Šta je novo?

Carina na pošiljke (2024)

Mislim da njega zanima koliko dugo se ceka, u principu zavisi sve koliko njima treba da te kontaktiraju radi dokumentacije, ako je dokumentacija u redu trebalo bi sve da se brzo zavrsi, dan-dva.
Carina se ne ceka, najveci zastoj ako ga ima je u kontaktiranju tj. dokumentaciji koju treba da im dostavis i otklanjanju eventualnih nedostataka ili gresaka.
Ako je vrednost ispod 50e tj. ako se proceni da nije za carinjenje, bice dan nakon prijema kod tebe na adresi.
 
Narucio sam neki autel, placen oko 1000 $. Prodavcu sam rekao da napišu da je 300$. Ima li šanse to da prodje za carinjenje ili da očekujem na ceo iznos?
 
Epilog mog prethodnog posta:
Carina je carinila na iznos koji sam platio samo robu, bez postarine. Paket mi je stigao Post Express-om.

 
Narucio na aliju nesto 5 dolara
Cudno mi sto otislo na carinu kod LA
 
Drugari, da li ovaj status znaci da je carina obavljena i da se prosledjuje lokalnoj posti ili kako? == Koliko ce otprilike dana proci pre distribucije u lokalnu postu (BG carina)
1711561309973.png
 
Nakon GPC obično par dana bude do tebe.. Verovatno petak, najkasnije ponedeljak
 
  • Like
Reagovanja: pwl
Hvala. Sve je GPC, samo mi nije jasno koji je koji deo procesa (10200 GPC, Carina GPC, GPC X?...)
 
Zdravo svima! Zna li neko kakva je situacija na niškoj carini? Od 16.03. stoji ovako. U pitanju je kineska multimedija za auto plaćena 25e. Kad mogu da očekujem paket i da li mogu da očekujem da su naši procenili paket više nego što jeste.
Pozdrav!
1000017975.jpg
 
Ako je po sadašnjem tempu 16.04. Trenutni prosek za ono što ne puste odmah je 30 dana.
 
Nema na čemu. Verovatno ćeš platiti samo pdv i otvaranje paketa (oko 400din ukupno)
 
Pozdrav, ja sam porucio dve stvari sa jednog Svedskog sajta u dve razlicite porudzbine (prva stvar je 10 dana ranije porucena od one druge) preko DHL eCommerence. Zanima me da li cu trebati da platim spediciju i da li cu moci da platim spediciju jedanput za obe stvari posto su trenutno obe stvari zadrzane na carini. Prva stvar vredi 10 evra, druga 40.
 
Kolege, jedno pitanje. Naručio bih stvari sa nekog sajta (modeli automobilčića), i ovako im stoji u odeljku "shipping":

dddddd.jpg

A onda ispod konkretno za Srbiju:

dddd1.jpg

Inače, sve cene na sajtu su im sa "VAT included".
Šta ovo konkretno znači za mene ako recimo rešim da poručim modele u vrednosti od 100 evra npr? Svakako na to još ovih 29.90, ali da li plaćam i 32% carinu i pdv kod nas, kao i špediciju FedEx-u, tj. zastupniku kod nas?
 
Ne nužno, kontaktiraj ih i pitaj. Kada sam kupovao štapni usisivač, pisalo je da je pdv i uvozne takse na prodavcu. Slali su USPS-om, carina i porez su bili oko 120e, i prodavac je to platio. Ali je važno da se to definiše unapred, i da na carinskoj dokumentaciji navedu paritet DDP (što znači da pošiljalac plaća uvozne takse).
 
@daxyco

Iako je teska prica da ce oni preuzeti troskove na sebe, valja poslati upit.
 
Ili ce preuzeti troskove ili ce skinuti svoje dazbine (VAT). Nema nikakvog smisla da placas porez na oporezovano.
 
Ili ce preuzeti troskove ili ce skinuti svoje dazbine (VAT). Nema nikakvog smisla da placas porez na oporezovano.
Probao dodavanjem u korpu i biranjem zemlje, skinu PDV kad se odabere Srbija.

EDIT: To svakako znači da za sve preko 50 evra vrednosti (sa poštarinom) a ide preko Fedexa mor da se plati i carina i pdv, a i spedicija? Onda se definitivno ne isplati.
 
Kakva je situacija kada se putem Aliexpress-a naruči nešto vrednosti preko 50€ DHL-om?

Pošto kinezi ne daju fakturu, već samo na kutiji napišu vrednost paket, na koji iznos će se onda naplaćivati carina i PDV?
 
Zavisi, može da se desi da nije moguće da se uveze roba, moguće da prođe bez ikakvog carinjenja. Ja sam 2018. poručivao neku armaturu za kupatilo, wc i kuhinju, sve zajedno bilo 700-800e, stiglo DHL-om i USPS-om, sve bez dodatnih troškova.
 
Kad stigne pošiljka DHL bez obzira da li je do ili preko 50e prvo traži dokaz o plaćanju i potpisano ovlašćenje za carinsko zastupanje pa tek onda sredjuju papire i idu na carinjenje.
 
Ryzen 5 5600 prosao bez carine, iako je bio deklarisan punim imenom (12.8$ za vrednost). Za 10 dana ravno, Uzeo ga za ~67$ uz popuste.
 
Otisao mi je rucni sat na carinu, placen 77$ na paketu pise 15...
Da li ma neki mejl na koji mogu da pisem da ga carine na 77$ da ne izmisljaju oni neke cifre i potencijalno carine na veci iznos...
 
To što je na carini ne mora da znači da ćeš platiti carinu, možda prođe sa PDV na $15.
 
A i svakako ti taj mejl ništa ne bi značio, procenjuju kako oni žele
 
Ne mogu da procenjuju kako zele ako im dostavis dokaz o placenom iznosu.
 
Nazad
Vrh Dno