Šta je novo?

Call Of Duty WWII (2017)

Iskreno govoreci, ovo bi moglo biti dobro. Dugo nismo imali WW2 igre, dobro bi doslo jedno iskrcavanje na Normandiju u stilu MOHAA
 
2017-04-2601_06_36-nv2kpha.png


Reveal trailer veceras u 7 po nasem vremenu: https://www.youtube.com/user/CALLOFDUTY
 
https://www.youtube.com/watch?v=WpUSL5rAP8Y

Can't say I was very impressed. The trailer was boring, look like a HD version of COD1. Don't say the graphics are bad, just that there was nothing new. Nothing ''WOW''. From the trailer only, I felt like I've already played it. And the developers talk about it like the development was something special: ''We did all the sounds from scratch!'' Oh, did you now? You mean like 95% of all development studios do? Congratulations! They all speak like it's their first game. Like their all fresh graduates from school. And bringing in celebrities to the game won't help, and having them in the discussion panel, sitting there talking about it is absolutely useless and dull. Who do you think we want to listen to, the people who developed the game, or the people who stood behind microphones in the recording studio? We. Don't. Care. About. Celebrities! It just shows that you're trying to promote your game by the help of celebrities, very classy!
 
Ja sam isti vajb od ovoga dobio, varijanta "ok, ovo sam već igrao" iz scene u scenu. Jedno veliko MEH

Inače, tek u Junu neke nove informacije + prikaz multija. Nervira me što za Betu moram da preorderujem. Pazi da ne bih :D
 
Prethodne 2 bete si mogao da igras ako si imao na nalogu prethodnu igru, pa ce verovatno i ovde biti isto.

Sto se tice trailera, kao sto je vec receno nista specijalno niti wow a i realno je to bilo ocekivati jer je taj Normandija scenario vidjen gomilu puta do sad. Steta je sto ce igra najverovatnije obradjivati samo zapadni front, ali opet AW je imao solidnu kampanju pa tako isto ocekujem i od ove igre.

Inace graficki izgleda sjajno, a koliko citam kampanja nece da ima regenerativni health i bice coop. Takodje imace i neki multiplayer loby (headquarters) gde ce biti interackije izmedju igraca. Iskreno se nadam da ovih MMO i bilo kakvih grind/lootboxes/RPG elemenata ce biti u najmanjoj mogucoj meri, ali iz iskustva sa prethodnicima imam i osecaj da bas nece biti tako.
 
Naziv igre prosto inspiriše :d

They all speak like it's their first game.

Nije isključeno. Najgora grana "IT" industrije. Slabo plaćeno, jako stresno, igre se rade po "ključu", autorski pečat odavno izgubljen. Samo klinci žele to da rade jer igraju igrice pa misle da to ima neke veze sa pravljenjem igrica. Dok ne skontaju da je bolje raditi nešto drugo što je bolje plaćeno, siguran posao sa beneficijama i mnogo manje pritiska. Mislim da su ekipicu što je radila Infinte Warfare već pročistili tj. zaposlili novajlije a starima dali nogu jer igra nije ispunila očekivanu prodaju.

Edit: Trebali su igru da nazovu Call of Duty: True Warfare ili Proper Warfare, da se sprdaju malo, ma mogli su i Classic Warfare ili tako nešto u duhu serijala. Ne znam šta je sa ovim nazivima Battlefied 1 i CoD: WWII, što tako in your face i bukvalno?
 
Poslednja izmena:
Postoji dobar razlog zasto su WW2 igre prestale da se prave. BF1 je dobro iskoristio kolotecinu u koju je upao CoD (nevezano za SF stil) pa je ponudio WW1, ali sumnjam da su ljudi zeljni WW2 igara. CoD igre moraju da se menjaju iz korena, dojadile su Bogu i narodu, od 2007. se tu nista nije promenilo.
 
Eto ja koji se slabo igram sam željan WWII igara, ali kao što rekoh ne ovog Day-D bullshita i super skriptovane kampanje. Toliki budžet, mogu dva Witcher 3 smeštena u WWII da naprave, kada bi umeli ovi fresh out of college developeri.

Mada mislim da će ubiti sa prodajom ovog puta, Donald pobedio, budi se bela merika, sećanje na njihove grandfatherse što su svet oslobodili nja nja.
 
Igru radi Sledgehammer studio. Inace ova dva osnicava sSH u radila na Dead Space serijalu. Zombi se vracaju u COOP mod tako da ocekujem da taj deo bude ok.
@NevisStarShine zeljni su ljudi WW2 igara, (dobrih igara) bar oni stari fanovi COD WW2 serijala.
 
Igru radi Sledgehammer studio. Inace ova dva osnicava sSH u radila na Dead Space serijalu. Zombi se vracaju u COOP mod tako da ocekujem da taj deo bude ok.
@NevisStarShine zeljni su ljudi WW2 igara, (dobrih igara) bar oni stari fanovi COD WW2 serijala.

Ali zato nisu ovi XBox360 generacija, gde se proda najveci deo tiraza. Ali kazem, vremensko doba i okruzenje su najmanji problem, mora i igra da se menja, to sto su ih izdavali svake godine ce im doci glave pre ili kasnije.
 
Ako su se odlucili za WW2 tematiku ovog puta, pretpostavljam da su malo analizirali trziste. Ne verujem da bi srljali u finansijsku propast al videcemo. Imace neki WAR mode pretpostavljam malo od BF1 pozajmili ideje.

BTW nadam se da ce Rusi i Jap's biti bar u DLCu nekom. :D
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja bih najiskrenije voleo videti COD WW2 na fazon Far Cry 3-ke. Američkog pilota obore Švabe, uspe da pobegne nekako, naleti na pokret otpora u šumama Francuske. Gerilskim napadima tamane konvoje, skupljaju resurse za neki mega napad na ...

Šta god, bar bi bilo malo drugačije. Svaki MP im je ionako copy/paste prethodne igre, to bi oni lako odradili. Ali ovde bi bilo prostora i da se to integriše u SP. krastavac, ne mora igra baš svake godine da izađe.
 
Izlazi svake godine ali se igra pravi tri godine jer tri različita studija rade na serijalu. Nije da nemaju vremena da naprave krštenu igru.
 
Ja bih najiskrenije voleo videti COD WW2 na fazon Far Cry 3-ke. Američkog pilota obore Švabe, uspe da pobegne nekako, naleti na pokret otpora u šumama Francuske. Gerilskim napadima tamane konvoje, skupljaju resurse za neki mega napad na ...

Šta god, bar bi bilo malo drugačije. Svaki MP im je ionako copy/paste prethodne igre, to bi oni lako odradili. Ali ovde bi bilo prostora i da se to integriše u SP. krastavac, ne mora igra baš svake godine da izađe.

Tako nešto bi bilo fenomenalno, nadam se da će se neko setiti i odrati takvu igru kako treba.
Iskreno ovo je prvi CoD koji hoću da igram od MW2, ovo sve ostalo samo sam pogledao trailer i nisam ni pomišljao da instaliram i igram.

IW izgleda kao crtani film, ovo jeste viđeno ali bar će probuditi neku nostalgiju ako ništa više.
 
Gledam sad trejler i u komentarima ima neki giveaway http://dumox.net
Nemam pojma dal to radi ili ne ali mozda nekom zatreba :D
 
Ponovo iskrcavanje na Normandiju, probijanje kroz severnu Francusku, Shermani hrana za Tigrove, etc... Milion puta vidjeno i prezvakano. Ali ne vredi, to jedino sto su Amerikanci i postigli u svim mizernom doprinosu evropskoj kampanji u WW2. 90% posla su odradili Rusi, no to sigurno necemo videti u novom COD-u...
 
Slazem se sa Vuk_ taman sam se ponadao da ce biti ok igra i ono opet velicanje Amerikanaca kao da su oni jedini zasluzni za pobedu,tako da ovu igru cu preskociti definitivno.

10 godina je proslo od Call of duty 4 i nista ponovo corak ne znaju da naprave vise dobru igru pa to ti je.
 
pa ono, valjda imaju svoje trziste od 350 miliona ljudi kojem primarno serviraju igru :) od ostalih ko se zakaci zakaci
 
Ja bih najiskrenije voleo videti COD WW2 na fazon Far Cry 3-ke. Američkog pilota obore Švabe, uspe da pobegne nekako, naleti na pokret otpora u šumama Francuske. Gerilskim napadima tamane konvoje, skupljaju resurse za neki mega napad na ...

Šta god, bar bi bilo malo drugačije. Svaki MP im je ionako copy/paste prethodne igre, to bi oni lako odradili. Ali ovde bi bilo prostora i da se to integriše u SP. krastavac, ne mora igra baš svake godine da izađe.

