi morate platiti carinu na svoj poklon hehe. To mi je uvek smetalo, ne smes nikome nista pokloniti preko paketa.
 
@alfaunits hahah ..e upravu si vala brate :d

@bmibmc hvala ;)
 
Mozda nekome bude korisno, evo procene ukupnih troskova za monitor (sa DVI prikljuckom), u slucaju uvoza iz Koreje, vrednosti 250EUR sa DHL shippingom:

Osnovna cena sa shippingom: 250EUR;
Carina: 15% (1% ukoliko monitor nema DVI prikljucak, sto je izgleda neki luksuz);
PDV: 8% (ako je monitor za PC upotrebu);
Usluge spedicije: 3900 din (da kazemo 33EUR).

Dakle: 250*1,15*1,08+33 = 310,5+33 = 343,5 EUR.

Treba dodati verovatno jos nesto sitno za carinski pregled/taksu i sl...tako da u ovom slucaju 40% na placenu cenu dodajete drzavi i spediteru.

Informacije na osnovu procene DHL-a.
 
Procena je prezicna - jedino ako carinik ne odluci da to vise vredi :)
Ovo za DVI je neki *****itak Sokoja i slicnih "prava autora" dzibera, koliko se secam.
 
Procena je prezicna - jedino ako carinik ne odluci da to vise vredi :)
Ovo za DVI je neki *****itak Sokoja i slicnih "prava autora" dzibera, koliko se secam.

U pravu si, secam se i ja da je nesto bilo. Ali u redu, normalno da bogatasi koji oce DVI treba da plate carinu haha :p

Svejedno, ovo sam trazio posto sam razmisljao da narucim jedan od onih super jeftinih korejskih 1440p monitora sa EBAY-a za kojima su Ameri toliko poludeli. Ali imajuci u vidu sve ove dazbine, plus cinjenicu da bih imao problem da reklamiram monitor ako ne radi, mislim da cu ipak da skupim jos 200EUR i uzmem u2711/ZR2740. Samo mi jos treba da naletim na nekog "pametnog" carinika da me maltretira.

U svakom slucaju, zavidim nasim americkim prijateljima kakve lepe cene i mogucnosti za nabavku hardvera imaju, dok nas ovde pljackaju :(
 
Poslednja izmena:
Ne secam se da li bese fora:
- Ima DVI, tu moze non-encrypted podaci da prodju (a HDMI ovo/ono "ne moze")
ili
- Ima DVI, to je dovoljno kvalitetan output da se vidi kvalitetno kada se iskopira :D

A DHL-om da porucujes nesto toliko tesko.. n/c. Mislim, DHL ti cini 90% te cene verovatno.
 
Ne secam se da li bese fora:
- Ima DVI, tu moze non-encrypted podaci da prodju (a HDMI ovo/ono "ne moze")
ili
- Ima DVI, to je dovoljno kvalitetan output da se vidi kvalitetno kada se iskopira :D

A DHL-om da porucujes nesto toliko tesko.. n/c. Mislim, DHL ti cini 90% te cene verovatno.


To za shipping verovatno, ali hoce da salju samo kurirskim sluzbama, probao sam da pitam par prodavaca, nece da salju obicnom postom. Tako da nije do mene. Kapiram da imaju neki deal sa njima posto sve salju preko njih, a dosta prodaju, pa ih sigurno izlazi jeftinije.
 
Poslednja izmena:
Ako oćete da poručite nešto skuplje, preporučujem da se suzdržite narednih nekoliko nedelja. Bila su mašovna hašpenja i otkazi carinika zato što su se određene pošilje "propuštale" bez carinjenja ili sa umanjenom vrednošću u odnosu na realnu. Tako da su sad svi tamo ne iglenim ušima i bukvalno se svaka pošiljka otvara i detaljno zagleda....
 
Poslednja izmena:
Ako oćete da poručite nešto skuplje, preporučujem da se suzdržite narednih nekoliko nedelja. Bila su mašovna hašpenja i otkazi carinika zato što su se određene pošilje "propuštale" bez carinjenja ili sa umanjenom vrednošću u odnosu na realnu. Tako da su sad svi tamo ne iglenim ušima i bukvalno se svaka pošiljka otvara i detaljno zagleda....

Kao sto rekoh, ja sam odustao od svog plana, delovalo mi je interesantno da uvezem taj 1440p monitor iz Koreje, cisto da probam nesto drugacije, ali suvise cimanja za moj ukus...

U svakom slucaju - dobar savet!
 
Poslednja izmena:
rAMA

a kad je to bilo, nesto javnost nije upoznata sa tim ?
 
A zato meni ne stizu paketi. Neko je zgrnuo milione. A hvale se kako je posta i carina preduzece za primer.
 
pu, a ja cekam da mi stigne komplet knjiga pre nego sto odem na more. valjda nece nesto knjige da trkeljisu?!?
 
Ma nema to veze sa paketima, ovo je bilo muljanje na granicnim prelazima, ali sigurno da ce i ta PTT carinarnica biti jos rigoroznija jer niko nece da gubi posao zbog propustenog paketa.
 
Hehehe, meni stigle knijge :D
 
Ma nema to veze sa paketima, ovo je bilo muljanje na granicnim prelazima, ali sigurno da ce i ta PTT carinarnica biti jos rigoroznija jer niko nece da gubi posao zbog propustenog paketa.

Jeste da nema veze sa ovi našim paketima, ali su definitivno rigorozniji i što se tiče paketa. Recimo poslednja dva paketa koja su mi stigla su definitivno bila otvarana (jer su stizali u kovartama/pakovanjima koje koristi naša pošta), a u takve sitnije pakete dosad nisu zageldali.

Kao što kažeš, neće da rizikuju posao zbog takve gluposti, pogotovo sad kad su pod lupom.
 
Meni su otvarali paket ove nedelje u kome je kakao... ne samo da su otvarani, i unistena jedna kutija, vec uopste nisu vracani poklopci :D (jednoj je i onaj papirni "safety seal" rascepan, druge dve su prosle nekako).
 
Što su revnosni.... Joj, sve je tako u ovoj zemlji. "Ide učiteljica" fazon. Do tad: graja, skakanje po klupama, gađanje torbama :D Od malih nogu se to uči.

Ne znam koliko ti je šteta, ali uzmi pošalji im nazad uz poruku: "Kad ste već otvorili, poslužite se" ;)
 
:D Nije ti losa ideja ;)
 
Ovi sa carine su odlepili, carine robu koju nikad do sad nisu. Danas mi stiglo nesto sto vredi 45e, kao da platim carinu 4100din, vazi. :D
 
Probaću ovaj, dosad sam se sa kakaom obskrbivao kad otputujem u Budimpeštu :D
 
Kupujem sa tog linka :) 4 komada mogu da se posalji obicnom postom, 6$, stize manje vise brzo (ovaj put za 10 dana ali umelo je i po 25), nema carine za 4 komada, to je <30$ sve zajedno, imam VIP popust jos ;)
Ovo (zadnja posiljka koju su otvarali) sam imao jos neki skuplji kakao stuff pa je bilo > 70EUR zajedno, a kamoli 50E.
 
Stigla mi posiljka. Sve kao i obicno. Unutra baterije, nista nisu otvarali. Postanska deklaracija sa vrednoscu od 30€ (koliko i jeste) uredno popunjena u 'olandskoj posti i zalepljena na paketic :)
 
alfa tebi stizu kabaste stvari sa ovog iherba??
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno