Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
posiljka do danas pokazivala da je napustila hong kong 30. juna a danas sajt 17track pokazuje kao da ne postoji



RT158949485HK
View Official Data

Hong Kong
Not Found

Unknown(Modify)
Unable To Track
 
Ja sam naručio telefon na pandawillu 3.7. Pratio ga na sajtu singapurske pošte
5.7 information received
8.7 despatched to overseas (country code RS)
12.7 arrived at overseas (country code RS)

A onda se pojavio na sajtu naše pošte

12.07.2013 08:11:1111003 IZMENIČNA POŠTAPrispeće
12.07.2013 08:28:2611003 IZMENIČNA POŠTAZa carinu

Menjaju li mu oni sada broj za praćenje ili ostaje isti? Ako menjaju kako da saznam novi broj? Zovem broj sa sajta pošte?
 
Ja sam naručio telefon na pandawillu 3.7. Pratio ga na sajtu singapurske pošte
5.7 information received
8.7 despatched to overseas (country code RS)
12.7 arrived at overseas (country code RS)

A onda se pojavio na sajtu naše pošte

12.07.2013 08:11:1111003 IZMENIČNA POŠTAPrispeće
12.07.2013 08:28:2611003 IZMENIČNA POŠTAZa carinu

Menjaju li mu oni sada broj za praćenje ili ostaje isti? Ako menjaju kako da saznam novi broj? Zovem broj sa sajta pošte?

Posto je vikend carina za pakete ne radi do ponedeljka. Ako mu budu menjali broj to ce uraditi u ponedeljak. Ja ne bih cackao mecku bez potrebe, tj. privlacio njihovu paznju , a ti ipak sam odluci sta ces raditi. Na ovom originalnom broju videces kad prodje, kad zavrsi carinu pisace 61200 carina - otprema. TAda ako bas zelis mozes da cackas :D mozes i ranije al nije bas preporucljivo, napisao sam zasto.
 
Poslednja izmena:
Hvala, Miglia. Ovo me interesovalo jer sam negde pročitao da su počeli da menjaju broj. I nemam nameru da čačkam već samo da vidim kad je otprema da znam kada da očekujem poštara.
 
Ja ne znam zasto vec milion puta spominjete menjanje broja, kada je oduvek tako bilo. Stari broj i dalje vazi, pratis na sajtu preko starog broja i to je to, novi te ne zanima...
 
Na starom origanalnom broju, zadnja promena koju vidis je zavrsetak carinjenja. Novi broj koji najcesce otvaraju kada stigne na carinu, tek tada postaje zanimljiv jer na njemu vidis posle carinjenja, kretanje paketa. Prvo iz GPC-a u lokalnu postu i na kraju urucenje. Novi broj je pre toga nezanimljiv jer za dane provedene na cekanju na carinjenje samo pise za svaki dan GPC-GPC i nista vise.

Mada si donekle u pravu jer kada na originalnom vidis da je zavrseno Carinjenje, najcesce sutradan postar donosi na adresu, pod uslovom da je radni dan, na 99 % lokacija postar ne donosi vikendom. Ako paketa nema posle zavrsteka carinjenja, onda se sa njim nesto desava, a to ce se ipak pre videti na novom broju ako ga ima, nego na originalnom. Mala prednost , ali nekome moze da bude znacajna, a i ko je nestrpljiv, na novom broju moze da vidi kretanje paketa ka lokalnoj posti.

Ovo sve naravno pod uslovom da se uopste otvara novi broj, jer neki mali paketi prolaze i bez novog broja samo sa originalnim.
 
Poslednja izmena:
Ja upravo i govorim da ja na starom broju vidim kretanje paketa do moje poste u unutrasnjosti. Znaci kad paket stigne na carinu, obicno popodne vidim da je otpremljen za sabac i sutradan je u mojoj posti i urucen. I tako je uvek bilo, od kad narucujem sa neta
 
Apsolutno je nemoguce da vidis kretanje ka svojoj posti. Mozes eventualno da vidis, GPC Beograd - PC Sabac, sto nije to vec kako mu skracenica kaze iz Glavnog postanskog centra u postanski centar Sabac, al to nije lokalna posta , to se vidi samo na novom broju. Mada naravno ukazuje da je poslo.

Za one koji su iz Beograda njima direktno iz GPC ide u lokalnu postu , tako da oni nemaju tu stavku kao ti vec se njima zavrsava trecking na originalnom broju sa 61200 CARINA GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD - Otprema. Ko je iz Beograda ne moze da vidi kretanje paketa iz GPC-a , na originalnom broju, osim kao sto sam napisao u slucaju da novi broj za male posiljke nije ni izdavan.
 
