Šta je novo?

Hardver budget GPU za video editing

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

wladymeer

Čuven
Učlanjen(a)
15.03.2009
Poruke
3,784
Poena
505
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i5-4690 (3.5GHz)
Matična ploča
MSI H97M Eco
RAM
Patriot 16GB DDR3 800 MHz
GPU
NVidia GTX 1060 3GB
Storage
Samsung 840 Evo 250GB • Gigabyte GP 480GB • Hitachi HDD 2TB
Zvuk
SSL 2+ • JBL LSR305
Monitor
Hisense H39A5100
Ostale periferije
Audio Technica M50x
Laptop
Apple Macbook M1 (16/256)
Tablet
iPad 2 / iPad 3
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S20 FE
Pametni uređaji
Soundpeats Sonic
Steam
djedroid
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Pozdrav,

Treba mi neka lo-fi grafička da mogu da radim normalno u Premieru sa 720p proxy fajlovima. Biće filtera i obrade ali neće biti After Effectsa (barem ne još godinu dve :) )

Šta bi bilo najzgodnije da uzmem?
Trenutno imam mATX kućište pa kapiram da će mi za tako nešto ipak trebati jače napajanje i normalno kućište jel?
 
Rešenje
Imam MSI H97 Eco, on ima
16x PCIe | 1x PCIe | 1x PCIe | PCI
Zvučna Kartica ispod traži samo jedan 1x PCIe slot, dok drugi stoji samo bez potrebe da se "ubode" bilo gde - kako PCI ne koristim sve je OK.

"Kod nas" - u Srbiji na oglasima :)

Ništa, manje više sam ispipao teren i skapirao šta imam bez da ulažem u neko kvalitetnije napajanje u tom cenovnom rangu (ispod 150€)
1050 Ti / 1060 Mini (3GB) / RX 570 ITX* / 1650
* ovo uzeti sa rezervom jer je ipak deklarisano da troši 150W

Za moje potrebe da li se gubi nešto bitno ako uzmem 3GB umesto 4GB model?
A koje izdanje Premijera? Uzgred, i dalje 99% posla može da odrađuje procesor.
Nv 1030GT sa aktivnim hlađenjem staje i u SFF kućišta. Neka 1050Ti bi već verovatno mogla i u tvom da se uklopi. Nije ti potrebno jače napajanje u oba slučaja.
 
Malo zapao u gužvu pa tek sad pogledao temu.

Što više radim sa fajlovima, to mi negde deluje da bi Resolve mogao da bude zgodnije rešenje. Proveriću kako se kreću 1050Ti cene kod nas.
 
Pošto sam operisan od grafičkih, vidim i RX 470 i RX 570 u tom nekom cenovnom rangu, malo čak i jeftinije - koji je razlog da preskočim to? Napajanje ili nešto drugo?
 
Napajanje prvenstveno. To povlači i zagrevanje, buku ... u manjem kućištu ume da bude značajno
Razlika u ceni nije tolika da ne opravdava dodatni trošak.
 
Pokretač teme je naveo da ima mATX kućište i da mu je potrebna Low Profile grafa (verovatno koristi sada integrušu ili nešto za prvu pomoć). Ostatak diskusije vodi se oko toga.
 
U neka mini ATX kućišta staju napajanja od 1000W i RTX 2080, tako da to ne znači mnogo. Bez tačnog modela kućišta i napajanja možemo samo da nagađamo. I ja imam mATX kućište i u njemu napajanje od 650W i RX 570. Pri čemu mi ceo sistem ne vuče više od 300W. Tj. sve to se može spakovati i u dosta manji prostor.
Inače, za ~190€ se prodaje WX 3200 4GB, što je po mom mišljenju najbolja kupovina za profi softver (za koji je naravno Radeon Pro sertifikovan). Naravno, kome ne treba ništa jače od toga. A pritom je i LP
 
Mislim da pokretač teme ne puca tako visoko, a komparacija se odnosila na pomenute GTX vs RX
Btw, sudeći po dosadašnjoj dinamici, informacije ćemo dobiti naredne sedmice :)
 
sudeći po dosadašnjoj dinamici, informacije ćemo dobiti naredne sedmice :)
Precenio si me :D

Nije mi neka preterana žurba a kako me niste tagovali (super stvar ovaj @BokiPK odnosno @SpaceBear) promakla mi tema pa izvin'te :)

Elem, u pitanju je MS mATX kućište koje izgleda ovako:
 

Prilozi

  • IMG_20210304_160508~2.jpg
    IMG_20210304_160508~2.jpg
    259.6 KB · Pregleda: 36
Najbolje budžet rešenje ti je da uzmeš RX 570 i napraviš hackintosh i radiš u FCP X. Izvinjavam se ako ovo nije odogovor koji želiš da čuješ, ali ovo je definitivno najbolji odnos cene i perforrmansi u donjem rangu mašina.
 
Nemam problem sa Hackintoshom (čak i imam neki dodatni SSD od 500GB, planiram da ga instaliram uskoro) samo kolege sa kojima radim koriste Premiere pa bih da zadržim opciju da možemo da razmenjujemo projekte.
 
Ako nećeš da menjaš napajanje (ne vidim čemu dodatni trošak), onda definitivno 1050Ti
(dobro sam pogledao tvoju sliku, što očigledno Bane R nije učinio, [nhf Bane] a nadovezujući se na prethodnu diskusiju - struja/buka/zagrevanje/novac/upotreba)
 
Poslednja izmena:
Ok, u medjuvremenu malo guglao pa naleteo na:
• 1050 Ti Aero Edition 80€ (polovan)
• 1650 131€ (nov)
• 1650 Super 155€ (nov)

Ima li ikakve realne potrebe da idem prema ovim skupljim modelima za moje potrebe? U medjuvremenu sam updejtovao i spisak konfiguracije :)

@BokiPK @Space Beer @Bane R
 
@Bane R
PSU je MS Industrial MS-630
piše da ima ovo od konektora:

20+4
4+4 12V
Molex x2 480mm
SATA x3 480mm
FDD
6 pin

Deklarisano na 630W, a nalepnica kaže ovo:
 

Prilozi

  • IMG_20210305_004724~2.jpg
    IMG_20210305_004724~2.jpg
    314.8 KB · Pregleda: 22
Radiće bilo koja grafika koja ima do jedan 6pin ili 8pin, samo ćeš morati da kupiš adapter 2xmolex na 8pin ili 2xsata na 8pin. Na sličnom napajanju mi je radio 5600XT koji ima 8pin, ali ne i 5700XT koji je imao 2x8pin.
 
Koji ste vi egzibicionisti sa tim MS napajanjima i jakim grafikama. :) Od tog MS-a nema goreg krša kod nas, a verovatno i šire.

Kao da volite da čačkate mečku...
 
Hmm... jel mu ovo dodje neka kompaktnija verzija RX 570?
Kaže da traže 6-pin konekciju što mu dodje ovo što ja već imam bez egzibicija.

Pitam za dimenzije jer google kaže da je standardni RX570 241mm, a 1050Ti kao 145mm - sa mojim kućištem iskreno nisam najsigurniji da li bih uspeo da uglavim standardni RX570 pa ni 1650. Možda i može samo srećno onome ko bude radio cable management u kućištu :D
 
Koji ste vi egzibicionisti sa tim MS napajanjima i jakim grafikama. :) Od tog MS-a nema goreg krša kod nas, a verovatno i šire.

Kao da volite da čačkate mečku...
Niko ovde ne spominje jake grafičke. Takođe ništa se neće desiti ako napajanje ne može da gura grafičku - jednostavno će se kopmjuter ugasiti ili restartovati prilikom loada. Ko nastavi posle toga da eksperimentiše, sam je kriv. A ovaj MS će RX 570 voziti da je ni ne primeti. Pogotovo za video obradu. Ne padamo svi na strah koji nam uteruju Jay, Stiven i ekipica finansirana od strane onih koji bi da uvale stvari 5x skuplje nego što treba po principu "treba ti, majkemi."
Post automatically merged:

Hmm... jel mu ovo dodje neka kompaktnija verzija RX 570?
Kaže da traže 6-pin konekciju što mu dodje ovo što ja već imam bez egzibicija.

Pitam za dimenzije jer google kaže da je standardni RX570 241mm, a 1050Ti kao 145mm - sa mojim kućištem iskreno nisam najsigurniji da li bih uspeo da uglavim standardni RX570 pa ni 1650. Možda i može samo srećno onome ko bude radio cable management u kućištu :D
Jeste, manja je. Skupo je to. Skoro sam uzeo RX 570 za 6500 din. Jeste kopala, ali koga briga za te pare, na kraju krajeva poslednja 3-4 Radeona koja sam imao su očigledno kopala i ni jednom ništa nije falilo.
 
Gde se onda nalaze ti oglasi pošto na KPu ništa ispod 80€ ne mogu da nadjem :)

Iskopao u medjuvremenu da je za ovo oznaka RX 570 ITX - jel ona u praksi radi nešto osetno gore od standardne verzije sa dva coolera?

I da, čisto da napomenem ostalima, ne planiram da furam Cyberpunk 2077 na Ultra, ja sam po mindsetu i dalje negde izmedju PS3/PS4 konzole i po pitanje grafike spadam pre u casual igrače kome "120 frejmova u FPS igrama u 4k rezoluciji" nisu prioritet.
 
Nema vise za 60 evra, ja usao u poslednji voz. Sada traze duple pare ili vise. Ne znam za RX 570 ali RX 470 vuce u proseku oko 90W kada radi na 100% u igrama. Ne znam sta ce joj 8 pin konektor ali ajde. Najbolja verzija Nitro+, verovatno kopala na 100% se obrce na preko 1600 obrtaja i to se cuje. Imam bolje kuciste od tog sa slike i nmnogo bolje napajanje (ne neko da kazemo dobro, nego radi posao) i 5 dobrih ventova. Realno kuvace se grafika u tom mATX kucistu.

To MS napajanje ima realnih 200W, nema ni 240W ko pomenuto brendirano HP a tih 264W je pik snage to moze da isporuci. Otvorio sam par tih kung fu napajanja i tuga je sta ima ili nema unutra. Nekada su pisali na nalepnici 300W kada je to bio standard a sada napisu 600W a unutra iste komponente ko od pre 20 godina.
 
Verovatno jeste malo sporija (pronađi testove), ali ne toliko da se razlika u radu/igrama primeti. Ja imam taj model i zadovoljan sam. Gasi ventilator kad nije opterećena i to mi je najbitnije. Mada ja koristim Linux uglavno, tu se uvek vrti

Elem, šta god da kupiš, ja bih savetovao promenu napajanja. Iako je dovoljno jako, krš je. A možda i kućišta, jer iako sve stane, baš je nagurano. Ne znam šta su te te 2 kartice koje imaš, ali ako dodaješ još jednu, biće puno. Neće verovatno biti problema u radu, ali ja to ne volim da vidim ;)
 
Šta ti je sudbina
Kad sam hteo da kupujem RAM memoriju, zapalile se fabrike na Tajvanu - jedva uhvatio voz normalnih cena.
Kad sam se zanimao za MicroLab Solo 6C duplirala mu se cena
Kad sam hteo da se zainteresujem za rudarenje svi me savetovali da je to neisplativo
I sad grafika :D

Te dve kartice su zvučna (M-Audio Audiophile 192) koja bi iskreno i mogla na oglase lagano pošto je iz perioda kada USB zvučne nisu bile toliko standardne :)
Svakako ima prostora da mogu za jedan slot da odu dole. A napajanje je radilo posao jer sam imao integrisanu grafičku. Mada sumnjam da bi mu ove preporučene nVidie napravile problem.

Nego sad se kao informisao pa razmišljam i o ovome - celo kućište je 32cm dugačko, nisam uopšte siguran kako bi standardna grafička stala.
Što me negde za moj budžet fokusira na RX 570 ITX + GTX 1050 Ti / 1060 Mini / 1650 Mini grafičke - jel?
 
