Šta je novo?

BusPlus sada BeoGRADSKI prevoz - nije u funkciji

Ja sam zato poceo obicnom kreditnom karticom da placam, ali je tu problem sto mi poruke za BusPlus stizu tek posle 2-3 sati, tako da se pogodi da ne ocita ili da u medjuvremenu istekne voznja a jos sam u autobusu, nemam nikakav dokaz da sam kupio kartu. Zato je aplikacija bila dobra, ali ocigledno im sada ne radi kakoa treba.
 
Imaju oni podatak da si platio, i ako presedneš npr u 89. minutu i prisloniš karticu neće ti skinuti još 100 rsd ali ćeš imati pravo na vožnju do kraja te vožnje, meni u OTP-u obaveštenje stigne posle 90 minuta.
 
Upravo mi bez problema radila aplikacija mts beogradska karta, čak i kontrolor bez problema proverio.
 
Где сте у Google pay нашли Београдску карту(Бус плус)?
 
Možeš sa Google Pay-om da platiš ako na njega imaš uvezan Mastercard, pošto sa njim inače može da se plaća gradski prevoz u Beogradu.

EDIT: isto ovo važi i za Apple Pay
 
Прво сам помислио да сте некако успели да убаците Бус плус картицу у Google pay, а онда сам скапирао да ипак причате о МС картици.
 
Kod mene i dalje ne radi. Neće ni kada deinstaliram Wallet, tako da mi deluje da je do telefona, a ne Walleta. Buni me to što je pre dve nedelje jedno plaćanje telefonom prošlo, ali sada plaćanje na isti način ne funkcioniše i opet mi samo zatrepere prve dve lampice na validatoru kada prislonim telefon.
 
Zdravo svima,
Prešao sam sa starog na novi telefon i želeo bih da sa bus plus aplikacijom prenesem i svoje obeležene stanice sa komentarima (favorites). Znate li možda koji je to file?
Hvala!
 
^ odgovor podrške:
"Ne postoji mogućnost prebacivanja sačuvanih stajališta sa starog telefona na novi. Jedina mogućnost je da se uradi kloniranje samog uređaja.
Svakako je savet da na novom telefonu napravite ponovo listu omiljenih stajališta."

Posle 12 godina postojanja app. :mad:
 
@jocasylver
Zapravo nemam puno i mogu da prepišem, podigao sam glas više zbog toga što njihov razvojni tim nije 12 godina razmišljao o tome - Kako preneti podatke koji su beskrajno jednostavni.
 
Nije da ih branim ali apk radi dobro. Računali su oni možda i to da svako ima 10ak stanica u memoriji i da može brzo da ih ubaci ponovo.
 
^ Očigledno koristiš app, šta kažeš za problem "duh vozila" koji postoji 12 godina? Pojavi se vozilo kojeg nije bilo na mapi, pa opet nestane. Pa se pojavi, pa nestane.
Ili dođe vozilo kojem uredno radi sistem a nije prikazano u app.
(Ne mislim na vozila kojima su validatori isključeni i koji su "van sistema".)

Nije mi problem da prekucam omiljena stajališta. ;)
 
^ Kako ova aplikacija može da radi ako izvade sve validatore pa i onaj koji se nalazi kod vozača i na GPS. Ako više nema GPS onda aplikacija ne može da radi.
A rekli su da će izvaditi sve validatore "jer stvaraju gužvu kada ljudi ulaze jer se svi overavaju" 😅
 
Bilo je već odgovora, nego su obrisani.

Neće ni raditi jer je ceo sistem Kentkartov. Ako njega batale, i aplikacija staje sa radom.
 
U duhu je teme, totalno glupo rešenje... i u prevodu znači da neće biti više Beogradski Prevoz aplikacije jer ceo Kentkart sistem ide u kantu.

Toliko su suplja ovo pravila, da sasvim sigurno nista nece raditi kako treba i da ce morati da ih dopune.

Ocigledno je inicijalno vodjeno racuna samo da se nova firma za uzimanje para ubaci u igru pa ce kasnije da razmisljaju kako da osmisle koncept.
 
Ima i ažurirano još što je Gangula, ovaj Šapić dodao naredni dan, ali se definitivno ne zna još šta i kako će na kraju biti i da upravo igraju na sistem koji si ti opisao.

Ali mislim da nije to tema i da će obrisati i ovu poruku, ali sada ima i 50 dinara 89 min vožnje (što je po meni odlična opcija) i 2500 dinara je sada mesečna za zaposlene. Ovo je realno poboljšanje itekako, samo da aplikaciju i ceo sistem ne skidaju... bilo bi realno super i za ove novce (50 din) jedino ako baš baš nemaš novca ili si skroz lud da ne plaćaš prevoz.
 
Ma džabe se nadaš tome sve se to poništava kao što od sada važi ulaz na dva vrata.

Svašta će on tu još da promeni i ko zna šta će da mu usput padne na pamet pošto plan očigledno nema osim želje da sve radikalno menja.

Sako ne znam odakle ideja da komunalna policija radi kontrolu karata za drugu privatnu firmu?
 
Nažalost praćenje autobusa je sasvim očigledno da će biti ukinuto.

Pisao sam pre nekoliko dana bus plusu i pitao šta će biti sa kreditom koji je na mojoj nepersonalizovanoj kartici i da li mogu da podignem novac kod njih u poslovnici. Nema odgovora danima A inače brzo odgovaraju.
 
Nadam se da ce naci neki svoj nacin za tu funkciju u okviru te nove aplikacije
 
Sta se brinete, ja u opste ne sumnjam da ce ugraditi druga firma sistem za pracenje autobusu.

Novi sistem, novi posao, nova ugradnja, pa odrzavanje... :cool:
 
Da li neko na iphonu ima problema sa ovom aplikacijom? Nema stanica, nema autobusa nista, samo prazna mapa.
 

Prilozi

  • IMG_9640.png
    IMG_9640.png
    742.7 KB · Pregleda: 18
Napisao sam i u drugoj temi ali da ti odgovorim na iOS-u tj. iPhone-ima je aplikacija crkla, na Androidu još uvek radi. Ne bih se nadao da će je popravljati kada i sami znaju svoju sudbinu.
 
Nisam u materiji pa ako neko moze da razjasni ako ima info, naime obicno placam karticom prevoz, i ne gledam koliko skida ali sad videh da je cena karte 50rsd na sajtu bgnaplata.rs
Da li je ta cena zvanicna i da li se ima neki info kada ce biti pustena aplikacija u rad?
 
Nisam u materiji pa ako neko moze da razjasni ako ima info, naime obicno placam karticom prevoz, i ne gledam koliko skida ali sad videh da je cena karte 50rsd na sajtu bgnaplata.rs
Da li je ta cena zvanicna i da li se ima neki info kada ce biti pustena aplikacija u rad?
Za sada je sve po starom.
 
Nazad
Vrh Dno