Šta je novo?

Tablet Budget tablet (Netflix, youtube, browsing)

Marmil

Poštovan
Učlanjen(a)
26.01.2023
Poruke
335
Poena
55
Potreban tablet za majku, gledanje serija/filmova/youtube-a i obican internet browsing i poneka app (tipa pinterest i slicno).
Kucni uslovi, baterija nije toliko bitna, kao ni performanse ali da ne bude sad da otvara pola sata aplikaciju 🙃
Ima sad neka black friday akcija Samsung S6 lite za 270€ pa me zanima da li je to dobra kupovina?
Vidim da predlazu dosta i fire 10 hd ali bih izbegavao jer nema sve google aplikacije a kupio sam prosle godine ovde 8hd za nekih 50€ i bukvalno mislim da ne vredi ni 5.

Ako imate jos neki predlog u ovom cenovnom rangu (200-300€) rado cu poslusati
 
270e ti je S6 lite na KP i dobiješ još olovku uz njega. Msm da je za te pare možda najbolja kupovina. Pišem ti to jer imam jako dobro iskustvo sa Samsungovim tabletjma iz nekog srednjeg ranga od ranije.
Jeftiniji neki je Nokia T20 mada sumnjam da će dugo imati podršku. Eventualno Redmi pad, oba su negde oko 200e
Opet na duže staze najbolja moguca kupovina za nešto više od 300e je IPad 9th. To jurim ja da uzmem sebi ali kako mi slabo ide ušteda dok ja skupim i to dođe na red moći ću lagano uzeti 10th 🤣
 
270e ti je S6 lite na KP i dobiješ još olovku uz njega. Msm da je za te pare možda najbolja kupovina. Pišem ti to jer imam jako dobro iskustvo sa Samsungovim tabletjma iz nekog srednjeg ranga od ranije.
Jeftiniji neki je Nokia T20 mada sumnjam da će dugo imati podršku. Eventualno Redmi pad, oba su negde oko 200e
Opet na duže staze najbolja moguca kupovina za nešto više od 300e je IPad 9th. To jurim ja da uzmem sebi ali kako mi slabo ide ušteda dok ja skupim i to dođe na red moći ću lagano uzeti 10th 🤣
Ja sam nedavno prodao ipad 9th gen, bio vrlo zadovoljan ali pisao sam na temi da mi tablet dodje kao luxury item jer kad nemam vremena koristim telefon, a kad imam onda laptop, tako da licne preporuke za pomenuti kome treba dobar tablet.
Ali sad za majku uzimam da gleda serije i surfuje pa ne mora biti ne znam kako brz i fluidan.
Vidim tu su Redmi Pad SE i Lenovo P11, oba su izmedju 200-250e, pa ne znam ima li ko iskustva?
Inace nisam u Srb pa sam prinudjen da kupujem po nemackim shopovima ili ebay-u/amazonu, tako da nemam opciju KP ili domacih radnji.
 
Malo sam gledao review-e pomenutih i nisam nesto odusevljen, ne moze za taj novac i jare i pare :(
Uzimacu S6 Lite (2022) kako stoje stvari, ali nasao sam na ebayu za malo vise novca Xiaomi Pad 6.
Na papiru Xiaomi Pad 6 izgleda hardverski u svemu mocniji, kako je u praksi? Cak i za ovaj Samsungov ekran, koji treba da im je jaca strana, pljuju da ima bleed i da nije bas kako treba.
Plus i da izuzmemo olovku koja nije neophodna (nece se baciti ali verovatno ce skupljati prasinu).
 
Licno koristim,nokia T20,i prosto ssm iznenadjen fluidnoscu u radu,plus skoro svaki mesec dobija sigurnosne zakrpe,dve velike nadogradnje sistema sam imao do sada.Gledam na njemu i Iris,Eon,Netflix, HBOMAX,i Skyshowtime,takodje instaliran i Kodi i Stremio.Aplikacije rade najnormalnije bez kocenja i zastajkivanja,tako ako je za mamu nece biti problema.Moze se ubaciti i sim kartica za 4g(ne mogu pozivi i poruke). Cak i igrice na nekim medium i low podesavanjima .To je neko moje iskustvo sa ovim tabletom.
 
Malo sam gledao review-e pomenutih i nisam nesto odusevljen, ne moze za taj novac i jare i pare :(
Uzimacu S6 Lite (2022) kako stoje stvari, ali nasao sam na ebayu za malo vise novca Xiaomi Pad 6.
Na papiru Xiaomi Pad 6 izgleda hardverski u svemu mocniji, kako je u praksi? Cak i za ovaj Samsungov ekran, koji treba da im je jaca strana, pljuju da ima bleed i da nije bas kako treba.
Plus i da izuzmemo olovku koja nije neophodna (nece se baciti ali verovatno ce skupljati prasinu).
I u praksi je, samo zavisi kolika je cena. Samsungov ekran nije jaca strana posto je obican TFT, uzmi neki koji ima IPS, npr. Realme ili Redmi https://www.gsmarena.com/compare.php3?&idPhone3=11911&idPhone2=12426&idPhone1=11524
 
Ja isto gledam neki tablet ,ima Ipad 9 generacija za 200 evra ,polovan iz nekih škola ,malo korišteni
ili za skoro iste pare novi Redmi Pad / Honor X9
A nikad nisam koristio ništa od jabuke pa me to malo baca u dilemu
Onaj Honor nema 3.5 za slušalice ,nije toliko bitno ali zar mora bez
 
Ja isto gledam neki tablet ,ima Ipad 9 generacija za 200 evra ,polovan iz nekih škola ,malo korišteni
ili za skoro iste pare novi Redmi Pad / Honor X9
A nikad nisam koristio ništa od jabuke pa me to malo baca u dilemu
Onaj Honor nema 3.5 za slušalice ,nije toliko bitno ali zar mora bez
Te oglase iz škola zaobiđi, topla preporuka.. Ili nov koji je oko 330e na KP ili lično od vlasnika zbog apple naloga i najbolje lično preuzimanje.
Pisao mi čovek malopre za Nokiu T20 da je dobar tablet do 200e ali imaš 3/32 i 4/64 verziju. Preporuka za 4/64. Pogledaj i nov Redmi pad (ne SE verziju) isti cenovni rang. Ima i Honor pad 9 (ja msm da se tako zove), Samsung A8… Preporuka i za Galaxu tab S6 lite koji je oko 30.000 i dobijaš olovku uz njega u kutiji.
 
Taj Redmi ce izgleda da bude, vidim da hvale dosta procesor Mediatek Helio g99. Jel vredi doplacivati za vise rama (6gb/128 je 50ak € vise).
Eventualno ako s6 lite ili Xiaomi Pad 6 budu na nekoj ludackoj akciji za black friday pa se predomislim
 
Inace danas sam isprobao Redmi Pad SE sa 6gb rama u prodavnici… Na sta ono lici sacuvaj boze, ja nista sporije u zivotu nisam video. Bukvalno sa jedinom otvorenom aplikacijom (google) ima lag, nije cak ni za browsing dobar.
Tako da sam resio, uzecu ili Xiaomi PAD 6 ili Ipad 9th gen, slicna im je cena, iPad je 3 godine stariji ali ne znam ni sam, ova iskustva sa Xiaomijem nisu bas pozitivna
 
Isplati li se kupiti klincu taj Redmi Pad SE 4/128GB nov za 150€?
Pa ako ćemo ih porediti uvek i svaki pit sa Apple proizvodima onda ne valja ni jedan Android ispod 100.000. Detetu do 12 godina za YouTube i igrice (odavno su u trendingu najjednostavnije igrice u kojima okrećeš kockice bukvalno (znam jer radim sa decom u školi i vidim čime se zanimaju)) msm da ne treba ništa bolje od toga. Ako ga ošteti slučajno bar nisi bacio velike pare. Bolje 20e više i uzmi običan Redmi Pad (ne SE model) pa te možda privuče nekad neki film da odgledaš..
 
Malo sam se zainteresovao, pa sam i ja zaključio da je taj prethodni model bolji. Međutim, njega ovdje u BiH nema ispod 200€. Ovaj SE sam dobio za 135€, vakum pakovanje (dobijen u nekoj prednarudžbi). Ako kažem da moj dječak trenutno koristi samsungov tablet iz 2016.god (tab 7.0), onda sam uvjeren da sa ovim može biti samo oduševljen.
 
Po meni ne, ja sam sa 6gb probao i ono je katastrofa koliko je spor, mogu misliti na sta lici taj sa 4gb.
SE je spor zbog emmc memorije, Redmi Pad sa 4gb običan je znatno agilniji od SE sa 6gb
 
Posle nekoliko dana korištenja Redmi Pad SE 4/128GB, moram priznati da sam pozitivno iznenađen. S obzirom da je vjerovatno među najjeftinijim novim tabletima i više nego korektan uređaj. Što se tiče brzine sigurno da ima jačih, ali posle obrisanih i blokiranih nepotrebnih aplikacija, tablet radi sasvim ok. Ekran, zvuk, baterija odlični. Pogledao par filmova, koristio iptv, net, yt i sve radi bez bilo kakvih problema. Opet kažem, sigurno ima boljih, ali s obzirom na neke komentare ovdje očekivao sam blagu katastrofu. Treba biti realan u očekivanjima i shvatiti da je ovo ultra budžet tablet i za tu cijenu je odličan.
 
Dakle, koliko ja vidim trenutno od tih budžet tableta diagonale veće od 10¨ je izbor između:

1. Honor X9 4/128GB
2. Redmi Pad SE 4/128GB
3. TCL NXTPAPER 11 4/128GB

Svi imaju mnoge pluseve i minuse.
Honor ima najlošiju bateriju, TFT ekran koji je najveći potrošač, nema proširenja memorije, ali kao plus ima dobru izradu, najveći ekran, najbolje zvučnike i trenutno najpovoljniju cena.
Redmi ima dobru bateriju, dobar IPS ekran, proširenje memorije, ali i sporu memoriju, dobru izradu, dobre zvučnike ali je od 3000din pa naviše skuplji od Honor.
TCL je od sva tri najviše usko specijalizovan uređaj zbog tipa ekrana, koji je stvarno odličan za čitanje, ali nažalost ima najlošiji procesor, pa ima problema sa reprodukcijom video sadržaja, koliko sam ja video najlošiju perifernu izradu, a i najvišu cenu.

Da li neko ima lična iskustva sa Honor X9 jer bih ga uzeo ukoliko nema nekih baš velikih zamerki na njega.
Koristio bih ga za YT, serije, filmove i stripove uveče kad se izvalim na krevet.
Za čitanje knjiga ne, jer imam e-reader.
 
Tu je i Galaxy Tab A9 I A9+
 
Na Kimovill piše TFT (IPS) a na GSM Areni kažu da je običan LCD:
Thee display is just an LCD with no HDR support. What it does, however, have is a 120Hz refresh rate. It is also TUV Rheinland certified for low blue light and "flicker free".
When it comes to brightness, we measured the modest 452 nits of max output, with no boost in bright ambient conditions. Then again, we can't really expect much more from a budget tablet of this size with an LCD. Contrast is decent at a little under 1603:1.
Šteta za ekran, to se najviše gleda kod tableta. Mana je i baterija i brzina punjenja. Jedino cena ga vadi. Ona mu je top. Za 6ooo je jeftiniji nego Redmi Pad odnosno 4ooo nego Redmi Pad SE.
 
Da zaboravio sam da napišem da Honor ima najveći refresh od 120Hz i najbolje osvetljenje, iako su na polju osvetljenja sva tri slaba i verovatno teško čitljiva napolju u sunčanim i svetlim uslovima.
 
Nazad
Vrh Dno