Na starom origanalnom broju, zadnja promena koju vidis je zavrsetak carinjenja. Novi broj koji najcesce otvaraju kada stigne na carinu, tek tada postaje zanimljiv jer na njemu vidis posle carinjenja, kretanje paketa. Prvo iz GPC-a u lokalnu postu i na kraju urucenje. Novi broj je pre toga nezanimljiv jer za dane provedene na cekanju na carinjenje samo pise za svaki dan GPC-GPC i nista vise.
...
Ovo sve naravno pod uslovom da se uopste otvara novi broj, jer neki mali paketi prolaze i bez novog broja samo sa originalnim.
I moja iskustva su ista samo sto se ovo izgleda odnosi na posiljke kojima tracking broj pocinje sa R. One sa C (uglavnom veci paketi) zadrzavaju originalni tracking broj.
 
Desava se da se vidi kretanje po originalnom tracking No. kada posiljka prodje samo carinski pregled, bez naplate PDV-a. Oni to preinace u VV tracking No. kada se nesto naplacuje i tada ne mozes videti nista po originalnom No. osim da je posiljka bila na carini.
 
Jos neki dan i prodje mesec otkad je poslat paket iz Hong Konga (kupljeno na Amazon.com) ...
 
Ja imam 2 paketa koji su napustili HK 2. juna, tako da je to tvoje jos i dobro :)
 
Meni su stigla 3 koja su napustila HK negde oko 20og juna, a imam ~20 paketa koji su napustili HK izmedju 2. i 20. juna i nisu jos stigli, nema pravila...
 
20 paketa za 20 dana, ja toliko ne narucim za 3 meseca, ko ti radi u carini?

PS: postaje jasnije zasto neki toliko brane carinu...
 
Poslednja izmena:
Moje je za licnu upotrebu, tvoje za sverc, to je razlika, ne treba niko da mi radi na carini... ;)
 
Vrati se stranu-dve-deset nazad, videces da pise da sam iz "unutrasnjosti" i da se zalim na nekoliko carinika sta mi rade sa paketima, samim tim lako je zakljuciti da nemam apsolutno nikakvu vezu... Sticajem okolnosti blizu sam granice sa Bosnom pa ako pocnu jos vise da prave probleme lako cu sve sto narucujem preusmeriti na prijatelje preko Drine...
 
Mozda samo ponekad ih "malo vise" branis...

Ja sa carinom vise nisam pametan, sa ebay-a totalno rasulo sve bez trackinga male vrednosti zadnja 4 paketa od pre 50+ dana nisu stigla, ovo sto su vratili aj ok imam tracking pa bar zna sa alij-a, ali da te ne obaveste ili pitaju bar sta je, jok odma rikverc za kinu???
Na aliju kinezi cute znaci cekam dispute i do daljnjeg ne narucujem nista... i nadam se da ce bar ostalih par bar nekako proci jer kasne vec 2 i vise meseca u kineskoj posti
 
Ne branim ja nikoga, ja kazem kako jeste. Meni (mom zetu) su vratili nekoliko paketa sa stomatoloskom opremom, i to je skroz opravdano jer je za profesionalnu upotrebu, sto je slucaj i sa tvojim paketima. Da mi se to ne svidja, ne svidja mi se, ali tako je po pravilima

Ja narucujem iskljucivo sa ebaya, na aliju sam za jednu stvar koja nije stigla dobio refund posle 3 meseca, posle toga rekoh nikad vise. Posle 43 dana otvaram dispute, ako posle 10 dana od toga paketa nema idem na escalate case i to je to. Sa paketima iz Kine sam samo jednom imao problem (a da su imali tracking), dok sa HK postom to nije nista cudno...
 
Ti ces najvise da izgubis koliko vidim po ovim pricama...

Briga me nije u tome poenta.... necu vise narucivat, ali ja svoj minus znam da cu neko platiti vec na neki nacin

@Mladen , elm327 diagnostika je za kucnu upotrebu kao i kineski opcom jer ga kod ans ima svaki 5-ti vlasnik auta a i tako je u celom svetu, ja sam bas o kineskom opcom najvise citao na UK forumima ljudi ga masovno koriste za podesavanja dnevnih svetala itd... (i da vecina narucuje iz kine i ne zale se na carinu ko mi)
 
Poslednja izmena:
Zna li neko ko je UkMail partner u Srbiji. Tj. Preko koga idu paketi poslati UkMail servisom. Čisto da znam šta da očekujem tj. Dali će mi biti obračunati samo carina i pdv ili ću imati i špediciju. Paket debelo ulazi u osnovu za carinjenje.

Edit: Bunarih malo po netu i ako sam dobro shvatio oni rade distribuciju paketa preko eurodis.com mreže, a eurodis partner u srbiji je city ekspres.

Ako sam u pravu, moje pitanje bi preformulisao: ima li ko iskustva sa dostavom paketa iz inostransva preko city ekspresa sta da očekujem carinu, pdv...? Paket je inače vrednosti nešto preko 150€?
 
Poslednja izmena:
26 jun poslo iz HK pa je stiglo pre nedelju dana a 30og poslo jos uvek nije...znaci kako im se cefne nema pravila?
 
Dva paketa poslata prvog juna, jedan iz Engleske stigao je 14 juna, ovaj iz HK još uvek nije, prodavac refundirao lovu pre dva dana.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno