Šta je novo?

BusPlus sada BeoGRADSKI prevoz - nije u funkciji

Ajme ludaka. I kažu da hoće da smanje švercanje a ovako ga samo pospešuju. Nije korak već skotrljavanje unazad. Ko će normalan da kupuje papirnu kartu, pa čak i da ima kiosk sa kartama na svakoj stanici? Da mu karta otkucava dok čeka bus po 10,20,30 minuta?
Moraće SMS jedino dok ne doteram zdravlje nekako pa posle prelazim na bicikl, trotinet, hodanje. A i sa cenama uvećanim preko 100 odsto za godinu dana, sapuna konkretno, ulazak u GSP bi ovog leta bio veći rizik nego ikad.
 
Ajme ludaka. I kažu da hoće da smanje švercanje a ovako ga samo pospešuju. Nije korak već skotrljavanje unazad. Ko će normalan da kupuje papirnu kartu, pa čak i da ima kiosk sa kartama na svakoj stanici? Da mu karta otkucava dok čeka bus po 10,20,30 minuta?
Moraće SMS jedino dok ne doteram zdravlje nekako pa posle prelazim na bicikl, trotinet, hodanje. A i sa cenama uvećanim preko 100 odsto za godinu dana, sapuna konkretno, ulazak u GSP bi ovog leta bio veći rizik nego ikad.
Sms i ćao stvar rešena i nema brige
 
A ko nema telefon ?
 
Bio sam u GSPu na Dorćolu da kupim mesečnu.
Nema gužve.
 
Da li je neka firma dobila predračun/račun za radnike za mesečne?
 
Svi imaju i svi drndaju telefone u prevozu
Pa nebih rekao, možda u Švarcaskoj ili Švedskoj ali..... Znam desetak koji nemaju telefone i još više koji neznaju da ih upoterbe za plačanje. A šta je sa prepaid korisnicima ?
 
Nešto se razmišljam...
Do ukidanja validatora mogao si da se voziš 90 min po ceni od 89 din. Ako u 89. minuti uletiš u npr. tramvaj 7 u Ustaničkoj i očitaš kartu, mogao si da ideš nesmetano do okretnice na NBG. Mogla je kontrola da upadne kod buvljaka ali ti si očitao kartu na vreme i možeš da se voziš u tom vozilu koliko hoćeš.
Sad nema validatora i slanjem SMS poruke pre ulaska u vozilo platim 50 din za kartu od 90 min. Izađem napolje, prosmucam se neko vreme i upadnem u bus za povratak kući. Vidim na satu/telefonu da je ostalo još 5 minuta do 90. Nakon 4-5 stanica upadne kontrola/komunalac, pogleda u telefon i konstatuje da je vreme isteklo. Šta onda?
 
Onda ide kazna, ili da kupiš novu kartu.
 
Nešto se razmišljam...
Do ukidanja validatora mogao si da se voziš 90 min po ceni od 89 din. Ako u 89. minuti uletiš u npr. tramvaj 7 u Ustaničkoj i očitaš kartu, mogao si da ideš nesmetano do okretnice na NBG. Mogla je kontrola da upadne kod buvljaka ali ti si očitao kartu na vreme i možeš da se voziš u tom vozilu koliko hoćeš.
Sad nema validatora i slanjem SMS poruke pre ulaska u vozilo platim 50 din za kartu od 90 min. Izađem napolje, prosmucam se neko vreme i upadnem u bus za povratak kući. Vidim na satu/telefonu da je ostalo još 5 minuta do 90. Nakon 4-5 stanica upadne kontrola/komunalac, pogleda u telefon i konstatuje da je vreme isteklo. Šta onda?
Šalješ sms tek kad uđeš u bus
 
Znam to, nego ovo što kolega iznad tebe napisa...
Često sam uspevao da obavim razne manje poslove po gradu i da utrčim u bus u povratku i validiram se unutar tih 90 min. Tako sam za 89 din znao da se izvozam i 2-2,5h.
Sad kad se preračunam, više mi nije izvodljivo ako će da vise kontrole stalno u prevozu i proveravaju kad ističe vreme. Jer ako je tako, karta od 90 min za 50 din je za mene obesmišljena. Onda mi odgovara ili 2x50=100 ili dnevna od 120 (čini mi se da je toliko).
 
Za ovaj exploit starog sistema prvi put čujem. (očitavanje u 89. min. i vožnja do kraja)
 
Nije exploit nego zvanični feature, koji je bio i reklamiran na sajtu.
 
Nazad
Vrh Dno