Šta je novo?

Buduće AMD Ryzen 8050/9000 serije procesora neće podržavati rad na Windows 10 sistemu

Benchmark

Znamenit
Učlanjen(a)
11.09.2006
Poruke
59,606
Poena
1,385
AMD-novi-procesori-ne-rade-sa-Win-10.webp


Buduće AMD Ryzen 8050/9000 serije procesora neće podržavati rad na Windows 10 sistemu​


AMD se u potpunosti okreće Windows AI operativnom sistemu, zbog čega nova Ryzen 8050/9000 serija procesora neće raditi sa strijom Windows 10 verzijom

Kompletan članak: https://benchmark.rs/vesti/uredaji/...ra-nece-podrzavati-rad-na-windows-10-sistemu/
 
АУ !
 
W10 je "living dead" pa zašto da se muče oko podržavanja. Podrška za W7 je još kraće trajala.
Sa Asrock-ovog sajta sam već skinuo drajver za NPU za moju ploču a ima i beta BIOS za 9000.
 
Podrška za Win 10 je do 2025. ako se dobro sećam...IoT Enterprise verzija do 2030 i neke...Win 10 još nije otpisan i mnogi ga koriste.

Nego, meni je čitav taj članak sumnjiv.
Citiraju nekog Lenovo menadžera...menadžera čega? Regionalni menadžer za Kinu? Menadžer nekog odeljenja, gde? Menadžer kafeterije u nekoj Lenovo radnji? Da li on radi u hardverskom odeljenju ili je u marketingu ili šta?
Takođe, ne bi bio prvi put da neko iz neke kompanije izjavi nešto na svoju ruku pa da kompanija posle demantuje...
Plus, Google prevod što je samo po sebi nepouzdano.

Koliko sam skontao, AMD će izgleda da ima liniju procesora za AI zadatke ili tako nešto i ti procesori možda neće podržavati Win 10, ne mainstream modeli...nigde nisam video najave za takvo nešto.
Mada, ništa nije nemoguće. AMD će kao i drugi da zajaše AI magare jer su tu pare sada, i da ne bi potencijalno bio ostavljen u prašini. Proste korisnike ko šiša...
 
AI je neizbežan, eno Musk predviđa da će ljudska inteligencija uskoro da učestvuje samo sa 1% . HW mora da bude jako dobar i specijalizovan da to postigne a OS morad da prati da to postigne.

Nvidia sada više ulaže u AI nego u "obične" proizvode, MS takođe poludeo. Americanci zabranjuju AI proizvode za Kinu. "Prosti" korisnici će nestati, AI će raditi i za njih. Programeri, u penziju. Intelu američka vlada poklanja milijarde samo da ih zadrže u Americi da tu rade HW a Taiwan ide Kini kad-tad.
Što se tih predviđanja za AM5 tiče, to su samo predviđanja na osnovu arhitekture a ne pravih merenja, evo već spuštaju loptu. Ta "curenja" su samo propaganda da uplaše protivnike i zaintrigiraju korisnike (kao i obično). Tek će AM6 da ode daleko. I Intel povećava broj pinova za (pravu) sledeću generaciju, mora će i AMD. Apple čipovi su odmakli još više. Quantum computing napreduje dobro, još par generacija HW-a i zbogom x86.
 
Ma korporacija se obraca svojim deonicarima, a AMD je u poslednje vreme imao poprilican pad.
Sa gledista inovacija - da, ovce mozda i zagrizu ovo i investiraju.
Sa pogleda logike - hahaha, srecno im bilo sa win11 krsinom koja kako vreme prolazi ima sve manji broj korisnika a win10 sve veci.
 
Uz malo logike ovo naravno nece biti slucaj. Ali svakako ko bude kupovao novi Ryzen nece koristiti W11. Ja licno sam jos na W10 ali to su moje neke licne prefrencije ali realno skoro pa covek nema neki valjan argument zasto bi sklopio novu masinu i instalirao W10.
 
MS gleda na svaki način da isforsira prelazak na W11, makar uskraćivali mogućnosti W10...AI je samo jedna od "poluga" za to koju su dobili u ruke.

Ja pa ne vidim razlog da pređem na W11 i njegove forsirane apdejte, šarenu stabilnost, sve goru telemetriju i UI i uskoro i oglase...još kad od W12 ili 13 pređu na pretplatnički model...no, thanks. Možda, kad izbace W11 LTSC i vidim kakav je.
 
Nisam nigde primetio da ima problema ali isto tako nisam istrazivao ja licno na nekih 100 150 racunara uzorak koji imam ne mogu da kazem da ima problema, cak i kada su presli na 11 sa upgadeom sto ja nikako ne volim ne volim da prelazim ni je sa h1 na h2 ti windows update om a ne ceo widows tako da menjam.
 
Uz malo logike ovo naravno nece biti slucaj. Ali svakako ko bude kupovao novi Ryzen nece koristiti W11. Ja licno sam jos na W10 ali to su moje neke licne prefrencije ali realno skoro pa covek nema neki valjan argument zasto bi sklopio novu masinu i instalirao W10.
Pažljivo sa tim "svakako", ne pada mi na pamet da se vraćam na W10, pogotovo ne sa sve novijim sistemom. Nemam nikakav razlog da za to. Sve radi sasvim kako treba. Možda nije idealan ali sve se menja. Naj više PC-a ima već gotovih konfiguracija a W11 je default jer MS wiše ne prodaje W10.
 
Ne pada mi na pamet da predjem na (najnovija verzija Windows OS) jer je nepouzdano djubre, (prethodna verzija OS) radi perfektno.

I XP je bio top, I 7 je bio top, i 10 je bio top, bice i 11 top kad izadje 12 ili sta god bude naredno.
 
Ma korporacija se obraca svojim deonicarima, a AMD je u poslednje vreme imao poprilican pad.
Sa gledista inovacija - da, ovce mozda i zagrizu ovo i investiraju.
Sa pogleda logike - hahaha, srecno im bilo sa win11 krsinom koja kako vreme prolazi ima sve manji broj korisnika a win10 sve veci.
Pa i nije, poslednjih meseci ide gore koliko Intel dole.
Itd.
 
Poslednja izmena:
Gains share kao trzisni share, ne kao vrednost akcija kompanije.
Kao sto vidis, oko marta neki skokic i od tada bunar.
Vec neko vreme kompanije se obracaju samo akcionarima. Totalno ignorisu i kupce, i radnike. Samo da CEO ispadne koristan akcionarima i ostace na celu kompanije da im zaradjuje novac. A cenu akcija dize svaka novost, jer eto nesto se radi, neka inovacija mozda na pomolu i slicno.
Fora je sto su svi sad malo oguglali na AI jer je za sada u fazi glorifikovanog google-a (kakva igra recima).
Sad se trazi nesto konkretnije, impresivnije. Nvidia je digla ulog poprilicno sa njihovim AI akceleratorima, toliko da su usled rasta akcija mnogi inzenjeri u kompaniji, vlasnici akcija, postali milioneri i penzionisali se.

1715687776967.png
 
Nazad
Vrh Dno