Šta je novo?

Hardver budget GPU za video editing

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

wladymeer

Čuven
Učlanjen(a)
15.03.2009
Poruke
3,783
Poena
505
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i5-4690 (3.5GHz)
Matična ploča
MSI H97M Eco
RAM
Patriot 16GB DDR3 800 MHz
GPU
NVidia GTX 1060 3GB
Storage
Samsung 840 Evo 250GB • Gigabyte GP 480GB • Hitachi HDD 2TB
Zvuk
SSL 2+ • JBL LSR305
Monitor
Hisense H39A5100
Ostale periferije
Audio Technica M50x
Laptop
Apple Macbook M1 (16/256)
Tablet
iPad 2 / iPad 3
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S20 FE
Pametni uređaji
Soundpeats Sonic
Steam
djedroid
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Pozdrav,

Treba mi neka lo-fi grafička da mogu da radim normalno u Premieru sa 720p proxy fajlovima. Biće filtera i obrade ali neće biti After Effectsa (barem ne još godinu dve :) )

Šta bi bilo najzgodnije da uzmem?
Trenutno imam mATX kućište pa kapiram da će mi za tako nešto ipak trebati jače napajanje i normalno kućište jel?
 
Rešenje
Imam MSI H97 Eco, on ima
16x PCIe | 1x PCIe | 1x PCIe | PCI
Zvučna Kartica ispod traži samo jedan 1x PCIe slot, dok drugi stoji samo bez potrebe da se "ubode" bilo gde - kako PCI ne koristim sve je OK.

"Kod nas" - u Srbiji na oglasima :)

Ništa, manje više sam ispipao teren i skapirao šta imam bez da ulažem u neko kvalitetnije napajanje u tom cenovnom rangu (ispod 150€)
1050 Ti / 1060 Mini (3GB) / RX 570 ITX* / 1650
* ovo uzeti sa rezervom jer je ipak deklarisano da troši 150W

Za moje potrebe da li se gubi nešto bitno ako uzmem 3GB umesto 4GB model?
Imam MSI H97 Eco, on ima
16x PCIe | 1x PCIe | 1x PCIe | PCI
Zvučna Kartica ispod traži samo jedan 1x PCIe slot, dok drugi stoji samo bez potrebe da se "ubode" bilo gde - kako PCI ne koristim sve je OK.

"Kod nas" - u Srbiji na oglasima :)

Ništa, manje više sam ispipao teren i skapirao šta imam bez da ulažem u neko kvalitetnije napajanje u tom cenovnom rangu (ispod 150€)
1050 Ti / 1060 Mini (3GB) / RX 570 ITX* / 1650
* ovo uzeti sa rezervom jer je ipak deklarisano da troši 150W

Za moje potrebe da li se gubi nešto bitno ako uzmem 3GB umesto 4GB model?
 
Poslednja izmena:
Niko ovde ne spominje jake grafičke. Takođe ništa se neće desiti ako napajanje ne može da gura grafičku - jednostavno će se kopmjuter ugasiti ili restartovati prilikom loada. Ko nastavi posle toga da eksperimentiše, sam je kriv. A ovaj MS će RX 570 voziti da je ni ne primeti. Pogotovo za video obradu. Ne padamo svi na strah koji nam uteruju Jay, Stiven i ekipica finansirana od strane onih koji bi da uvale stvari 5x skuplje nego što treba po principu "treba ti, majkemi."
Svaki put kad cujem ovog setim se Tajsonovog komentara "Svi imaju plan dok ne budu zveknuti u lice". Svi se prave vazni dok se nesto ne desi, a onda cvrc milojko ("Ja sam musko, ja sam napravljen da eksperimentisem do 40-e, to je prirodno", Bem ti kad cu ljudi vise da shvate pre 60-e godine, sta je dobro za jednu stvar u nekim trenucima nije za sve, ako je nesto dobro da privlacis ribe da bi napravio dete, kako moze da bude dobro za svaku situaciju, pogotovo kad je nesto gde nema drugih ljudi u prici, ili za dugorocno planiranje kompleksnih stvari sa tesko procenjivim rizikom, i tesko procenjivo koji je absolutni a koji relativni rizik, ...)

Samo jednom treba da ti se desi kurslus sa losim napajanjem, i odmah se covek opameti (Iz licnog iskustva, jedan ortak me je ignorisao dok mu nije trece napajanje za redom izgorelo preporuceno od strane "porodicnog prijatelja iz IT industrije", drugi tek posle drugog, tako da je i ovo samo jednom hiperbola, vidjao sam na forumima da se ljudi opamete posle jednog (mahom zapadnjaci iz hladnijih zemalja), al kod vecini iz toplijih zemalja/klima, iz licnog iskustva, to obicno nije slucaj, ...

Ne kazem da iko treba da kupuje skupa napanja, i to je pogresno(pogotovo ako proizadje iz strahe od kurslusa koji se dese) nego minimum razumevanja u materiju, ili barem gde da isprati da je neko objasnio, da ne uzme najveci krs, nego nesto najeftinije za njegov budzet i potrebe, a da nije absolutni krs, ...
 
Poslednja izmena:
@wladymeer
jesi li pogledao linkove iz mog prethodnog posta? Sve sa KP-a, izabrao sam karakteristične primere
 
Pa jesam, zato i naveo ove 4 GPU kao opciju.

Ima neki 1060 Mini povoljno, to je valjda bolja opcija od 1050 Ti jel?
 
Mislim da za tvoje potrebe gotovo ništa neće znaćiti video memorija, a sam čip je sposobniji i јаči, tako da...
Ovako nešto
Potrošnja je nešto veća, zahteva dodani konektor
 
Poslednja izmena:
Okej, jasno. 99% onda uzimam tako nešto.
Ovo moje napajanje ima 6-pin konektor na sebi tako da odgovara.
 
Nazad
Vrh Dno