A to je bas nesto drugacije? :) Imas Homefront Revolution na taj fazon, od pre neki dan Sniper GW 3 i ostale Ubisoft pucacine. Mislim da bi skretanjem na taj put tek definitivno pukli, ovako bar i dalje zadrzavaju svoj "smek" linearne pucacine sa prepoznatljivim multiplayerom i zombijima. Jedino sta bi bio bonus i neki takozvani napredak je dodatno prosirenje nivoa aka Crysis/FC nivoi, sve ostalo sa pokusajem bilo kakvog open worlda bi bilo skretanje u Ubisoft fazon.
 
A to je bas nesto drugacije? :) Imas Homefront Revolution na taj fazon, od pre neki dan Sniper GW 3 i ostale Ubisoft pucacine. Mislim da bi skretanjem na taj put tek definitivno pukli, ovako bar i dalje zadrzavaju svoj "smek" linearne pucacine sa prepoznatljivim multiplayerom i zombijima. Jedino sta bi bio bonus i neki takozvani napredak je dodatno prosirenje nivoa aka Crysis/FC nivoi, sve ostalo sa pokusajem bilo kakvog open worlda bi bilo skretanje u Ubisoft fazon.

Ma bar delić od tih milijardica da ulože u neki jak tim, pa da smisle nešto drugačije jbm ga. Svaka cepne milijardicu, a oni i na engine-u štede, koriste onaj Quake II engine 100 godina.

Homefront R je čudo, THQ propao, Crytek propao, jedva ga dovršilo njih petoro. Igra je go*no ali svaka im čast na trudu.
 
Aj ne pr*dite,kad ste se u MoH-u i prvim Codovima iskrcavali na Normandiju,i prelazili tu istu Americku kampanju po kojoj sad pljujete,onda vam nije smetalo.....
 
Aj ne pr*dite,kad ste se u MoH-u i prvim Codovima iskrcavali na Normandiju,i prelazili tu istu Americku kampanju po kojoj sad pljujete,onda vam nije smetalo.....

Meni je vala smetalo cak i dok sam prvi put gledao Spasavanje redova Rajana, a to je scena koju su posle zesce iskopirali u COD2. Nista ne moze da ti usere momenat kao americko patetisanje. :d
 
Aj ne pr*dite,kad ste se u MoH-u i prvim Codovima iskrcavali na Normandiju,i prelazili tu istu Americku kampanju po kojoj sad pljujete,onda vam nije smetalo.....

Pa da lepo si rekao za te igre zato je i bilo zanimljivo,ali kad iskopiraju istu stvar vec 10 puta normalno je da vise nije zanimljivo....Neka smisle nesto novo 2 svetski rat je tako siroka tema gde su Japanci,Rusi i ostali ispada da su ratovali samo Amerikanci i Nemci i niko vise....
 
Slazem se u potpunosti,negde sam vec spominjao da je WW2 neiscrpna tema,i mogle bi se napraviti brutalne igre na konto dosta manje poznatih dogadjaja,ali sta sad...ako mogu da biram izmedju fajta u svemiru i iskrcavanja na plaze Francuske,bez razmisljanja znam sta cu odabrati...
 
Meni je vala smetalo cak i dok sam prvi put gledao Spasavanje redova Rajana, a to je scena koju su posle zesce iskopirali u COD2. Nista ne moze da ti usere momenat kao americko patetisanje. :d
Nope :) ta scena je iskopirana u prvi MoH ( Allied Asault) a u CoD 2 se posle plaze pentras po onim konopcima :)
 
...ako mogu da biram izmedju fajta u svemiru i iskrcavanja na plaze Francuske,bez razmisljanja znam sta cu odabrati...

Ja bih odabrao fajt u svemiru, jer uvek omogućava daleko kompleksniju gejmplej mehaniku :)
 
Ja bih odabrao fajt u svemiru, jer uvek omogućava daleko kompleksniju gejmplej mehaniku :)

Space Russians riding mecha space dinos? :d Thanks, but no thanks... :)

Salu na stranu, WW2 je zaista neiscrpna tema sa malih milion frontova i gomilom vanserijskih bitki. Upravo zato mi je nejasno zasto moramo da se probijamo kroz Francusku kao americki marinci po milijarditi put... :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno