Šta je novo?

Bus Plus tehnologija

Ma ovaj je samo cekao prvu rec bilo kog radnika gsp-a ili bus plusa. Pa ko normalan nosi sipku sa sobom. Cak i da mi se nadje pri ruci, ne bih njome napao coveka, makar bio i neljubazni kontrolor.

Sta se desilo/desava sa onom ribom sto su je zatvorili u bus?
 
Pa jos je tamo :D
 
Riba je pustena, bice III poluvremena a bogami i penala.
Kad se dokopam kompa napisacu detaljnije, smor mi je da toliko kucam na telefonu.
 
Ide septembar - bice veselo ;)
 
Izvadih danas svoju BusPlus karticu, i ne mogu reci da sam iznenadjen, ali me svakako zabavila sofisticirana tehnologija koju koriste. Konkretno, web kamera. Totalno su moderni, majke mi :d
Ne mogu da se kladim, ali cini mi se da je ova u pitanju.
 
Da b'e skroz smo moderni :D
Nego jel to od danas pocelo da se naplacuje provera udaljenosti prevoza?
 
Nisam ušao u bus od kako su uveli plus.
Koja je namena kamere?
 
Poslednja izmena:
Kamerom te uslikaju za legitimaciju. Ruku na srce, dobro sam ispao, nije losa kamerica :D

Edit: Ovde pise da je do "polovine septembra" besplatan servis. Nece jos smeti da uvedu naplatu, morace najpre da se slegne hejt oko ulaska na prednja vrata. Kad taj projekat propadne, onda ce posegnuti za naplatom ovoga.
 
Poslednja izmena:
@joc
Ma to slikaju kada ides da vadis mesecnu. Ne slikaju za ove obicne papirne/plasticne kartice niti to rade na trafici.

@Jericho
Blago tebi. Ja, kao i sve mesecne koje sam video, su ispali kao sa robije, a jos je slika sva u pikselima, a i na polovini njih su "odseceni" vrhovi glave :d
 
Ne licim ni ja na sebe na kartici, zato i kazem da sam dobro ispao :D
 
Pa i u Ljermontovoj sliku za novu, plasticnu dozvolu prave se Logi kamericom.
Obzirom na format i rezoluciju stampe i to je overkill, isto bi ispalo i sa Genuis, ACME....
 
Sad čuo da personalizovane mesečne karte ne moraju više da se očitavaju.
 
Dobro si čuo.
 
Bilo je u vestima,ali nisu spominjali špic ili nešto tome slično.Valjda su skapirali da bi to bilo isto loše rešenje,jer bi ljudi morali da još vode računa koliko je sati i od koliko do koliko ne mora da se validiraju.Ko će da vodi o tome računa.
 
Evo me u 16 na Brankovom, pregledali su sve karte...
 
Niko nije rekao da neće da pregledaju,već da personalizovane neće morati da se validiraju.Samo ne znam kada to stupa na snagu.
 
Jel zna neko dal se naplacuje oma provera dolaska na stanicu ili je i dalje besplatna ?
 
A posle ? :p
 
Posle plaćaš. Mislim da je bilo reči o tome da će koštati 3-4 dinara po poruci.
 
Vrh Dno