Što se dmenzija tiče, za visinu postoje 2 veličine. Puna visina i polovina te visine. Za dužinu imaš informacije za svaku karticu ali uglavnom se dele na po broju ventilatora, najkraće su sa jednim ventilatorom i "Mini" kartice. Za kućište izmeri sam kolioko ima mesta preko PCIe slota.
 
Ja rekoh da sam dobro pogledao sliku napajanja (poznato mi je, kao i Envoy-u) i zato dao predlog.
Čovek je naveo za šta mu treba (NE igra se). Moj klinac tera GTA V na 1030GT, FHD sa oko 80% max kvaliteta prikaza.
Najjeftinije i najjednostavnije- kupiš 1050 ti, ubaciš i nema šta da razmišljaš ni o čemu.
Ali dobro, ovde ljudi vole da predlažu i diskutuju što više, i to je razumljivo.

Edit - započeo sam post pa me prekinuli na pola h, a u međuvremenu ste kucali.
Dužina neće biti toliko problem koliko visina. Sa tvojih slika ne mogu dobro da ocenim.
 
1. Treba mu Radeon ako će da pravi hackintosh. Ali svakako treba uporediti nvidia vs amd perofrmanse za video obradu na windowsu, ne znam ovako iz glave, osim da je adobe za neke druge svoje softvere, bolje radio sa nvidia.
2. RX 570 je jeftinija, a brža od 1050 Ti.
3. Bude jeftinih 470 - 580 4GB kad neko izbaci turu iz majninga jer prelazi na 8GB.
 
Čak i da ubaciš 1050 ti, koja je mali potrošač, to napajanje je krš. Imaš PC koji vredi 300-400€, hoćeš da ga koristiš za posao i zabavu, i sve ti zavisi od napajanja koje je je staro nekoliko godina i nije vredelo 10€ ni kad je bilo novo. Ali ok, tvoj PC, tvoj rizik.
 
Jeste krš ali je sa integrisanom karticom radilo i više nego dovoljno. Kada se baviš zvukom sva oprema dolazi sa eksternih izvora a složićes se da za i5 + 16gb RAM + SSD mogu da radim i na hrčak napajanju

Vrhunac gaminga su mi bili emulatori tako da možda razumeš potrebe.

Sad kada razmišljam o GPU kartici svašta se tu postavlja kao pitanje mada mi je ovaj format i dalje zgodan zbog eventualnog transporta. Lepo je imati kućište koje staje u putnu torbu.

Evo za početak vezano za visinu kartice - jel ja uopšte mogu da zakačim karticu tako da "zauzme" dva PCI slota? Imam prazan slot skroz dole pa mogu da napravim mesta ispod 16x slota.

Vidim da RX 570 i neki drugi modeli izgledaju tako pa ne znam jel je potreban poseban slot na kućištu ili mogu da "žrtvujem jedan PCI slot"?
 
1. Treba mu Radeon ako će da pravi hackintosh. Ali svakako treba uporediti nvidia vs amd perofrmanse za video obradu na windowsu, ne znam ovako iz glave, osim da je adobe za neke druge svoje softvere, bolje radio sa nvidia.
2. RX 570 je jeftinija, a brža od 1050 Ti.
3. Bude jeftinih 470 - 580 4GB kad neko izbaci turu iz majninga jer prelazi na 8GB.

1) Nije naveo kao primarnu upotrebu, naprotiv
2) Gde to??? SAPPHIRE rx570 mini 4gb je reda 150€, Asus Phoenix GeForce GTX 1050 Ti 4GB stotka... (npr)
3) Ne verujem da bi on kupovao tako nešto, i čemu

@wladymeer
Nešto mi je upalo u oči:
Proveriću kako se kreću 1050Ti cene kod nas.
Gde to "kod nas"?

Ne vidi se koja ti je kartica ispod PCIeX slota. Ako možeš to da izbaciš ili pretumbaš da oslobodiš taj prostor, onda može kartica od dva slota da se ubaci, ako npr ova. ili ova
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno